Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dava tarihi belli oldu - 16.02.2009

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Arkadaşlar, şu 19 nisandaki kazamla ilgili dava evrağı gelmiş eve geçen. 16 Şubat 2009'da çağırıyorlar. Şimdi konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar;

1. Avukat tutmalı mıyım? Yoksa kendi başıma gidersem de olur mu? Karşı taraf (Özel Halk Otobüsü) avukatıyla mı gelir?

2. Ne talep etme hakkım var? Motorumun zararı, geçirdiğim ameliyat masrafları falan. Bunları isteyebilir miyim?

Bu adam halen aynı durakta git gel yapıyodur. Bi gün müsait olduğumda kendisini durağa girerken yakalayabilirsem kameraya almayı düşünüyorum. Çünkü orası son durak ve girişi çok dar. Koca otobüs en sol şeritten girmeye kalkarsa arka tekerlekleri kaldırıma çıkacaktır. O yüzden geniş almak zorunda kalıyorlar.

Bu da kaza tespit tutanağım. Malesef ikimizin de farklı beyan vermesinden dolayı kusur dağılımı yapılamamıştır yazıyor tutanakta. Var mı aramızda bu konularda bilgili avukat bir arkadaş?

Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco super 8
    abi davada yanında olalım bence toplanıp gidelim belediye otobusuyse bunlar toplanıp gelir

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi davada yanında olalım bence toplanıp gidelim belediye otobusuyse bunlar toplanıp gelir
    Valla çok iyi olur. Tarih bi yaklaşsın, bi topic açarız.

Motosikleti
    kymco super 8
    subata daha var neden okadar gec tarıh oldu ya allahım turkıye işte nese bu konuyu iyce arastıralım ozaman gerekirse otobus soforune toplu bı konvoy yapalım bi aklı basına gelsin nese saka bi yana ciidi bi konu herkesin basına gelebilir ozamana kadar hakları ogrenip gideriz zaten alayına uyuzum

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    katılıyorum sana
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum sana
    gidelim abi bunlara ses cıkarmadıkca daha cok oluyo bakalım neymiş haklarımız

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    mahkeme celbi hukuk mu yoksa ceza mahkemesinden mi geliyor?
    yani daha açık sormak gerekirse eve gelen davetiyenin üzerinde bilmem kaçıncı asliye/sulh hukuk mu yoksa asliye/sulh ceza mahkemesi mi yazıyor ? ya da cumhuriyet savcılığı mı yazıyor ?
    ve sizin isminizin önünde ne yazıyor (sanık,şikayetçi, davalı ,davacı ???)
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahkeme celbi hukuk mu yoksa ceza mahkemesinden mi geliyor?
    yani daha açık sormak gerekirse eve gelen davetiyenin üzerinde bilmem kaçıncı asliye/sulh hukuk mu yoksa asliye/sulh ceza mahkemesi mi yazıyor ? ya da cumhuriyet savcılığı mı yazıyor ?
    ve sizin isminizin önünde ne yazıyor (sanık,şikayetçi, davalı ,davacı ???)
    3. Sulh Ceza Mahkemesi olarak görünüyor ve ben davacıyım. Karşı tarafta sanık olarak görünüyor.

Sulh Ceza Mahkemesiyle Hukuk Mahkemesi arasındaki fark nedir?

Edit: Davacı olarak düzelttim.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    atlantic tekrar geçmiş olsun, dediğin gibi otobüsün sol şeritten dar olduğu için giremeyeceğini ıspat etmelisin, görüntü alırsan daha iyi olur ama görüntü alamasanda otobüsün marka modeli bellidir ve tekerleğinin bir dönüş açısı vardır, fizik kuralları çerçevesinde dönüp dönemediğini de ıspatlayabilirsin.
    Kazalarımız arasında 10 gün var bende 29 unda yapmıştım, demekki benim evime de yakın bir süre içinde mahkeme kağıdı gelecek.
    Umarım istediğimiz şekilde sonuçlanır olaylar
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atlantic tekrar geçmiş olsun, dediğin gibi otobüsün sol şeritten dar olduğu için giremeyeceğini ıspat etmelisin, görüntü alırsan daha iyi olur ama görüntü alamasanda otobüsün marka modeli bellidir ve tekerleğinin bir dönüş açısı vardır, fizik kuralları çerçevesinde dönüp dönemediğini de ıspatlayabilirsin.
    Kazalarımız arasında 10 gün var bende 29 unda yapmıştım, demekki benim evime de yakın bir süre içinde mahkeme kağıdı gelecek.
    Umarım istediğimiz şekilde sonuçlanır olaylar
    Umarım arkadaşım. İnşallah dediğin gibi olur. Bi ara karşıya geçtiğimde orda oturup izlicem otobüsleri zaten. Bence tamamı o şekilde geniş alıyordur. Çünkü o durakların girişi baya dar. Haftasonu bakıcam bakalım.

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Merhaba Atlantic,
    Benim ilk mahkemem 22 temmuzda görüldü.Ben avukatımla katıldım.Karşı trafata son anda bir avukat bulup gelmiş dava görülürken avukatı olduğunu beyan etti.İlk celseden bişey bekleme tutanakları yüzüne okuyorlar doğrumudur doğrudur davacımısın davacıyım karşı tarafa itiraz ediyomusun itiraz ediyorum....Tanık olay yeri foto vs nini beyan edilmesi için zırt zurt dırt tan dolayı adli tatilinde araya girmesi ile 4 ay sonraya yeni mahkeme günü.
    Yani sözün özü bir 2 sene gider geliriz bu mahkemelere.
    Yalnız Polis nasıl suç oranı belirliyemiyor!!! temas yok diye iyi birde motoru yatırmak yerine gidip çarpıp ölelim...

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Atlantic arkadaşım. Öncelikle geçmiş olsun. Bu kazada yaralandın ve şikayetçi oldun anladığıma göre. Yaralanman nedeniyle Adli Tıp raporu almış olman gerekiyor. O raporun sonuç kısmındaki bilgileri bana yazar mısın? Şu anda Sulh Ceza Mahkemesi'nden çağrıldığına göre olay nedeniyle ceza davası açılmış otobüs şoförüne. Mahkeme duruşmada seni ve sanık otobüs şoförünü dinleyecek. Tanıklar varsa onları dinleyecek. Trafik bilirkişisinden kazaya ilişkin kusur oranı hakkında görüş alacak. Trafik polisi karar verememiş ise Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'ne evrakları( Kaza tespit tutanağı, olay yeri krokisi vs...) yollayarak oradan kusur oranı hakkında bilirkişi görüşü isteyecekler. Birkaç duruşma sonucu bir karar verilecek. Eğer otobüs şoförü suçlu bulunursa, sendeki yaralanma oranına göre ceza alacak. O nedenle istedim Adli Tıp'tan aldığın raporunu. Eğer adam suçlu bulunursa senin kaza nedeniyle uğradığın kayıpların için Hukuk mahkemesine tazminat davası açma hakkın doğacak. Hastane masraflarını, dava ile ilgili harcamalarını(eğer faturalandırmışsan tabii) tazminat olarak talep edebileceksin. Bence avukat tutman iyi olur.
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Öncelikle geçmiş olsun.Çok zor bir işe kalkışmışsın.. Allah sabır versin, bu dava en az 1.5 sene uzar...Çünkü otobüs haksız olsa bile her itiraz edişi ya da ikinizin her farklı savunması davayı en az 3-4 ay ileri bir tarihe attırıyor. Şahit bulsaydın işin çok daha kolay olabilirdi.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı pampi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Atlantic,
    Benim ilk mahkemem 22 temmuzda görüldü.Ben avukatımla katıldım.Karşı trafata son anda bir avukat bulup gelmiş dava görülürken avukatı olduğunu beyan etti.İlk celseden bişey bekleme tutanakları yüzüne okuyorlar doğrumudur doğrudur davacımısın davacıyım karşı tarafa itiraz ediyomusun itiraz ediyorum....Tanık olay yeri foto vs nini beyan edilmesi için zırt zurt dırt tan dolayı adli tatilinde araya girmesi ile 4 ay sonraya yeni mahkeme günü.
    Yani sözün özü bir 2 sene gider geliriz bu mahkemelere.
    Yalnız Polis nasıl suç oranı belirliyemiyor!!! temas yok diye iyi birde motoru yatırmak yerine gidip çarpıp ölelim...
    Dediğin gibi 2-3 sene falan sürer heralde bizim davalar. O an kendimde olamadığım için kusur dağılımı duruma itiraz etme şansım olmadı. Anlamadım ben de. Otobüse temas etmediğim için o şimdi kendini her türlü kurtarmaya çalışacak. Vurmuş olsaydım da bizim için çok kötü olacaktı. İki ucu boyalı değnek.

Alıntı Barbudos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlantic arkadaşım. Öncelikle geçmiş olsun. Bu kazada yaralandın ve şikayetçi oldun anladığıma göre. Yaralanman nedeniyle Adli Tıp raporu almış olman gerekiyor. O raporun sonuç kısmındaki bilgileri bana yazar mısın? Şu anda Sulh Ceza Mahkemesi'nden çağrıldığına göre olay nedeniyle ceza davası açılmış otobüs şoförüne. Mahkeme duruşmada seni ve sanık otobüs şoförünü dinleyecek. Tanıklar varsa onları dinleyecek. Trafik bilirkişisinden kazaya ilişkin kusur oranı hakkında görüş alacak. Trafik polisi karar verememiş ise Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'ne evrakları( Kaza tespit tutanağı, olay yeri krokisi vs...) yollayarak oradan kusur oranı hakkında bilirkişi görüşü isteyecekler. Birkaç duruşma sonucu bir karar verilecek. Eğer otobüs şoförü suçlu bulunursa, sendeki yaralanma oranına göre ceza alacak. O nedenle istedim Adli Tıp'tan aldığın raporunu. Eğer adam suçlu bulunursa senin kaza nedeniyle uğradığın kayıpların için Hukuk mahkemesine tazminat davası açma hakkın doğacak. Hastane masraflarını, dava ile ilgili harcamalarını(eğer faturalandırmışsan tabii) tazminat olarak talep edebileceksin. Bence avukat tutman iyi olur.
    Arkadaşlar acil çıkmam gerekiyor. Mesajlarınıza cevap yazıcam. Bana verilen rapor budur.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Döndüğümde cevaplarınızı okuyacağım.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    hadi hayırlısı olsun
    lifan 100

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Atlantic arkadaşım... Göztepe SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden almış olduğun raporda sıyrık ve kesi bulunduğu yazıyor. Ortopedi ve Genel Cerrahi muayenesi sonucu kemiklerinde bir kırık, iç organ ya da büyük damar yaralanması, beyin kanaması, iç kanama gibi bulgular yok(İyiki de yok). O nedenle Adli Tıp'tan dava aşamasında alacağın rapor şu şekilde olacak:
    Yaralanmasının
    1-yaşamsal tehlike oluşturmadığı,
    2-basit tıbbi müdahale ile giderilebilir nitelikte olduğu.
    bu raporla mahkeme otobüs şoförünü suçlu bulsa bile alacağı ceza az olacaktır ve de sicilinde daha önce işlenmiş suçlar yoksa para cezasına çevrilip tecil edilecektir. Bu benim tahminim tabii ) Ama tecil bile edilse Ceza davası sonucu suçlu bulunursa Hukuk Mahkemesi'ne tazminat davanı açarsın.
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    kardeşim tanımıyorum ama seni topigi gördüm ... ben gebzedenim ama dava günü haber verin orda tek kalmassın gelirim kesin.... yanlız kalma onlar çok kişi gelirler haberin olsun...

pierid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuyla ilgili engin bilgilerimi sunayım
    kuzenim izmirdeki otobüs firmasının avukatlığını yapıyor bir çok dava var bu konuya benzer.
    öncelikle sende de kazadan dolayı hasar var ise bunları talep edebilirsin. ilk celsede duruşmaya girdiğinde yazılı beyanda bulunmak için süre istersin, duruşma nisana atar. bu arada her türlü delili toplar yaptığın masrafları hesaplar mahkemeye duruşma gününden önce sunarsın onlar inceler 2. duruşmada karşı tarafın incelemesi ve cevapta bulunması için süre istersin bu arada dosyayının bilirkişilerce incelenmesini talep edersin..uzar da uzar ve sonuç olarak karşı taraf büyük bir kurum o yüzden ne olursa olsun baskın çıkar ve seni suçlu duruma düşürebilir. bu yüzden avukat tutmanda fayda var. her ne olursa olsun ülkemizde hukuk malesef haksız olanın yanında hele ki haksız taraf büyük bir kuruluş ise her zaman haklıdır. nede bunu söylüyorum kuzenim bu davalarda haksız da olsa hep kazanmıştır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pierid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyla ilgili engin bilgilerimi sunayım
    kuzenim izmirdeki otobüs firmasının avukatlığını yapıyor bir çok dava var bu konuya benzer.
    öncelikle sende de kazadan dolayı hasar var ise bunları talep edebilirsin. ilk celsede duruşmaya girdiğinde yazılı beyanda bulunmak için süre istersin, duruşma nisana atar. bu arada her türlü delili toplar yaptığın masrafları hesaplar mahkemeye duruşma gününden önce sunarsın onlar inceler 2. duruşmada karşı tarafın incelemesi ve cevapta bulunması için süre istersin bu arada dosyayının bilirkişilerce incelenmesini talep edersin..uzar da uzar ve sonuç olarak karşı taraf büyük bir kurum o yüzden ne olursa olsun baskın çıkar ve seni suçlu duruma düşürebilir. bu yüzden avukat tutmanda fayda var. her ne olursa olsun ülkemizde hukuk malesef haksız olanın yanında hele ki haksız taraf büyük bir kuruluş ise her zaman haklıdır. nede bunu söylüyorum kuzenim bu davalarda haksız da olsa hep kazanmıştır.
    "Engin"! bilgilerine bakarak soruyorum:
    Arkadaşım sen avukat mısın?

kalabalık olunca haklı olan taraf değişecek mi?
    ya da adliyede hakkını arayan herkesin abisi,arkadaşları,grubu,akrabaları,aşireti mi gitmeli yanında?.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avukat falan tutup gitmene gerek yok...zaten dünya kadar paranı alırlar, bir de sana senden daha fazla yardımcı olamazlar...tecrübeyle sabittir. Türkiye henüz bir hukuk ülkesi değil. Olay yerinin bir iki fotografını çek, zararınla ilgili tutanağın varsa onları göster..bir de yaralandıysan doktor raporunu (psikiyatr servisinden alacağın bir rapor bile geçerlidir.) götür. Şahitlerin varsa; onlarıda götür. zaten dava sonuçlanana kadar gider gelirsin. Sen ne yaparsın?? bu durumda dersen... hiç kafanı ağrıtma uzlaşma yoluna git derim ben. Ölmediğine dua et, o yanına kardır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)