Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A-2 ehliyet sınavlarında (yazılı, direksiyon) başınızdan geçen ilginç olaylar

Motovento
    REKLAM ALANI
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motosiklet direksiyon sınavında , sınavdan önce onlarca defa ne yapmamız gerektiğini göstrdikleri halde , hatta son bi defa da görevliler geldikten sonra göstermelerine rağmen yanlış başladım ve komple yanlış yaptım ama yinede geçtim , sınavdan önce adamların dibine sokulup sürekli yalakalık yapıyodum faydası oldu sanırım baya bi samimileşmiştik amcalarla,herkesle bi mesafe koymuslardı aralarına , ciddi davranıyorlardı .ama benim adımı bile öğrenmişlerdi ,adımla hitap ediyolardı kask bile buldular bana , sınava girmesem de geçerdim herhalde
    eftelya kendine güvenin yüksek düzeyde. Komple yanlış yapmana rağmen sınavı geçiyorsun ve "sınava girmesemde geçerdim herhalde" diyorsun. Sence bunlar doğrumu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Hiç bir ilginçlik olmadı.
    Motora bindim, vitesi 1'e alıp bir tur atıp geldim. Hepsi bu.

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Arkadaşlar B ehliyetim war. A2 için hangi derslerden sınava giriyoruz. Yine Motor - ilk yardım - trafik mi? Bilgilendirirseniz cok sevinirim.
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar B ehliyetim war. A2 için hangi derslerden sınava giriyoruz. Yine Motor - ilk yardım - trafik mi? Bilgilendirirseniz cok sevinirim.
    hayır abi B sınıfı varsa sadece motordan giriosun 20 soruluk bi sınav

bide bi olay vardı

sınav başladı diğer kurslar tek tek sınavdan geçerken bizde bizim kursun motoruna binip prova yapıyodk..
    motor kanuni breton 125 ti.
    herneyse her kez bndi bi kişi kaldı oda bindi kask uzattık ne olur ne olmaz die ihtiyacım yok benm dedi ii dedik bzde.
    adam bi bastı uzadı gitti bekle bekle yok.
    gittik aramaya kaza yapmış kendisinde bişy yok motor ön takım haşat
    ee dedik biz neyle sınava gircez
    snra bşka bi yerden cup motor buldular mondial onunla girdik bizde :D
    2 Tekerlekli Huzur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    14 şubat'ta A2 den yazılı sınavına giriyom bakalım ne olacak

Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B ehliyetinin fotokopisini vermeyi unutma kursa sonra benim gibi uğraşırsın...

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    direksiyon sınavı 125cc scooter verdiler git gel gelirken duba arası

90. .. puan .
    üzülerek söylüyorum bu ehliyeti almak çok kolay , peki ya piyasaya saldığınız onca
    tecrübesiz ve bilgisiz fakat ehliyetli sürücüler midir suçlu yoksa sizler mi ?
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    yazılı sınava motorla gitmek çok mu cesaret istiyor..

yazılı sınavada direksiyon sınavınada motorlarla gittik..

her iki sınavda da en az 15 motor wardı.. kımse bişiy demedi..

sanki alırken çok güsel egitim veriyorlarmış gibi şu ehliyet işini abartıyonuzya

bitiyorum ya ehiliyeti yok filan..ne oluyoz yhaa..

bi sakin bi relax yaa.. ala ala ehliyet miş :D:D:D:D aldık ne oldu...?
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Arkadaşlar!... Ehliyet devletin resmi belgesidir. Belki ehliyetsiz defalarca gezmişsinizdir dolaşmışsınızdır ama olmadığı zaman SUÇ teşkil ediyor ve çok yüksek rakamlarda ceza ödeniyor. Niye bu kadar ceza ödensin? Yazık günah değil mi? Bu yüzden ehliyetin önemine dikkat çekiyorum. Ehliyet olduğu zaman ne polisten çekinirsin nede trf. jandarmadan.. Hadi bakalım yeni sınavlara girenlere başarılar diliyorum. Kolay gelsin.

kayazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Kanuni Rokko 150 - 2012 MR Vulture
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilginç anım yok ama oncearocker 3 haziran 2007 de bu foruma yazmış. aşağıya ekledim, çok güldüm.

Tarih: 2007-08-03, 15:28:24 Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Motosiklet sürüşün iyi değilse; ne kadar büyütürsen o kadar kolay, ne kadar hafife alırsan o kadar zor geçer direksiyon sınavı . Ne yapacağın ne yapmayacağın tamamen gelen heyete bağlı. Benim vaktiyle girdiğim direksiyon sınavı biraz kazıktı .

Bir direksiyon sınavı hikayesi:

Yağmurlu bir havada şehir merkezinin dışındaki sınav alanına gittik. Sınav alanı dediğimiz yer aslında bir arazi. Bu arazinin üzerine zeminini asfalta benzetmeye çalıştıkları ring şeklinde bir yol yapmışlar, dört teker sürücü adayları bu yol üzerinde bir tur atarak sınava giriyor. Motosiklet sınavı için düşünülmüş ayrı bir alan olmadığı için, bu yolun ötesinde berisinde bulacağınız bir boşluğa çok şükür diyorsunuz. Neden sonra teşrif eden heyet; dört tekerlerin sınava girdiği yolun kenarında bulunan dar bir alanın yola yakın kısmına, dört beş adet kukayı mıcır ve balçık karışımı bir zeminin üstüne dizdirdi, gidişte de dönüşte de slalom yapacaksınız dendi. Öyle bir alan ki kukaların yaklaşık iki metre sağından dört teker sürücü adayları geçiyor, iki-üç metre sol yanı ise tamamen balçık. Bir kaç sefer "burada motosiklet sınavı yapılıyor yoldan gidin" diye bağrıştıysak da, karşıdan gelen otomobil sürmeye çalışan sürücü adaylarından çekinerek yoldan çıkıp bizim sınav alanımıza giren kamyon sürmeye çalışan sürücü adaylarından bir tanesi, kukalarımızdan birisini ezmek suretiyle hakkın rahmetine kavuşturdu. Bu duruma çok sevindik, zira kamyon sürmeye çalışan arkadaş bu hareketi bir kaç saniye önce yapmış olsaydı, motor sınavındaki bir arkaşamız kendisini kukayla birlikte kamyonun altında bulacaktı. "Olacak ile öleceğin önüne geçilmez" düsturu ile hareket eden, kanaatimce seçtikleri sınav alanının da Allah' ın bir takdiri olduğunu düşünen heyetimiz, yağmur yağması hasebiyle içinde oturdukları midibüsün geniş öncamından olanları izlerken doğal olarak herhangi bir tepki vermedi. Yalnız üçüncü boyutunu kaybetmiş olan kukanın derhal sınav alanından çıkartılarak emekliye ayrılmasını, yerine yeni bir kuka konulmasını emrettiler. Yeni bir kuka bulunamaması üzerine, sürücü kurslarının "kukanın yerine içi boş teneke meşrubat kutularından kule yapalım" fikrini suni bulan heyet, sınava bir kuka eksik devam etme kararı aldı. Velhasıl bize söylenenlerle alakası olmayan bir ciddiyet içerisinde sınav devam etti. O kadar ki heyet, sınava giren her bir adayın geçip kaldığı, kaç puan alması gerektiği hususunda hararetli tartışmalar yapıyordu. Motosiklet sürmeyi bilmeyen heyet üyeleri, işin içinden çıkamadığında kendilerini oraya getiren ve yine motosiklet sürmeyi bilmeyen midibüs şoförünün engin bilgisine danışmaktan da geri durmuyordu. Midibüs şoförünün performansından tatmin olmadığı bazı arkadaşlara ekstra bir tur attırmasının ardından, durumu dengelemek üzere adaylardan yaşlıca bir abimiz ile, sanırım bir adayın babası olan amcayı heyete kattık. Evvelce motor yatmamış olmasına rağmen; gidon niye yalpalıyordu, niye hızlı gitti, niye yavaş gitti, niye motorun üzerinde rahat değildi gibi konularda adayları hırpalayan heyet, genişlemiş haliyle düşmeden balçık-mıcır zeminli kuka parkurunu tamamlayanların düşük puanlarla da olsa sınavı geçtiğine onay vermeye başlamıştı.

Ne var ki son kukadan sonra yapılan "U" dönüşü sırasında ön tekeri kaydırarak düşen bir arkadaşla, aynı dönüşü geniş aldığı için balçığa saplanarak motoru yatıran iki arkadaş, bu "U" dönüşünü solundaki balçık ve sağındaki yoldan geçen arabalardan korktuğu için yapamayarak yola çıkıp düz devam eden, bunu müteakip gözden kaybolarak sürücü kursu personeli bulup getirene kadar kendisinden yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar haber alamadığımız bir arkadaş ve içimizde en iyi motor süren kişi olduğu halde sınava kaskını takmayı unutarak başlayan bir arkadaşımız için yapabileceğimiz bir şey olmadı.

Bu arada sınavın ciddiye binmesi ve heyetin kendileri dışında herkesi muhatap almasına hayıflanan sürücü kurslarından birisi, kendi kurslarına kayıtlı 55 yaşında bir amcanın daha önce eline hiç gidon değmediğini duyması üzerine büyük bir şok geçirdi.

Kurs görevlisi: Amca sen niye hiç motor sürmediğini söylemedin ki bize!

55' lik amca: Sormadınız ki kardeşim. Parayı verdim, sınav yer ve tarihlerini sonra size bildiririz dediniz, ona göre yazılıya girdim buraya geldim.

Kurs görevlisi: İyi de amca hiç düşünmedin mi bunun direksiyon sınavı var orada nasıl sürerim diye!

55' lik amca: Siz niye sormadınız o zaman? Siz sormadığınız için bir bildikleri vardır diye düşündüm.

Kurs görevlisi: Ya olur mu amca zaten çattık bugün görmüyor musun nasıl sınav yapıyorlar. Bizim kursun motoru bile yok, ben bu motoru arkadaşımdan aldım geldim bu gün için. Motosiklet ehliyeti almayı istiyordun, yaşına da bakınca illaki biliyordur diye düşündük. O zaman söyleseydin bilmediğini hiç yazmazdık seni kursa. Hem ne yapacaksın ki bu satten sonra motosiklet ehliyetini sen.

55' lik amca: Sana ne kardeşim parasını vermedim mi, alınca ne yaparsam yaparım sana mı soracam sinir etme beni. Ya bırak şimdi bunları. Sen de hele bakalım nasıl sürülüyo bu meret.

Kurs görevlisi: Ohooo, bari bisiklet sürmeyi biliyor musun sen amca?

Biz: Dayı burada şimdi öğreneceğin iş değil bu. Bırak bu sefer girme hiç, bir iki hafta sonra yine yapılacak o zamana kadar biraz öğrenir öyle girersin. Şimdi uğraşırsan sakatlık çıkar Allah muhafaza.

55' lik amca: Karışmayın siz benim işime. Bisiklet sürmeyi biliyorum anlat şimdi bunu nasıl yürüteceğimi.

