Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar rica etsem yardım edermisinizz

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar öncelikle baktığınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim
    ben 21 yaşındayım benim bir tane kardeşim var 14 yaşında ben bu yıl honda cbr 600 alacağım kardeşimde racing hastası önceden scooter kullandı vitesli motorlarıda kullanabilio ya ben ona bir süpriz yapmak istiorum cbr125 almayı düşünüorum bizim kumburgazda bir sitede evimiz var o site içinde kullanması için sizce almalımıyım sadece benim gözetimim altında binebilecek bu motora yardımlarınızı bekliyorum ( bu arada yeterli miktarda nakitim var hem onun için hem kendim için )
    uKaLa_-_BoY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    My Kawa..
    Kardeşine güveniyorsan + güvenlik önlemlerinide alacaksan (kask, korumalıklar) bi mahsuru yok bence..

Bi tanede bana alırmısın elini bulaştırmışken?
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    MZ 1968 es175/2
    valla maddi sıkıntı yoksa al ama trafiğe çıkartma full koruma gezsin kıyıda köşede
    ::xrock::"No Matter What You Ride, it's All The Same Wind."::xrock::

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bu sitede en çok konuşulan yazılıp çizilen konulardan biri ehliyetsiz dolaşılmamasıdır ve bence çok doğrudur buradan bizim vereceğimiz mesajlar çok önemlidir. Kesinlikle dolaştırma bu iş yakın yerler site içi falan diye başlar sonra yetmez açılmaya başlarsın ve bir söz vardır; fazla açılma boğulursun diye vakti zamanında atalarımız söylemiş ama çok doğrudur. Bir büyüğün olarak motoru al ama bindirme desem dinlermisin bilmiyorum. Benim oğlum 18 yaşında üniversiteye gidiyor (ehliyeti yok) motoru istiyor neredeyse yalvarıyor ama nafile çünkü yakalandınmı veya kaza yaptınmı yandın. 700 küsur YTL ceza ve motor garajda kaldığı sürece günlük kesilen para söz konusu..

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede en çok konuşulan yazılıp çizilen konulardan biri ehliyetsiz dolaşılmamasıdır ve bence çok doğrudur buradan bizim vereceğimiz mesajlar çok önemlidir. Kesinlikle dolaştırma bu iş yakın yerler site içi falan diye başlar sonra yetmez açılmaya başlarsın ve bir söz vardır; fazla açılma boğulursun diye vakti zamanında atalarımız söylemiş ama çok doğrudur. Bir büyüğün olarak motoru al ama bindirme desem dinlermisin bilmiyorum. Benim oğlum 18 yaşında üniversiteye gidiyor (ehliyeti yok) motoru istiyor neredeyse yalvarıyor ama nafile çünkü yakalandınmı veya kaza yaptınmı yandın. 700 küsur YTL ceza ve motor garajda kaldığı sürece günlük kesilen para söz konusu..
    Ehliyet Önemli Faktör.. Atladım özür....

TORAMAN Abimize sonuna kadar katılıyorum...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

cagan_hell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Turex:)
    Ehliyet önemli bi faktörde açıkça kaçımız ehliyet aldıktan sonra motor kullanmaya başladık ki?Bence bu hediyeyi kardeşine al ve gözetimin altında arasokaklarada kullanmaya başlasın fullkoruma olup trafik kurallarına uydukça herhangi bi sorunla karşılaşacağını sanmıyorum.. Zaten 17 yaşına geldiği zaman A2 ehliyetini kendi almak isteyecektir
    Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
    Sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bize sorma hacicavcav, hukuki bi mevzu kanun ne diyo bu hususta, önce ona bi bak.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Bence kardeşin (yaşı itibariyle) site içinde kalmaz. Bir sakatlık çıkmasın?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ehliyet+korumalık+bilinç
    iyilik yapacağım derken gerçekten zarar verebilirsin. Allah korusun...
    bence sabretmeyi de öğrenmeli. 17 yaşına gelince de ehliyet cepte o zaman ehliyet hediyesi alırsın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşına gelince de ehliyet cepte o zaman ehliyet hediyesi alırsın
    İşte bu Harika bi fikir...

Doğru diyorsunuz ama çocuk çok istiyor sitede de bazı çocuklarda scooter felan var ya korkuyorumda açıkcası biner motoru düşürür kendine zarar verir diye şimdi diyelim almadım gidip birisininkine binse korumalarıda olmayacak doğal olarak gitti düştü çocuğa yazık ama en azından benim kontrolümde binerse çok daha iyi olur en azından gözümün önünde olur biraz tecrübesi var ama korkuorum yinede naparsın
    uKaLa_-_BoY

Motosikleti
    Piaggio X9 Evolution ArTÇıSı ;)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet+korumalık+bilinç
    iyilik yapacağım derken gerçekten zarar verebilirsin. Allah korusun...
    bence sabretmeyi de öğrenmeli. 17 yaşına gelince de ehliyet cepte o zaman ehliyet hediyesi alırsın
    çok yerinde bir yorum olmuş çok haklısın...

bence ehliyet hediyesi daha mantıklı, hem bir düşünsene başına Allah korusun istemediğin bir durum gelse, ömür boyu vicdan azabı çekersin...

ya doğru diyorsunuz arkadaşlarda daha deminde sölediğim gibi sadece gözümün önünde binebilir başka çaresi yok birde daha deminde sölediğim gibi çocukda inanılmaz bi motor sevdası var gider çocuğun birinden alır küt.... çarpar bir yere sonra kardeşim daha kötü olur şimdi ikilemde kaldığım konu şu benim gözetimim altında site içinde mi sürdüriim yoksa almayıp benim kontrolüm dışında binmesine mi bakiim öle :S

bu arada arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür edioyorum
    uKaLa_-_BoY

Motosikleti
    My Kawa..
    Motor sevdası var diyosun.. diyosun da o yarın öbürgün sen istesen de istemesen de yola çıkacaktır... bi kereden bişi olmaz diyerek... bunu da göz önünde bulundur... Her zaman yanında olamayabilirsin.. Unutma..

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sevdası var diyosun.. diyosun da o yarın öbürgün sen istesen de istemesen de yola çıkacaktır... bi kereden bişi olmaz diyerek... bunu da göz önünde bulundur... Her zaman yanında olamayabilirsin.. Unutma..
    o da doğru ama anahtarı eline vermesem bir miktar önleyebilir gibi geliyor bana ben pazarları boşum e artık kardeşimiz için yaparız 2 haftada 1 pazarları arada haftaiçileri felan fedakarlık
    uKaLa_-_BoY

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Sen zaten kararını vermişsin bize niye soruyorsun o zaman boşu boşuna dil döküyoruz burada..Büyüğün olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz başın yanmasın diyoruz..

Motosikleti
    Gilara runner
    Alıntı cagan_hell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet önemli bi faktörde açıkça kaçımız ehliyet aldıktan sonra motor kullanmaya başladık ki?Bence bu hediyeyi kardeşine al ve gözetimin altında arasokaklarada kullanmaya başlasın fullkoruma olup trafik kurallarına uydukça herhangi bi sorunla karşılaşacağını sanmıyorum.. Zaten 17 yaşına geldiği zaman A2 ehliyetini kendi almak isteyecektir

soledıklerıne katılıyorum eger ımkanın warsa al motoru ehlıyet sürmüyo motoru bunuda unutmamak lazım 2 3 yıl sonra ehlıyetı aldıktan sonra benım ehlıyetım war dıyıp uzun yola gıtmeye kalkar tecrubesı olmadıgı ıcın cok buyuk felaketle karsılasabılırsınız... (benım kendı dusuncemdır katılmıyanlar olabılır ona bişey dıyemem)

Sen zaten kararını vermişsin bize niye soruyorsun o zaman boşu boşuna dil döküyoruz burada..Büyüğün olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz başın yanmasın diyoruz..
    ben size ters birşey sölemedim yani farkında olmadan sölediysem farklı özür dilerim sadece sizden yardım istiyorum ve görüşlerimi bildiriyorum
    uKaLa_-_BoY

Motosikleti
    Piaggio X9 Evolution ArTÇıSı ;)

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum eğer ekliyecek birşeyleriniz varsa bekliyorum
    uKaLa_-_BoY

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)