Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 ile ilgili bi kaç sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    mrb arkadaşlar.benim 2008 model siyah bir ybr em var.geçenlerde motorumu yıkadım öncelerde hortumu sıkamdan yıkıyordum ama biraz tazikli su tuttum motora ve ertesi günü bindim alış verişe gittim çıktıgımda motor çalışmıyordu.ayak pedalıyla denedim olmadı vurdurarak denedim oda olmadı canım sıkıldı oturdum ve tekrar denedim çalıştı eve giderken sanki benzin bitmiş gibi motor durdu ve çalışmadı bujüleri söküp taktım yok olmadı.sonra kendi kendine çalıştı bu böle 1 hafta sürdü sonra hiç bir sorunu yokmuş gibi dahada bişi olmadı.arkadaşlardan bazılar bobine su gitmiştir felan dediler acaba dogrumu yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar şimdiden tşk ederim hepinize.

birde ben tekerlerimi degişmek istiyorum hangisini taktırayım arkadaşlar çünki ybr nin tekerler yaşta hiç yokmuş gibi oluyorda popomun üstüne düştüm 2 kez:D
    Hayatta herşeyden vazgeçebilirsin ama tutkularınızdan asla motor kullanmakta bir tutkudur...:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    phoenix_85 ; bahsettiğin sıkıntıyı ben motoru her yıkadığımda yaşıyordum. Motorumda alarm vardı alarm'ın içine su kaçtığından buji'ye ateşleme gitmyordu. Bir süre sonra geri geliyordu. Tesadüf eseri alarm'ı söktüğümde ateşlemeyi alarm'ın kestiğini anladım. Eğer motorda alarma takılıysa ona dikkat et.

Birde kontak tan su alıyor olabilir böyle bir ihtimal üzerinde de durmalısın. Kontak spreyleri var onlardan kullan yada motor kendine gelince motoru yıkamaya götür ama kontağı bir şekilde sudan muhafaza et öyle dene.

Bunlardan önce buji'ye ateşleme gelip gelmediğine bak mutlaka.
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya karbiratörüne su kacmıştır yada hava filktrene tekleme falan yapıp bogulduysa öledir o açık yeri bulup kapatman lazım yoksa yagmurda fln yolda bırakır seni

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    phoenix_85 ; bahsettiğin sıkıntıyı ben motoru her yıkadığımda yaşıyordum. Motorumda alarm vardı alarm'ın içine su kaçtığından buji'ye ateşleme gitmyordu. Bir süre sonra geri geliyordu. Tesadüf eseri alarm'ı söktüğümde ateşlemeyi alarm'ın kestiğini anladım. Eğer motorda alarma takılıysa ona dikkat et.

Birde kontak tan su alıyor olabilir böyle bir ihtimal üzerinde de durmalısın. Kontak spreyleri var onlardan kullan yada motor kendine gelince motoru yıkamaya götür ama kontağı bir şekilde sudan muhafaza et öyle dene.

Bunlardan önce buji'ye ateşleme gelip gelmediğine bak mutlaka.
    alarm yok motorumda önce bujiden sandık buji degiştirdim sorun yine devam ediyordu ama şimdi bişi yok kesin bi yere su gidiyor ama nereye onu bulmak lazım.ek hiç bişi yok motorda yani.
    Hayatta herşeyden vazgeçebilirsin ama tutkularınızdan asla motor kullanmakta bir tutkudur...:)

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Bence sen o sorun olduğunda ateşlemeye bir bak yine. Kontak olayını mutlaka dene.
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen o sorun olduğunda ateşlemeye bir bak yine. Kontak olayını mutlaka dene.
    motorun ateşlemesinde bi sorun yok ateşleme var ama bujiye kesik kesik geliyo ateşlemeçkafasına göre yani çalışıyor ama ateşleme durmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)