Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

lastik tamir spreyi ( faydalı bişey)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    iç lastik için de oluyor demek
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    iç lastik için kullanılabiliyorsa kesin denerim......

Motosikleti
    ramzey 200cc
    arkadaşlar ben bu üründen yazın aldım 2 tane. www.hepsiburada.com dan, şambrelli şambrelsiz her türlü lastik için uygundur yazıyor. daha kullanmadım ama gezilerde yanımdan ayırmam.

http://www.hepsiburada.com/stac-ital...ctid=otm091153

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bende bu üründen almayı düşünüyorum.kafama takılna bikaç şey var
    lastik patladı ve bu ürünü kullandık sonra gidip bi lastikçiye tekrar kontrole gerek var.
    2. ise bu maddeyi kullandıkmı lastiğe bi zararı oluyormu(bu sprey kullanıldımı lastik kullanılamaz hale geliyor diye duymuştum ama.
    3. lastik inmeye başladığını hissettik çektik sağa, lastiğin havasını tamamen söndürmemiz gerekiyormu,yoksa içindeki hava ne kadar olursa olsun basıyomuyuz.
    Bi ara bu spreyi sıkıp lastiği sehpada döndürdünüzmü şişiyo filan diyolardı ama nasıl oluyor acaba tam olarak.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    içindeki madde deliğin olduğu yeri kapatıyor, bazen de kapatamıyor. neyse kullandıktan sonra 3000 km kadar yol yaptım sıkıntı yaşamadım.

tüpün içinde hava ve bir sıvı var. scooter için 2 kullanımlık canı var.

kaç kere aldığımı hatırlamıyorum ama 1 kere kullanmak nasip oldu diğerlerini dağıttım. kendinize lazım olmasa bile illaki lazım olacak birisine rastlıyorsunuz. 10 tl çekilen cefa için bedava denilebilecek bir rakam.
    zararı var mı yok mu ? bilemiyorum.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu yanlış ürün. Motosiklet için olana bakacaksın.

İki çeşidi var, tubless ve şambriyelli lastikler için.

Lastiğin tubless ise zararı olmaz, ilk fırsatta fitil attırıp kullanmaya devam edersin. Şambriyelli lastik kullanıyorsan, tabii ki iç lastiğin ziyan oluyor ama yolda kalmaktan kurtuluyorsun.

Lastiğin havasını tamamen indirip sibop en üstte iken köpüğü bitene kadar sıkıyorsun, şişmesi için çevirmene gerek yok, hemen şişer, ama bu işlemden sonra 5 km kadar kullanman ve daha sonra havayı kontrol etmen gerekiyor.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bencede çok faydalı hele özellikle arka tekerinin sökülmesi çok zor olan scooter için mükemmel bir çözüm.. Bende Levsky ile konuştuktan sonra gittim aldım.. Büyük marketlerde var...12 tl civarında...

motosiklet için ayriyetten satılıyomu bu ürünler bi bakayım.

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    benim lastikle jant arasından hava kaçırıyor işe yara mı her sabah hava basmaktan bıktım

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede çok faydalı hele özellikle arka tekerinin sökülmesi çok zor olan scooter için mükemmel bir çözüm.. Bende Levsky ile konuştuktan sonra gittim aldım.. Büyük marketlerde var...12 tl civarında...
    Levsky değil Levsy arada k yok. ne tesadüf ki bir topicte yola çıkarken yanında mutlaka taşıdığını söylemişti bende kendisine özelden mesaj çekmiştim işe yarıyomu diye. 1 defa kullanmış tavsiye edince almıştım. neyseki daha lazım olmadı. umarımda olmaz.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    atmaca_35; abicim ne alakası var.. Patlayan tekerler için bu.. Senin jantın eğilmiş...

Bu arada pardon yanlış yazmışım.. Levsy olacak haklısın dostum.. Ben bu sitede en doğru ve en gerçekçi yorumları sevgili Levsy 'den alıyorum... Kendisinin bana sözü var.. İlk fırsatta kendisi ve gelecek arkadaşlarla şöyle kısa mesafeli bir gezi yapacağız.....

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    ben çok kez kullandım. ama en önemlisi levsy nin dediği gibi lastiğe uyguladığınız zaman mutlaka 2-3 km gezmeniz lazım, yoksa sıvı içeride lastiğin her yerine yayılmadan donar ve tekerin dengesini bozar. negatif yönü ise sadece lastiğin hamurunu zamanla sertleştirdiği yönünde..söyleyenin yalancısıyım yani. ben kullandıktan sonra lastik bitene kadar tamire gitmemistim,gerek kalmıyor yani.

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    tavsiye deilir sonuçta

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    bu bilgileriniz için çok teşekkürler.

yaralı bişey olduğu anlaşıldı peki önerebileceğiniz bi marka varmı özellikle hepsiburada satılan bi ürün olursa süper olur orada bi hediye çekim var onu kullanmak istiyorumda aynı zamanda.

Bide köpük diye bi olay varmış lastiğin patlamadan evvel koyuyomuşsun içeri o nasıl oluyor acaba. ondada çok büyük olmayan delikleri hemen kendi tamir ediyomuş.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Gerçi hiç daha kullanmadım ama buna güvenerek istetmeyi bile arabadan indirdim

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim lastikle jant arasından hava kaçırıyor işe yara mı her sabah hava basmaktan bıktım
    atmaca_35, bu tür durumlarda lastikle jant arasına slikon çekildiğini biliyorum. Bir araştır. İşçiliğine güveniyorsan kendin de yapabilirsin. Ama jant sorunu büyükse olmaz, jantı düzelttirmen gerekir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:34 ----------

Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaralı bişey olduğu anlaşıldı peki önerebileceğiniz bi marka varmı özellikle hepsiburada satılan bi ürün olursa süper olur orada bi hediye çekim var onu kullanmak istiyorumda aynı zamanda.

Bide köpük diye bi olay varmış lastiğin patlamadan evvel koyuyomuşsun içeri o nasıl oluyor acaba. ondada çok büyük olmayan delikleri hemen kendi tamir ediyomuş.
    Zaten birkaç marka var, hangisini bulursan al.

Ancak, köpük dediğin bu ilk bahsettiğimiz konudur. Patlamadan önce konulan aşağıdaki gibi farklı bir üründür.

Bunu lastiğe dolduruyorsun, patlama anında malzeme deliği kapatarak onarıyor.

Köpük ise patladıktan sonra kullanılır.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atmaca_35, bu tür durumlarda lastikle jant arasına slikon çekildiğini biliyorum. Bir araştır. İşçiliğine güveniyorsan kendin de yapabilirsin. Ama jant sorunu büyükse olmaz, jantı düzelttirmen gerekir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:34 ----------

Zaten birkaç marka var, hangisini bulursan al.

Ancak, köpük dediğin bu ilk bahsettiğimiz konudur. Patlamadan önce konulan aşağıdaki gibi farklı bir üründür.

Bunu lastiğe dolduruyorsun, patlama anında malzeme deliği kapatarak onarıyor.

Köpük ise patladıktan sonra kullanılır.

Evet benimde dediğim buydu bu nasıl yararlımı acaba janta kir pas v.s olmasına neden olmaz değilmi. Yani bi sorun yaşarmıyım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

http://www.hepsiburada.com/stac-ital...ctid=otm091153

şunu alıp koyacam motora. ne dersiniz..
    motosikleteler için uygundur diyor. Herhalde bundan bi sipariş vericem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yanlış ürün. Motosiklet için olana bakacaksın.

İki çeşidi var, tubless ve şambriyelli lastikler için.

Lastiğin tubless ise zararı olmaz, ilk fırsatta fitil attırıp kullanmaya devam edersin. Şambriyelli lastik kullanıyorsan, tabii ki iç lastiğin ziyan oluyor ama yolda kalmaktan kurtuluyorsun.

Lastiğin havasını tamamen indirip sibop en üstte iken köpüğü bitene kadar sıkıyorsun, şişmesi için çevirmene gerek yok, hemen şişer, ama bu işlemden sonra 5 km kadar kullanman ve daha sonra havayı kontrol etmen gerekiyor.
    yok benim benimli tubless herhalde bunu alsam sorun olmaz demi zaten bunu kullanmak zorunda kalırsam dönüşte hemen buz motora uğrarım. :D

Motosikleti
    NX 400
    Her iki ürünün de her iki tür lastik için olanı var. Lastiğine göre olanı alacaksın tabii ki. Pas sorunu olacağını sanmam. Üretim sırasında bu tür tedbirleri almış olmaları gerekir.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bu ürünü internetten almaya niyetlenmiştim ama olayı tam çözemediğim için kaldı gitti öyle. Bunları okuduktan sonra almaya karar verdim bilgi veren herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)