Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

mondial 100 ukh yardımm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 100 ukh(turbo uygulamalı)yeni prçlr eklnck
    arkadaşlar ben 2 ay önce mondial 100 ukh aldım 1200 kmde ehliyetim vr 19 yşındayım o motora neler yapılabilir bnm aklımdan geçenler şöyle arka dişlileri küçültüp önleri büyültmek 125 cclik silindir taktırmak nos takmak veya turbo uygulaması yapmak veyahutta her ikisi birden arkaya kanat yaptırmak xenon far taktırmak ve basıncı 32 bar yapmayı düşünüyorum sizce motorda ne gibi değişiklikler olur? ve maliyetş bana kaça patlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    maliyetini bilmiyorum ama nos veya turbo olayı (bence) zor gibi.

ama diğerlerini taktırabilirsin.bi de tavsiye modifiye yi dış gorunuste de yapmayı dene : )
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maliyetini bilmiyorum ama nos veya turbo olayı (bence) zor gibi.

ama diğerlerini taktırabilirsin.bi de tavsiye modifiye yi dış gorunuste de yapmayı dene : )
    ya bi konuda 151 lik mondiala nos takmış adam bunada takılabilir diye umuyorum turbo olayıda bnce olabilir peki bu motora ikisini birden yapmam mümkünmü yani yapan yerler var mıdır?

çünkü bu motoru uçurmak istiyorum..

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    arkadas ben ramzey 100 cup ile mondial100 ukh arasinda tercih yapmaya calisiyorum, henüz almadim eger honda innova 125 i 0 km de bulamazsam mondial veya ramzey arasinda secim yapacagim,
    Senin tecrüelerin nedir bana aynisini tavsiye edermisin? yakit tüketimi nedir(kac litre ile nekadar gider) deneme yaptinmi

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    wupp ;

Dostum ben 100 KH 12.000 km kullandım ..

Bakımlarını yapar hor görmezsen harika bir motor ..

Düzgün rodajdan sonra 1 lt ile 50 km civarı yol gider ..

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Tesekkür,
    bazen cok olusumsuz yorumlar da okuyorum onun icin mondiali honda veya yamaha sürücüsünden degil mondial sürüsücünden ögrenmek istedim.
    Bakimlar dediginiz herhalde normal gerekli bakimlar, Motor arizasi veya civata gevsemeleri filan degil?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    maliakg ;

Arkadaşımızın amacı 100 KH alıp 200 yapmakmış ..

Motosikleti
    hiçbirsey imkansız değildir:D

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    arkaşlar 100 ukh fln kullanmışsınız ben sıfır mondial ukh veya 125 uag almak üzereyim yani yakın bi zamanda tavsiyeniz nedir yakıtta önemli ama 125 lik daha kuvvetli aralarında ne kadar yakıt farkı olur??

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    shelbycobra ;

UAG ile UKH arasında çok az bir yakıt farkı vardır ..

Ama UAG'nin tipi bıras kötü ..

Ben UKH derim ..

Çünkü UKH'nin vergisi yok UAG'nin var ..

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    arkaya kanat yaptirmayi bende dusundumdu..aliminyumdan DTM tarzi..

kanat olduda ayaklari sorun oldu...ama calismalar dewam edior..

bu arada bos durmayip bisiler yapmaya calisman cok hos..tebrik ederim..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    arkadaşlar turboyu taktırdım.. hızı %40 %50 arttı eskiden 120 görüyodu max düz yolda yokuş aşlağı 130 görüyodu şimdi düz yolda 170 180 yapar ama korkuyorum bnce nosa gerek yok 94 kg lik makina biraz sakat

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    maliakg ;

O motoru ölümüne modifiye et yokuş aşağı 130 u geçmez ..

Motosikleti
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maliakg ;

bi kerede pozitif düşün arkadaşım yaa.. hafta sonu test sürüşüne çıkcam taktırırken adam bna hızını %40-50 artırır demişti

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    maliakg ;

ne diyiim ki şimdi.bence silindir değişirse gecer.+

Alıntı maliakg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar turboyu taktırdım.. hızı %40 %50 arttı eskiden 120 görüyodu max düz yolda yokuş aşlağı 130 görüyodu şimdi düz yolda 170 180 yapar ama korkuyorum bnce nosa gerek yok 94 kg lik makina biraz sakat
    o taktıın şeyin bi fotosunu koysana be abi.merak ettim cidden
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne diyiim ki şimdi.bence silindir değişirse gecer.+
    teknoali favorimsin;) turbo işi oldu sende taktır bnce;)

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    teknoali ;

Peki Turbo olsa bile 160-170 yapacağına inanıyormusun !

Motosikleti
    teknoali ;

Peki Turbo olsa bile 160-170 yapacağına inanıyormusun !
    turbonun üstüne 125lik motor ve nos taktırsam bnc 200ü geçer ama 94 kg olduu içn uçar o motor içn en ideal hız 130 130dayken bile çok sarsılıyo üstü sakat üstü için profesyonel olmak gerekir

arkiler motora ne yazdırayım "istikbal göklerde" mi yoksa "bu alemde tek" mi?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı maliakg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 2 ay önce mondial 100 ukh aldım 1200 kmde ehliyetim vr 19 yşındayım o motora neler yapılabilir bnm aklımdan geçenler şöyle arka dişlileri küçültüp önleri büyültmek 125 cclik silindir taktırmak nos takmak veya turbo uygulaması yapmak veyahutta her ikisi birden arkaya kanat yaptırmak xenon far taktırmak ve basıncı 32 bar yapmayı düşünüyorum sizce motorda ne gibi değişiklikler olur? ve maliyetş bana kaça patlar?
    bu ne ya şaka felan değil dimi? kullandığınız motor neki motoruna modifiye düşünüyorsunuz normal arabalardabile turbo ve nos takviyesinden önce motora ne gibi işlemler yapıldığını biliyormusunuz sadece turbo ve nos'u kaldırabilmesi için yapılan masraflar 1000-1500 ytl en az bide üstüne sistem koyucaksınız zaten çin malı motor kullanıyorsun bunun canı kaç gramki üflesen püfflesen yatıp kalkıp bişe olmaz diye dua etseniz daha iyi dış görünüş modifiyesine fazla bişe demem motora çok fazla ağırlık yapmadığı sürece ama koltuğunuzun altından size doğru patlayıp içinden piston kol fırlatan bi makina yapmak istiyorsanız ayrı bide nos taktırın patlatın o tüpüde eşşek cennetinde sınırsız jeton hakkınızda war game over olmuyorsunuz orada...

normal arabalara turbo nos takviyesi yapanların motorları yanıyor niyesi motorları o tür takviye kuvvetlerin etkilerine dayanıcak kadar sağlam yapılmamış olmaları ekonomi için turbo olmayan arabaların olanlarına göre sağlamlılıkları ve karakteristik özellikleri farklıdır...

kısacası motorlarınıza böyle birşeye girişmeyin yüksek cc'li makinalarda turbo olabilir nos'unda genel kullanımda motoru yıprattığı söylentileride tümüyle yalandır ama siz onu kaldıramayacak motora sistemi upgrade etmezseniz takviyeler için motoru elinize alırsınız bu kadar...

çin scooterına yapıcağınız bu masrafa gidin 2. el düzgün bi motor alın çok kendinize çok mantıklı ve yerinde bir karar olmuş olur hemde daha güvenilir bir motor kullanırsınız...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne ya şaka felan değil dimi? kullandığınız motor neki motoruna modifiye düşünüyorsunuz normal arabalardabile turbo ve nos takviyesinden önce motora ne gibi işlemler yapıldığını biliyormusunuz sadece turbo ve nos'u kaldırabilmesi için yapılan masraflar 1000-1500 ytl en az bide üstüne sistem koyucaksınız zaten çin malı motor kullanıyorsun bunun canı kaç gramki üflesen püfflesen yatıp kalkıp bişe olmaz diye dua etseniz daha iyi dış görünüş modifiyesine fazla bişe demem motora çok fazla ağırlık yapmadığı sürece ama koltuğunuzun altından size doğru patlayıp içinden piston kol fırlatan bi makina yapmak istiyorsanız ayrı bide nos taktırın patlatın o tüpüde eşşek cennetinde sınırsız jeton hakkınızda war game over olmuyorsunuz orada...

normal arabalara turbo nos takviyesi yapanların motorları yanıyor niyesi motorları o tür takviye kuvvetlerin etkilerine dayanıcak kadar sağlam yapılmamış olmaları ekonomi için turbo olmayan arabaların olanlarına göre sağlamlılıkları ve karakteristik özellikleri farklıdır...

kısacası motorlarınıza böyle birşeye girişmeyin yüksek cc'li makinalarda turbo olabilir nos'unda genel kullanımda motoru yıprattığı söylentileride tümüyle yalandır ama siz onu kaldıramayacak motora sistemi upgrade etmezseniz takviyeler için motoru elinize alırsınız bu kadar...

çin scooterına yapıcağınız bu masrafa gidin 2. el düzgün bi motor alın çok kendinize çok mantıklı ve yerinde bir karar olmuş olur hemde daha güvenilir bir motor kullanırsınız...
    yooo.... bnm için masraf önemli değil 1500 ytl masraf yaparım bn ağırlık konusunuda düşünüyorum 94 kg çok hafif artık arkasına yük fln koyarım blki azda olsa işe yarar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)