Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

A-2 ehliyet sınavlarında (yazılı, direksiyon) başınızdan geçen ilginç olaylar

Motovento
    REKLAM ALANI
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Arkadaşlar A-2 sınavlarında (yazılı yada direksiyon) başınızdan ilginç olaylar geçtimi? Ben hemen bu yaz mahallemizdeki genç bir kardeşimizin başından geçenleri anlatarak başlıyorum; yazılı sınavına giren genç kardeşimiz sınavdaki soruları cevaplandırırken bir bakmışki en son iki kişi kalmışlar (iki kişi kaldığın zaman birbirini beklemek zorundasın) öteki biraz yaşlıcaymış ve az kaldıklarını görünce sınav görevlisinden soruların cevabı için alenen yardım istemiş (kaç dosya yaktım ne olur yardım edin demiş) görevliler bizim arkadaşla göz göze gelmişler o da "yardım etmeyin hakkıyla geçsin" gibilerinden bakış atmış onlarda yardım etmenin yasak olduğunu soruları kendisinin cevaplamasını söylemişler. Sınav bitince dışarı çıkmışlar o yardım isteyen şahıs kendi motosikletine binerek oradan uzaklaşmış.(Ehliyeti yok ve sınava motosikletle geliyor ne cesaret) Aynı genç kardeşim yazılı sınavını başarıyla geçtikten sonra direksiyon sınavına katılmak üzere sınav yerine gitti. (ben bundan önceki scooterimle sınava girsin diye kendim götürdüm) Sınav zamanını beklerken bayan sürücü adaylarından biri doğru düzgün motosiklete binmediğini bizim motosikletleri göstererek binip tur atmak istediğini söyledi. Hemen cup motosikletle oraya gelmiş olan bir arkadaş atılarak (bayan diye kur yaptı sanırım) yardımcı olabileceğini söyledi. O da ona binemiyeceğini scootera binebileceğini söyleyerek benim motosiklete doğru baktı ama nafile ben duymazdan geldim.(Bence sürücü kursunun bir ayıbı kullanmayı muhakkak öğretmeleri lazımdı) Başka bir bayanda bir kere motosiklete bindiğini ikinci olarak sınavda kullanacağını konuşuyordu (şu işe bak yarın birgün ehliyetliyim diyecek birde) Neyse genç kardeşime sıra geldi scooterimi aldı kukalar arasından zikzaklar çizerek gitti dönüşte düz olarak turunu tamamladı ve sınavı geçerek ehliyetine kavuştu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Benim bulunduğum sınavda bayanlar çok iyi çalışmışlar derslerine (direksiyon sınavı)şaşırdım doğrusu
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    My Kawa..
    Ehliyet Kursları Şu direksiyon eğitimini neden adam akıllı vermezler hiç anlamıyorum...

Sonra adam gibi kullanamadan çıksınlar trafiğe sonra patlatsınlar kazayı...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    an125hk
    benim sınavın direksiyon kısmı çok fenaydı...3 saat bekledim,5 saniyede bitti
    gözetmen biraz asabiydi,parkuru tamamlayanlara :
    tamam geçtiniz, defolun gidin diye bagırıryodu..
    tabi o heyecanla kimseden çıt yok...
    ezik bi şekilde ayrıldık ordan
    yavaşşş...

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bulunduğum sınavda bayanlar çok iyi çalışmışlar derslerine (direksiyon sınavı)şaşırdım doğrusu
    Her yerde aynı olacak diye kural yok aferin o bayanlara...

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet Kursları Şu direksiyon eğitimini neden adam akıllı vermezler hiç anlamıyorum...

Sonra adam gibi kullanamadan çıksınlar trafiğe sonra patlatsınlar kazayı...
    Hepsi aynı değil tabiiki ama genelde kurslara çoğu kimse bilerek geldiği için direksiyon eğitimi için ayrıca istekte bulunacaksın..

Alıntı erkunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sınavın direksiyon kısmı çok fenaydı...3 saat bekledim,5 saniyede bitti
    gözetmen biraz asabiydi,parkuru tamamlayanlara :
    tamam geçtiniz, defolun gidin diye bagırıryodu..
    tabi o heyecanla kimseden çıt yok...
    ezik bi şekilde ayrıldık ordan
    Ne biçim gözetmenmiş o? Bağırıldığını ilk defa duyuyorum her halde o gün sol tarafından kalkmıştır..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben yazılı sınavı 100 100 100 ile geçtim.. tamirci olmanın ve okumanın etkisi büyük bunda... motorcu bir babanın oğlu olduğumdan beri küçük yaştan itibaren motorum vardı.. tenerem ile direksiyon sınavına giderken artislik yapan birtaksiye teker sov yaptım... milli eğitimin gönderdigi hocaları taşıyan taksiymiş.... en sona beni bıraktı ve bir dizi nasihat sonrasında dikkat etmem gerektiğini söyledi.. kimseye yüz vermemiş hayatında bana ilk olarak yüz verdiğini söyledi... ama ekledi şeytana şaka yapılmaz.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    mopedimle gitmiştim A2 direksiyon sınavına
    sıra bana geldi (daha önce bir çokları mopedle geçtiler A2yi) bişey bul dediler.
    sürücü kursu scoter getirmiş. hiç sevmem küçük tekerli dedim. cup modeli bir şey buldum (sonra benim de oldu gerçi) dedi ki sahib, 2. vitese at git işte
    öyle bitti.
    kardeşim girdi sınava...
    bir kask verdiler daracık
    önünü göremiyor zaten gözlükler kask falan...
    adam arkasına bakarken yoldan çıktı (epey kalabalıktı adamın etrafı) sonra dönüşte taşların üstüne çıktı, ayağını 4-5 kez yere bastı.
    öyle nasıl düşmeden geri geldi hayret, hayırlı olsun dediler gittik
    4

Motosikleti
    YK200GY-2 ENDURO
    Allahtan o bayan senin motora binmemiş kadri abi
    ben oğuz
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal) ayrılmaz ,muhteşem,çatlatan,patlatan,sevecen ikili artık çok tatsız mutsuz
    ben - ozo

bugün gittiğim sürücü kursundaki adam direksiyon sınavı ile ilgili sorularıma aynen şu vecabı verdi:

hocaların hiç umrunda değil istersen kendi motorunla gel sınava kuka falan yok kipanın karşısındaki parkta insanların arasında 100 metre git 100 metre gel yapcan ve bitcek dedi ve ekledi bi seferinde sınav esnasında adamın biri racingle geldi hoca ismini sordu korktuk ceza yazcaklar diye ama tamam geçtin gidebilirsin dedi ve gitti

24 ocakta ayrıca bişeyle karşılaşırsam paylaşıcam...

Motosikleti
    GT250R
    yapmayın yaw demek o kadar sallıyo adamlar sınavı hee aslında bu benim işime gelir biraz çünkü direksiyonum zayıf özellikle kaldırırken aleti, gidiş dönüşte sorun yaşamam yere ayak basmam ama şu kaldırmayı yapabilirsem yırtarım(scooterla sınava girmek kalkmış) bakalım ne olacak olursa anlatırım
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı ChİpSEt07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahtan o bayan senin motora binmemiş kadri abi
    ben oğuz
    Eyvallah Oğuz.. Bayan diye pek fazla motosiklete binmemiş birine motosikletimi veremezdim. (yardımcı olmayı severim ama bu durum farklı) Ayrıca orada sınava gireceklerden biri gözümüzün önünde kursun scooteriyle kaldırımlara çıktı scooterin altını parçaladı..

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yazılı sınavı 100 100 100 ile geçtim.. tamirci olmanın ve okumanın etkisi büyük bunda... motorcu bir babanın oğlu olduğumdan beri küçük yaştan itibaren motorum vardı.. tenerem ile direksiyon sınavına giderken artislik yapan birtaksiye teker sov yaptım... milli eğitimin gönderdigi hocaları taşıyan taksiymiş.... en sona beni bıraktı ve bir dizi nasihat sonrasında dikkat etmem gerektiğini söyledi.. kimseye yüz vermemiş hayatında bana ilk olarak yüz verdiğini söyledi... ama ekledi şeytana şaka yapılmaz.....
    Helal olsun sana.. Sınavı böyle geçmek herkese nasip olmaz..Yalnız nasihatlara kulak ver iyiliğin için söylenmiştir..

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie

Hımm demekki...

Birçok arkadaşın sınavı normal geçmiş herhangi bir ilginçlik olmamış. Ne güzel bir durum..

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Eğitim aldığım kurs, direksiyon sınavı mahalline kendi motosikletimle gitmemi önermişti.

Toraman, eve sağ salim varmışsın, sevindim.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı İ s m a i L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim aldığım kurs, direksiyon sınavı mahalline kendi motosikletimle gitmemi önermişti.

Toraman, eve sağ salim varmışsın, sevindim.
    Sağolasın İ s m a i L tanıştığımıza memnun oldum ilgin için çok teşekkür ederim.. Kendi motosikletinle sınava girdinmi kurslardan daha az benzin parası çıkar..

cjesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fiat 65 46, ızh,kanuni seyhan 150,cbf 150
    Yazılı sınav 4 dakikada bitti. Sıvadan çıkmak yasak diye 45 dk bekledik.
    Direksiyon sınavında kaskın camını indirin diye fırça attılar
    Scoterin marşı basmıyor balat kaçırıyor ve rölantide stop ediyordu. kursiyerlerin motor değiştirmelerini düşünün Bir elle gaz ver,bir elle fren yap.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mopedimle gitmiştim A2 direksiyon sınavına
    sıra bana geldi (daha önce bir çokları mopedle geçtiler A2yi) bişey bul dediler.
    sürücü kursu scoter getirmiş. hiç sevmem küçük tekerli dedim. cup modeli bir şey buldum (sonra benim de oldu gerçi) dedi ki sahib, 2. vitese at git işte
    öyle bitti.
    kardeşim girdi sınava...
    bir kask verdiler daracık
    önünü göremiyor zaten gözlükler kask falan...
    adam arkasına bakarken yoldan çıktı (epey kalabalıktı adamın etrafı) sonra dönüşte taşların üstüne çıktı, ayağını 4-5 kez yere bastı.
    öyle nasıl düşmeden geri geldi hayret, hayırlı olsun dediler gittik
    Mopedler genellikle 50 cc. olduğu için A-2 ehliyet klasmanına girmiyor o yüzden kabul etmemişlerdir. Scooter kullanması en basit olandır yalnızca virajlarda fazla yatırmayacaksın. Cup yarı otomatik vitesli (debriyaj yok) onunla bu iş tamamdır diyorsun yani..

Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün gittiğim sürücü kursundaki adam direksiyon sınavı ile ilgili sorularıma aynen şu vecabı verdi:

hocaların hiç umrunda değil istersen kendi motorunla gel sınava kuka falan yok kipanın karşısındaki parkta insanların arasında 100 metre git 100 metre gel yapcan ve bitcek dedi ve ekledi bi seferinde sınav esnasında adamın biri racingle geldi hoca ismini sordu korktuk ceza yazcaklar diye ama tamam geçtin gidebilirsin dedi ve gitti

24 ocakta ayrıca bişeyle karşılaşırsam paylaşıcam...
    Sen o denilene bakma bizim genç kardeşimizin sınavında kukalar vardı ve onların arasından geçerek gidip dönüşte düz olarak geldi. Ona göre antrenman yap bence..

Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmayın yaw demek o kadar sallıyo adamlar sınavı hee aslında bu benim işime gelir biraz çünkü direksiyonum zayıf özellikle kaldırırken aleti, gidiş dönüşte sorun yaşamam yere ayak basmam ama şu kaldırmayı yapabilirsem yırtarım(scooterla sınava girmek kalkmış) bakalım ne olacak olursa anlatırım
    Scooterle direksiyon sınavı kalkmışsa sende vitesli motosikleti olan arkadaşlarından yardım isteyebilirsin. Kısa zamanda kitabını yazacak hale gelirsin..

Alıntı cjesus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılı sınav 4 dakikada bitti. Sıvadan çıkmak yasak diye 45 dk bekledik.
    Direksiyon sınavında kaskın camını indirin diye fırça attılar
    Scoterin marşı basmıyor balat kaçırıyor ve rölantide stop ediyordu. kursiyerlerin motor değiştirmelerini düşünün Bir elle gaz ver,bir elle fren yap.
    Yazılı sınavı çabuk bitirmişsin gerçekten helal olsun. Ama sınavların kuralları var hemen çıkıp gidemiyorsun..Aynı şekilde son iki kişi kaldığı zaman birbirini beklemek zorunda..Kursların motosikletleri binbir çeşit insan kullandığı için hırpalanmış oluyor..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    saat 11 de kuş uçmaz kervan geçmez bi dağ başı (jandarma karakolu verdı 200 m ilersinde) bir yere gitmem söylendi ve gittim..oraya vardıgımda bizim kurstan kimsenin olmadıgını farkettim.yarım bir saat kala kurstaki bayan aradı ve bana motor kullanabiliyomusun diye sordu evet dedim.sonra özür dileyerek motoru getircek kimse bulamadık gelip alsan olur mu dedi :S bende bağardım bir saat kadlı nasıl gelicem diye sonra minibüs bekledim dakikalarca bindim gittim kursa bir schooter 50 cc hurda resmen.vitrinde duruyordu ama çalıştıgını bilmiyordum =) sonra ayaktan marşjla uzun ugraş sonunda çalıştı 10 lira benzin parası verdiler yoldan al dediler.yolda benzinciye girdim koltugun altında bi kapak poşetle sıkıştırılmış açtım adma doldur dedim 10 lira adam soktu pompayı bi bastı fışkırdı benzin =) abi bu dolu ya dedi ok dedm 2 lira fln verdim yürüdm kurs yerine gittim girmiş millet bn kalmışım.sonra yarım saat sora hoca tekrar yapacak 2 kişi daha geç kaldı dediler ceza bekleyin güneş altıdna ok dedik.sonra ordan biri dedi gel ilerde bnm bi arkadaş war onun yanına gidelim bişeyler içelim.ok dedim bastık gittik yol bitmek bilmez tam vardık ki kalmış15 dk sınava =) hemen bastık geri gidelim diye vın vın vın derken bizim hurda gaz yememeye başladı ve stop etti :( deli oldum motoru iterek koştura koştura gittik yine geç kaldık =( hoca nasıl kızmış :S delirmiş :S sonra çocuklardan biri mardinliymiş hoca kimliği alınca gördü yumuşadı hemşosu diye =) ordan arka freni patlak bi motorla girdik sınava..daha sonra bnm motoru inceleeyn meraklı kalabalıktan biri benzin bitmiş dedi bende yoo fullfu dedim hatta bakalım delikten diyip koltugu kaldırdım adamda dedi ki ''be oğlum yağ deliği o!'' o an dumur oldum :S meğersem ayağımı bastıgım yerin ordaymış depo kapagı we zeki kurs görevlisi söylemedi pompacıda anlamadı sakata ben geldim =) dağ başında sınawa girdiğimz motorla gittim benzin aldım bi şişede geldim yaz sıcağı döke saça doldurdum bastım gittim kursa bıraktım motoru =) yani bir gün özenildiği halde bukadar aksilikle geçer :(

Motosikleti
    GT250R
    serk21 çok deli hikaye olmuş filmini yapsan olur o derece:D
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öteki biraz yaşlıcaymış ve az kaldıklarını görünce sınav görevlisinden soruların cevabı için alenen yardım istemiş (kaç dosya yaktım ne olur yardım edin demiş) görevliler bizim arkadaşla göz göze gelmişler o da "yardım etmeyin hakkıyla geçsin" gibilerinden bakış atmış onlarda yardım etmenin yasak olduğunu soruları kendisinin cevaplamasını söylemişler.
    Sınav bitince dışarı çıkmışlar o yardım isteyen şahıs kendi motosikletine binerek oradan uzaklaşmış.(Ehliyeti yok ve sınava motosikletle geliyor ne cesaret) Aynı genç kardeşim yazılı sınavını başarıyla geçtikten sonra direksiyon sınavına katılmak üzere sınav yerine gitti. (ben bundan önceki scooterimle sınava girsin diye kendim götürdüm)
    Elbette sona kalmazdım ama o sınavda kalan son iki kişiden biri ben olsaydım,o adamın sorularını alır kendi ellerimle çözerdim..

''Yardım etmeyin,hakkıyla geçsin'' bakışı atan arkadaş gerçekten çok bilinçli bir sürücü adayı ve bu vatan ondan çok şeyler bekliyor..

Ehliyeti olmayan adamın sınava motosikletle gelmesi Türkiye şartlarında çoookkk garip bir durum..!

Ben de CBF 250 ile direksiyon sınavına gitmiştim ve direksiyon sınavına bakan hocayı motorumla çarşı merkezine bırakmıştım...
    [COLOR="Red"][B][I] DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...![/I][/B][/COLOR]

cemalkurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125-MT03-Z750 S
    Benim başımdan geçen direksiyon sınavı anısı komik olmaktan çok traji-komik.
    Şöyle ki, sınav saatinde sınavın yapılacağı alana arabamla gittim. Bir sürü insan var etrafta, bir okulun bahçesindeyiz.
    "Amma çok A-2 alan varmış.." derken kalabalığın B ehliyeti için beklediğini öğrendim. A-2 için bekleyen sadece 3 kişiydik.
    Neyse uzatmayayım, 55-60 yaşlarında yaşlı, kocaman göbekli, şişmanlıktan gömleğinin yakaları kapanmayan biri geldi.
    Bu arada ben de bir an önce sınavı bitirip işime gücüme bakayım diye acele ettiğimden, sürücü kursunun motosikletinin anahtarını aldım, binip çalıştırdım, üzerinde oturuyorum.
    Eleman geldi, benim motosikletin üzerinde olduğumu görünce
    " Kardeşim bu ne biçim iş, bu ne lakayıtlık, in ordan, ben gelmeden niye biniyosun motora..." falan gibi abuk subuk konuşmaya başladı.
    Tabii ben durur muyum;
    "Kardeşim çocuk mu azarlıyosun sen, ne bağırıyosun, adam gibi yapacaksan sınavını yap, hem sen kaç yıllık motorcusun, ehliyetin var mı, biliyo musun motor kullanmayı..." diye tipi azarladım.
    Eleman baktı pabuç pahalı, mahçup bi ifadeyle dedi ki;
    " Vallahi beyefendi ben motordan falan anlamam ama beni yazmışlar sınava."
    Güler misin ağlar mısın..??
    Bu arada beyefendi de olduk anında. Hem bilmiyo hem ukalalık yapıyo, çingeneye beylik vermişler hesabı...
    Neyse atladım motora şöyle 50 metre gittim, soldan geriye döndüm, açtım gazı, yanına gelince ZINNK diye durdum, motorun üzerindeyken elemana;
    "Kaç verdin bana..?? " dedim...
    Ne dese beğenirsiniz;
    "98 " dedi.
    Dedim "Nasıl 98 yaa, 2 puanı nerden kırdın..?? "
    Dedi ki;
    "Dönerken sinyal vermedin de ondan..."

NOT: Fıkra değildir, birebir yaşanmıştır...
    Eleştirmek ile saçmalamak arasında çok ince bir çizgi vardır...Dikkat etmek gerekir..!!

Carpe Diem & Smile

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler