Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kask ile ilgili merak edilenler....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Başka başlıkta sordum cevap alamadım belki burda alırım;

Arkadaşlar Feyizoğlunun internet sitesinden eşim
    için aldığım LS2 Midway kaskı motorun arkasına
    araçların bagajlarında kullanılan gerdirme ipleri ile bağladım

ama giderken düşmüş ve sanırsam 2-3 dk yerde sürüklenmiş.
    bez torba içinde olduğundan herhalde gözle fazla darbe görünmüyor
    en büyük çizik 1cm x 0,7 mm

SİZCE BU KASK DEĞİŞTİRİLMELİ Mİ ?

Buarada reklam olurmu bilmiyorum ama Feyizoğlu 10 numara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    çok yararlı oldu bu yaa teşekkürler
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Gayet faydalı bir yazı. Belki sizin linkini verdiğiniz http://www.motorcyclistonline.com/ge...iew/index.html

"Motorcycle Helmet Performance: Blowing the Lid Off
    Searching for the truth behind motorcycle helmet design, helmet standards and actual head protection
    Photography by Jim Brown"
    başlıklı yazının tam çevirisini de bu konu altında yayınlamak lazım. Aslında oradaki pek çok hususu zaten yazmışsınız ama bunun da faydası olacaktır.
    Shrieker arkadaşımıza duyurulur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:51 ----------

http://sharp.direct.gov.uk/search/re...size=0&price=0

Bu linki yazılanlar arasında göremedim. Belki de vardır fakat o kadar farklı başlıklar altında aynı topikler açılıyor ki takip etmek imkansız.

Burada kasklar nasıl test ediliyor sorusuna cevap bulabilirsiniz. Ayrıca sanıldığı gibi her markanın her modelinin aynı kalitede olmayabileceği de anlaşılıyor.

vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    yaklasık ıkı üç senedir nolan kullanıyorum bı arada ls2 denedım gecenlerdede shoeı xr1000 aldım faydasını cok gordum gercektende shoeı cok guzel bı kask resımdede ekledıgın gıbı guzell bı ornek olmus
    booş kooooooooooyyyy gitsin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı nertug adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]http://sharp.direct.gov.uk/search/re...size=0&price=0

Bu linki yazılanlar arasında göremedim. Belki de vardır fakat o kadar farklı başlıklar altında aynı topikler açılıyor ki takip etmek imkansız.

Burada kasklar nasıl test ediliyor sorusuna cevap bulabilirsiniz. Ayrıca sanıldığı gibi her markanın her modelinin aynı kalitede olmayabileceği de anlaşılıyor.
    Ben kasklar nasil test ediliyor konusuna ucundan bir giris yaptim ama detaya tam vakif olmadigim için,yanlis birsey yazarim korkusuyla arayin bulun diye geçistirdim.
    Aslini isterseniz, topigi açmamdaki amaç çok basit.
    Okuyan arkadaslarin guvenlik sertifikali bir kask almalarini saglamak.
    Geri kalan detaylari çok onemsemedim, çunku hepsi tartismali konular ve hala bir sonuca da ulasmis degil.
    Yazida baska eksiklerde var aslinda.
    Fakat 2005 yilinda yazilmis bir yazi oldugunu goz onunde bulundurup, hos gorursunuz umarim.

Kiyafetler konusunu da yazmak istiyordum ama genel gorusle benim goruslerimin tam olarak uyusmadigini fark edince,polemik olmasin dedim ve vazgeçtim.
    Link verdigim yazi duzgunce çevrilebilirse, gerçekten faydali olacaktir ama zaman lazim.
    Bu isi hallederim diyebilecek arkadaslar varsa, acelesi yok, yavas yavas çevirip, foruma ekleyebilirler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link verdigim yazi duzgunce çevrilebilirse, gerçekten faydali olacaktir ama zaman lazim.
    Bu isi hallederim diyebilecek arkadaslar varsa, acelesi yok, yavas yavas çevirip, foruma ekleyebilirler.
    Neyi çevircez coq anlamadım sharptan bişey mi?

Tam olarak ne olduğunu söylede olmadı bi bakayım bakalım yapabilicem mi hem banada pratik olur yapamazsamda söylerim sana

Buldum sanırım bundan bahsediyosun:http://www.motorcyclistonline.com/ge...iew/index.html

Çokta uzunmuş bi deniyelim boyumuzun ölçüsüne bakalım
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    Honda
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyi çevircez coq anlamadım sharptan bişey mi?

Tam olarak ne olduğunu söylede olmadı bi bakayım bakalım yapabilicem mi hem banada pratik olur yapamazsamda söylerim sana
    Giriste faydalandigim kaynak olarak bir link verdim.
    O linkte yazilanlari çevirecegiz.
    Tabi hala duruyorsa.

Simdi baktim duruyormus.

Link bu:

http://www.motorcyclistonline.com/ge...iew/index.html

Bir bak bakalim, biseyler yapabilecekmisin?

Giriste faydalandigim kaynak olarak bir link verdim.
    O linkte yazilanlari çevirecegiz.
    Tabi hala duruyorsa.

Simdi baktim duruyormus.

Link bu:

http://www.motorcyclistonline.com/ge...iew/index.html

Bir bak bakalim, biseyler yapabilecekmisin?
    Aramızda kalsın ama kimse bilmesin beklentileri yükseltmeyelim bide yapamazsak mazallah

Motosikleti
    Honda
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda kalsın ama kimse bilmesin beklentileri yükseltmeyelim bide yapamazsak mazallah
    Olursa.
    Olmazsa da dert degil.
    bigun biri çevirir nasilsa.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kask konusunda bilinmesi gerekenin ilk öncelikle "sertifikalı bir kask almak" olduğu fikrine katılıyorum. Daha ülkemizde kask kullanımı yerli yerine oturmamışken "snell mi döver E.C.E. mi?" gibi bir tartışmaya girmek faydadan çok zarar getirir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz biz çok yüksek karakterliyiz İki farklı sertifikalı iki kaska sahip iki arkadaş yan yana gelse "Benim kaskım seninkini döver" muhabbeti kaçınılmaz. Ben bile bu forumda bir anda böyle bir tartışmanın baş aktörü olarak bulmuştum kendimi. Ne kadar saçma-salak bişey yaptığımı çok sonradan fark ettim.

Kask takınız. Kask alınız. GÜVENLİK SERTİFİKASI OLAN bir kask alınız. Kaza Anında Seni Korur

Bu kadarı yeterli.

-----------------------------------------------------------------

Şu http://www.motorcyclistonline.com/ge...iew/index.html sayfasının çevirisi konusuna gelirsek

Açıkçası "gözüm yedi" desem yalan olur. Oldukça fazla teknik terim var ve bir hayli uzun. Yine de olmaz diye birşey yok. Ama bu hafta olamayacağı kesin, 5 günde 7 sınav ellerimden öper

Bir de bu makale 2005'den kalma sanırsam. Gerçi 4 yılda "standart savaşları"nda temel olarak bir değişiklik olduğunu sanmıyorum, ancak bunun yenisini bulmak ve onun tercümesine girişmek daha mantıklı olabilir.
    Başka çeviri yapabilecek arkadaşlarla da iş bölümüne gidebiliriz
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Honda
    Siz Turkçeye oldugu gibi çevirin.
    Yayinlamadan once kontrol eder, guncellenmesi gereken yerleri ben duzeltirim.

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask konusunda bilinmesi gerekenin ilk öncelikle "sertifikalı bir kask almak" olduğu fikrine katılıyorum. Daha ülkemizde kask kullanımı yerli yerine oturmamışken "snell mi döver E.C.E. mi?" gibi bir tartışmaya girmek faydadan çok zarar getirir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz biz çok yüksek karakterliyiz İki farklı sertifikalı iki kaska sahip iki arkadaş yan yana gelse "Benim kaskım seninkini döver" muhabbeti kaçınılmaz. Ben bile bu forumda bir anda böyle bir tartışmanın baş aktörü olarak bulmuştum kendimi. Ne kadar saçma-salak bişey yaptığımı çok sonradan fark ettim.

Kask takınız. Kask alınız. GÜVENLİK SERTİFİKASI OLAN bir kask alınız. Kaza Anında Seni Korur

Bu kadarı yeterli.

Şu http://www.motorcyclistonline.com/ge...iew/index.html sayfasının çevirisi konusuna gelirsek

Açıkçası "gözüm yedi" desem yalan olur. Oldukça fazla teknik terim var ve bir hayli uzun. Yine de olmaz diye birşey yok. Ama bu hafta olamayacağı kesin, 5 günde 7 sınav ellerimden öper

Bir de bu makale 2005'den kalma sanırsam. Gerçi 4 yılda "standart savaşları"nda temel olarak bir değişiklik olduğunu sanmıyorum, ancak bunun yenisini bulmak ve onun tercümesine girişmek daha mantıklı olabilir.
    Yaptığınız çeviriler gerçekten çok faydalı olur. Çünkü zaten tespit edilmiş hususları biz yeni gibi keşfetmekten kurtulmuş oluruz ki çoğu zaman bunu yapıyor ve boşu boşuna polemiklerle zaman kaybediyoruz. Benim kaskım iyi, çünkü benim tavırları da böylece biter belki.
    Bir de Sharp'ın sitesini incelediğimde çok çarpıcı sonuçlarla karşılaşmıştım. Zaten oradaki değerlendirmelerde kaskların Türkiye'de sanıldığı gibi bir sıralaması olmadığını gösteriyor. Sadece tanınmış bir marka olmak yetmiyor. Firmalar her kesime hitap edecek kask üretmek durumunda da kalabiliyorlar.
    Kendi adıma bu kaynağa güveniyorum. Schubert kaskımın raf ömrü dolalı bir yıl oluyor ve yeni kaskımı Sharp'ın değerlerini dikkate alarak almayı planladım.
    Bu arada Türkiye'de kaskları parçalanmadıkça veya dökülmedikçe kullanmak gibi bir alışkanlığımız olduğunu da belirtelim. Halbuki kullanılan malzemelerin tam performansı ancak belli sürelerle sınırlı.
    Tabii 25 liralık kask takıp (bir de bunu söyleyince kızılan) olmadık yerlere para bulunabilen bir ülkede raf ömrünü kim takar, bu da ayrı mesele.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu kadarı yeterli.

Sabah erken kalkacağım için erken yatmak zorundayım bi ara bu işi bi konuşalım

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Ben kasklar nasil test ediliyor konusuna ucundan bir giris yaptim ama detaya tam vakif olmadigim için,yanlis birsey yazarim korkusuyla arayin bulun diye geçistirdim.
    Aslini isterseniz, topigi açmamdaki amaç çok basit.
    Okuyan arkadaslarin guvenlik sertifikali bir kask almalarini saglamak.
    Geri kalan detaylari çok onemsemedim, çunku hepsi tartismali konular ve hala bir sonuca da ulasmis degil.
    Yazida baska eksiklerde var aslinda.
    Fakat 2005 yilinda yazilmis bir yazi oldugunu goz onunde bulundurup, hos gorursunuz umarim.

Kiyafetler konusunu da yazmak istiyordum ama genel gorusle benim goruslerimin tam olarak uyusmadigini fark edince,polemik olmasin dedim ve vazgeçtim.

Genel görüşle hiçbir zaman uyuşamayacaksınız, bunu kesin olarak söyleyebilirim. Paradigma değişimleri genel görüşlerin dışından gerçekleşiyor. Bence zamanınız varsa bunları da genişletmek çok faydalı olur. Belki genel görüş olur zamanla.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı nertug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel görüşle hiçbir zaman uyuşamayacaksınız, bunu kesin olarak söyleyebilirim. Paradigma değişimleri genel görüşlerin dışından gerçekleşiyor. Bence zamanınız varsa bunları da genişletmek çok faydalı olur. Belki genel görüş olur zamanla.
    Eh!!!!
    Ugrasiyoruz hocam.
    Gerçi baya mesafe kaydettik aslinda.
    Zamanla taslar yerine oturacak.
    Fakat surekli ölüm haberleri aldikça, panige kapiliyor, bazen aceleci davraniyorum.
    Dogruyu bulmanin bedeli bu kadar çok kan dokulmesi olmamali.
    Ama akla ve bilime inanmadan dogruyu arayanlar, ancak, deneme yanilma metoduyla gerçege ulasabiliyorlar.
    Tabi yasarlarsa.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    paylaşım için teşekürler çok yararlı bir konu
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok

Hangi Kask'ı Kullanmalıyım

Merhabalar ;

Geçenlerde Almış Olduğum Motoran Torro 100 Motorumu Yavaş Yavaş Kullanmaya Başladım.

Kask Olarak Ne Tür Bir Kask Ve Hangi Marka Kask Önerirsiniz ? ?

Çene Açık Kask,Tam Kapalı Kask Vb..

Max 150 Tl Civari Birşey Olması Lazım
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sürekli gündemde kalması gereken faydalı bir konu,
    katkıda bulunan arkadaşlara teşekkürler.
    ayrıca İngilizlerin resmi kask test merkezinin sayfalarını iyi incelemek katkı sağlayacaktır.
    http://sharp.direct.gov.uk/
    burada da görüleceği üzere çok övülen,deli para verilen kask markalarının bile son derece
    yetersiz kaskları var.
    bu listeye ya da başka testlere hiç girmeyen,test için kask göndermeyen markalara verilen paraya da sadece "yazık olmuş"demek gerekiyor.
    Şahsen ben bu güne kadar iki kaska verdiğim paraya "yazık olmuş "dedim :(

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    geçen bir motosiklet tamircisinde tamirci usta aynen şöyle dedi.

'' ben usta sürücüyüm, düşerken kafamı korumasını bilirim, ve kask takmam. kask acemiler içindir''

böyle bir ülkede daha yorum yapmak kifayetsiz sanırım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler