Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul MotoGP'den sonra Marco Melandri röportajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bir gün mutlaka

İstanbul Park'ta elde ettiği zaferi "büyülü bir şehirde rüya gibi birincilik" sözleriyle özetleyen Honda'nın genç yeteneği Melandri, Rossi MotoGP'ye veda etmeden onu geçeceğini ve şampiyon olacağını iddia etti

Türkiye'deki ilk MotoGP yarışında, Dünya Şampiyonu Valentino Rossi'yi sollayarak finişe ilk sırada giren ve kariyerinin ilk zaferine imza atan Honda'nın genç yeteneği Marco Melandri, profesyonel bir manken olarak podyumdaki yıldızını da parlatıyor. İstanbul Park'da rüyalarını süsleyen bir hayali gerçekleştirdiğini dile getiren şampiyon pilot, Milliyet'in sorularını içtenlikle yanıtladı ve hedefini, "Bir gün mutlaka şampiyon olacağım" sözleriyle özetledi.

MotoGP'ye ilk kez ev sahipliği yapan İstanbul Park'ta, kariyerinin ilk zaferine ulaştın. Neler hissediyorsun?

Tabii ki çok mutlu ve gururluyum. Antrenmanlar sırasında pist çok hoşuma gitmişti. Tam bana göre demiştim. Çok hızlı virajları ve inişli - çıkışlı yapısıyla garip ama eğlenceli bir pist burası. Ben de eğlenceye bayılırım. Bir anlamda burada kazanabileceğimi hissetmiştim. Esas amacım yarıştan zevk almaktı. Bunu da kazanarak başardım.

Genel klasmanda ikinci sıraya yükseldin. Ancak Nicky Hayden ile hala çekişiyorsun. Valencia'daki son yarışta ne olur?

İstanbul'a gelirken iki rüyam vardı. Birincisi ilk kez yarış kazanabilmek, diğeri de şampiyonada ikinciliği elde etmek. İlk rüyam gerçek oldu. Hem de Valentino Rossi'nin önünde kalmayı başararak hedefime ulaştım. Ayrıca şampiyonada da Nicky Hayden'ı geride bırakarak ikinci sıraya yükseldim. Şimdi Valencia'daki son yarışta da pozisyonumu koruyup sezonu ikinci olarak tamamlamak istiyorum. O zaman bu yıl için tüm hayallerim gerçekleşmiş olacak.

İlk zaferini nasıl kutlayacaksın? Özel bir parti yapmayı düşünüyor musun?

Şu anda dünyanın en mutlu insanı benim diyebilirim. Bu akşam fazla gezme şansı bulamadığım İstanbul'un tadını çıkaracağım. Arkadaşlarımdan çok güzel bir kent olduğunu duymuştum.

Zafer sarhoşu olacaksınız anlaşılan!...

Bakın, ben 1 Ocak'ta kendi kendime bir söz vermiştim. Bu sezon podyuma çıkana kadan içki içmeyeceğim diye. 10 Nisan'da Jerez'te podyuma çıktım. O akşam bu kez dedim ki, yarış kazanana kadar ağzıma içki sürmeyeceğim. İstanbul'da bunu da başardım. Artık bir partiyi hak ettim sanırım. Ancak yarın sabahtan itibaren büyük bir disiplinle Valencia'daki son yarış için hazırlanmaya başlayacağım. Burada size söz veriyorum, o yarış sonunda ikinci olamazsam, ömür boyu içki yok!

MotoGP'de bir gün şampiyon olacağına inanıyor musun?

Kesinlikle. Henüz 23 yaşındayım. Takımım Telefonica Movistar Honda'ya güveniyorum. Onlar da bana. Burada olduğu gibi bir sezonda birkaç kez daha yarış kazanabilirsem ve diğer yarışlarda da üst sıralarda yer alabilirsem, Rossi'nin tahtına rakip olabilirim. Rossi MotoGP'ye veda etmeden, onu geçmek istiyorum.

İstanbul Park'ı nasıl hatırlayacaksın?

Burayı hiç unutmayacağım ki. Bu zaferim sayesinde Türkiye'nin ve bu pistin her zaman benim için ayrı bir yeri olacak.

MARCO MELANDRI
    Yarış no: 33
    Yarıştığı araç: Honda RC 211W
    Doğum Tarihi: 07.08.1982
    Doğum Yeri: Ravenna, İtalya
    Kilo: 61 kg, Boy: 161 cm
    İlk yarışı:
    1996, İtalya Şamp. (Honda125RS)
    İlk kazandığı yarış:
    1996, Honda Cup
    Katıldığı ilk GP:
    1997 (Çek.Cum - Honda RS125R)
    İlk kazandığı GP:
    1998 (Hollanda - Honda RS125R)
    Toplam GP başarısı:
    17 (7x125cc Honda), (10x250cc Aprilia)
    Podyum başarısı: 44 (17x125cc Honda), (25x250cc Aprilia), (2xMotoGP Yamaha)
    Dünya şampiyonlukları:
    1x250 cc Aprilia 2002

Kariyeri:
    1997: 125cc Avrupa 4.'sü (Honda)
    1998: 125cc Dünya Şamp. 3. (Honda)
    1999: 125cc Dünya Şamp. 2. (Honda)
    2000: 250cc Dünya Şamp. 5. (Aprilia)
    2001: 250cc Dünya Şamp. 3. (Aprilia)
    2002: 250cc Dünya Şamp. (Aprilia)
    2003: MotoGP 15. (Yamaha)
    2004: MotoGP 12. (Yamaha)

ÖZEL RÖPORTAJ / MURAT AĞCA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ide motosiklet sitesinde moto gp ne alaka ben anlamadım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Marco Melandri bence bu yarışta çok istikrarlıydı. arkanda rossi varken bu şekilde kullanmak başarısını daha da artırıyo bence
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

black-red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-5
    yaa hersey iyi guzel de ben biseyi anlamadim bu adam hep ickiden bahsetmis.. yani bir daha icki icebilmek icin mi o yarisi kazanacak yoksa bu isten para kazandigi icin mi

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Marco benim kafadan galba..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

kesin cenk amca.. baksana yaw.. içkiyi miçkiyi bırakıcam ayakları yapıyo... kesin bırakamıyo sallıyo

Motosikleti
    Honda X11
    Hiç kasılmasın boşuna, Rossi garantili gitti o yüzden birinci oldu :p

tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    ben en son yarısı ızledım valencıada kı yarısta nıck hayden ıle marco malendrı kapısması vardı malendrı kazandı ve 2. aldı gercekten bu malendrı de gelısme var ben seneye bu adamdan ıyı dereceler beklıyom rossı de gercekten takdır edılıcek bır yarıs cıkardı 15. lıkten 3.kadar yukseldı ve orda kaldı ama ben suna ınanıyorum eger o yarıs 7-8 tur daha uzasaydı rossı yakalardı bence 1 ve 2. yı cunku her tur derecesını dusuruyordu onundekılerle ama olsun yıne rossı sampıyon oldu seneye daha zorlu olucak moto gp bence
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

cok heyecan verici bi finaldi gercekten de valencia!!! Melandri’nin gelecek vaadettiine ben de katiliyorum. Rossi’nin 15. baslamasina sasirmistim… basin toplantisinda sorunu yaris sabahi fark ettiklerini ve artik cok gec olduunu soyledi…ama 3.luge yukselirkenki gecisleri cok guzeldi Melandri ve Hayden guzel goturduler yaris boyunca… Yariscilar disinda seyirci katilimi da etkileyiciydi…
    one life. live it.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler