Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu kez kask ölüme neden oldu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    allah rahmet eylesin =(

Fakat burda bir hata var. Arkadaşımızın ölümüne kask neden olmamış! o kaskı parçalayacak kadar şiddetli bir darbe, zaten kafa bölgesinde de ölümcül hasara neden olurdu. Bu arada kaskın kalitesi de bilinmiyor tabi.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    asya 19 a vardi:(
    madem kaskın kalitesi önemli ozaman size bi soru GDR kask sağlammıdır??

Motosikleti
    sym mio
    Kask ölümüne neden olmamıi öylesine alınmış br kask ölümüne nedenolmuş.
    Bu demek değildirki kaskın yarattığı bir sonuç!
    Allah rahmet eylesin.
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin , kask takmasaydı zaten ölürdü , önemli olan kaliteli kask takmak tabii...
    Evet aynen katılıyorum.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6847215.asp?gid=48
    Bu örnekte olduğu gibi kaskı korunmak için takarsanız korur fakat polis ceza kesmesin yeterki kafamda bişey olsun diye gidip uyduruktan bi kask takarsanız böyle döner dolaşır yine sana saplanır

Anlamıyorum gidip tonla para sayıp motor alıyolar ondan sonra onda biri bi parayı bulamadım diyorlar saçmalık asla da inanamam.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    ya arkadaşım kask ölüme neden oldu diyosunuz ama kazayı gidip gören varmı ben gittim gördüm kask sapa salamdı
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    10 YTL lik sefabed kasklardan alırsa sonuc bole olur !!!

Motosikleti
    -
    iyide abi, taklalar atmış diyo, kask parcalanmıs diyo, kask olmasa beyni kac parca olucaktı abaca... Allah rahmet eylesin ama kask yüzündende ölmemiş bunuda belirtelim..

Motosikleti
    tvs apache
    ...o kabak müsveddesi sözüm ona (kaskları) çinden ülkemize getirip bilinçsiz kullanıcılara ucuz ucuz satıyolar ya yasıklar olsun onlara motosikletçi arkadaşlarda o dandik şeylere güvenip canını emanet ediyor sonuç üzücü şeyler ..hani nerde ab standartları bizim memeleketimiz çin in çöplüğümü..? türk milleti dandik çin mallarının kobayımı..? konu mankenimi..vah vah vahh ALLAH mekannı cennet etsin ölen kardeşimizin..amin.
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Allah rahmet eylesin. Tam korumanın önemini gerçekten içselleştirmedikçe bu haberleri ne yazık ki almaya devam edeceğiz. Diyelim 5000 YTL paranız var ve bu paranın alabileceği en güzel motoru almanın peşindesiniz. Başka da paranız yok. Motor için bütçenizi 4000 YTL saymalısınız. 1000 YTL korumaya ayrılmalı. buradaki örnek kafa travması olduğundan kaskı konuşuyoruz ama benim sokakta caddede gördüğüm kask takanlar bile diğer koruma gereçlerini kullanmıyorlar. Nasıl ki akşam sofraya okurduğunuzda yemek yeme eylemi için tabak çatal-kaşık-bıçak bardak kullanmamayı aklımıza bile getirmiyorsak, tam koruma olmadan motor kullanmayı hayal bile etmemeliyiz. Adana'da yaşıyorum. Sokakta gördüğüm motorların üçte ikisi çin malı scooter. Ve bunları kullananların ezici bir çoğunluğu da hiçbir koruma olmadan kullanıyor. Silverwing 600 ve Yamaha Cygnus marka iki scooterim var. 600'lük motora bindiğimde (tam koruma ile her zaman) kimse dönüp bakmıyor. Ama 125 cc Cygnus'a tam koruma ile binersem insanlar (ki buna motorcular da dahil) uzaydan gelmiş, küçücük scootere binen görmemiş adam der gibi küçümseme ve alaycı bakışlarla bakıyorlar. Benim umrumda değil tabii ki. Kim alay etmiş, kim küçümsemiş zerre kadar ilgilendirmiyor beni. Mesleğim adli tıp uzmanlığı. Yılda 1300 otopsi yapıyorum. Ve bunların içinde motosiklet kazasına bağlı , çoğu feci şekilde, olan ölümlerin sayısını söylesem inanamazsınız. Kaza yapıp ölmeyenleri bu hesaba dahil etmiyorum üstelik. Her zaman tam koruma... Malum ateş en çok düştüğü yeri yakıyor.
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

Motosikleti
    bir gün mutlaka olacak modeli sorma marka manyak
    allah rahmet eglesin çok acı bişeyy gerçekten çok üzücü motor kullanmıyor olsam da böyle kazalar duyunca çok üzülüyorumm allah hepinizin bütün motor kullanıcılarının yardımcısı olsun kazadan beladan korusunn
    ::158:: yalnızım,yalnızlık içinde kaybolmaksa rüzgarına kapılıp yok olmaksa

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    yunuslar buraya geldiğinde anladık kaskın önemini. ama hayati özelliğiyle değil maddi önemi nedeniyle. takmayana acımadan ceza kesiliyordu. ruhsatın arasına para da sıkışmıyordu çünkü adamlar uzaylı gibi görülüyordu bütün gözler onlardaydı. o yüzden niyetlerini bilemem ama isteseler bile çorba parası alamazlardı. o zaman için biz de kapalı bi kask(!) almıştık, 20 liraya. bi gün 40 cm yükseklikten kaydı yere çene üstü düştü, bi de baktım o kısmı kırılmış. o an anladım bu kask kask değilmiş. Allahtan kafam içinde değilmiş yoksa parçaları çeneme batabilirdi, yüzümde faça istemem yani. netten araştırıp LS2 aldım geçtim mis gibi. gayet de memnunum. kafamın içi de rahat dışı da.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

kaan

Alıntı kirac84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskın neden olduğunu sanmıyor bu kez kafası ağır darbeler alacaktı-ki ölümün zamanı bellidir sadece bir sebep oluşur ortada- kaybettiğimiz arkadaş önlemini almış sonuçta.Allah rahmet eylesin
    olsun ölümün zamanı var nasi olsa ölücez diye ucuz kask mı takalım yanlis git kalite bi kask al böle boq yoluna ölme

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı parpiLiNe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem kaskın kalitesi önemli ozaman size bi soru GDR kask sağlammıdır??
    sence değil midir? yorumunda smile olduğu için GDR yi dalgaya mı alıyorsun tam anlamadım o yüzden soruyorum.

Alıntı kaantr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun ölümün zamanı var nasi olsa ölücez diye ucuz kask mı takalım yanlis git kalite bi kask al böle boq yoluna ölme
    yapılan tamamen kadere bırakmak değil ki. (inanmayan arkadaşlarıma saygı duyarım hem onlar zaten koruma konusunda hassastır) inançlı insan kask konusunda şöyle düşünür: bu canı Allah bana emanet vermiş. eğer ihtimam göstermezsem yani kask takmazsam koruma kullanmazsam o vaziyette bi kaza geçirip ölürsem bana neden emaneti gerektiği şekilde korumadın diye sorulunca cevap veremem ama önlemi aldığım halde ölürsem ben tedbiri aldım ama sürem bitmiş vadem gelmiş derim sorumluluktan kurtulurum diye düşünür.
    (inşallah modlar bu yorumu dini konularda yorum yapma kuralına aykırı bulmaz)
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    ilk motosiklet kullanmaya başladığımda 20 ytllik kasklardan almıştım 1 metreden yere düştü ve kask 4 e bölündü.düşünün yani durumu.
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

allah rahmet eylesin. bu topic altında her söylenilene ben de katılıyorum

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu haber tipik hayatta motorla işi olmamış bi muhabirin işi.. ya o gençte kask olmasaydı yaşarmıydı taklalar atarken kaskı defalarca yere çarpmış kask öle kötü parçalanmışki parçalar kafatasına saplanmış kask olmasaydı kafa her yere çarptığında nolacaktı ...

ikinci bir konuda kaliteli kask + korumalar sizi robocop yapmaz uygun düşüşlerde max koruma sağlar kask istediği kadar kaliteli olsun eğer ters düşerseniz ve hızınızda çoksa ölürsünüz bu kadar basit. yeri geldimi hep diyoruz full koruma ekipmanı sizi 70-80 km /h gibi hızlara kadar korur bu hızdan sonra kaza yaparken nasıl düştüğünüz ve düştüğünüz satıhın durumu hayati önem taşır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Mekanı cennet olsun ...

Arkadaşlar SAFEBET , HELMET , MOTOR YANINDA VERiLEN PLASTİK KASKLARI TAKMAYIN VE TAKANLARI UYARIN... TENCERE TAKSAN DAHA GÜVENLİ ... İlk motorumu aldığımda satan arkadaş bana bi kask vermişti,takmadım ve fileye bağlamıştım , ilk benzinimi alırken yere düştü ve anında yumurta gibi kırıldı...

Bu kasklar bırakın korumayı , aynen arkadaşa olduğu gibi öldürücüdür. Sadece ucuzcu bi takım zihniyetlerin insan hayatını hiçe sayarak piyasaya sürdüğü , tek amacı polisten kurtarmak olan malzemelerdir...
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    takdir-i ilahi allah rahmet eylesin
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    Allah rahmet eylesin çok üzüldüm ailesine Allah sabır versin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler