Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

iranda benzinin kalitesi ve fiyatı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    geçen gün iz tv de 2 tane v-stromlu arkadaşın doğuya olan seyahatini anlatan bir programa denk geldim, irandan geçerken aldıkları benzinin en kaliteli benzin olduğunu, türkiyede bir depo benzinle 300km giderken irandan aldıkları benzinle 400-410km yol gittiklerini söyledi. benzinin kalitesinin bu kadar fark yaratabileceğini hiç düşünmemiştim. fiyatıda litresi 300ykr a geliyormuş.. yani bizimkinden 10 kat daha ucuz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün iz tv de 2 tane v-stromlu arkadaşın doğuya olan seyahatini anlatan bir programa denk geldim, irandan geçerken aldıkları benzinin en kaliteli benzin olduğunu, türkiyede bir depo benzinle 300km giderken irandan aldıkları benzinle 400-410km yol gittiklerini söyledi. benzinin kalitesinin bu kadar fark yaratabileceğini hiç düşünmemiştim. fiyatıda litresi 300ykr a geliyormuş.. yani bizimkinden 10 kat daha ucuz...
    malesef haklılar eğer o benzin türkiyede 30ykr olsa ortalıkta gezen arabalı serserileri düşünemiyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef haklılar eğer o benzin türkiyede 30ykr olsa ortalıkta gezen arabalı serserileri düşünemiyorum
    Valla benimde oraya seyahat eden iki arkadaştan duyduklarım benzini o kadar kötümüşki motorda karburatör ayarı yapmazsanız motor kesin yolda kalır oldu.

Benzinden dolayı araba motorları 3-4 yılda bir mafolan araclar varmış.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    BMW F-650
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benimde oraya seyahat eden iki arkadaştan duyduklarım benzini o kadar kötümüşki motorda karburatör ayarı yapmazsanız motor kesin yolda kalır oldu.

Benzinden dolayı araba motorları 3-4 yılda bir mafolan araclar varmış.
    Yabancı bir sitede bende benzer bir yoruma rastlamıştım. İran gibi ülkelerde standardizasyon pek olmadığı için aslıdna iki yorumda doğru olabilir. Ama gerçek olan bir şey varsa, Suudi Arabistan ve Dubai'de bulunan benzinler en kalitelisi (gidenlerden duyduğum kadarı ile)

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    arabalarıda kalıtelı onların..lincoln cadıllac gmc
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Geçenlerde görüştüğüm KTM990 Adv. kullanıcısı arkadaşım iki 990ADV ile gittiklerinde 70 oktana kadar düşen benzin yüzünden çok sıkıntı çektiklerini paylaşmıştı. benimde merak ettiğim bir konu bu. Enjeksiyonlu bir motordan ziyade karbüratörlü bir motorla gitmek daha mantıklı olacak sanırım.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    valla iranı bilemem ama ben filipinlere gittiğimde hala orda 91 oktan normal benzinle 93 oktan süper benzin satılıyordu kurşunsuz 95oktanın ne olduğunu kimse bilmio ve 93oktan benzinin litresi yaklaşık 55 ykr civarindaydı,taksici bana benzinin pahalılığından yakınıyordu ,sonra bana türkiyede benzinin litresi kac para gibi bi soru sorma cahilliğinde bulundu yaklaşık 2,5 dolar diyince adam benle dalga gecmeye utanmıyormusun die çıkıştı inandırmam biraz zor olmuştu taksiciyi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Gercekten de dısarıda Benzin gibi maddelerde ucuzluk söz konusu; En basiti Kıbrıs ta bile yarısından daha düşük benzin fiyatı ! Daha noolsun
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler