Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kazalardan Sonra Yaşananlar, İbretlik Öyküler!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Forumda şöyle bi konu eksik gibime geldi, herkes yaşadığı kazayı, kazanın sebebini, ve özellikle kazadan sonra yaşadığı şeyleri, (kırıkları, çektiği acıyı, yaşadığı zorlukları) ayrıntılarıyla anlatsa, böylece korumaların önemini, dikkatli olmanın değerini motora her binişimizde aklımızda bulunması gerektiğini öğrenmiş oluruz. Bu ibretlik konuyu okuyanlar da her an ne kadar dikkatli olması gerektiğini öğrenmiş olur.

Biraz mazoşist bi konu gibi görünse de kendi sağlığımız için gerekli olduğunu düşünüyorum, peki ya siz? Acı dolu hikayeler,yaşanan zorluklar burada toplansın, ibretlik bi konu olarak akıllara kazınsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    geçen sene bursa şehir merkezindeydim,2 dakikalık yol diyerek eldivenlerimi takmamıştım.yolda 30-40km ile gidiyorken bir aracın sıkıştırması sonucu düştüm.sağ elim yere sürtünde ciddi bir şekilde yaralandı.kazanın sıcaklığıyla kanayan elimde en ufak bir ağrı hissetmiyordum.adrenalin dorukta nede olsa...artık eldivensiz kullanmıyorum(diğer ekipmanlar zaten her zaman full) ..
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    zaten genellikle detaylar yazılıyor... Hatta resimler bile konuyor.... Sen dikkat etmemişsin galiba....

Çok iyi olmayacağını tahmin ediyorum... Herkesin dayanma gücü farklıdır... Yeri gelecek sen bile bakamayacaksın resimlere...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    hayır, amacım resimlerle insanların midesini bulandırmak değil, sadece son derece basit gibi görünen bazı detayları atladığımızda başımıza neler gelebileceği, ardından ne gibi acı ve sıkıntılar yaşayabileceğimizi görmek için böyle bir konu açtım. Böylece motora binerken, bugün hava çok sıcak, montu giymesem mi, veya gideceğim yol kısa, kaskı takmama gerek yok diye düşündüğümüz an, aklımıza bu ibretlik olaylar gelip vazgeçmemizi sağlamalıyız.

@emraq hikaye çok özet olmuş, olaydan sonra yaşadığın acıları, çektiğin sıkıntıları biraz daha ibretlik şekilde anlatırsan daha etkili olabileceği fikrindeyim

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Ben geçen sene (2007 yaz mevsimi) arabayla kaza yapmıştım, onu anlatayım.
    Hikaye, ibretliğin de ibretliği...

Arkadaşlar içmeye gittiler, gece bana bir telefon:"İçkiyi fazla kaçırdık, gel bizi al"
    iyi, gittim almaya, hala içiyorlar, 3 duble de ben attım (Plastik bardakla 3 bardak, rakı bardağı ile değil).
    Arkadaşları aldım, dolmuşçuluğa başladım, birini Buca'ya götürdüm, evini bulamadı, ben de oraları tam olarak bilmiyorum.

Ortalıkta sağa sola bakarak yol arayıp gezerken, bir eleman geldi ve gümm diye bana vurdu.

Arabada ailesi var ama kendisi birahaneden maç seyretmekten geliyor (Bana böyle söyledi).

Trafik polisi geldi, kazanın oluş şeklini anlattık, görünüşe göre Ben haklıyım, polis "İkinize de alkol kontrolü yapacağız, üfleyin" dedi.

Üfledik, elemanın alkolü -Ne tesadüf- 0,45 Pm çıktı, benim alkolüm ise -nasıl oldu anlamadım- 2,0 Pm.

Alkollü araba kullanmaktan 448-YTL ceza yedim,
    6 aylığına ehliyetim gitti,
    kendi arabamı 1.600-YTL verip yaptırdım,
    3 ay sonra sigortadan bir tazminat, 2.650-YTL (İki kapı sacı için karşı tarafa ödediğim tazminat, araba 92 model vectra idi)

Sonuç; ufak bir kaza bana yaklaşık 5.000-YTL'ye mal oldu.

Bu kazadan alınacak ders;

Diyelim ki, alkollüsünüz; Bir kazaya karıştınız, suç %100 karşı tarafta olsa bile siz suçlusunuz,

Kaza yaptınız, alkollü iseniz derhal oradan kaçın, 2-3 gün bir yerlerde saklanın, polise gidin.(Tabii bu 2-3 gün içinde alkol almayacaksınız)

Olay yerini terketmekten ufak bir ceza alabilirsiniz, ama hiç olmazsa sigorta tazminatı ödemezsiniz ve ehliyetiniz 6 aylığına gitmez.

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    klasık bı önlem kask ama acı bı sebebe yol acabılıyor
    yaklasık 2 sene önce , abım motorla gelmişti okula aynı okuldaydık ben dolmuşla gitcektım o sevgilisiyle motorla gezcekti , sevgilisiyle bi işleri çıkmış motoru bana verdi , kask yok motorda
    okul yolundan caddeye cıktım.trafik ışıklarında bekliyorum.
    20 metre ilerde dolmuş durağı var haliyle çoğu öğrencı orda oluyo yolun karsına geçiyo
    yeşil yandı,ben yolun en sonunda yım dolmuş benden ızlı gitti ben yavaştım dolmuş hafif hafif duruyordu , duraga gelmışti ben aynı hızımla tam hatırlayamıyorum ama 50 olması lazımseyir ediyordum tam dolmuş hizasına geldıgım de motorla bırden önüme bizim okuldan bi çocuk çıktı
    çocuk dolmuşcuya inat olsun diye yolda agır agır yuruyormuş ( anlatılanlara göre ) yolun karsısına gecmek ıcın ve bir anda korna fren sesi hatırladıgım kadar çocugun çantasına çarptıgım :(
    ben de kask yok maalesef, yolun ortasında refüj denıyo sanırım toprak bı zemın var dıger yolu ayırmak ıcın oraya fırladım motordan ve dırek yuzum yere5 sanıye falan afallladım hemen ayaga kalktım keske kalkmasaymısım cok tehlıkelıymış :( ben de hiç birşey yok dıre çocugun yanına ben baygın gıbıyım ama yuzumde en ufak kanama cızılme hıc bırsey yok dedım kendıme ıyıyım falan herkes toplandı ogretmelerde vardı bı kactane geldıler işte cocuk ben oldum bıttım dıyo yerde debelenıyo :S ben korkuyorum halbukı cantasına carptım meger heycandan bayılmış cocuk polıs falan geldı motor baglandı onları saymıyorum bıle hastaneye göturulcektık yolda gıderken benım burnum hayatımda en cok bu kazada kanamıstı oyle bı kanama kı ben bı boyle gozum kapanıyo bı acılıyo yanı ne haldeyım neden böyle sonradan burnum kanadı bılmıyorum onlem alınsın dıye ogretmenımız goturdu rontgenler cekıldı ve sonuc ;
    cocuk taburcu oldu hıcbıseyı yok
    BEN kafatasım çatlamış hastahanede yattım 4 gun :(
    yuzumde hıucbısey yoktu 1. gun hastahanede çok kotu oldu mosmordu yuzumun sol tarafı gozlerım kocaman davul gıbı mosmor burun damarımmı ne çatlamış heralde
    ....... :(
    burnum halen kanıyo en ufak bı degmede 18 yasından sonr a amelıyat olmam gerekıyormuş. kafatasım kendılıgınden kaynıycakmış.... KASK ÖNEMLİDİR....
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene (2007 yaz mevsimi) arabayla kaza yapmıştım, onu anlatayım.
    Hikaye, ibretliğin de ibretliği...

Arkadaşlar içmeye gittiler, gece bana bir telefon:"İçkiyi fazla kaçırdık, gel bizi al"
    iyi, gittim almaya, hala içiyorlar, 3 duble de ben attım (Plastik bardakla 3 bardak, rakı bardağı ile değil).
    Arkadaşları aldım, dolmuşçuluğa başladım, birini Buca'ya götürdüm, evini bulamadı, ben de oraları tam olarak bilmiyorum.

Ortalıkta sağa sola bakarak yol arayıp gezerken, bir eleman geldi ve gümm diye bana vurdu.

Arabada ailesi var ama kendisi birahaneden maç seyretmekten geliyor (Bana böyle söyledi).

Trafik polisi geldi, kazanın oluş şeklini anlattık, görünüşe göre Ben haklıyım, polis "İkinize de alkol kontrolü yapacağız, üfleyin" dedi.

Üfledik, elemanın alkolü -Ne tesadüf- 0,45 Pm çıktı, benim alkolüm ise -nasıl oldu anlamadım- 2,0 Pm.

Alkollü araba kullanmaktan 448-YTL ceza yedim,
    6 aylığına ehliyetim gitti,
    kendi arabamı 1.600-YTL verip yaptırdım,
    3 ay sonra sigortadan bir tazminat, 2.650-YTL (İki kapı sacı için karşı tarafa ödediğim tazminat, araba 92 model vectra idi)

Sonuç; ufak bir kaza bana yaklaşık 5.000-YTL'ye mal oldu.

Bu kazadan alınacak ders;

Diyelim ki, alkollüsünüz; Bir kazaya karıştınız, suç %100 karşı tarafta olsa bile siz suçlusunuz,

Kaza yaptınız, alkollü iseniz derhal oradan kaçın, 2-3 gün bir yerlerde saklanın, polise gidin.(Tabii bu 2-3 gün içinde alkol almayacaksınız)

Olay yerini terketmekten ufak bir ceza alabilirsiniz, ama hiç olmazsa sigorta tazminatı ödemezsiniz ve ehliyetiniz 6 aylığına gitmez.

Bu anlattığınızın benzeri sizin başınıza gelse, yani haklıyken alkollü biri vursa ve kaçsa, sonra da teslim olsa acaba yine "aferin akıllı adammış" der misiniz merak ettim ? Alkollü vasıta kullanarak bir suç işlemişsiniz ve bunun sonuçlarına katlanmanızdan doğal bir durum söz konusu olamaz.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yolda bi arakdaşımı gördüm askere gideceğini söyledi gel action yapalım dedim,arabayla (peugeot 306 platinium) sahilde hız limiti 50 km tabelalarına aldırmadan 120 km ye çıktım,arakdaşım ''serkan ralli yaapcaksan burası yeri değil piste gidelim'' dedi bende ''raaaaaad ol booolum'' dedim we lafım bitmeden önüme kıran tüp kamyonuna kafadan girdim :S hemen polisi aradım aşırı hızdan 10 da 3 bana önüme atladıgı için 10 da 7 karşıya werdiler.siz siz olun hız limitlerine uyun we yanınıza şoma ağazlı birini almayın =)

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı oğuz-AnTALyA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasık bı önlem kask ama acı bı sebebe yol acabılıyor
    yaklasık 2 sene önce , abım motorla gelmişti okula aynı okuldaydık ben dolmuşla gitcektım o sevgilisiyle motorla gezcekti , sevgilisiyle bi işleri çıkmış motoru bana verdi , kask yok motorda
    okul yolundan caddeye cıktım.trafik ışıklarında bekliyorum.
    20 metre ilerde dolmuş durağı var haliyle çoğu öğrencı orda oluyo yolun karsına geçiyo
    yeşil yandı,ben yolun en sonunda yım dolmuş benden ızlı gitti ben yavaştım dolmuş hafif hafif duruyordu , duraga gelmışti ben aynı hızımla tam hatırlayamıyorum ama 50 olması lazımseyir ediyordum tam dolmuş hizasına geldıgım de motorla bırden önüme bizim okuldan bi çocuk çıktı
    çocuk dolmuşcuya inat olsun diye yolda agır agır yuruyormuş ( anlatılanlara göre ) yolun karsısına gecmek ıcın ve bir anda korna fren sesi hatırladıgım kadar çocugun çantasına çarptıgım :(
    ben de kask yok maalesef, yolun ortasında refüj denıyo sanırım toprak bı zemın var dıger yolu ayırmak ıcın oraya fırladım motordan ve dırek yuzum yere5 sanıye falan afallladım hemen ayaga kalktım keske kalkmasaymısım cok tehlıkelıymış :( ben de hiç birşey yok dıre çocugun yanına ben baygın gıbıyım ama yuzumde en ufak kanama cızılme hıc bırsey yok dedım kendıme ıyıyım falan herkes toplandı ogretmelerde vardı bı kactane geldıler işte cocuk ben oldum bıttım dıyo yerde debelenıyo :S ben korkuyorum halbukı cantasına carptım meger heycandan bayılmış cocuk polıs falan geldı motor baglandı onları saymıyorum bıle hastaneye göturulcektık yolda gıderken benım burnum hayatımda en cok bu kazada kanamıstı oyle bı kanama kı ben bı boyle gozum kapanıyo bı acılıyo yanı ne haldeyım neden böyle sonradan burnum kanadı bılmıyorum onlem alınsın dıye ogretmenımız goturdu rontgenler cekıldı ve sonuc ;
    cocuk taburcu oldu hıcbıseyı yok
    BEN kafatasım çatlamış hastahanede yattım 4 gun :(
    yuzumde hıucbısey yoktu 1. gun hastahanede çok kotu oldu mosmordu yuzumun sol tarafı gozlerım kocaman davul gıbı mosmor burun damarımmı ne çatlamış heralde
    ....... :(
    burnum halen kanıyo en ufak bı degmede 18 yasından sonr a amelıyat olmam gerekıyormuş. kafatasım kendılıgınden kaynıycakmış.... KASK ÖNEMLİDİR....

kesinlikle konuyu açma amacıma uygun bir örnek hikaye, teşekkürler

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kismetsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu anlattığınızın benzeri sizin başınıza gelse, yani haklıyken alkollü biri vursa ve kaçsa, sonra da teslim olsa acaba yine "aferin akıllı adammış" der misiniz merak ettim ? Alkollü vasıta kullanarak bir suç işlemişsiniz ve bunun sonuçlarına katlanmanızdan doğal bir durum söz konusu olamaz.
    Katılıyorum vurup kaçmak hiç bi insana yakışmaz!!!
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda bi arakdaşımı gördüm askere gideceğini söyledi gel action yapalım dedim,arabayla (peugeot 306 platinium) sahilde hız limiti 50 km tabelalarına aldırmadan 120 km ye çıktım,arakdaşım ''serkan ralli yaapcaksan burası yeri değil piste gidelim'' dedi bende ''raaaaaad ol booolum'' dedim we lafım bitmeden önüme kıran tüp kamyonuna kafadan girdim :S hemen polisi aradım aşırı hızdan 10 da 3 bana önüme atladıgı için 10 da 7 karşıya werdiler.siz siz olun hız limitlerine uyun we yanınıza şoma ağazlı birini almayın =)
    Aferin.. Ya karşına çıkan tüp kamyonu değilde, çoluklu çocuklu bir aile olsaydı? Ya bir kaç kişinin ölümüne sebep olsaydın? O zaman da raaad ol boluuum diyebilecek miydin şu an ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    evet, sorumsuzca bir davranış olmuş, fakat rica etsem bu konuyu yapılanların doğru mu yanlış mı olduğunun tartışılması yerine yalnızca oğuz-AnTALyA nickli arkadaşın yazdığı gibi ibretlik hikayelerle doldursak ??

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferin.. Ya karşına çıkan tüp kamyonu değilde, çoluklu çocuklu bir aile olsaydı? Ya bir kaç kişinin ölümüne sebep olsaydın? O zaman da raaad ol boluuum diyebilecek miydin şu an ?
    Abi allah başına vermesinde ancak nasıl anlarlar kendi ailelerini bi manyak kazada yok ederse o zaman böyle komik birşeymiş gibi gülerek veya "şom ağızlı birini almayın" tarzı zevzekçe konuşmalar yapamazdı sanırım.
    Çarptığın bir aile olabilirdi veya kamyona çarparak ezilebilirdin , ömür boyu felç olabilirdin ömür boyu yatağa mahkum kalabilirdin.
    Bu kadar komik birşeymiş gibi anlatma lütfen

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    ben de kendi başımdan geçen bir olayı anlatayım, motorla ilgili değil ama, yine de ibretlik bir hikaye olduğunu düşünüyorum:

2007 yılının mayıs ayında üniversitenin son günleri, havalar ısınmış, heryer cıvıl cıvıldı.Bahar şenlikleri başlamıştı ve kampüs içerisinde herşey son derece güzeldi.O gün kampüse bahar şenlikleri çerçevesinde trambolin kurmuşlardı.Herkes güle oynaya zıplayıp eğleniyordu. Biz de arkadaşlarla gittik, ben başlarda pek istemiyordum, fakat sonradan arkadaşların ısrarlarını kıramayıp, trambolinde zıplamaya karar verdim.Fakat bu hayatımın hatasıydı

Birkaç kez zıplayıp, iyice alıştıktan sonra, daha yukarılara zıplamaya başladım.Ve bir süre sonra biraz dengesiz zıpladığımdan, havada ters dönüp, yaylara ensemin üstüne düştüm.Tabii yay bir yere kadar esnedi ve esneme bitince vücudumun bütün ağırlığı omurgama bindi,vücudum 2ye katlandı.O an boynum kırılacak zannettim, boynumdan belime kadar tüm omurlarımın kütlediğini hissettim.( yaklaşık 1sn lik durum, fakat bana çok çok uzun gibi geldi) Ardından düzelebildiğimde nefes alamadığımı farkettim.Ayağa kalkmaya çalıştım, fakat doğrulduğum anda sanki sırtıma bıçak saplanmış gibi bir ağrıyla tekrar yere kapandım.

Yaklaşık 1dk kadar nefes alamadım, tabii herkes başıma koştu ne oldu diye, bir süre dinlendikten sonra( biraz da rezil olmanın verdiği gazla) kendimi sıkıp, ayağa kalktım ve bir bankta dinlenmeye karar verdim.Sanırım olayın sıcaklığıyla çok aşırı bir ağrı hissetmiyordum.Biraz dinlenirsem acımın geçeceğini düşünüyordum, fakat bekledikçe ağrım daha da artmaya başladı.Göğsümün içinde 2 yumruk şeklinde ciğerlerimi hissedebiliyordum, taş gibi olmuşlardı.Artık ciğerlerimde durumun ciddi olabileceğini anlamıştım ve hastaneye gitmeye karar verdim.

Minibüse binip, en yakın hastanenin acil servisine gittim, röntgen, tomografi derken sonuçta hayatımın en kötü haberini aldım.Çünkü olay sırasında omurgamdan 3 omur kırılmıştı.Ve ben omurgamda kırık olduğu halde kalkıp yürümüş, hatta minibüsle sallana sallana hastaneye gelmiştim.Fakat yine de çok ama çok şanslıydım.Çünkü bu kırıklara, kalkıp yürümeme rağmen omur iliğim zarar görmemişti. Hemen hastaneye yatırıldım ve eziyet dolu günler başladı.

Olayın sıcaklığı geçince ağrılarımı çift yapılan ağrı kesici iğneler bile kesemedi.Adeta yatağı tırmalıyordum acıdan, ayağa kalkmak kesinlikle yasak, tuvalete gitmek yasak, yatakta dönmek yasak vs. bir sürü eziyet. Ardından da 3 ay boyunca sırtımda çelik korse ile robot gibi dolaştım( hatta arkadaşlar lakabımı asimo koymuşlardı ) Bir sürü ilaç, kalsiyum vs. derken 3 aylık eziyetim sona erdi ve korseyi çıkardım.Ondan sonra da sırt kaslarım tamamen bittiğinden dolayı bir sürü ağrılı, acılı egzersiz yaptıktan sonra ( yaklaşık 1 yıl) çok şükür şu an gayet iyiyim ve motoruma rahatça binebiliyorum.(zaman zaman boyun ve sırt ağrıları çeksem de, halime binlerce kez şükrediyorum)

Kısaca özetlemek gerekirse, siz siz olun çok basit gibi görünen şeylerde bile çok dikkatli olun.Çünkü bu şeyler hayatınızın geri kalanını karartmaya neden olabilir.Ben şansım sayesinde kalıcı bir hasar almadan atlattım, fakat hala ne zaman tekerlekli sandalyede birini görsem, dayanamam ağlarım ve halime binlerce kez şükrederim.

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de kendi başımdan geçen bir olayı anlatayım, motorla ilgili değil ama, yine de ibretlik bir hikaye olduğunu düşünüyorum:

2007 yılının mayıs ayında üniversitenin son günleri, havalar ısınmış, heryer cıvıl cıvıldı.Bahar şenlikleri başlamıştı ve kampüs içerisinde herşey son derece güzeldi.O gün kampüse bahar şenlikleri çerçevesinde trambolin kurmuşlardı.Herkes güle oynaya zıplayıp eğleniyordu. Biz de arkadaşlarla gittik, ben başlarda pek istemiyordum, fakat sonradan arkadaşların ısrarlarını kıramayıp, trambolinde zıplamaya karar verdim.Fakat bu hayatımın hatasıydı

Birkaç kez zıplayıp, iyice alıştıktan sonra, daha yukarılara zıplamaya başladım.Ve bir süre sonra biraz dengesiz zıpladığımdan, havada ters dönüp, yaylara ensemin üstüne düştüm.Tabii yay bir yere kadar esnedi ve esneme bitince vücudumun bütün ağırlığı omurgama bindi,vücudum 2ye katlandı.O an boynum kırılacak zannettim, boynumdan belime kadar tüm omurlarımın kütlediğini hissettim.( yaklaşık 1sn lik durum, fakat bana çok çok uzun gibi geldi) Ardından düzelebildiğimde nefes alamadığımı farkettim.Ayağa kalkmaya çalıştım, fakat doğrulduğum anda sanki sırtıma bıçak saplanmış gibi bir ağrıyla tekrar yere kapandım.

Yaklaşık 1dk kadar nefes alamadım, tabii herkes başıma koştu ne oldu diye, bir süre dinlendikten sonra( biraz da rezil olmanın verdiği gazla) kendimi sıkıp, ayağa kalktım ve bir bankta dinlenmeye karar verdim.Sanırım olayın sıcaklığıyla çok aşırı bir ağrı hissetmiyordum.Biraz dinlenirsem acımın geçeceğini düşünüyordum, fakat bekledikçe ağrım daha da artmaya başladı.Göğsümün içinde 2 yumruk şeklinde ciğerlerimi hissedebiliyordum, taş gibi olmuşlardı.Artık ciğerlerimde durumun ciddi olabileceğini anlamıştım ve hastaneye gitmeye karar verdim.

Minibüse binip, en yakın hastanenin acil servisine gittim, röntgen, tomografi derken sonuçta hayatımın en kötü haberini aldım.Çünkü olay sırasında omurgamdan 3 omur kırılmıştı.Ve ben omurgamda kırık olduğu halde kalkıp yürümüş, hatta minibüsle sallana sallana hastaneye gelmiştim.Fakat yine de çok ama çok şanslıydım.Çünkü bu kırıklara, kalkıp yürümeme rağmen omur iliğim zarar görmemişti. Hemen hastaneye yatırıldım ve eziyet dolu günler başladı.

Olayın sıcaklığı geçince ağrılarımı çift yapılan ağrı kesici iğneler bile kesemedi.Adeta yatağı tırmalıyordum acıdan, ayağa kalkmak kesinlikle yasak, tuvalete gitmek yasak, yatakta dönmek yasak vs. bir sürü eziyet. Ardından da 3 ay boyunca sırtımda çelik korse ile robot gibi dolaştım( hatta arkadaşlar lakabımı asimo koymuşlardı ) Bir sürü ilaç, kalsiyum vs. derken 3 aylık eziyetim sona erdi ve korseyi çıkardım.Ondan sonra da sırt kaslarım tamamen bittiğinden dolayı bir sürü ağrılı, acılı egzersiz yaptıktan sonra ( yaklaşık 1 yıl) çok şükür şu an gayet iyiyim ve motoruma rahatça binebiliyorum.(zaman zaman boyun ve sırt ağrıları çeksem de, halime binlerce kez şükrediyorum)

Kısaca özetlemek gerekirse, siz siz olun çok basit gibi görünen şeylerde bile çok dikkatli olun.Çünkü bu şeyler hayatınızın geri kalanını karartmaya neden olabilir.Ben şansım sayesinde kalıcı bir hasar almadan atlattım, fakat hala ne zaman tekerlekli sandalyede birini görsem, dayanamam ağlarım ve halime binlerce kez şükrederim.
    allah korumuş :(
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Motosikleti
    Land Cruiser
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda şöyle bi konu eksik gibime geldi, herkes yaşadığı kazayı, kazanın sebebini, ve özellikle kazadan sonra yaşadığı şeyleri, (kırıkları, çektiği acıyı, yaşadığı zorlukları) ayrıntılarıyla anlatsa, böylece korumaların önemini, dikkatli olmanın değerini motora her binişimizde aklımızda bulunması gerektiğini öğrenmiş oluruz. Bu ibretlik konuyu okuyanlar da her an ne kadar dikkatli olması gerektiğini öğrenmiş olur.

Biraz mazoşist bi konu gibi görünse de kendi sağlığımız için gerekli olduğunu düşünüyorum, peki ya siz? Acı dolu hikayeler,yaşanan zorluklar burada toplansın, ibretlik bi konu olarak akıllara kazınsın
    Konu çok iyi. Okuyup hepimiz ders alalım. Özellikle hiç kaza yapmamış arkadaşlar. Annem ilk arabasına sahip olduğu gün babası ''ilk kazanı yapana kadar kendini iyi bir şöför sanma'' demiş. Aynısını, annem bana söylemişti. İngiltere'de küçük bir köyde yaşayan dayımın yanına haftalık bir tatile gitmiştim. Garajında duran külüstür bir arabayı bana ödünç vermişti. Bir akşam üstü köyün merkezinde bir barda buluştuk ve eve gitmeden önce 2'şer bira içtik. Dayım, 2 bira içtiğim için arabaya binmedi. Ben yürürüm dedi. Allahın İngilizi işte 1 km lik yol için stres yaratıyor demiştim kendime Yola koyulduktan kısa bir süre sonra görünmeyen ince bir buz tabakası ile kaplanmış virajlı yoldan savrularak kaydım ve bir direğe çarptım. Hızım şans eseri 50 km kadardı. Arabanın önü mahvolmuştu. O şok halinde ilk yaptığım şey çişimi yapmaktı. Sonra aklıma dank etti. İngilteredeyim, Türk ehliyetim var, sigortasız bir araba kullanıyorum ve alkollüyüm... Allahtan araba çalıştı ve kimse farketmeden uzaklaşabildim. İlk kazamdı ve artık çok daha dikkatliyim. Eğer o gece polis gelseydi, alkollü araba kullanmak, sigortasız araç kullanmak, uluslararası geçerli ehliyetimin olmaması ve İngiliz malı (!) direğe zarar vermekten başıma neler neler gelecekti...
    Ride the wild wind

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    schumacher allah korumuş arkadaşım, hepinize su gibi ömürler diliyorum. Burada anlatılanlar ders verecek nitelikte.

Bende anlatayım bir tane,
    İskeleden denize balıklama atlamıştım. Tabi ne teknik var ne eğitim. Çevremden gördüğüm kadarıyla biliyorum. Suya girer girmez bedenim suyun üzerine çıkmaya çalıştı. Suyun içinde u şeklini aldım ve omurgalarım senkronize sesler çıkardı. Tabiri caizse kıkırrrrrrt diye 2 ay ağrıdan doğru düzgün harket edemedim.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Elimde bu konuya çok uygun bizzat yaşamış olduğum hikaye ve fotolar mevcut ama bir çok arkadaşın kaldıramayacağını, rahatsız olacağını (özellikle fotolardan) ve benim de tekrar tekrar görmeye dayanamayacağımı düşünerek anlatmıyorum. Allah kimseye yaşatmasın. Hiç birimize kaza bela vermesin.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

puppetmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam sevgili kardeşlerim ve büyüklerim;
    gerçekten oldukça önemli bir konu başlığı olmuş. Uzun süredir bu sitede yazılanları dikkatle okur, takip ederim; ama yazdığım mesaj sayısı birkaçı geçmez. O nedenle nereden çıktı bu adam demeyin. Yaşım 34, tıbbi mümessilim (ya da öyleydim), Amasya'da yaşıyorum. Çok uzun yıllardır motosiklete biniyorum, birçok motosikletim oldu ve bu konuda gereken önlemlere ve kurallara cidden dikkat ediyorum.
    Neyse konu başlığıyla ilgili anlatacaklarıma geleyim....
    08.05.2008 tarihinde bir önceki motorumu sattığım için en azından ayağımı yerden kessin şehir içinde keyif olsun diye bir scooter aldım. Serviste motorun montajı yapıldı, test edildi ve akşam saat 20.30 sularında bana teslim edildi. Motoru Amasya'nın Merzifon ilçesinden almıştım ve Amasya'ya dönmem gerekiyordu. Merzifon'da ki evden gidip kaskımı aldım montumu ve eldivenlerimi giydim. Dizliklerim Amasya'da kalmıştı. Bir benzinciye gittim ve benzin aldım ardından yola çıktım. Motor yeni olduğu için sürat yapmak gibi bir şansım zaten yoktu ve böyle bir planım da yoktu. Benzinciden çıktıktan 250 m ileride bölünmüş çevreyolu üzerinde sağ şeritten ortalama 40-45 km süratle seyrederken sağ taraftaki toprak yoldan bir arabanın burnunun belirdiğini farkettim. Hemen sol şerite kaydım. Ardından arabanın hala yola çıkmakta olduğunu gördüm selektör, korna, fren derken arabayla kafa kafaya kaldık. Tüm bu anlattığım hadise en fazla 3-4 sn sürmüştür. Ve adam arabasıyla bana sağ yandan fena halde çarptı. Çarpmanın etkisiyle motordan ileri doğru fırlayarak (kaza raporlarına göre 13,5 m) orta refüjün diğer yol tarafına düştüm. Ve düşerken ilk olarak kafamın üstüne çakıldım sonra taklalar attım. İlginçtir ki hiç şuurumu kaybetmedim her detayı hatırlıyorum. Sonra trafik birden durdu ve insanlar başıma toplandı. Bana çarpan araç motoru altına alarak (kaza raporlarına göre 27 m) sürüklemişti ve çok kötü bir sahneydi. Hemen cebimden telefonumu istedim önce polis imdatı ardından hızır acil servisi aradım. Ciddi bir ağrım yoktu ama kımıldamama da imkan yoktu. Bir kaç dakika içinde ambulans ve hemen ardından polis ekibi geldi. Bana ilk müdahaleyi gelen sağlık ekibi yaparken ehliyetimi ve plakası çıkarılmamış motorumun faturasını polislere teslim ettim. Apar topar hastaneye götürüldüm. İşte o anda başgösteren ağrıları anlatmama imkan yok. Röntgenler ve tomografiler çekildi. Çok ciddi kırıklarımın olduğu ve bir dizi ameliyat geçirmem gerektiği teşhisiyle 19 mayıs tıp fakültesine sevkedildim. Fakültede gece sabaha karşı ilk ameliyatıma girdim ve bacağımdaki kırılan kemikler kas dokuyu yırtıp dışarı çıkmıştı onların kapatılması gerekiyordu. Ertesi gün diğer bir ameliyat... İlizarov tabir edilen bacaktaki kemiklerin içinden geçen demirlerle sabitlenen bir kafes sistemi kuruldu bacağıma. (felaket bir acı anlatamam) Ertesi gün bir başka ameliyat... Kalçam, leğen kemiğim kırıldığı için ayrıca uyluk kemiğim eklemden çıktığı için bu da çok ciddi bir operasyondu. Sonuç olarak diz kapağından ayak topuğuna kadar parçalı 6 kırık ve kalça - leğen kemiğinde kırık, uyluk kemiğinde çıkık.....
    Kazanın bana faturası bu kadar hafif çıkmadı elbette. Kaza geçirdiğim gece fakülteye yanıma gelen bölge müdürüm uzun süre çalışamayacağım için şirket tarafından iş akdimin feshedildiğini bildirdi. Sgk sağlık imkanlarından yararlanabilmek için 6 ay 4 günüm olduğunu öğrendim. Aylarça kıpırdamadan yattım. Çok ciddi acılar çektim. Maddi olarak aldığım yükün rakamını hatırlamıyorum bile. Kasım ayının başında ilizarov vahşice çıkarıldı ve bacağım alçıya alındı. Hala alçıyla ve koltuk değnekleriyle yaşıyorum. Kalçamdaki kırık ve çıkık ciddi bir komplikasyona sebep oldu ve yılbaşı gibi kalça protezi ameliyatına gireceğim Sabitlenen ayak ve bacak bölgesinde ciddi bir kemik erimesi ve kireçlenme var. Ve öyle ki fizik tedavi alacak olmam bile ayak bileğimin bir daha eskisi gibi olacağını garanti edemiyor. Ve artık resmi sağlık sigortamın da süresi çoktan bitmiş durumda.
    Bu arada bana çarpan adama ne oldu gibi bir soru aklınıza gelebilir. Fakülteye 1. ameliyatımdan sonra gelerek kendisinden şikayetçi olmamam için beni tehdit etti. Hakkında dava açılmıştı zaten ve peşinden 1 dava daha açacağım. Yasal yollardan benden çekeceği var kısacası.
    Bu kadar uzun anlattım niye anlattım? Hepimiz motor tutkunuyuz. Ama şartlar ne olursa olsun tam koruma, tam güvenlik ve ciddi bir bilinç gerekli. Hayatım boyunca limitleri zorlayarak ya da kuralları yok sayarak motor veya araba kullanmamış biri olarak şu başıma gelenler anlık adrenalinin ya da heyecanın büyüsüne kapılıp başınıza gelme ihtimali olanları (ki Allah herkesi korusun) birzıcık da olsa gözünüzün önüne getirmeli diye düşünüyorum.
    Tüm kaza geçirenlere geçmiş olsun.
    Allah hepimizi korusun.
    Motor zevkimize gölge düşmemesi dileğiyle.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bugün, 01:27 AM

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
    kismetsiz´isimli üyeden Alıntı

Katılıyorum vurup kaçmak hiç bi insana yakışmaz!!!

Arkadaşlar;

ne demek istediğimi sanırım anlatamamışım.

1-Ben, o arabaya vurmadım, o araba gelip, kontrolsüz kavşakta bana vurdu.

2-Ben, o sırada dönüş yaptığım için sürat yapma gibi bir şansım yoktu, ama, o araba düz geliyordu.
    Ve basit bir mantık kuralı: Eğer normal bir hızla geliyor olsa idi; Beni görüp dururdu, duramadı, çünkü hzılı geliyordu.

3-Böyle bir durumda; Sizin Mecburi kaza Sigortanız 6.000-YTL ye kadar hasarı ödüyor ve sizden bir talebi olmuyor.

Ancak; 0,50 üzeri alkollü iseniz kza sigortası ödeme yapmıyor, hasarı siz tazmin ediyorsunuz.

4-Ben, 92 model vectra'nın 2 kapı sacı ve 1 arka tamponu için 2.650,00-YTL ödedim.

Bu size göre normal mi? kaçmak delikanlılık değil ama kaçmazsanız size hasarın 5-6 katı para kilitliyorlar ve ödemezseniz evinize icra geliyor.

benim tavsiye ettiğim yol yanlış, ama, o arabayı süren eleman 2.650,00 YTL yi cebine attı (haksız olarak)

Onun yaptığı ne kadar doğru?

Bir de şu var, sakın ola ki; "Ben az içtim, alkol çıkmaz" demeyin.

İstediler mi, öyle bir çıkartıyorlar ki 0,50 PM nin üzerinde alkolü...feleğiniz şaşar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler