Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ıslık sesi ( ninja 250r)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa Ninja 250R
    arkadaşlar motor tecrübem ve teknik konusunda zayıf oldugum için sizlere sormak istedim..benim ninjadan ıslık sesi gibi bişey gelıyor.düşüncerime göre depodan hawa kaçırıyor.(haraket halinde iken çıkıyor ses).nedir bu problem anlamıyorum ) iğrenç bi ses ya tırsıyom motor şu anda 400 km de 300km den sonra olmaya başladı...acaba diyorum benzin deposu full olunca hawa kaçırmıyor mesala su anda 4 lt fila nwardır ses geliyo hala sizler ne düşünüyosunuz acaba ? teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    hava fıltrenden olabılır,
    motorun hava emişi için gereklı olan parçasıdır,

belkı tıkanmış ve ufak bir boşluğu kalmış olup,
    oradan havayı emiş esnasında gelıyor olabılır...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    düzeltiyorum

bu ses hyolardada var belli devirlerde hafiften motorun hava alma ünitesiyle alakalı bir durum ama tam ne olduğunu bende çözemedim zaten çok aşırı bir kullanmışlığımda yok
    rodaj bakımı 500demi olucaktı hocam?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Kawa Ninja 250R
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzeltiyorum

bu ses hyolardada var belli devirlerde hafiften motorun hava alma ünitesiyle alakalı bir durum ama tam ne olduğunu bende çözemedim zaten çok aşırı bir kullanmışlığımda yok
    rodaj bakımı 500demi olucaktı hocam?
    800de olucak.. sizce güneşte kaldığı için depodan hawa sızabilir mi ? aklıma o da geldi..çünkü durduğumda ses gidiyor deponun kapağını açıyorum hawa geliyor birden

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genelde ıslık sesi kasktan cıktıgını duydum ama sorun şurda granajında bır parcanın vıdası gevşekte olabılır aynı kaskın aradakı gıbı yanı ses sana kuşku yaratmasın bırsey olmaz
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Motosikleti
    Kawa Ninja 250R
    Alıntı rafel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde ıslık sesi kasktan cıktıgını duydum ama sorun şurda granajında bır parcanın vıdası gevşekte olabılır aynı kaskın aradakı gıbı yanı ses sana kuşku yaratmasın bırsey olmaz
    sanmıyorum gece çıktığım zaman ses gelmiyor

Motosikleti
    Alıntı dread adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800de olucak.. sizce güneşte kaldığı için depodan hawa sızabilir mi ? aklıma o da geldi..çünkü durduğumda ses gidiyor deponun kapağını açıyorum hawa geliyor birden
    depodaki gaz basıncı her zaman olur benzin uçucu bir maddedir unutma
    yani soğuktada olur o çok aşırı soğukta bilmem ama =) motor çalışır halde gazo hafiften hafiften ver devri yavaş yavaş yüksek bak bakalım geliyormu ses durduğun yerde geliyorsa havalandırma sistemindendir filtrede pislik vardır yoldan bişe gelmiştir bi şekilde çarpıp delmiştir ufaktan felan
    ama sadece giderken geliyorsa hızlandıkça motordanmı kasktanmı geldiğine emin ol (dicem ama motordan geldiğinden eminsin anladığım) grenaja bak önden ve direksiyonun orada açıkta bariz bi şekilde duran birşeyler varmı ses yapabilecek şekilde grenaj bağlantılarının kontrol et arkadaşında dediği gibi (motorun üstünde bulunan her parça zamanla gevşer her zaman ama bu kadar çabuk olmaması gerek bunu servis bakımlarında yaparlarda)

şimdilik diyebileceklerim bunlar aklıma gelenler

sanmıyorum gece çıktığım zaman ses gelmiyor
    bide şunu yap depoyu fulle ve hep aynı gaz devriyle yol almaya çalış (yüksek devirlerde olması gerek bunun ama motorun daha rodajda) bak bakalım zamanla devir düşüyormu düşüyorsa depodandır muhtemelen havalandırma kısmı (ufak bir delik) tıkanmıştır (ses gelmiyo dediğin için akşam dene)

Motosikleti
    Kawa Ninja 250R
    depodaki gaz basıncı her zaman olur benzin uçucu bir maddedir unutma
    yani soğuktada olur o çok aşırı soğukta bilmem ama =) motor çalışır halde gazo hafiften hafiften ver devri yavaş yavaş yüksek bak bakalım geliyormu ses durduğun yerde geliyorsa havalandırma sistemindendir filtrede pislik vardır yoldan bişe gelmiştir bi şekilde çarpıp delmiştir ufaktan felan
    ama sadece giderken geliyorsa hızlandıkça motordanmı kasktanmı geldiğine emin ol (dicem ama motordan geldiğinden eminsin anladığım) grenaja bak önden ve direksiyonun orada açıkta bariz bi şekilde duran birşeyler varmı ses yapabilecek şekilde grenaj bağlantılarının kontrol et arkadaşında dediği gibi (motorun üstünde bulunan her parça zamanla gevşer her zaman ama bu kadar çabuk olmaması gerek bunu servis bakımlarında yaparlarda)

şimdilik diyebileceklerim bunlar aklıma gelenler
    teşekkür ederim aydınlattın için http://www.motosiklet.net/forum/moto...-buraya-5.html burda ece naz diye bir arkadaşımız mesaj atmış şimdi gördüm dediğim gibi galiba güneşten dolayı olabilir mi ?

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    benzin deposu havalandırma hortumu vardır o tıkanmış olma ihtimali varmıdır acaba
    ::tutkuy::

Motosikleti
    teşekkür ederim aydınlattın için http://www.motosiklet.net/forum/moto...-buraya-5.html burda ece naz diye bir arkadaşımız mesaj atmış şimdi gördüm dediğim gibi galiba güneşten dolayı olabilir mi ?
    ne demek
    depodansa dert etme bas devam et hiç bi sorun yaratmaz depoyuda arada açıp kapatmaki benzin uçmasın boşa :D para veriyoruz o kadar dünyanın en pahalı benzini

Motosikleti
    Kawa Ninja 250R
    ne demek
    depodansa dert etme bas devam et hiç bi sorun yaratmaz depoyuda arada açıp kapatmaki benzin uçmasın boşa :D para veriyoruz o kadar dünyanın en pahalı benzini
    hocam cırcır böceği gibi ötüyor

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım depo kapağını açtığında ses gider.bir dene ona göre cevap yazalım

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    deponda genleşen havanın bir hortum ile geri dönüşümünü sağlayan sistemde hata var muhtemelen hava hortumun katlanmış havayı tahliye edemiyor ve en zayıf noktadan basınçla kendine yol buluyor seste ordan geliyor. başıma geldi depoyu açınca pof diye bir ses çıkıyordu benzin ne kadar az olursa ses az çıkıyodu bence en kısa zamanda sevise git dolu depo ile kullanma.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    kaski takip son surat kos, hala geliosa kasktandir.. tamam tamam cok kotuydu kabul ediyorum!
    Wildgoose Rider - Transalp 650

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)