Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter ---> Super Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    STARBURAKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha TriCity
    Merhaba arkadaşlar...

Ben Honda Beat, Dylan kullanıyorum...206 GTI aracımı sattım ve SuperSport motosiklet merakım arttı...Arkadaşlarım Yamaha R6 alınca benim CBR 600F gözüme çarptı...

Askere kadar kullanılmasını tavisye edeceğiniz marka ve model sizce nelerdir ?

Scooter dan sonra CBR 600F kullanımı stres yaratırmı ?

Pratik yapmam için eğitim verebilecek tavsiye edeceğiniz kişi veya kuruluş varmıdır ?

Teşekürler , İyi Forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Kişi ve kuruluş aynı kişi olarak iyi bir eğitmen biliyorum. İsmini ya da kurumun adını özelden atabilirim eğer istersen,reklam olmasın burada.

Ama şahsi kanaatimce scooterdan sonra 600 lük racing bir makine normal şartlarda uygun olmaz. Bi kere oturuş pozisyonun,el-ayak kombinasyonun,vites gibi bir çok sürücüyü doğrudan etkileyen etmen var karşında. Eğer kendine güvenin gerçekten varsa,hırslıysan dene ama bence daha ufak 250 lik bir alet mesela daha uygun olur diye düşünüyorum.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ya gerçekten sıktı ama...bunlara ilgili açılmış onlarca başlık var var.lütfen arama yapın.hiç bişey yapamıyosanız google ye bile yazsanız bu sitede istediğiniz konuya ulaşıosunuz lütfen ya....
    Orgazma Dudak Büktürür

STARBURAKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha TriCity
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gerçekten sıktı ama...bunlara ilgili açılmış onlarca başlık var var.lütfen arama yapın.hiç bişey yapamıyosanız google ye bile yazsanız bu sitede istediğiniz konuya ulaşıosunuz lütfen ya....
    Gerekli araştırmamı yaptım şahsi düşünce ve yorumlarınızı alacaktım sadece...

honda eğitim merkezi ile bağlantıya geçtim ve kayıt için yarın bankaya para yatıracağım...

İlgi ve alakandan dolayı teşekür ederim...

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Scooter dediğin Beat veya Dylan ise 600'lük bir makina biraz sıkıntılı olabilir. 250'lik birşeyler denesen hem vites sistemine hem de yeni oturuş şekline daha tehlikesizce alışırsın. Daha sonra 660'lere sıra gelecek merak etme..
    Üç boyoz bir kola

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp ettın bu yazıyı yazmakla adam sadece fıkrını sormus cevaplamak ıstemıyorsan cevaplama....

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    alışırsın ama braz zamanını alcak o kadar ilk başta sol elini debriyaja ayarlamaya çalışırsın ondan sonra da süpersport motosikletler üzerinde oturma tarzlarının eğitimin i alırsın olur biter 206 gti'de satılmazki be hacı yazık ettin arabaya

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alışırsın ama braz zamanını alcak o kadar ilk başta sol elini debriyaja ayarlamaya çalışırsın ondan sonra da süpersport motosikletler üzerinde oturma tarzlarının eğitimin i alırsın olur biter 206 gti'de satılmazki be hacı yazık ettin arabaya
    Motor aşkı adama herseyi yaptırır!!
    tebrikler arkadasım
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaş ben dylandan hyosung gt250r'ye geçtim acayip zorluyor.Honda'dan istersen 10 kur eğitim al.Aldığın eğitimlerde ufacık pistte trafik kaygısı olmadan hızın 25-30'u geçmeden kullandığından inan gerçekte trafikte hele hele de hızlanmalarında o kadar da işine yarayacak şeyler olmayacak.Ben de aldım eğitim biliyorum.Hani 250'lik makine bile ağır, agresif.Ben bunu zor zaptediyorum şahsen.Binerken her türlü bildiğim duayı da okuyorum.600'e geçip de kendine ve motora yazık etme.Bu dediklerimi de lütfen ciddiye al
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

şoktayım........

selam arkadaşlar ben burda daha yeniyim izmir de yaşıyorum ve fitnes antrönörlüğü yapıyorum 3 yıldan beri yamaha bws kullanıyorum ve biraz daha büyük bir scooter almak istiyorum çünkü benimki üzün yolarda kasıyor ne de olsa 100 lük bir motor bayisinde calişan abimiz var onda bir 98 model honda foresight var 36 bin km de ona ona benim bws ve 1100 lira teklif ettim kabul etti ve değişeceğiz gibi benim bws 2005 model ve 28 bin km de 25 bin de grant rudmanı problem cıkardı ve yeniledim motoru kısmen ne dersiniz bu duruma bakıyorum sahibinden.com ao motor aynı km aynı model en ucuzu 4300 lira e benim motoru 2000 e sayıyor ve 1100 de üstüne istiyor bu durumda bana cok uygun geldi yani piyasada bu paraya yok gibi ve ben motoru da gördüm kullandım gayet temiz ve cekişi falan süper 110-120 falan yaptim motordan ses cıkmadı ya süzülüyor anlamadım bunun piyasadan haberi yok galiba diye düşündüm bana o değerli yorumlarınızı yaparsanız cok sevinirim

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mhyen çok güzel yazmış.. arkadaşım sen onları dinle herkezin bildiği bişi vardırki böle diyorlar 250likten başla en iyi olur kazasız belasız sürüşler!!
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Vitesli kullanmadan büyük motor aLMa arkadaşım !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-25
    hyo gt250r yakışır sana hem görüntüsü ve oturuş pozisyonu sesi ve hızı seni şuan tatmin eder kanaatindeyim ( en azından beni tatmin eder )

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzelim 206 GTİ'yi satman iyi olmamış yazık etmişsin arabaya yaaa
    arkadaşlarında dediği gibi sen en iyisi 250cc'ile başla bence
    bende şu anda 150cc'lik scooter kullanıyorum benim bundan sonraki motorum hyosung gt250r olacak
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    hocam eğer vitesli motosiklet tecrüben varsa,600f almanda bence sakınca tabiki eğitimde alacam diyosun zaten kendini bilen bi insansan sorun yok,gaza gelip gaza asılma yeterki...hayırlı olsun şimdiden

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı STARBURAKS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Ben Honda Beat, Dylan kullanıyorum...206 GTI aracımı sattım ve SuperSport motosiklet merakım arttı...Arkadaşlarım Yamaha R6 alınca benim CBR 600F gözüme çarptı...

Askere kadar kullanılmasını tavisye edeceğiniz marka ve model sizce nelerdir ?

Scooter dan sonra CBR 600F kullanımı stres yaratırmı ?

Pratik yapmam için eğitim verebilecek tavsiye edeceğiniz kişi veya kuruluş varmıdır ?

Teşekürler , İyi Forumlar...
    Geçilmez diye bir kural yok ama bencede fazla zorlamış olacaksın.Ben 150cc scooter kullanıcısıyım ve MT03'ü test ettim.Çok uzun zaman önce vitesli motorlarla cirit atmama rağmen ilk bindiğimde 4-5 kez stop ettirdim.Sonuçta şehirler arası yolda bile gayet net kullandım.Fakat büyük CC'lerin seni gaza getirme gibi kötü huyları var.Bencede 250'lik bir makina daha mantıklı olacaktır.

Alıntı makedonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ben burda daha yeniyim izmir de yaşıyorum ve fitnes antrönörlüğü yapıyorum 3 yıldan beri yamaha bws kullanıyorum ve biraz daha büyük bir scooter almak istiyorum çünkü benimki üzün yolarda kasıyor ne de olsa 100 lük bir motor bayisinde calişan abimiz var onda bir 98 model honda foresight var 36 bin km de ona ona benim bws ve 1100 lira teklif ettim kabul etti ve değişeceğiz gibi benim bws 2005 model ve 28 bin km de 25 bin de grant rudmanı problem cıkardı ve yeniledim motoru kısmen ne dersiniz bu duruma bakıyorum sahibinden.com ao motor aynı km aynı model en ucuzu 4300 lira e benim motoru 2000 e sayıyor ve 1100 de üstüne istiyor bu durumda bana cok uygun geldi yani piyasada bu paraya yok gibi ve ben motoru da gördüm kullandım gayet temiz ve cekişi falan süper 110-120 falan yaptim motordan ses cıkmadı ya süzülüyor anlamadım bunun piyasadan haberi yok galiba diye düşündüm bana o değerli yorumlarınızı yaparsanız cok sevinirim
    Bu takas,eğer Honda'da problem yoksa,senin lehine görünüyor.Bence hiç düşünmeden kabul et.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ben dylandan hyosung gt250r'ye geçtim acayip zorluyor.Honda'dan istersen 10 kur eğitim al.Aldığın eğitimlerde ufacık pistte trafik kaygısı olmadan hızın 25-30'u geçmeden kullandığından inan gerçekte trafikte hele hele de hızlanmalarında o kadar da işine yarayacak şeyler olmayacak.Ben de aldım eğitim biliyorum.Hani 250'lik makine bile ağır, agresif.Ben bunu zor zaptediyorum şahsen.Binerken her türlü bildiğim duayı da okuyorum.600'e geçip de kendine ve motora yazık etme.Bu dediklerimi de lütfen ciddiye al

Ben Agility'den GT250R'a geçtiğimde "anaa bu mu imiş len merak ettiğimiz şey" demiştim.

600'lüğe geçiş olsa idi" ohaaa bu ne len" derdim muhtemelen. (neyse eldekilerle yetinmek lazım)

----------------------------------------------

206 GTI kullanmışsan gazlama olayı biraz vardır hocam sizde. Aslında ara bir model lazım size ya eğitim falan almayı gerekli görecek bilinçteyseniz bu işi zamanla kavrayabilirsiniz. Benim gibi ara ara gaza geliyorsanız takayı bir süre daha kızağa almakta fayda var ama.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650
    Alıntı STARBURAKS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekli araştırmamı yaptım şahsi düşünce ve yorumlarınızı alacaktım sadece...

honda eğitim merkezi ile bağlantıya geçtim ve kayıt için yarın bankaya para yatıracağım...

İlgi ve alakandan dolayı teşekür ederim...
    cukkkkk.....................................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)