Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

İlk Kawasakİ Deneyimim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala yaşıyorsa ne mutlu . ula bu yaşta nerden buluyorsunuz bu cesaret ve parayı 600 cc makine alacak kadar
    Allaha Şükür Meslegim Elimde Genç Yaşta Olmama Rağmen İhale Gibi Zor Bir İşin Altından Kalkıyorum Evet Ayın 19 u Geldi Gitti Motoru Alamadım

Neden Alamadıgım İse Sahibi Geldi Ve Durumuna Üzüldügüm İçin Motoru Almamaya Karar Verdim Alabilirmiydim Alırdım Ama Mal Sahibine Yakışır

Ama Üzülmedimde Değil Agladım Hatta Sakın Bana Erkekler AglamaZ Demeyin İlk Defa Sahip Olamadıgım Birşey İçin Agladım O Kadar Araba Alıyorum Satıyorum Almadıgımda Oldu Hic Koymadı Bana Ama Bu Motorun Gitmesiyle Sanki Bir Böbregimi Yerinden Aldı Motor Alacakmıyım Evet Alacagım zzr600 Alacagım Kesin Kafama Koydm Daha iyisi cıkarsa ihaleye oNuda Alırım Galiba

Modöratör Arkadaşlardan Ve Abilerimden Ricam Topic İ kapatmaları Sorun Kalmadı
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Binmeden önce ailenle arkadaşlarınla helalleş. Vitesli deneyimin yok deneyimi bırak teoride bile bilmiyorsun tam olarak vede 600 lük motorla başlıyorsun.

Burada yamaha servisinde eski ustalardan Yavuz abi var. Kendisi bile fazer fz6'yı fazla görüyor kendine. Bu güzel birşeydir.

Sadece sana zarar verir demiyorum. Trafikteki karşılaştığın insanların canını da riske atmış olacaksın.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    CBR 600 F
    çok şükür sen alamadan gitti motor yoksa arkandan iyiydi rahmetli derdik bu gidişle
    carpe diem

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaha Şükür Meslegim Elimde Genç Yaşta Olmama Rağmen İhale Gibi Zor Bir İşin Altından Kalkıyorum Evet Ayın 19 u Geldi Gitti Motoru Alamadım

Neden Alamadıgım İse Sahibi Geldi Ve Durumuna Üzüldügüm İçin Motoru Almamaya Karar Verdim Alabilirmiydim Alırdım Ama Mal Sahibine Yakışır

Ama Üzülmedimde Değil Agladım Hatta Sakın Bana Erkekler AglamaZ Demeyin İlk Defa Sahip Olamadıgım Birşey İçin Agladım O Kadar Araba Alıyorum Satıyorum Almadıgımda Oldu Hic Koymadı Bana Ama Bu Motorun Gitmesiyle Sanki Bir Böbregimi Yerinden Aldı Motor Alacakmıyım Evet Alacagım zzr600 Alacagım Kesin Kafama Koydm Daha iyisi cıkarsa ihaleye oNuda Alırım Galiba

Modöratör Arkadaşlardan Ve Abilerimden Ricam Topic İ kapatmaları Sorun Kalmadı

İnsanız işte, isteğimiz hayallerimiz hemen gerçekleşsin diyoruz.
    Koşullar bir bir yerine oturmadan gerçekleşen hayaller ( ki sizde de olduğu gibi, iyi olmuş Murat kardeş) sahibini ezer geçer.

Neden mi? Bir özdeyiş vardır," Krallık, sen kral olduktan sonra gelir, eğer zamanından önce gelseydi seni ezip geçerdi"
    Yani, Hayallerimiz elbet gerçekleşecektir, zamanından önce gerçekleşen hayaller acı sonuçları beraberinde getirir. Yeteri kadar bilgi, tecrübe, hayallerinizden zevk almanızı sağlar...
    İhale gibi bir yükün altından kalkıyorum dediniz, peki işe yeni başlayan biri bu yükün altından kalkabilirmiydi? O kültürü alınmadan elbetteki kalkamazdı.

İstediğiniz motosiklet ile aynı mantık..

Her insanın yaptığı gibi bir an önce olsun istiyoruz.. Motoru almış olsaydınız bir olay yaşamanız kaçınılmaz olurdu. Belkide bu sizin için, eğitim almanız, yeteri kadar tecrübe edinmeniş için bir şans.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım madem cava kullandın....zzr nın vıteste aynı cava gıbı 1 asagı 2-3-4-5-6 yukarı ...bı farkı yok yanı...
    ama cavanın bı üstünlugu var....butun vites aralarında bos vıtes olması...bu zaten dünyada herhalde sadece javamda var.....

Dostum o bnm moskot'da da var... her vites arası bo$ , süper...

08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Hiç tecrübesiz 600 cc vay beee.Zaten bu motosiklet üreten firmalara ben kızıyorum ne gerek var 125 250 500 cc motorlara direkt olarak kafadan 1000 cc yapsınlar da herkes rahatça binsin yaw bunlar işi bilmiyorlar
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    şaka mı bilmiyorum, ama cevap vermek bile vakit kaybı gibi göründü gözüme. allah sağlık sıhhat versin. başka bişi diyemeyeceğim.

600 lük bi motor acemi biri için pek iyi bi seçim değil ama ben bazı arkadaşlar gibi karamsar değilim murat kardeşimizin motosiklet tecrübesi elbette vardır 600 cc lik alınca hemen ölecek gibi yorumlar yapılmış ben 125 cc den 1100 lüğe geçenleri tanıyorum abartılacak kadar bi zorluk çekeceğini sanmıyorum bence sen aklındaki motoru al kardeşim gerekirse uzun bi müddet 2.vitesi geçmezsin kendine güvenin gelincede istersen tek teker yaparsın korkulacak bişey yok bence
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Zaten şu ölüceksin diyenleri anlamıyorum. bilinçsiz kullandıktan sonra scooterlada ölürsün bisikletlede. Yada adam 5 sene 150 cc vitesli motora biner hep sınırda kullanır. sonra 600 cc lik motor alır onuda aldıgı gibi sınırda kullanmaya çalışırsa kaza yapar. burda küçük cc ile başlayın demelerinin tek sebebi tecrübe kazanmak içindir.

sonuç: Küçük cc yaptıgın hataları tolere edebilir. burda önemli olan yaptıgın hatalardan ders çıkarıp, bu hataları tekrarlamamak ve tecrübe kazanmaktır.

yani şu ölürsünüz lafını bi zahmet keselim.

Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı kaskşart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lük bi motor acemi biri için pek iyi bi seçim değil ama ben bazı arkadaşlar gibi karamsar değilim murat kardeşimizin motosiklet tecrübesi elbette vardır 600 cc lik alınca hemen ölecek gibi yorumlar yapılmış ben 125 cc den 1100 lüğe geçenleri tanıyorum abartılacak kadar bi zorluk çekeceğini sanmıyorum bence sen aklındaki motoru al kardeşim gerekirse uzun bi müddet 2.vitesi geçmezsin kendine güvenin gelincede istersen tek teker yaparsın korkulacak bişey yok bence
    Öncelikle Tşk Ediyorum Abi Burada Beni Anlıyabilen 3 4 kişi Cıktı Senin Gibi Herkeze MotoSiklet Bilgimin Oldugunu Anlatmaya Calıştım Ama Vitesli Motorda Nekadar Zorlanabilirim Yardımcı Olabilirmisiniz Anlamında Actım Bu Topic İ Zaten Şunuda Söyliyeyim Araba Kullanırken Korkuyorum Ama MotoSiklette Bmw 7.30 La Bile Yarışabilirim Ben Kücüklügümden Beri MotoSiklet Sevdasına Tutundum Ama MotoSiklet.net tekiler Cok Cabuk Öldürdü Beni /// Hatta Boing 737 Bile Veren Var Allah Razı Olsun ///

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bunu söyleyenler laf olsun diye söylemiyor. Bunu yılların hocalarıda söylüyor. Kaldı ki tecrübe kazanmak kolay birşey değil. Hayatını motora adamış ve motoru yemiş bitirmiş insanlarda ölebiliyor .

En basitinden 150 lik bir motorda debriyajı elinizden kaçırırsanız motor çok az ileri atılarak stop eder. Ancak 600 lük bir motorda bunu yaparsanız kendinizi karışı duvarda bulursunuz veya motor altınızdan kayar gider.

Geçilmez diye birşey yok. 125 cc vitesli'den 600 veya binlik motora geçilmeside yanlış ama murat2100 'un vitesli tecrübesi dahi yok. bunuda göz önünde bulundurunuz lütfen.

Sizin dediğiniz gibi olsaydı geçiş motoru diye bir kavram olmazdı.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı erdemd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten şu ölüceksin diyenleri anlamıyorum. bilinçsiz kullandıktan sonra scooterlada ölürsün bisikletlede. Yada adam 5 sene 150 cc vitesli motora biner hep sınırda kullanır. sonra 600 cc lik motor alır onuda aldıgı gibi sınırda kullanmaya çalışırsa kaza yapar. burda küçük cc ile başlayın demelerinin tek sebebi tecrübe kazanmak içindir.

sonuç: Küçük cc yaptıgın hataları tolere edebilir. burda önemli olan yaptıgın hatalardan ders çıkarıp, bu hataları tekrarlamamak ve tecrübe kazanmaktır.

senin ilk motorun 600 cc lik miydi . daha önce hemde neredeyse hiç vitesli tecrüben olmadan 600 cc makıneye mı bındın . bugun hyısung gt250r a bındım valla 250 cc motosiklet bıle bazen yüreğimi hoplatmadı değil
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ben ilk kez kymco ps200 denemiştim hafif gaz açtım altımdan fırladı zor tutabildim.

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    arkadaşım bek ne güzel söylüyorsun "kararlıyım küçüklük hayalim bu benim diye"
    ama ilk önce vitesler ve frenleme konularında kısacası vitesli motor konusunda (250 cc yi gecmeyen bi motorla tabi) tecrübe etmelisin ondan sonra 600 lük kawasakini al. şöyle düşün: acemice üzerine çıkıp sakat kalma tehlikesiyle karşılaşmaktansa bu motosiklet zevkini, kendimi hazırlayarak heyecenını yıllarca yaşayacağım. kuralına uyarsan bu güzel hobiyi yıllarca yaşarsın. motosiklet benimde çocukluk hayalimdi ama param yoktu ( şimdi yaşım 33)ve zamanla paramı biriktirdim ve bu siteye girdim tehlikeli olduğunu bildiğim için nasıl bi motorla başlamam gerektiğini araştırdım buradan. 250 cc nin altında bi motorla başlayacaksın dediler onları dinledim ve bi cbf 250 honda aldım 8 ay kullandım ilk vitesli motor deneyimimdi aldığımın 4. günü sola dönüş yaparken ön fireni sıkınca anında motorla beraber yere düştüm burada dönüşlerde ön frenin tehlikeli olduğunu öğrendim çok faydası oldu. şimdi onu sattım ve kawasaki z750 alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    benim bi yakın ayılan bir abim var gitti 93 model gsxr 600 alıp geldi bi yerlerden.motora 2-3 milyarda masraf yaptı motora .ok fazla mosiklet üzerinde deneyimi yoktu 1-2 ay sonra düz yolda giderken yaklaşık 120 ile dengesini kaybedip motorla kaza yaptı sokak lambasını devirmiş artı.tab üzerinde hiç bir koruma vs yok bide arkasına dayısını bindirmiş dükürki 1 kol kırığıyla atlattı.bu iş şakaya gelmez.ölmek istiyorsan git al..bizden tavsiye herkes kullanıyor bende kulanıyorum deme çok farklı bişi motosiklet olayı ve affetmez.bidaha bidaha düşün.1-2 sene acemişiğini atlat sonra duruma göre bakarsın
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı mavipatika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bek ne güzel söylüyorsun "kararlıyım küçüklük hayalim bu benim diye"
    ama ilk önce vitesler ve frenleme konularında kısacası vitesli motor konusunda (250 cc yi gecmeyen bi motorla tabi) tecrübe etmelisin ondan sonra 600 lük kawasakini al. şöyle düşün: acemice üzerine çıkıp sakat kalma tehlikesiyle karşılaşmaktansa bu motosiklet zevkini, kendimi hazırlayarak heyecenını yıllarca yaşayacağım. kuralına uyarsan bu güzel hobiyi yıllarca yaşarsın. motosiklet benimde çocukluk hayalimdi ama param yoktu ( şimdi yaşım 33)ve zamanla paramı biriktirdim ve bu siteye girdim tehlikeli olduğunu bildiğim için nasıl bi motorla başlamam gerektiğini araştırdım buradan. 250 cc nin altında bi motorla başlayacaksın dediler onları dinledim ve bi cbf 250 honda aldım 8 ay kullandım ilk vitesli motor deneyimimdi aldığımın 4. günü sola dönüş yaparken ön fireni sıkınca anında motorla beraber yere düştüm burada dönüşlerde ön frenin tehlikeli olduğunu öğrendim çok faydası oldu. şimdi onu sattım ve kawasaki z750 alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.
    Abilerim 2 senedir Wespa Motor Kullanıyorum 2 3 Defa Vitesli Motor Kullandım Kullandıklarımdan 1 cisi İse Auto Vites Debriyajsız Sadece 1 Vites vardı Diyeri İse Java Neden Kullanamıcagımı Anlıyamadım İlk Motora Bindigimdede Sadece Bisiklet Kullanmasını Biliyordum Ama Farkındaydımda Gazı Fazla Acmamam Gerektiginin ŞuNU Bi Aklınıza Alabilirseniz Cok Sevinirim Hemde Cok 2 Senelik Bir Motor Tecrubem Var Ama Vitesli Motorda Pek Kullanmadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin ilk motorun 600 cc lik miydi . daha önce hemde neredeyse hiç vitesli tecrüben olmadan 600 cc makıneye mı bındın . bugun hyısung gt250r a bındım valla 250 cc motosiklet bıle bazen yüreğimi hoplatmadı değil
    3 senedir motorum var. fazla olmamakla beraber tahmini 20-25 bin km yol yapmışımdır oda hepsi şehir içi. ilk motorum seyhan 150 idi 1.5 sene kullandım ardında 6-7 aydır scooter kullanıyorum. en sonda 2 ay önce 600 lük motor aldım. açtıgım konuları okursan kendi hatam yüzünden yani hız sınırını aşmamdan dolayı kaza yapıyordum. Benim anlatmak istediğim büyük motor adamı cezbeder. sen ben basmam dersin ama farkında olmadan basarsın. benim anlatmak istediğim bu.

+

motorun 600 lük olması önemli değil. 600 lük tek silindir makinalar var ör:mt03. 4 silindir makinaya göre hatayı affeder. hyo 250 ye sözüm yok forumda çok konuşuldu.

Bu arada kimse dediklerimi yanlış anlamasın bende direk 4 silindir makina ile başlanmasından yana değilim.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arkadaşım biz sana şunu yapamazsın demiyoruz. Para senin can senin. Kanuni bir engelinde yoksa 1400 lük de var. Biz senin ailenin ve çevrendekilerin iyiliği için söylüyoruz.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    3 senedir motorum var. fazla olmamakla beraber tahmini 20-25 bin km yol yapmışımdır oda hepsi şehir içi. ilk motorum seyhan 150 idi 1.5 sene kullandım ardında 6-7 aydır scooter kullanıyorum. en sonda 2 ay önce 600 lük motor aldım. açtıgım konuları okursan kendi hatam yüzünden yani hız sınırını aşmamdan dolayı kaza yapıyordum. Benim anlatmak istediğim büyük motor adamı cezbeder. sen ben basmam dersin ama farkında olmadan basarsın. benim anlatmak istediğim bu.

+

motorun 600 lük olması önemli değil. 600 lük tek silindir makinalar var ör:mt03. 4 silindir makinaya göre hatayı affeder. hyo 250 ye sözüm yok forumda çok konuşuldu.

Bu arada kimse dediklerimi yanlış anlamasın bende direk 4 silindir makina ile başlanmasından yana değilim.

özür dilerim eksik okumusum
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    HONDA 600 RR

Evet Dedigin Cok Dogru Önemli Olan Bilinç

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)