İki kurs görevlisi amcanın yanında bir süre anlattılar şöyle yapacaksın böyle yapacaksın diye. Baktık bir iki kalkış denemesi yapıyor ama Allah’ lık. Sıra ona geldiğinde bindi aslanlar gibi motorun üzerine, iki yanında birer kurs görevlisi duruyor. Kurs görevlileri biraz süre istedi motive ediyoruz diye, biz de bekliyoruz heyecanla amcanın yola çıkmasını. En son hadi amca yaparsın sen dediler ama yanında duruyorlar. Amca verdi gazı ybr 125’ e sonuna kadar, yanındaki dur diyemeden bıraktı debriyajı. Bir metre içerisinde motoru tekere kaldırıp kafasına geçirdi. Yanındaki kurs görevlilerinin biri amcanın öbürü motorun üzerine atıldı ama nafile, amca sağ yana motor sol yana devrildi. Allah’ tan kırık çıkık fazla bir şey olmadı, kalktı ayağa çamur içinde belini tuta tuta, kaskı çıkarıp ağzındaki çamuru tükürdükten sonra bir “ooyy” dedi. Güler misin ağlar mısın? Düşmeden motorcu olunmuyorsa, amca kurs ile el ele motorcunun hası olmuştu sınav esnasında."
    resmen gülmekten gözlerimden yaşlar geldi
    Motosiklet Aşkı Ölmez,Biz Ölürüz

Bizde bugün girdik direksiyon sınavına 88le geçmişim 12 puanım niye gitti bilmiyorum ama canları saolsun süper bi sınavdı resmen Allaha emanet bi tane parkta yaklaşık 75 metre 2 sola dönüşü bulunan bi sürüş kuka muka yok sinyal falan hak getire bi motor verdiler scooter markasını çıkaramadım ama gaz yemiyo 2 saniye bırakıyosunuz stop egzozsttan bi duman çıkıyoki akıllara zarar yağ mı yakıyo nedir? Gözetmen hoca kurstaki adama soruyo nerde yapalım sınavı nası yapcaz bilmem ne diye oda diyo bunların hepsi biliyo hocam hepsi motoruyla gelmiş diye ama yalan ben arabayla gittim mesala! Yanlız üzüldüğüm bi nokta vardı bizim kursta bi bayan vardı A2 için sınavdan önce biraz pratik yapmaya çalıştı ama gözlemlediğim kadarıyla çok kötüydü sınav sonucunu öğrenmeye gittimde sordum girmemiş sınava heralde çalışıp bidahakine giricek umarım başarılı olur... Bide bikaç kendini göstermeyi seven arkadaş vardı ybr ile ön kaldırmalar bağartmalar falan sınavdan önce herkes motorla gelmiş çalşıyodu oraya bi polis gelse sıradan ehliyetsizlere ceza yazmaya kalksa Türkiyenin dış borcu kapanırdı o kadar yani(!)

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    ben geçen sene direksiyon sınavına girmeden geçtim müfeftiş motoru gördü seninmi dedi evet deyince tamam sen kullanma dedi ya dedim bir tur atayım buraya geldiysen kullanırsın geçtin dedi gülüyorum ama ağlıyarak
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde bugün girdik direksiyon sınavına 88le geçmişim 12 puanım niye gitti bilmiyorum ama canları saolsun süper bi sınavdı resmen Allaha emanet bi tane parkta yaklaşık 75 metre 2 sola dönüşü bulunan bi sürüş kuka muka yok sinyal falan hak getire bi motor verdiler scooter markasını çıkaramadım ama gaz yemiyo 2 saniye bırakıyosunuz stop egzozsttan bi duman çıkıyoki akıllara zarar yağ mı yakıyo nedir? Gözetmen hoca kurstaki adama soruyo nerde yapalım sınavı nası yapcaz bilmem ne diye oda diyo bunların hepsi biliyo hocam hepsi motoruyla gelmiş diye ama yalan ben arabayla gittim mesala! Yanlız üzüldüğüm bi nokta vardı bizim kursta bi bayan vardı A2 için sınavdan önce biraz pratik yapmaya çalıştı ama gözlemlediğim kadarıyla çok kötüydü sınav sonucunu öğrenmeye gittimde sordum girmemiş sınava heralde çalışıp bidahakine giricek umarım başarılı olur... Bide bikaç kendini göstermeyi seven arkadaş vardı ybr ile ön kaldırmalar bağartmalar falan sınavdan önce herkes motorla gelmiş çalşıyodu oraya bi polis gelse sıradan ehliyetsizlere ceza yazmaya kalksa Türkiyenin dış borcu kapanırdı o kadar yani(!)
    Sınavı geçmen sevindirici puan o kadar önemli değil. Motosikletle hava atmaya çalışanlara şaşırıyorum doğrusu.

Alıntı cagatay_hepsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen sene direksiyon sınavına girmeden geçtim müfeftiş motoru gördü seninmi dedi evet deyince tamam sen kullanma dedi ya dedim bir tur atayım buraya geldiysen kullanırsın geçtin dedi gülüyorum ama ağlıyarak
    Keşke bir tur atmana izin verseydi neyse neticede ehliyeti almışsın artık tatlı bir hatıra olur.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yeni ehliyet alan arkadaşlar başınızdan ilginç olay geçtiyse buraya yazabilirsiniz.

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Hepsi cacık Hocaların Okadar stunt attım high side back side vs.vs kendimi pişirdim lastikleri sıcacık ettim anam 5 saniyede bitti bu şekildemi trafiğe çıkartıosunuz eet dedi Allahtanki Tecrübem bunla sınırlı değil . Sağolun dedim bastım gaza..
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ben sağanak yağmurda girmiştim direksiyon sınavına hoca git demişti tek başıma gidip gelmiştim

geldiğimde sen direksiyona girdinmi diye sormuştu bide kimse bakmamıştı bile öyle ilginçti işte

b direksiyon sınavında ise sağımda oturanı azarlamıştım ayna yüzünden (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    bende bu cumartesi yazılı sınava gircem direksiyon sınavı ne zaman bilmiyorum ama kurs kendi motorumla gelmemi söledi asya 150 t 19 a var şimdilik ehliyeti alınca yükselticem herneyse kendi motorunla gel dediler tamam dedim peki ben yolda gelirken polis beni durdursa ne dicem dedim kendinden emin bi şekilde yaaa sen gel bişey olmaz güven ee peki ben o gun sınava gelirken birine çarpsam ne olcak dedim sustu kaldı sora tamam tamam ben kendi motorumla gelirim dedim ama sınavda ne yapıcam hiç bi fikrim yok bide koskaca 30 kişilik sınıfta tek a2 BENİM sınavdada tek olucam galiba adaam diyorumki direksiyon derside vermiyorlar bana sen zaten sürmeyi biliyorsun diyolar tamama da diyorum sınavda ne yapıcam neler dikkat etmeliyim diyorum bişey yok yaa gidicen gelicen işte ne olcak eyvallah dedim sustum ..... bakalım ne olcakk bu işin sonu

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    sabah 09:00 da sınava girdik,hocalar geldi soru kağıtlarını verdi kimse ellemesin neyse bakanlıktan müfettiş geldi kontrol memuru imiş, her şey tamammı diye sordu hocalara evet efendim eksik yok dedi memur beyde hadi başlayın o dedi saat 09:30 başladık 09:40 da benim bitti kalktım kağıdı verdim tekrar kontrol et dedi yav dedim neyini kontrol edim tamam bitti dedim ya 2 yada 3 tanesini yapmadım bu dedim hepsi bırak masaya dedi bende bıraktım kapıya yöneldim,nereye beyfendi dedi,dışarı çıkıcam dedim benim işim bitti dedim hayır çıkamazsınız yasak saat 12:00 a kadar bekleyeceksiniz dedi niçin dedim,yönetmelik böyle dedi mecburen 2 saat 40 dakka bekledim,bu saçma sapan yönetmeliğe hala aklım ermiyor......

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Kayınbirader ile beraber girdik sınava. İki ayak yerde sürünerek ve hiçbir kukanın arasından geçmeyerek gitti geldi. Görevli "arçelik robotumu bu?" demesinmi

Sınavı geçti ama hakkı olmadığını düşünerek ehliyetini almaya gitmedi

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    bende bu cumartesi yazılı snava giryorum bakalım sınavlarda komik olaylar yaşıcammı ehliyeti alana kadar eger yaşarsam hemen paylasıcam:D:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler