Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul-Adapazarı, Adapazarı-İstanbul x 2 Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam arkadaşlar
    Yarın sınavlarım için Adapazarı'na Honda Dylan ile gideceğim. Hem Cumartesi, Hemde Pazar sabah gidip akşam döneceğim Toplamda 500-600 km gibi bi yol. Her gün 100 km yaptığım için aslında bu yol benim için çerez niyetine Ancak bu sefer için özel bir durum var

Az önce Dunlop Marka lastik sipariş ettim ve birazdan değişim gerçekleşecek Ayrıca kayışıda Dyco marka biraz daha sıkı bir kayış ile değiştiriyorum. Tekerler yeni olacağı için tutuşu vs nasıl olur ? Kayış yeni olacağı beni nasıl etkiler bunları takar takmaz uzun yola giriyorum. Özellikle Dunlop nasıldır lastik yumaşmıdır sertmidir bilemiyorum. Yola alışana kadar zorluk çeker miyim. Ve yeni kayışı değişmiş motorun ilk kmlerdeki durumu nedir nelere dikkat edilmeli

paylaşırsanız çok sevinirim.
    Teşekkürler

Sonuçlar:
    --1.gün gidiş geliş--Selam arkadaşlar adapazarı dönüşü hemen yazayım dedim.

Sabahtan lastikleri ve kayışı değiştirdikten sonra yola çıktım. Birden yağmur bastırdı. Lastikler yeni ve rötenajda olmasına karşın harika bir performansı vardı. Virajlara girdiğimde aşırı güven veriyor sanki altımda ss var gibi oldu.

Bugune kadar orjinal lastikleri nasıl kullanmışım hayret gidiş geliş 280km oldu. Yarın aynı yola yine gireceğim. Yeni Dayco kayışın performansına diyecek yok. Aman deymeyin keyfime

Azcık gazla dylan çok güzel kaçıyor. Ancak lastiklerden midir nedr yüksek hızlarda titreşim var gibi geldi. Düz yolda arkamda çanta olmasına karşın 130km/h ye çıkıyor azcık daha açarsam 140'ı görüyorum.

--2.Gün--
    Selamlar bugun hava kuruydu ve çok daha rahat ettim. Yol keyifliydi. lastik ve kayış değişimi Dylan'ın perdormansını olumlu yönde etkiledi diyebilirim. Yolda giderken bu motorun 150cc olduğuna inanmak gerçekten güç.

yaklaşık 600km yolun hakkını yine sorunsuz ve ekonomik olarak verdi.
    Ortama hızım 110km/h idi ve 53 ytl benzin yaktım.

Fotoğraflar

"Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçtiğimiz yaz sık sık gidip geldiğim bir yol.d100 (e-5) karayolunu kullanıyordum ben, birkaç yer hariç yol gayet güzeldi,tabii şimdi kış şartlarında neler olur bilemiyorum, ama bi sorun yaşayacağını sanmam
    Hayırlı yolculuklar

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    2 yıl boyunca haftada 2 gün temden Adapazarı-İstanbul gidip gelirdim , dümdüz otoban lastik rodajı icin gayet iyi olur, motoru fazla zorlamassan kayışdada bi sorun cekceğini sanmıyorum Hereke civarında dikkatli git emniyet şeridi yok

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    ilk 200 km lastiklerin üzerindeki kaygan ince tabakayı alır ondan sonra rahat kullanırsın.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla Dylan ıle mekanık bır sorun yasayacagıını hıc zannetmıyorum tas gıbı motor Allah kaza bela vermesın yeter Iyı yolculuklar...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Deryali selamlar aynı okulda okuyoruz sanırım yarın benimde sınavım var orada (Final) , pazar günüde ordayım.
    Hangi bölümdesin bir konuşup orada görüşelim
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    bercesteye uğramayı unutma güzel bi mola iyi gelir

bu arada sınavda başarılar.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Sınavda başarılar.. Ayrıca yukarıda da belirtmiş arkadaşım 200 km. yeni lastik için önerilen rodaj mesafesidir. Ben de yeni değiştirdim lastikleri ve ustanın söyledikleri şu: Fazla hızlı gitme, virajlara da çok yatma çünkü yeni lastiklerin üstündeki anten gibi lastik parçacıkları özellikle virajlarda sorun yaşatabilirmiş. Ama zannedersem yolunun üstünde öyle abartı bir viraj da yok. Rahat ol yeter. İyi yolculuklar...
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    biz 150-Hs yele gidip gelmiştik ö bile hiç bi sorun yaratmamıştı dylan acımaz 2 saatte inersin en kötü koşulda
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    lastiklerle performans artar bence ve daha güvenli olur ayrıca havanın haftasonu yagmurlu olması bekeniyor
    dolayısı ile lastiklerin artısını görürüsün gibime geliyor
    ben cbr 125 r ile oldukça gittiğim bir yol..

yol oldukça güzel ve düzgün ama yagmurlu havada görüş ve fren mesafesinide dikate almak gerek...

dikkatli olman dileği ile hayırlı yolculuklar...

kazsız belasız abi.Yeni lastiklerin ilk 200 km rodah-jı varmış bende duymuştum haberin olsun abi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl boyunca haftada 2 gün temden Adapazarı-İstanbul gidip gelirdim , dümdüz otoban lastik rodajı icin gayet iyi olur, motoru fazla zorlamassan kayışdada bi sorun cekceğini sanmıyorum Hereke civarında dikkatli git emniyet şeridi yok
    Teşekkür ederim dikkat ederim.

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deryali selamlar aynı okulda okuyoruz sanırım yarın benimde sınavım var orada (Final) , pazar günüde ordayım.
    Hangi bölümdesin bir konuşup orada görüşelim
    Evet aynı yerdeyiz msn'e ekledim seni ama yoksun yarın siyah honda dylan görürsen yanıma uğra sınavdan bi kaç saat önce orada olacağım bekleme salonu ve yemekhanenin orada beklerim üzerimde Kırmızı beyaz Revit Mont var oradan tanı beni :D

Alıntı erdemd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bercesteye uğramayı unutma güzel bi mola iyi gelir

bu arada sınavda başarılar.
    Tamam not ettim sağolasın. Teşekkürler ayrıca.

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz 150-Hs yele gidip gelmiştik ö bile hiç bi sorun yaratmamıştı dylan acımaz 2 saatte inersin en kötü koşulda
    Eylüldeki kayıtlar için gitmiştim Son gaz 1 saat sürmüştü. Ayrıca Dylan hakketen sorun yaşatmıyor çok teşekkür ederim Honda'ya Maşallah diyelim Bodrum'a gidip getirdi sorunsuzca...

Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavda başarılar.. Ayrıca yukarıda da belirtmiş arkadaşım 200 km. yeni lastik için önerilen rodaj mesafesidir. Ben de yeni değiştirdim lastikleri ve ustanın söyledikleri şu: Fazla hızlı gitme, virajlara da çok yatma çünkü yeni lastiklerin üstündeki anten gibi lastik parçacıkları özellikle virajlarda sorun yaşatabilirmiş. Ama zannedersem yolunun üstünde öyle abartı bir viraj da yok. Rahat ol yeter. İyi yolculuklar...
    Çok faydalı oldu teşekkür ederim ayrıca cevap yazamadığım tüm arkadaşar ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynı yerdeyiz msn'e ekledim seni ama yoksun yarın siyah honda dylan görürsen yanıma uğra sınavdan bi kaç saat önce orada olacağım bekleme salonu ve yemekhanenin orada beklerim üzerimde Kırmızı beyaz Revit Mont var oradan tanı beni :D

.

Pardon ya eski msn adresim ekledigin şimdi emrmnd@hotmail. i kullanıyorum , burdan konuşalım bu adresi kullanıyom artık kusura bakma
    Yarın mutlaka görüşürüz, ben yemekhane ve kantinin orada olacagım seni arıyacam
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selamlar ilk mesajıma günün sonuçlarını aktardım

Yarında kazasız belasız gitmeniz dileğiyle Dylan'da bayağı basıyormuş yahu.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarında kazasız belasız gitmeniz dileğiyle Dylan'da bayağı basıyormuş yahu.
    Sağolasın bir ara Dylan'ı test etmeni öneririm. Bahsettiğim hızlara geçici olarak çıkmıyor Örneğin 130km/h da tem de sabitliyorsun. hafif yukarı eğimli yollarda 120'ye düşüyor. Ancak bu şekilde yakıt tüketimi 3.5 litrenin üzerine çıkıyor. Uzun yollarda 100 - 110 şeklinde sabitleyerek gitmek uygun olacaktır.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    2.Durum değerlendirmelide başlığa eklendi

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    bende bugün sınava girdim ada myo aynı okul. mekatronik
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ERYİLMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugün sınava girdim ada myo aynı okul. mekatronik
    Aynı okul aynı bölüm ;)

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    İyi yol yapmışsın,pazar günü bende biraz turladım Sınavlar nasıl geçti peki Tekrar gelirsen görüşelim..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler