Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nolur takın şu kaskları artık..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar Kask takılsın,,Fakat takmayıpta başına bi kaza gelen arkadaşada iyi olmuş demek hiç doğru değil.Özellikle rencide edecek ve hakarete varan sözler sarfetmek etkiye tepki karşılığı olarak 10 üzeri 8 şiddetinde geri döner..Kask takıp takmamak tamamen kişiyi bağlar.ben kısa mesafelerde Kask takmıyorum..Takan arkadaşlara sayğı duyarım fakat onlarda bana saygı duyacak..ucuz cümleler sarfetmenin karşılığı ağır cümlelere dönüşebilir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Bakın ne güzel örnekler. Bunu okuyan birçoğumuz yine kask takmadan gidiyoruz. Bir ülkede önce eğitim gerekli. Fakat bunu bir anda yapma şansımız yok. Bu durumda caydırıcı nitelikte ağır para ve hapis cezaları şart. Trafik kazalarında bile polisin gelmesine gerek duyulmadan konuyu kendiniz halledin deniyor. Benim ülkemim polisi varsa zorda kaldığım yerde onu arkamda görmek isterim.Kurallara uymayanlar mutlaka cezalanmalı.Televizyonlarımızda paparazı yerine bunları gösterip halkı bilinçlendirsin. Bütçeye kaynak sağlamak için sürekli vergilerle uğraşırız. Artık bilgisayar dönemindeyiz. Cadde ve sokaklarda 24 saat görev halinde Kamera kontrol cıhazları konulsun. Devletin buna bütçesinin yetmiyeceğini tahmin etmem. Buda olmazsa bir yasa ile il, ilçe özel sektörler devreye geçirilsin. Bakın ceza nasıl yeniyor, devlet nasıl para kazanıyor ! Bakalım sokaklarda rallı yapanlar o zaman nasıl akıllanıyor. Avrupalaşmaktan bahsediyoruz. 20 yıl önce avrupada olduğum dönemde bizim bugün şehir içinde kullandiğimiz her 50 metrede bir karşimiza çıkan zaten delik deşik ve yamalı olan yollarımızdaki hız düşürme setlerini insanlar ormanlarda araç trafiğinin en az olduğu yerlerde yabanı hayvanları korumak için kullanırlardı.
    Kaza geçiren kardeşlerimize geçmiş olsun Allah şifa versin.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hadi yazın sıcak kafam kavruluyor, yok saçım jöleli, bende nefes darlığı var vs. bahaneler bir türlü uyduruldu.

Yahu arkadaş gecenin ayazında kask takmayanlara hakkaten ediyorum!

Kafasını darbelerden korumayı düşünemiyorsun

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Kask takılsın,,Fakat takmayıpta başına bi kaza gelen arkadaşada iyi olmuş demek hiç doğru değil.Özellikle rencide edecek ve hakarete varan sözler sarfetmek etkiye tepki karşılığı olarak 10 üzeri 8 şiddetinde geri döner..Kask takıp takmamak tamamen kişiyi bağlar.ben kısa mesafelerde Kask takmıyorum..Takan arkadaşlara sayğı duyarım fakat onlarda bana saygı duyacak..ucuz cümleler sarfetmenin karşılığı ağır cümlelere dönüşebilir..
    +1

Bu olay biraz şuna benziyor :

"Adam emniyet kemeri takmamış ve camdan fırladıktan sonra ölmüş. Oh iyi olmuş;taksaydı o da kemeri!"

Ben kısa mesafede olsa,uzun mesafede olsa takıyorum kaskımı ama kask takmayan kişinin kendi bileceği iş bu.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Gilara runner
    bır ınsanın kask takmasıyla egıtımın ne alakası war onu anlamıs deılım kask takıp motor surenler cok akıllı saygın ınsanlar takmayanlar kotu capulcumu oluo bırakın bu ayakları sız her arabaya bındıgınızde emlıyet kemerı takıomusunuz ???

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kask takmayınca ağustosta bile kafam üşüyor Psikolojik bir şey.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Her isin bir adabi uslubu vardir. Kasksiz motora binecek isen hic binme, ve kimseyi de uzme. Hatta yanlizca kaskskiz degil, diger tum korumalarin da olmasi lazim. Ama en onemli yerimiz tabii ki kafamiz, onu bile koruyamayacak kadar kendimize saygimiz yok ise, o zaman motor ile hic trafige cikmayalim daha iyi.

Allah arkadas yardimci olsun, insallah onemli birseyi yoktur, ucuz atlatmistir ve insallah ayaga kalkar ve yeniden motoruna biner, ama bu sefer adabi ile.

Alıntı tewfik_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bır ınsanın kask takmasıyla egıtımın ne alakası war onu anlamıs deılım kask takıp motor surenler cok akıllı saygın ınsanlar takmayanlar kotu capulcumu oluo bırakın bu ayakları sız her arabaya bındıgınızde emlıyet kemerı takıomusunuz ???
    Belki egitim ile alakasi yok ancak daha bilincli insanlar motora bindiklerinde kaskini takar, arabay bindiginde de emniyet kemerini takar. Ben sahsen arabaya her bindigimde emniyet kemerini takiyorum, cunku herhangi bir kazada camdan disari ucabilecegimde neler olabilecegini tahmin edebiliyorum.

Dun bir adam gordum, cok eski bir motor uzerinde agzinda sigara, onunde de kizini oturturmus gidiyor, bunu bilincli bir insan yapar mi? Hadi sen neyse, o cocugun ne gunahi var? Bir de sigara yakmis gidiyor, sanki adamin altinda araba var.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı tewfik_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arabaya binince her koltukta takıyorum emniyet kemerini çoğu zaman. (arka koltukta takmadığım oluyor bazen)

İnsanın kask takması ile eğitimin çok alakası var.

Eskiden emniyet kemerinin e'sini sallamaz iken arka koltukta emniyet kemersiz bir yolcunun ön koltuktakileri haşat ettiğini çeşitli yerlerde okuyup, çeşitli videolarda izleyince "hakkaten len" diyerek işe koyuldum en azından.

Kask takmayan adam eğitimli olsa bile bir şeye körü körüne direniyorsa eğitimin hangi noktasındadır tartışılır. Hakeza kask takmayan birinin ölmesine üzülmeyen biri de nasıl vicdan sahibidir o da tartışılır.

Kask takan da takmayanda kendi bilir.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Valla hiç bişe demiyorum.O kadar Ölümlerden döndüm Etrafımda akıllananlar var ama halen Kasksız motosiklet kullanmaya çalışanlara diyecek sözüm yok
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

metaxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shenke Galaxy 150, Seyhan 250
    Alıntı Secking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 kasım günü küçükyalı aydınoğlu spor tesislerinde fitness müdürlüğü yapan arkadaşımız Murat Babalı (24) sadece 40 km hızla giderken virajı alamayarak yol dışına çıkmış ve sadece başını kalem başı kadar bir çıkıntıya çarpmış.

2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 11 kasımda arkadaşımızı kaybettik.

Kısa mesafe yada uzun mesafe bu iş şakaya gelmiyor.Lütfen herkes kaskını taksın.

http://www.facebook.com/home.php?#/p...ewas=585053743
    Bir motosiklet tutkunu olarak adaşımın vefaatini birçok yerden duydum .Aynı mahallede oturuyoruz, aynı adı ve soyadı paylaşıyoruz, motorsiklet tutkunuyuz. Lütfen biraz daha dikkat....

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    Alıntı belifeless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    utanmadan değil de mana saçları bozulmasın kızlara hava yapsınlar mantığıgörüntüsel yani bence
    çok haklısın ama yanlış bi durum geçen çanakkaleye geldiğimde durum farksızdı 7 den 70 e motorcuların birinde kask yok sadece polis noktalarında takıyolar kaskları çok üzücü bi durum kaza yapan arkadaşlara da geçmiş olsun
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Kask takan da kendi bilir takmayan da bana bir zararları yok anlayışına şiddetle karşıyım arkadaşlar. Tekirdağ tarafında yolda giderken karşıdan sarı bir nokta geldiğini gördüm. Yol boş sabahın erken saatleri sarı noktayı görmele vizörümde patlamsı ve bütün vizörü sarıya boyaması bir oldu. Zavallı bir arıymış meğer kaskım olmasa durduk yere suratımda patlayan bir arıyla kaza yapmam motordan düşmem kendimin veya sabah yürüyüşüne çıkmış birisinin hayatına malolmam işten bile değildi. Kask illa kaza olduğunda değil olası kazalardan da sizi korur. Kısa mesafede takmıyorum diyen arkadaşlar o kısa mesafeleri 5km/s hızla mı gidiyorsunuz gene çıktığınız en düşük hız 40km/s. Saatte 40 la giderken önünüzdeki bir araç yerdeki çakıl taşını kafanıza fırlatırsa mermi gibi suratınıza gelen taştan kurtulma şansınız yoktur ve o durumda motosikleti emniyetli bir şekilde durdurma şansnız da kısaca o kısa mesafelerde yoldaki bir yayayı ve kendinizi öldürme riskiniz oldukça yüksek.

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maalesef yaşadığım yerde de(Sultanbeyli/İst.) bi çok kasksız sürücü var..çoğu da benim yaşlarımda genç çocuklar..Kaza her an gelebilir..
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Karizma bozmamak için kask takmayanların farkında olmadıkları bir şey var. Çoğu seyir halindeyken tozun toprağın ve rüzgarın etkisiyle kafalarını hafif yan çevirip gözlerini kısıp ağız burunlarını yamultarak olağanüstü komik bir görüntüye büründüklerinin farkında bile değiller. Eğlenceli oluyor bunları seyretmek.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Bizler burada ne söylesek boş dışarıda yine büyük bir çoğunluk kasksız korumalıksız gezecekler buna eminim,insanoğlu birşey başına gelmeden anlayamaz başına gelince de ya anlamaya vakti olmaz ya da tekrar motora binmeye durumu el vermez...bende kasksız bir kaza yaptım bir kaç yıl önce motorla seyir halinde iken köpek saldırdı ve 50-60km hızla istemeden çarptım daha doğrusu ön tekerin altına girdi sonuç havada bir kaç salto ve birkaç kırık diş,tomografiye kadar uzamıştı iş ucuz atlatmıştım iz bile kalmadı(tabi dişçi sayesinde 5 yeni diş hariç)sonrasında inatla kask takar oldum yakınımdakileri de yönlendiriyorum bana uyan sayısı çok az,hatta full koruma çıkıyorum yola burda sanki uzaylı görmüşler gibi bakıyorlar varsın baksınlar ben boyumun ölçüsünü yaptığım kazada aldım ama umarım başkaları için geç olmadan kask takmanın önemini anlalar!!!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta full koruma çıkıyorum yola burda sanki uzaylı görmüşler gibi bakıyorlar varsın baksınlar ben boyumun ölçüsünü yaptığım kazada aldım ama umarım başkaları için geç olmadan kask takmanın önemini anlalar!!!
    Boşver, isterlerse parmaklarıyla seni gösterip karınlarını tuta tuta gülsünler. Ancak maalesef ki kazadan sonra bu işin önemini anlamış olman kötü.

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizler burada ne söylesek boş dışarıda yine büyük bir çoğunluk kasksız korumalıksız gezecekler buna eminim,insanoğlu birşey başına gelmeden anlayamaz başına gelince de ya anlamaya vakti olmaz ya da tekrar motora binmeye durumu el vermez...bende kasksız bir kaza yaptım bir kaç yıl önce motorla seyir halinde iken köpek saldırdı ve 50-60km hızla istemeden çarptım daha doğrusu ön tekerin altına girdi sonuç havada bir kaç salto ve birkaç kırık diş,tomografiye kadar uzamıştı iş ucuz atlatmıştım iz bile kalmadı(tabi dişçi sayesinde 5 yeni diş hariç)sonrasında inatla kask takar oldum yakınımdakileri de yönlendiriyorum bana uyan sayısı çok az,hatta full koruma çıkıyorum yola burda sanki uzaylı görmüşler gibi bakıyorlar varsın baksınlar ben boyumun ölçüsünü yaptığım kazada aldım ama umarım başkaları için geç olmadan kask takmanın önemini anlalar!!!
    Köpek saldırdığın da (bir daha saldırırsa ) emniyetli bir hız da git yani iyice yavaşla ve dur . Vitesi boşa al . Ona dön bak ve boşta gaz ver seni bırakıp gidecektir. Çünkü onlar kaçan bir gürültülü mahluka saldırdıklarını düşünüyorlar.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kafatasının asli görevi çevrelediği beyin denen organı dışarıdan gelecek fiziki tehlikelerden korumaktır. yani asıl itibari ile bile insan vücudu beynin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bir koruma mekanizması oluşturuyor.
    Kask denilen meret de kafaya ve boyna alınacak darbeleri önleyerek ya da en aza indirgeyerek vücudun bu parçalarını korumak için giyilir ya da takılır.
    Motosiklet kullanabilecek kadar yetenek sahibi olan (burası epey tartışma gerektirir) motosiklete kasksız binmek ile kutuplarda çıplak gezmenin aşağı yukarı aynı anlama geldiğini idrak edebilecek kişidir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Türkiyede malesef Pizza,su vs. dağıtanlar malesefki kask takmıyorlar,taksalarda uyduruktan bir kaskı yasak savmak için başlarına geçiriyorlar.Daha önceleri motesikletli kuryelerde böyledi ama zaman içinde bilinçlendiler.Hayatlarının kendi hayatları olduğunu anladılar ve kaliteli kasklar koruyucu elbiseler giymeye başladılar.
    Malesefki bu su,pizza vs.dağıtanlar çoğu zaman motosiklete yeni başlayan kişiler oluyorlar.Bu nedenle kask takmak veya koruyucu kıyafet giymek gibi şeylerden bihaber oluyorlar.Bunları bu şekilde servise gönderen işverenlerinin bilinçli olması lazım en başta.Elemanlarına,bu koruyucu ekipmanları (kalitelisini)sağlayıp ve zorunlu olarak kullandırtmaları lazım.
    Unutulmamalıdırki,kimsenin kafası kasktan kalın değildir.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    kendi düşen ağlamaz.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver, isterlerse parmaklarıyla seni gösterip karınlarını tuta tuta gülsünler. Ancak maalesef ki kazadan sonra bu işin önemini anlamış olman kötü.
    kaza yapalı 4yıl kadar oluyor acemilik yada artistilik dönemleridi diyebiliriz (askerden önceydi)ama çabuk atlattık şükür,durulmama her ne kadar kaza yapmam sebep olsada olsun yinede kendimi şanslı hissediyorum bana bir uyarıydı o ve ayağımı denk aldım o günden sonra...benim için ders oldu ve birçok kaza görüyoruz ama pek kimse ders almıyor akılsız kafanın cezasını yine o kafa çekiyor,aslında açıkçası artist artist dolaşıp kaza yapanara hiç üzülmüyorum dün turlamaya çıktık birkaç arkadaş (tabi bizde ceket kask vb mevcut) yolda gördüğümüz büyüklerimiz diye tabir ettiğimiz yüksek ccli abilerimizin ne yazıkki kafalarında kaskları yoktu ve bizle biraz oynadıktan sonra uzadılar ben sadece güldüm geçtim kendi egolarını tatmin etmek için kendilerini tehlikeye atacak kadar cahil bir toplumuz çok yazık bu gençliğe
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)