Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 150 Zat İle İstanbul-İzmir Yolculuğu Yapılırmı

Katılımcı sayısı
94. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Yapılabilir

72 76.60%
  • Hayır Yapılamaz

22 23.40%
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İstanbul-İzmir Arası 150 Zat ile Gidilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bu gezi zevk içinse neden kış onu anlamadım ama işle karısıksa kolay gelsin ustacım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toraman abim; bu yolculuk benimle yapılırsa neden YILIN GEZİSİ olur??? onu anlamadım

AYBERK arkadaşım bu konuyu safak112 açtı ve sen aynı modeli kullanan arkadaşına hem destek çıktın hemde beraber gidebileceğini belirttin. Bence arkadaşlık-dostluk duygusunu ön plana çıkardın. O yüzden YILIN GEZİSİ olur dedim.. Gezi gerçekleşirse kazasız belasız gidip dönmeniz dileğiyle...
    teşekkür ederim

aslında sizin gezilerde çok güzel oluyor,yakından takip etmeye çalışıyorum... imkan olsada beraber yola çıksak...

Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gezi zevk içinse neden kış onu anlamadım ama işle karısıksa kolay gelsin ustacım.
    tamamen ZEVK için...en azından benim için

ben tatlı su motorcusu değilimdir; yeterki buzlanma olmasın... her türlü hava şartlarında yola çıkarım...

ayrıca yağmurda gitmek bambaşka,çok güzel bir zevk...

en azından benim için

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okumayı bırak ben o gezileri çok yaşadım canım. yazdığım yazıyı anlayan anladı gerisini boşver.

şafak azmini taktir etmek lazım ama genede bence 1 ay ertelesen ve mart sonu gibi gitsen hem geziden keyif alacaksın hem de çok fazla tehlikeyle karşılaşyacaksın. ama genede illaki gitmek istiyorsan.

her şeyin bir ilki vardır. uzun yolada çıkmadan da bu tecrübeyi kazanamazsın. ama bu tecrübeni daha az tehlikeleri atlatabileceğin bahar ya da yaz aylarında yapmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim. ortalama hızının 70-80 km olacağını söylüyorsun. kışın hepimiz motora hakim olmak için ayrı bir çaba sarfederiz. buda daha kısa sürede yorulmamıza neden olur. o yüzden belkide diğer arkadaşların dediği gibi 5o km bir mola vermen gerekebilir. en iyimser ihtimalla saat başı 15 dk. iki saatte birde yarım saat mola verdiğini düşünelim.
    toplam mesafen 272 km ve 70 km bir molayı katarsak bir aksilik olmazsa bandırmadan izmir'e 5 saat gibi bir sürede gidersin. hızını hesaba katarsak doğal olarak yolun en sağını kullanacaksın. yağmur yağmadığı ve kar olmadığı müddetçe en sağda gitmek senin için çok ciddi bir sorun teşkil etmeyecek
    Arkadaşa okumayı bırak demişsin ama sen de yazı yazmışsın okuması için. Sitede 2 tane yazın var ümmet beyin ayda 1 yazısı vardır. Bizde onun her mevsimde yaptığı yazılardan bir şeyler öğrenmesi için adres verdik.

Ama senin gezi yazın daha bir güzeldir herhalde.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    hayırlı yolculuklar arkadaşlar bu lastik spreyi nasıl oluyo ya
    lifan 100

Motosikleti
    GSXR-1000
    Yorumlar için tekrar teşşekkür ederim.Evet bende lastik spreyine takıldım.nasıl birşey acaba bilgi verebilirseniz sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için tekrar teşşekkür ederim.Evet bende lastik spreyine takıldım.nasıl birşey acaba bilgi verebilirseniz sevinirim.
    kaymamasi icin galiba tekere sıkıyorsunuz

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    patladığı zaman kolayca tamir edip şişirebilmek için kullanılır lastik spreyi arkadaşlar

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    LASTIK TAMIR SPREYI
    Açıklama:
    · Ağırlık:300 ml.
    · Renk:Gri
    · Ürün İtalya da üretilmektedir.
    · Lastiğinizi hem tamir edin hem şişirin!
    · Sabah kalktığınızda yada en olmadık zamanlarda otomobilinizin lastiği patlayabilir.Zahmetli ve yorucu olan lastik değiştirme işini pratik bir şekilde halledebilirsiniz.
    · Bu mucize sprey patlayan lastiğinizi içerisindeki hava ile temas halinde kauçuklaşan sıvısıyla tamir eder,hem de lastiğinize 20 psi a kadar şişirebilmektedir.
    · Lastik tamir köpüğü patlamış lastikleri sökmeden onarır.
    · Lastikteki delikleri hızlı bir şekilde kapatır ve lastiği şişirir(20 havaya kadar).
    · Pratik, hızlı ve güvenilir bir üründür.
    · En yakın servise ulaşmanızı sağlar.
    · Zorlu yol koşulları dikkate alındığında tüm otomobillerde mutlaka bulunması gereken bir ürün Lastik tamir spreyi.
    · Jantlardan kaynaklanan büyük yamuklukları ve lastikteki büyük yarıkları tamir edemez.

Tavsiye:
    · Soğuk havalarda ürünü araç kaloriferinde 20 C’ye kadar ısıtın.

Uygulama:
    · Ürünü kullanmadan önce çalkalayınız.
    · Ürün üzerindeki hortumunu lastiğin sibobuna takınız.
    · Üstteki düğmeye basıp tüp içindeki kimyasal bileşimin tümünü lastik içerisine boşaltınız.
    · Lastikte bulunan deliği birkaç dakika içinde kapatır

KDV Dahil 11,39 TL

motosıkletlere de bunlar uygulanabılıyormus.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LASTIK TAMIR SPREYI
    Tavsiye:
    · Soğuk havalarda ürünü araç kaloriferinde 20 C’ye kadar ısıtın.
    bunu 20 c altında kullananınız varmı?
    etkili oluyormu
    çünkü arkadaşın yolculuk yaptığı sırada sıcaklık en iyi ihtimalle 10-15 c arası olacak
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Motosikleti
    sym mio
    Bu soruyu 2006 nisan'da bir arkadaş iki kişi Bodrum' a gitmek için sormuştu..
    2007'de olabilir...
    Onlar gitmediler karar değiştirdikleri için ama...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah izin verirse ve benim hanımda izin verirse; bende şafak'la gidiyorum...

şimdi çocuğun yolda başına bişeygelir,neme lazım... bi büyük olarak bende yanında gideyim bari..... dimi?

ayberk abi selam
    herkese selam arkadaşlar

ayberk abi benbe benim motorla gelsem nasıl olur
    dayanırmı o yola
    en kötü artçın olurum

Motosikleti
    GSXR-1000
    valla gelirsen super :D

Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla gelirsen super :D
    hemde tam süper olur
    bandırma benim meleket!

ama motorunu satılığa çıkartmışsın
    hayırlısı olsun bakalım

Motosikleti
    GV 250
    aydın da kaldığım süre için de 150 zat motorum vardı...işim gereği Nazilli Aydın arası haftanın 3 günü gitmem gerekirdi( 60 km) ortalama ayda 1 kez yolda kalıyordum. bence bu tecrübeme dayanarak riskli diyorum...
    :mrgreen:

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    En önemli şey galiba unutulmuş:

bir şişe buğu önleyici almazsan o yol zehir olur. şişesi 5 - 10 tl arasında geziyor benzincilerde. Dedigim gibi bu mevsimde en çok gereksinim duyacagın şeydir bu.

onun dışında kendine güveniyorsan aslanlar gibi gidersin. herkezin dediği gibi çok ama çok kalın giyinmelisin. uzun yolun devamlı sogugu kısa yol gibi olmaz. kısa yolda seni hiç üşütmeyen kıyafetler bile uzun yolda canına okuyabilir.

eğer ocak başında olsaydı gezin, ybr'mle ben de sana katılırdım ve çok tatlı bir gezi olurdu. yaza bir başka gezinize artık.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    ben daha yenı yarı yagmurlu yarı yagmursuz ıkı kısı ızmırden manısa ya gıttım geldım motorum 151 rs yolculugunuz cok rahat gecer

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    safak112 arkadaşım Şubat sonuna geldik. Gezi planınızda değişiklik varmı? Yoksa yolun uzaklığı gözönüne alınarak vazmı geçildi?

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Tüm yorumları okudum. safak112 arkadaşa cesaret verme konusunda çok cömert davranılmış bence.

bugünlerde manisa-izmir arasında sabuncubeli mevkiinde kar yağışı var. balıkesir-akhisar arasında da yüksek rakım nedeniyle benzer koşulların olabileceğini düşünüyorum. bu civarda yaşayan arkadaşlar hava ve yol durumu konusunda bilgi verebilir.

daha önce motosikletle bu mevsimde, aynı hattan istanbul-izmir yolculuğu yapan varsa safak112 arkadaşa daha doğru ve faydalı bilgiler verip, tavsiyelerde bulunabilir belki.

benim tavsiyem bu yolculuğun güzel bir ilkbahar gününe ertelenmesi, ama eğer yolculuğa karar verirseniz de, yolunuz açık olsun...

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    motora sağlam bi bakım yaptır ve yol üzerinde, herhangibir durumda sana yardımcı olabilecek birilerinin numaralarını bulman snn için güven verici olacaktır kazasız belasız git gel inş ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)