Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

abart egzos yasakmı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    bugün arkadaşımın motorunu aldım en 500 biraz gezdim dükkanım önüne bitane trafik polisi geldi..bu egzosu çıkarıyosun dedi niye dedim çok ses ses kirliligi yapıyo dedi yoksa baglarım motorunu ceza yazarım dedi tabi okadar güzel türkçesi varki ne dedigini anlamadım..neyse bende bu egzoslar yasal dedim adamlar deli gibi reklam yapıyo dedim özel magzalar var dedim polis demeye bin şahit denilen şahız yok yok siz bunu içini boşaltıyonuz dedi...yok diom anlamıyo özel yaptırdım kartalda diom yok diyo hala yasak bu egzos diyo ...tamam tamam dedim görmiyim bida dedi bende güldüm...öyle kapandı yani bu egzos yasakmıdır başınıza geldimi hiç...walla ben eger böyle bi yasak yoksa şikayet etmeyi düşünüyorum kaymakamlıga polis denen şahısı ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Alıntı soner_kep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün arkadaşımın motorunu aldım en 500 biraz gezdim dükkanım önüne bitane trafik polisi geldi..bu egzosu çıkarıyosun dedi niye dedim çok ses ses kirliligi yapıyo dedi yoksa baglarım motorunu ceza yazarım dedi tabi okadar güzel türkçesi varki ne dedigini anlamadım..neyse bende bu egzoslar yasal dedim adamlar deli gibi reklam yapıyo dedim özel magzalar var dedim polis demeye bin şahit denilen şahız yok yok siz bunu içini boşaltıyonuz dedi...yok diom anlamıyo özel yaptırdım kartalda diom yok diyo hala yasak bu egzos diyo ...tamam tamam dedim görmiyim bida dedi bende güldüm...öyle kapandı yani bu egzos yasakmıdır başınıza geldimi hiç...walla ben eger böyle bi yasak yoksa şikayet etmeyi düşünüyorum kaymakamlıga polis denen şahısı ...
    adam doğru demiş maalesef
    standart desibelden fazla bi ses varsa eksozunda cezayı keser+bağlar
    standart eksozunu taktırıp araç muayenesine yollar sonra teslim alırsın
    başın ağrır
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

dumanxtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer*s
    abart egzoz kesinlikle yasak polis insaflıymış bilmiyorsun diye ceza yazmamış
    ( @ N € R >>dünyada ROMA,tr de SOMA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    abart yasak değil de ABARTI egzost yasaktır muhakkak...
    abartlar o kadar da desibel kirliliği yaratmıyor.. ama bazıları var ki uuff..
    7 mahalleden duyuluyor...

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    ceza yazmasini anladimda baglamasini anlamadim benim motordada var yakalansam bagliycakmi yani

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Permatik yasak mı gibi birşey olmuş bu.

Performans egzost yasakmı diye sormak lazım.

Yasak olan belirli bir emisyon ve ses seviyesinin üstüdür, eğer motorsikletindeki performans egzost bu sınır seviyelerden herhangi birini veya her ikisini birden aşıyorsa tabiki yasak.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    yaw arkadaşlar kartalda bu motorlara egzos yapan bi abi yapmış yani el yapımı ama okadar degil yani normaldi ses standart bi harley düşünün yani abrttan kastım odur...

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    simdi direk bagliyolarmi yaniii

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    ercan motor
    ne ocaklar söndürdü orası
    bir egzosta 300 ytl verenden tut onun egzostu sayesinde ceza yiyene kadar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yaw arkadaşlar kartalda bu motorlara egzos yapan bi abi yapmış yani el yapımı ama okadar degil yani normaldi ses standart bi harley düşünün yani abrttan kastım odur...
    Ercan
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ercan

anlamadım kardeş...ercan derken

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    250 cc lık motorun egsozu patlatıyorlar bende ayar oluyorun sırf gurultu . buyuk motorlarda o ses egsozdan degıl motordan gelıyor yani gücün sesi 750 cc mesela 3katı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Alıntı parpiLiNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza yazmasini anladimda baglamasini anlamadim benim motordada var yakalansam bagliycakmi yani
    İlk seferinde ikaz edilir ceza yazılır(115 ytl),ikinci seferde motor bağlanır,

Ben bu şekilde uyguluyorum ceza maddesini

30/1-b maddesi;

Servis freni ve ışık donanımları dışında diğer eksiklikleri bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya araç içindekileri tehlikeye sokacak süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan veya çevredekileri rahatsız edecek şekilde duman ve gürültü çıkaran araçları kullanmak,

115 ytl para cezası ehliyetten 8 ceza puanı,

mümkün olduğunca yazmak istemiyorum ama bazıları olayı çok abarttıkları için çevreden şikayet gelmekte,özellikleri geceleri mahalle aralarında dolaşmaları rahatsızlık yaratmakta
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

Motosikleti
    okadar arabalarının egzoslarını delip 8 kişi şahine binip ona buna laf atmalrına bişey denmiyo motorcuların alt tarafa 50 60 desibel bile olmayan sese ceza yazıyolar..hadi ya ordan nebiçim iş..eminim o sahsın başka bi garazi vardı bize çünkü bi kaç motorcu oturup sohbet ediyoduk ilerden bakıp bi kaç dk bize bakarak konuştular sonra gelip okadar alaycı konuşuyolarki neyse nediyim artık ben kullanmaya devam onlar hep ceza yazsınlar bakalım ... adam kasksız korumasız trafikte saçma sapan haraketler yaparken nerdeler bilmem ....tabi bunlar benim düşüncem ...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    okadar arabalarının egzoslarını delip 8 kişi şahine binip ona buna laf atmalrına bişey denmiyo motorcuların alt tarafa 50 60 desibel bile olmayan sese ceza yazıyolar..hadi ya ordan nebiçim iş..eminim o sahsın başka bi garazi vardı bize çünkü bi kaç motorcu oturup sohbet ediyoduk ilerden bakıp bi kaç dk bize bakarak konuştular sonra gelip okadar alaycı konuşuyolarki neyse nediyim artık ben kullanmaya devam onlar hep ceza yazsınlar bakalım ... adam kasksız korumasız trafikte saçma sapan haraketler yaparken nerdeler bilmem ....tabi bunlar benim düşüncem ...
    bak motorcular bir araya gelince şu artistlere bak hava yapıyor dedıklerını hıssedıyorum hiç hoş bakmıyorlar

özellikle simitçiler mobiletle ne ehliyet ne ruhsat ne kask . polis onlara göz yumuyor bize gelince ceza kesıyor adaletmı bu

hele o kuş gurubu varya sırf motosiklet düşmanı

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    O dediğin tarz arabaları hiç affetmiyom zaten,onlara veriyom coşkuyu sorgusuz sualsiz,

ben JANDARMA motorize ekipte çalıştığım için motorculara kıyak geçiom

her köşe başına ekip koyamayız demi
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

Motosikleti
    sözüm meclisten dışarı....

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    ya ver 1000 euro getirt japonyadan bi performans egzoz adamlar sana kullanım belgesinide yollasınlar istediğin gibi gez
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Motosikleti
    Alıntı 41calamity41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ver 1000 euro getirt japonyadan bi performans egzoz adamlar sana kullanım belgesinide yollasınlar istediğin gibi gez

dimi yaw bu gebzedeki polislerin hepsi böyle yaw....adamda egzosu zaten 900 tl ye yaptırmış

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    dimi yaw bu gebzedeki polislerin hepsi böyle yaw....adamda egzosu zaten 900 tl ye yaptırmış
    yorumsuz .....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)