Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki zx9r yamaha r1
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komikse, istediğin kadar gülebilirsin canım kardeşim.Seni engelleyen yok.

Karşı çıkan arkadaşların çoğu dikkate alınacak yorumlar yazarken, iki kelimeyle kendini ifade edemeyenler ya müzik eşliğinde çalıp oynuyor veya komik diyerek bulunduğu ortamda gülüyor.

Ne diyeyim, Allah yüzündeki gülümsemeyi eksik etmesin.
    ben sana kendimi ifade ediyim canım kardeşim
    öncelikle başlıgını hatırlatıyım
    Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım.!!!!!
    hep söylenir motorlu kuryeler motorcuları kötü gösteriyo şöyle yapıyo böyle yapıyo vs vs bunlarıda yasaklıyalım
    spor arabalar bunlarında tehlikeleri var bilindik şeyler işte bunlarıda yasaklıyalım
    modifiye yapılmış araclar el deymişken bunlarıda yasaklamak lazım
    şimdi bunların hepsini piste yollıyalım orda kalsınlar
    sinan sofuoglunu hatırlatalım bu arada Allah rahmet eylesin
    gelelim başka konulara
    terör birkaç capulcunun yaptıklarından dolayı bazı vatandaşlarımızın vatandaşlık haklarını ellerinden alalım nedemek istedigimi anlamışsındır!!
    işte bundan yola cıkarak kabugunun bogaza kaçma ihtimalinden dolayı antep fıstıgını bile yasaklıyabilirsin.
    bide parti kuralım senide başbakan yapalım güvenli bi şekilde yaşayıp gidelim canım kardeşim bunun içinde bazı haklar özgürlüklerden vazgeciveririz

bunları uzun uzun yazmaktansa güliyim dedim
    [B]hayat gerektiğinden fazla uzun[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw büyük site harbiden burası hiç duymadım şeyleri burda okuyorum

Biri bi taş atıyo kuyuya çıkar çıkartabilirsen...

SS tehlikeli der puff puff sigarayı tüttürür en çok ölüm sigaradan oluyo kardeşim neden içyosun ??

Bu tarz konularda çekememezlik maksat topik açtı oluyum başka bişi değil

Bilgili olan arkadaşlar zaten belli ediyo kendini çoğu boş yorum zaman kaybı

Kuyuya taş atma benzetmesi hoş olmamış Mert kardeş.Daha sert şeyler yazacaktım ama Ümmet PERKİTAN yanımda şu an. Seni tanıdığını söyleyince vaz geçtim.

Bir kimseyi tanımadan yanlış yorum yapma. SS Motosikletlere karşı çekememezliğim yok. Elazığ Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Derneği olarak bu arkadaşlarla birlikte yapıyoruz gezilerimizi. Uzanamadığı ciğere pis diyenlerden de değilim. Arzu etsem alacak durumum da var çok şükür.

Maksat topik açtı olayım diye hiç açmadım bu konuyu. Bunu yazmadan önce profilime baksaydın, sık topik açan, böyle bir hevesi olan biri olmadığımı da görürdün.

Bilgili olan arkadaşlar zaten belli oluyor yazılarından ve biz de birşeyler öğreniyoruz.Boş ve zaman kaybı olarak görüyorsan girmezsin ve böyle kırıcı cümleler yazmazsın olur biter.

Alıntı deCCaL1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana kendimi ifade ediyim canım kardeşim
    öncelikle başlıgını hatırlatıyım
    Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım.!!!!!
    hep söylenir motorlu kuryeler motorcuları kötü gösteriyo şöyle yapıyo böyle yapıyo vs vs bunlarıda yasaklıyalım
    spor arabalar bunlarında tehlikeleri var bilindik şeyler işte bunlarıda yasaklıyalım
    modifiye yapılmış araclar el deymişken bunlarıda yasaklamak lazım
    şimdi bunların hepsini piste yollıyalım orda kalsınlar
    sinan sofuoglunu hatırlatalım bu arada Allah rahmet eylesin
    gelelim başka konulara
    terör birkaç capulcunun yaptıklarından dolayı bazı vatandaşlarımızın vatandaşlık haklarını ellerinden alalım nedemek istedigimi anlamışsındır!!
    işte bundan yola cıkarak kabugunun bogaza kaçma ihtimalinden dolayı antep fıstıgını bile yasaklıyabilirsin.
    bide parti kuralım senide başbakan yapalım güvenli bi şekilde yaşayıp gidelim canım kardeşim bunun içinde bazı haklar özgürlüklerden vazgeciveririz

bunları uzun uzun yazmaktansa güliyim dedim
    Benim aklımın ucundan bile geçmeyen bir sürü örneği kendi kafandan verip düşüncelerini haklı kılamazsın.Kabuğunun boğaza kaçma ihtimali varsa Antep fıstığını yasaklarsın çocuğuna veya kırar da öyle verirsin.

Alakasız örneklerine cevap verirsem konu amacından uzaklaşır.Parti kurup beni başbakan yapacağına kaygılarımı anlamaya çalışsan daha iyi ederdin. Düşünceme katılmayabilirsin ama kaygımın yersiz olduğunu yazarsın mesele biter.

Amacım üzüm yemek; bağcıyı dövmek değil. Bu sebeple senin üslubunla yazmak istemiyorum

Sen yine gülmeye devam et.Yazılarından daha anlamlı gülmen.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    ZX6-R
    milletin gözünü korkutmaya gerek yok bence makinanın üstüne oturduğunda zaten olayın bilinçini daha iyi kavrıyosn en azından ben öyleyim her ss e binen sanki kaza yapıo yapmayın gözünüzü seviim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    kawasaki zx9r yamaha r1
    Kuyuya taş atma benzetmesi hoş olmamış Mert kardeş.Daha sert şeyler yazacaktım ama Ümmet PERKİTAN yanımda şu an. Seni tanıdığını söyleyince vaz geçtim.

Bir kimseyi tanımadan yanlış yorum yapma. SS Motosikletlere karşı çekememezliğim yok. Elazığ Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Derneği olarak bu arkadaşlarla birlikte yapıyoruz gezilerimizi. Uzanamadığı ciğere pis diyenlerden de değilim. Arzu etsem alacak durumum da var çok şükür.

Maksat topik açtı olayım diye hiç açmadım bu konuyu. Bunu yazmadan önce profilime baksaydın, sık topik açan, böyle bir hevesi olan biri olmadığımı da görürdün.

Bilgili olan arkadaşlar zaten belli oluyor yazılarından ve biz de birşeyler öğreniyoruz.Boş ve zaman kaybı olarak görüyorsan girmezsin ve böyle kırıcı cümleler yazmazsın olur biter.

Benim aklımın ucundan bile geçmeyen bir sürü örneği kendi kafandan verip düşüncelerini haklı kılamazsın.Kabuğunun boğaza kaçma ihtimali varsa Antep fıstığını yasaklarsın çocuğuna veya kırar da öyle verirsin.

Alakasız örneklerine cevap verirsem konu amacından uzaklaşır.Parti kurup beni başbakan yapacağına kaygılarımı anlamaya çalışsan daha iyi ederdin. Düşünceme katılmayabilirsin ama kaygımın yersiz olduğunu yazarsın mesele biter.

Amacım üzüm yemek; bağcıyı dövmek değil. Bu sebeple senin üslubunla yazmak istemiyorum

Sen yine gülmeye devam et.Yazılarından daha anlamlı gülmen.

verdigim örneklerde amacım yasakcı zihniyetle bir yere varamıcanı göstermek
    anlıyana

heralde klavyenin herhangi bir tuşuna basılı tutsamda
    Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım bu cümleden daha anlamlı olur .

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    tamam serdar 23bilgem hocam sizin dediğiniz olsun,hadi süpersport motosikletleri trafiğe sokmayın,buyrun er meydanı yapın
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    yamaha yzf R6
    ne saçma bi başlık ya yasaklansın ne demek? uzun süredir ss bi tutkudur ve insanlar bu motorlara biniyor yıllardır.önce yanlış bilincin ortandan kalkması ve trafikteki sorunların giderilmesi gerekir.o zaman motosiklet kazaları en az seviyeye düşecektir zaten.ss konusuna gelince önüne gelen de ss e binerse kazalar artar tabi . adam hayatında motor kullanmamıs 600 ss le baslıyo sonra patlıyo bu gayet normal.motosiklet kültürü nün türkiye de olmasını beklemiyoruz zaten...yurt dısına cıkan arkadaslarım daha iyi bilir ne demek istediğimi

Motosikleti
    kawasaki zx9r yamaha r1
    benim anlamadıgım ne istiyosunuz ss ciler den motorsikletcilerde kendi arasında böyle düşünüosa pes artık.otomobil kullanan bircok insanda bütün motorların yasaklanmasını istiyoo bunuda yapalım o zmn

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı deCCaL1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdigim örneklerde amacım yasakcı zihniyetle bir yere varamıcanı göstermek
    anlıyana

heralde klavyenin herhangi bir tuşuna basılı tutsamda
    Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım bu cümleden daha anlamlı olur .
    Kişinin zihniyetini, sadece açtığı bir başlıkla anlayamazsın.Başlığımda yasak kelimesi bile geçmiyorken beni koyu bir yasakçı zihniyetiyle suçlaman, senin düşüncelerini haklı, beni de haksız kılmıyor.

Başlığımın, klavyendeki herhangi bir tuştan daha anlamsız olduğunu düşünüyorsan senin bileceğin iş.Düşüncem anlamsız bile olsa sen tahammüllü ol.Altındaki motosiklete yapışıp çeken kimse de olmadığına göre, "bu arkadaş niçin rahatsız oldu" diyerek düşün.Kaygılarımı haksız buluyorsan bile medeni bir üslupla gidermeye çalış. Bize yakışan da bu değil mi? Nitekim çok arkadaş böyle yaptı saygıyla karşıladım ve çoğundan birşeyler de öğrendim.

Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam serdar 23bilgem hocam sizin dediğiniz olsun,hadi süpersport motosikletleri trafiğe sokmayın,buyrun er meydanı yapın
    İlla da yasaklansın, yarın kampanyalar açalım diyen yok her halde. Bütün bir forum bile benimle aynı fikri paylaşsa bu düşüncenin ne kadar gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilecek durumdayım.

Başınızı kuma gömmeyin. Bu tarz motosikletlerin kötü kullanıcılar elinde ne işler açtığına dikkat edin. "Buyrun er meydanı yapın" da ne demek? Ben bu motosikletleri yetkim olsa yasaklayacağım mı dedim? Bana meydanı göstereceğine Türkiye şartlarındaki bazı olumsuzlukları düşün derim.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    hocam bakın sızde demıssınız kotu kullanıcı...motorun bır sucu yok bence...egıtımsız kullanıcı bılınc1sız kullanıcı var...ayrı cogu kaza 100 km nın ustunde olumcul ıken sadece ss motorlarmı 100 km nın ustun cıkabılıo...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bakın sızde demıssınız kotu kullanıcı...motorun bır sucu yok bence...egıtımsız kullanıcı bılınc1sız kullanıcı var...ayrı cogu kaza 100 km nın ustunde olumcul ıken sadece ss motorlarmı 100 km nın ustun cıkabılıo...
    Bu mantıkla tabancanın da suçu yok, sıkanda suç cbr125faik kardeş.Öyleyse herkes silah taşıyabilmeli.

İyi kullanıcılar da bazen duygularına hakim olamayabiliyorlar.Bu motosikletler çok güçlü ve Türkiye yolları bunlara ne kadar uygun bilemiyorum.

