Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin Fiyat Protestosu!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ünlü bir kaç kişiyide oraya getirebilmemiz çok önemli.Eğer ses getirecek bir kaç kişi olursa hem basın açısından hemde vatandaş açısından çok daha albenili bir şeyler çıkar ortaya.Şimdi isterseniz bir iş bölümü yapalım.Ama öncelikle herkesin bir fikir koyması lazım ortaya.Dediğim gibi eğer az kişi toplanırsa bir sonraki buluşmada hiç insan gelmez.Birazdan ben kendi fikirlerimi toparlayıp yazacağım.Herkes fikirlerini yazar ve bunlar üzerine konuşursak çok daha etkili olur.Yoksa buluşması sorun değil.
    madem iş bölümü yapılıyo madem ünlü bir kişi lazım size eh hadi ben geliyim
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    kaskşart yazıyorum seni de..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Motosikleti
    yok
    Alıntı kaskşart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem iş bölümü yapılıyo madem ünlü bir kişi lazım size eh hadi ben geliyim
    Gel tabi bekleriz

Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz ama ben istanbulda değilim sadece manevi destek verebilirim
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Motosikleti
    yok
    Hurricane şu şekilde yapalım istersen.Ben şu anda bununla ilgili kendi çapımda bir çalışma hazırlıyorum.Onu oluşturayım.Daha sonra geniş bir topic açalım.Hem şöylede yapalım.Hani toplantı topicleri açıyoruz ya.Gelenler oraya "evet" diyor ve otomatik olarak katılımcılar görünüyor.Öyle bir şeyler yapalım.Ne dersin?

Motosikleti
    Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurricane şu şekilde yapalım istersen.Ben şu anda bununla ilgili kendi çapımda bir çalışma hazırlıyorum.Onu oluşturayım.Daha sonra geniş bir topic açalım.Hem şöylede yapalım.Hani toplantı topicleri açıyoruz ya.Gelenler oraya "evet" diyor ve otomatik olarak katılımcılar görünüyor.Öyle bir şeyler yapalım.Ne dersin?
    dediğin mantıklı ama diğer topikte konuşanların hepsi şuanda susuyorlar ben bunu anlamıyorum hee bide aslında bu 1 2 hafta içnde olsa çok iyi olurdu çünkü herkes petrol varil fiyatlarının düşmesinden bahsediyor bizde bu konuda böyle bi protesto yapıp sesimizi duyurursak belki başkalarınada fayda sağlamış oluruz ayrıca diğer topikte verilen bilgiye göre yurt içi benzin kullanımı artacağından yurt dışına benzinde gitmez...

Motosikleti
    yok
    Öncelikle arkadaşlar: YAZDIKLARIM TAMAMEN BENİM FİKRİMDİR.

Bence bu organizasyonu sadece benzin zammı olarak değil de . En azından benzin, su, elektrik, doğalgaz zammı protestosu olarak yapalım derim.
    Organizasyon adı da bir arkadaşında dediği gibi: “ENAYİ DEĞİLİZ” olabilir.

ÖNCELİKLİ YAPILMASI GEREKENLER:

*ORGANİZASYON İÇİN BİR GRUP BELİRLENMESİ:
    Herkes fikrini belirtsin ve bu grup belirlenen fikirler çerçevesinde olayı şekillendirsin. Bu şekilde hem daha derli bir organizasyon fikri ortaya çıkar, hemde bu kişiler sonuçları sürekli tek bir ağızdan bizlere sunabilir.

*KATILIM TARİHİNİN BELİRLENMESİ:
    Kişisel fikrim, ilk bahar aylarında olması katılımı arttıracağından mart sonu, nisan başı gibi yapılması.Kış aylarında yaparsak bir çok insan soğuktan dolayı gelmeyecektir.Gelenlerde çok fazla kalamayacağından amacımıza ulaşamadan dağılmış oluruz.

*TOPLANTIDA YAPILACAK ORGANİZASYONUN BELİRLENMESİ:
    Kanımca ünlü insanların olması, ufak çaplı bir konser, ufak çaplı bir güldürü haberi, katılımcıları artıracağı gibi, protesto süresinin artmasını da sağlayacaktır. Malum insanlar bedava konser, bedava güldürü bulursa çok iyi olur. Muhtemelen sırf bunun için bile insanlar gelecektir.

*TOPLANTIYI İNSANLARA HABER VERME BÖLÜMÜ:
    Bu bölüm için kanımca bir metin hazırlayabiliriz: Bu metin insanlara ulaşma ve onları da davet etme aşamasında hem ortak bir bilgi vermemizi hem de canlarının ne kadar yandığını, buna rağmen nasıl bir uykuda olduklarını anlatmak ve dikkatlerini çekip, katılımı arttırma açısından çok etkili bir metin olmalı. Ayrıca madem fikir bizlerden çıktı. Fikrin ilanını yapmakta bize düşer.Aklıma gelenler:
    Eşe dosta haber vermek.
    İş arkadaşlarımıza haber vermek.
    Duraklarda otobüs bekleyen insanlara haber vermek.

*ÜNLÜLERE VE BASINA ORGANİZASYONUN HABER VERİLMESİ VE KATILIMLARININ SAĞLANMASI:
    Bu iş içinde ortak bir metin hazırlayıp, ulaşabildiğimiz kadar ünlüye bu metni mail ya da fax yoluyla atabiliriz. Hatta mümkünse telefon yoluyla, hatta abartıp bir gece ansızın karşılarına çıkmak suretiyle de yapabiliriz. Bir çoğunu nerede bulabileceğimizi zaten biliyoruz

*ORGANİZASYON İÇİN UYGUN YERİN BELİRLENMESİ:
    Eğer büyük bir organizasyon yapmak istiyorsak, bunun için gerekli izinleri de almamız gerekiyor.Bu izinler nasıl alınır, organizasyonu yapmak için en uygun yer neresidir.Açıkçası bilmiyorum ama fikri olan varsa belirtsin.

Şimdilik bu kadar.Dediğim gibi: Yazdıklarım tamamen şahsi fikirlerim.Tabii ki size saçma gelen kısımları olacaktır.Bunlarıda konuştukça şekillendiririz.
    Saygılarımla

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bence hem motorlu hemde yaya insanların katılabileceği bir eylem olmalı kalabalık olabilmek açısından tabi bu durumda motorlarımızı koyabileceğimiz geniş bi alanada ihtiyacımız olacaktır.

Motosikleti
    onuray
    oldukça güzel anlattın herşeyi her konuda haklısın ben dediğin şartlara varım..
    şimdi iş ufak ufak hazırlıkları yapmaya kaldı o zaman..?

Motosikleti
    yok
    onuray
    oldukça güzel anlattın herşeyi her konuda haklısın ben dediğin şartlara varım..
    şimdi iş ufak ufak hazırlıkları yapmaya kaldı o zaman..?
    Teşekkür ederim.Ama önce siteden katılımları tamamlamak lazım.Şu an katılım ve fikir çok az.Sanıyorum geç saat olmasından.Yarın daha güzel olur

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Onuray arkadaşım gerçekten mükemmel bir yazı yazmışsın. Seni tebrik ediyorum böyle bir organizasyona bende varım. Dediğin gibi sadece benzin zammı değil diğer konularda önemli. Hatta bugün (dün) asgari ücret açıklandı 527 ytl.gibi komik bir ücret onuda dahil edebiliriz..

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    yaz dostum yaz bu devlet bizi duymaz da olsun ilk adımları biz atalım benide yaz
    ::tutkuy::

Motosikleti
    yok
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onuray arkadaşım gerçekten mükemmel bir yazı yazmışsın. Seni tebrik ediyorum böyle bir organizasyona bende varım. Dediğin gibi sadece benzin zammı değil diğer konularda önemli. Hatta bugün (dün) asgari ücret açıklandı 527 ytl.gibi komik bir ücret onuda dahil edebiliriz..
    Teşekkür ederim abi.Gerçi daha bi şey yapamadık ama.Katılımın için teşekkürler.Haklısın halkı zora sokan, komik duruma düşen ne varsa dahil edilebilir.En önemlisi ilk organizasyonun ses getirmesi.Eğer ses getirir ve medyada yer alırsa, sonraki organizasyonlar içinde referans olur ve sürekli tekrarlarız.Saygılar

Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz dostum yaz bu devlet bizi duymaz da olsun ilk adımları biz atalım benide yaz
    Katılımın için sağol.Umudumuzu kaybetmemek lazım, zira umudumuzu kaybettiğimiz için bizimle bu şekilde dalga geçebiliyorlar.Size ufak bir hikaye:

Bir ev yanmakta.Herkesin elinde su kovaları, yangını söndürmeye çalışıyorlar.Sırtında bir su damlası ile yangının olduğu yere doğru giden karıncayı gören diğer bir karınca gülerek soruyor: "Sen o su damlasıyla ne yapabilirsin ki, yangını söndürebileceğini mi sanıyorsun" Sırtında su damlası olan karınca:"Bende biliyorum yangını söndüreceğimi ama en azından niyetimi belli edeyim ki, niyetim bilinsin."diyor.

Yani bizimde yapabileceğimiz şu an için niyetimizi belirtmemiz.Gerisi Allah'ın izniyle olur.Saygılar

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kambersiz düğün olmaz.....

benide yazın bakayım

1-istanbul'dan ankara'ya motorlarla gidelim...
    2-boğaziçi köprüsü üstünde kontak kapatalım...
    3-şehir mt gruplarıyla anlaşıp,aynı anda tüm il'lerde protesto başlamalı...
    4-motor sporları ve motosiklet programlarına katılım...
    5-uzun süre,(ind.olana kadar) her hafta 1 gün aynı saat'te ve aynı yerde toplanalım...
    6-dikkat çekici stıcker yapıp her yere yapıştırmalıyız...
    7-diğer motosiklet klüpleriyle bağlantıya geçmeliyiz...
    8-hatta BEYAZ SHOW'a katılmalıyız...

benden şimdilik bu kadar...

benide yazmayı unutmayın...

Motosikleti
    yok
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kambersiz düğün olmaz.....

benide yazın bakayım

5-uzun süre,(ind.olana kadar) her hafta 1 gün aynı saat'te ve aynı yerde toplanalım...

benden şimdilik bu kadar...

benide yazmayı unutmayın...

Süpersiniz

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    amerikada bu mali kriz doneminde 36$ altina dusen petrol varil fiyasatlarinin ne sekilde ulkeme yansidigi malumunuz bunu protesto etsen,ederken ne yakiyorsun desem,bence bunu yuruyerek yapmaniz ama bu seferde polisler dur diyecek yasal olmayacagi icin....bilemiyorum gonlum szinle ama bu eylem olurken yine petrolculer kazanmiyormu?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    walla ben herzaman varım dewam edelim bahaneler bulmayalım ben motora almama hava dan dolayı ama arabayla gidiyoz onada almam sorun degil yeterki duyuralım sesimizi

işte olay budur bende varım budur olay madem herkez hevesli hadi bakalım çok güzel fikir yaw

benide yazmayı unutmayın...[/QUOTE]

Motosikleti
    yok
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amerikada bu mali kriz doneminde 36$ altina dusen petrol varil fiyasatlarinin ne sekilde ulkeme yansidigi malumunuz bunu protesto etsen,ederken ne yakiyorsun desem,bence bunu yuruyerek yapmaniz ama bu seferde polisler dur diyecek yasal olmayacagi icin....bilemiyorum gonlum szinle ama bu eylem olurken yine petrolculer kazanmiyormu?
    Çok haklısınız.Bu eylemi eğer büyük bir eylem haline dönüştürmek istiyorsak ve geniş bir kitleye ulaşmayı istiyorsak, bunu motosiklet ile yol yaparak yapamayız.Nihayetinde motorsuz insanlarında katılmasını istiyoruz.Yürümek te değilde bunun yerine arkadaşımızında söylediği gibi tüm türkiyedeki motosiklet camiasını kullanarak herkesin bulunduğu il sınırları içerisinde eş zamanlı olarak yapmasını sağlamamız lazım.Saygılar

Arkadaşlar bir de unutmayalım ki bu organizasyonu gerçekleştirdiğimizde MOTOSİKLET SEVDAMIZ adına da çok büyük bir iş başarmış oluruz.Böylelikle motosiklet var olduğundan beri otomobil kullanıcılarından beklediğimiz saygı ve sevgiyyi görmemiz de mümkün olacak.

Arkadaşlar bir de unutmayalım ki bu organizasyonu gerçekleştirdiğimizde MOTOSİKLET SEVDAMIZ adına da çok büyük bir iş başarmış oluruz.Böylelikle motosiklet var olduğundan beri otomobil kullanıcılarından beklediğimiz saygı ve sevgiyyi görmemiz de mümkün olacak.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    izmir Organizazyonunu Kim Düzenliyecek ? Düzenlenirse Bende Varım İzmirden
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    kendimizi benzin pompalarına filan bağlayacaksak ben varım
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)