Süper Sport motosikleti kullananlar, olabilecek bir zararı öncelikle kendilerine ve sevdiklerine veriyor zaten. Yoksa bu motosikletlerden biri yarın yolda bana çarpabilir gibi bir endişeyle açmadım bu başlığı.

Grup içinde kimse kimseyi gaza getirmeden, sağlıklı bir şekilde sürsün ne diyeyim başka.

Motosikleti
    Honda Cbr 600rr
    ya okuyorum okuyorum konu dönüyor dolaşıyor aynı yere geliyor. konu olmuş 10 sayfa (183 post) 1 cm ileriye gitmemiş yazmıcam yazmıcam dedim yine dayanamadım. kusura bakma serdar konuyu kişiselleştirmek istemiyorum aynı zamanda benden 16 yaş büyüksün saygısızlıkta etmek istemem ama tam olarak amacın nedir çözüm için ne istiyorsun anlamış değilim tutturmuşsun ss tehlikelidir diye en çok kazayı ss yapar ss öldürür diye başlığa bakarsan trafiğe sokmama (yani "yasak" geçmese bile bunun hukuksal karşılığı trafikten men etmektir. türkçesi yasaklamak oluyor...! ) peşindesin ama çözüm bulalım ben yasakçı değilim diyerek başlık açmışsın 1 tek somut önerin yok tartışmanın bir tarafı olarak ortak çözüme doğru bir tek adım atmamışsın... bence, kendini kaybedip işin cazibesine kapılıp kaza yapacağını idda ettiğin birçok ss kullanıcısı aşık olduğu makineden ayrılmak pahasına --yani duygularını geri planda bırakarak-- eğitim ve sınav sistemine atıfta bulunup çözüm önerileri üretmeye çalışmışlar. yani ortak bir çözüme ulaşabilmek için sana doğru 1 adım atmışlar. bence güzel bir olgunluk göstergesi bu. aynı yaklaşımı senden de görmek isterdim açıkçası konuyu başlatan kişi olarak.

eğer amacın çözüm üretmek değil kendince bulduğun çözümü dikte etmekse iş başka. anlayış göstermemizi bekleyemezsin. ve insanlardan aldığın tepki çok doğaldır. kimseyi suçlayamazsın.

Benim düşüncem ( seni kesinlikle suçlamak gibi bir amacım yok ) kafanda klişeleşmiş bir SS kullanıcısı profili var ve bütün düşüncelerin bu yönde ne yazıkki etrafında ki insanları anlamaya çalışmak gibi bir gayretin olduğunu da göremedim. eğer çözüme yönelik tartışma bekliyorsan ön yargılarını bir tarafa bırakıp buraya yazan insanlara kulak vermen gerekir.

bunların dışında 18300 post ve 1000 sayfaya ulaşsada konu hiç bir yere varamaz. aynı döngü içerisinde aynı şeyler tartışılıp durur.

ben şu ana kadar bu başlıkta tartışılan herşey hakkında son sözümü söyledim. konunun ilerleyebilmesi için yasaklamaktan öte somut fikirler üretebilirseniz yine tartışırız.
    it's just living and leaving::145::

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    tıpkı polıslerınde kendı duygularına yenılıp sılahı kullanmalırı gıbı her ne kadar egıtımlı olsalarda...unutmayın sılahlar ınsanları oldurmez ınsanlar ınsanları oldurur...insan oglu bu hataları yapmak uzere yaratılmıstır...ben zaten her zaman ehlıyet egıtımını yetersız gormusumdur her surucunun mutlaka ılerı duzey surucu teknıklerı dersı almasının zorunluluguna ınanmısımdır...ama tekrar soluyorum bunun makınayla bı alakası yok surucuyle alakası var...

ayrıca sole bısıde var..ss motorlar cogu motorda cok daha dengelı cok daha cobuk durabılen ve cok daha kıvrak motorlardır bu ozellıkler dooru kullanması ıcın bu motoru dıgerlerıne gore daha guvenlı yapar...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    wayy maşallahhh ne kadar faydalı bir topic olmuş,deli teki kuyuya taş atıyor..... hala neyi tartışıyorsunuz kim kime neyi ispat ediyor yada etmeye çalışıyor?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    -----------------------------------------
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    Genç bir arkadaşı daha kaybettiğimizi öğrenince bu başlığı açmadan edemedim doğrusu.

Süper Sport (Racing) motosikletleri normal trafiğe sokmamak, sadece pistlerde kullanmak gerektiğine inanıyorum.

Diğer tarz motosikletlerde kaza olmuyor mu sanki diye itiraz edenleri duyar gibiyim ama bu kadar fazla olduğunu ve öldürücü olduğunu sanmıyorum.

Racing motoru kullanan ister istemez yarışlardaki gibi virajlara girmek isteyecek, hız limitlerini zorlayacaktır.

İbrenizde en fazla kaçı gördünüz tarzında başlıkların açıldığı bir ortamda biz istediğimiz kadar bilinçli olmaya davet edelim birbirimizi.

sayın serdar bey : dier arkadaşlarımın yazdığı hiç bişeyi okumadan kendi fikirlerimi sölemek istiorum size!
    bu yazıyı yazarken alkollu olduunuzu hesaba katıp ayıldıınız zaman neler yapmışım ben demenizi umuyorum!
    racingler yasaklansın ölüm riski fazlaymış neden peki 200-300 km hıza çıktıkları için mi?
    virajlarda iyi oldukları için mi?

werilecek tek cewap SAÇMALIK!

ayrı bi konu ibrenizde kaç gordunuz ! size ne 300 yaparım 500 yaparım bu ne sizi ilgilendirir ne bi başkasını! siz araba aldıınız zaman otobanda demiomusunuz kaç yapıo bu meret 180 200 220 yapmadınız mı yada yapmıomusunuz!

eet sesimizi duyun kaza olacaksa illa racing de olacak die bi kaide yok 50 cc bi mobilette ölüm yapışabilir yakanıza 1000 cc bi racing de de !

elezıg bilmem ne motosiklet derneği üyesiymişssiniz sanırım! siz oturun derneğinizde çayınızı çorbanızı için

ii geceler!
    Drift Religion

Motosikleti
    yok
    Bence abinin bir üzüntüsü var arkadaşlar.Ölüm olaylarına çok üzülmüş ve belliki anlatmak istediklerini tam olarak yazamamış.Eminimki yüzyüze konuşulsa daha rahat ifade ederdi kendisini.Sizlerden de kısmen haklı kısmen ağır yorumlar gelmiş.Konu özünden kopmuş.Ben naçizane motosikleti olmayan bir motosiklet sevdalısı olarak gördüğüm: SS'ler kuşkusuz her motosiklet sevdalısının bir gün kesinlikle sahip olmak istedikleri makineler.Kimimiz tecrübesiz olduğu halde binip hayatını kaubediyor.Kimisi çok tecrübeli olduğunu zannedip,hata yapıyor ve hayatını kaybediyor.Kimi arkadaşlarda tecrübeli olduğu halde acemilerin bile yapmayacakları hareketler yapıp, hayatlarını kaybediyor.Bence bunları tartışmak lazım ki bazı arkadaşlarda gayet güzel fikirler vermiş.

Motosikleti
    ZX6-R
    bencede abi biraz duygusal yaklaşmış bir art niyeti olduğunu sanmıyorum fazlada artık kurcalamamak gerek

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @KUVVETMİRA
    polis işini yapsın, kanunlara, hız limitlerine uyulsun, ss ruhsatı sahiplerine eğitim verilsin, risk en aza indirilsin. tartışacak bir tarafı yok. bunada muhalefet eden olursa kalbini kırarım
    Hız limiti sadece SS makinalar için konmuyor, motosiklet için hız limiti 70 km/h ve bu hıza en dandik scooter bile çıkabiliyor. Özellikle SS ruhsatı sahiplerine mi eğitim verilecek? Sanki SS dışında makina kullananlar çok güzel motor kullanıyorlar.. Motosiklet ehliyeti veren sürücü kurslarının vermiş olduğu eğitim ne kadar yeterlidir? Gelişim Sürücü Kursu sahibi İbrahim yakın arkadaşım, zamanında eğitimler ve sınavlar yapılırken gidip izliyordum. Orada gösterilenlerle ne ehliyet alınır, ne de trafiğe çıkılır. Ancak bu kurumların suçu değil, sistemin suçu. Scooteri iyi kullanamayan adam SS makinayı da iyi kullanamaz, olay budur. Altyapısı, deneyimi, bilgisi olmadan SS kullananların bu makinalar üzerinde ölmemesi sadece şanstır! Ama ben buna rağmen SS yasaklansın düşüncesine karşıyım, bedelini ödemeye hazır olduktan sonra isteyen istediği motora biner. Haa bu işi bilinçli olarak yapan, eğitim alan, büyük motora kademeli şekilde geçiş yapanın ödeyeceği beden ile de ilk motoru bir yarış motoru olanın ödeyeceği bedel hiçbir zaman aynı olmaz!

SS makinalardan çok daha tehlikeli ve daha çok insan öldüren birşey var : SİGARA! İnsanların zarar verdiğini bile bile sigara içmesini de benim aklım almıyor. Ancak öyle büyük bir sektör var ki, hangi kuvvet sigaraya yasak getirebilir veya üretimini önleyebilir? Dünyada sigaradan ölenler mi fazladır yoksa SS makina kullananlar mı? O yüzden bu konu hiçbir şekilde bir sonuca varabilecek bir konu değildir, bu şekilde bir başlık açılmış olması da bence gereksizdir. Daha önce de dediğim gibi artık ölenler için üzülmüyorum çünkü bedellerini hayatlarıyla ödemeyi göze almışlar.. Arkalarından diyecek birşey kalmıyor..
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bence bazı arkadaşlar SS motorları savunmak adına çok ağır cevap yazmış.

SS motorları seven ve birgün sahip olmayı isteyen biri olarak itiraf etmeliyim ki bu motorların Türkiye'de trafiğe çıkmasını %100 doğru bulmuyorum.Bunun en büyük sebebi de Türkiye'de kanunların asla tam olarak uygulanamaması.Aşağıda yaptığım alıntıdan ne demek istediğimi anlayacaksınız (umarım).

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devletlerin bir şey yapmadığı konusu yanlış.
    Yani hız sınırlaması diye bir şey var.
    Dünyanın hemen her yerinde bu böyle.
    Ben Almanya dışında hiç bir ülkede kafana göre bir hızla gitme imkanı bulamadım.
    Almanya'da da öyle her yerde değil, aksi işaret bulunmayan otobanlarda ancak hız yapabiliyorsun.
    Bunun dışında dünyanın hemen her yerinde hız sınırı var.
    Bu sınırı geçmek yasak.
    Bana göre de oldukça makul sınırlar bunlar.

Şimdi sürücü bu sınıra uymuyorsa, motosikletin ne suçu var?
    Ya da devletin?
    Türkiye için konuşacak olursak, alınan önlemlerin yetersiz olduğu hepimizce gayet iyi bilinen bir mevzu zaten.
    Ama sen Türkiye'de yaptığın uçarılığı gel de burda yap bak neler oluyor?
    Cezayı ödemek için aylarca çalışmak zorunda kalmandan mı bahsedeyim?
    Yoksa, ehliyetine tekrar kavuşman için geçmen gereken bir dizi sürüş,eğitim ve psikolojik testten mi?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)