Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uzunyol için hangi motor modelini almalı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    eğlenceli görünüyo.sonuçtan/sonuçlardan bizide haberdar et olurmu?

Alıntı EA-Bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o fiyata en ideal yamaha xt600- kawasaki klr 650, kle500 uyar
    4bin ytl???kaç model oluyo bunlar???
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yorumlarınız için teşekkürler.
    Bi konuda daha tekrara açıklama yapayım 4000km olduğunu kim söylediki? Benim bildiğim 666 Km.
    Bide Touringler varya Goldwinglerden falan onlarda bu fiyata bulabilirmiyim acaba ?
    Enduro değilde cruiser tarzı bişey olsa çok hevesim var chopperlarda
    Ben şimdilik öğrenciyim daha ehliyet sınavına gidemedim bu sene bidahaki seneye kaldı :(
    Çinli cruiserlarla uzun yol yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse çok memnun olurum.

Bu arada ben motoru alıp trafiğe çıktığımda ehliyetimi almış olcam
    motoruda yazın alcam.Bide kısa mesafe tecrübesi olmadan uzunyola çıkma diyen arkadaşlara söylüyorum Kastamonuya gelip trafikte bi iki tur atın bakalım ne kadar tecrübe oluyo ;)
    Burda herkes sakat kullanıyo araba olsun motor olsun.Hele scooter çok ve 1000 motorcu varsa 10 bilemedin 20 sinde Kask var.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konu komikleşmeye baslamıs gir sahibindene once bi fiyatlara bak sen ok snr su fiyata su var dersn hiç diilse mantıklı olur goldwing dediin motor 58000ytl senn 4000lik butcen kalın gelir brz
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    CBF150 olabilir.....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    al birtane cbr 125 arkana bakma.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Hocam eyvallah
    iyi diyosunuzda cruiser veya touring alcam ben !

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ne yaptın yaa 4bin liraya goldwing dediin yaa en yisimi sen önce bi Sahibindende bak bi ele secenekleri sonra ben bunları bunları begendim buldum de, milletde ona göre alternatif üretsin, daha kolay olur bence.
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Alıntı gokhand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne yaptın yaa 4bin liraya goldwing dediin yaa en yisimi sen önce bi Sahibindende bak bi ele secenekleri sonra ben bunları bunları begendim buldum de, milletde ona göre alternatif üretsin, daha kolay olur bence.
    Ya arkdaşlar ben 4bin liraya goldwing bemiyorum ya
    Goldwing tarzı bişey diyorum neden yanlış anlıyosunuz ???

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Dr.Skull_37;1227341]Yorumlarınız için teşekkürler.
    Bi konuda daha tekrara açıklama yapayım 4000km olduğunu kim söylediki? Benim bildiğim 666 Km.
    Bide Touringler varya Goldwinglerden falan onlarda bu fiyata bulabilirmiyim acaba ?

ARKADASLAR BEN Mİ YANLIŞ OKUYORUM
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Dr.Skull_37
    Açtığın konuyu başından beri takip ediyorum 2 defa da cevap yazdım. Anlaşılan sen ilk başta meramını tam anlatamamışsın. Bundan sonra yazacaklarımı motosikletle beraber ehliyetininde var olduğunu ve uzun yola çıkmadan önce (666 km.) sağa sola doru 80-100km.lik geziler yapmış olduğunu varsayarak yazıyorum. Yani önümüzdeki yazdan bahsediyorum.
    4000 ytl civarında çinli cruiserler var hemde bol miktarda.
    Keeway, regal raptor, masai grand eagle gibi modellere bakabilirsin. Touring sınıfında küçük motor yoktur zaten. Çin malı touring motosiklette yok bu sınıfı atlayalım. Yeni alacağın çin malı cruiser motorla uzun yola gideceksin ama bu motorlara ne kadar güvenilir kullanan arkadaşlar yazsınlar. Geriye 2. el seçenekleri kalıyor. Bu durumda japonlardan 250-500 cc bir cruiser bulabilirsin. Bulduğun motor 8-15 yaşında olacaktır (artık modeline göre tabi) Aldığın bu motor bakımlı ve temizse sende adam gibi sürmeyi öğrendiysen rahatlıkla uzun yol yaparsın. Yine de 2. el alırken dikkatli olmak gerekir. Alacağın motoru güvendiğin bir ustaya göstermen gerekir.
    Son olarak asla motosikletle tek başıma uzun yola çıkmam. Mutlaka yanında birileri olması gerekir. Allah ın dağında patlak lastikle tek başına kalırsın sonra. Motosikleti bırakıpta gidemezsin üstelik. Arıza tamda cep telefonlarının çekmediği iğrenç biryerde olursa ne yapacaksın. Bunları iyice düşün.
    Kimse burda senin hevesini kırmaya çalışmıyor. Ama bu yazdıklarımızı o kadar çok yadık ki artık kibarca anlatamıyoruz.
    Bende motosiklet alırken ne alacağımı bilmiyodum. O zamanlar çin seddin arkasında bir ülkeydi. Çin malı diye bişey yoktu. Öyle heveslenirdik hayaller kurardık.

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr.Skull_37
    Açtığın konuyu başından beri takip ediyorum 2 defa da cevap yazdım. Anlaşılan sen ilk başta meramını tam anlatamamışsın. Bundan sonra yazacaklarımı motosikletle beraber ehliyetininde var olduğunu ve uzun yola çıkmadan önce (666 km.) sağa sola doru 80-100km.lik geziler yapmış olduğunu varsayarak yazıyorum. Yani önümüzdeki yazdan bahsediyorum.
    4000 ytl civarında çinli cruiserler var hemde bol miktarda.
    Keeway, regal raptor, masai grand eagle gibi modellere bakabilirsin. Touring sınıfında küçük motor yoktur zaten. Çin malı touring motosiklette yok bu sınıfı atlayalım. Yeni alacağın çin malı cruiser motorla uzun yola gideceksin ama bu motorlara ne kadar güvenilir kullanan arkadaşlar yazsınlar. Geriye 2. el seçenekleri kalıyor. Bu durumda japonlardan 250-500 cc bir cruiser bulabilirsin. Bulduğun motor 8-15 yaşında olacaktır (artık modeline göre tabi) Aldığın bu motor bakımlı ve temizse sende adam gibi sürmeyi öğrendiysen rahatlıkla uzun yol yaparsın. Yine de 2. el alırken dikkatli olmak gerekir. Alacağın motoru güvendiğin bir ustaya göstermen gerekir.
    Son olarak asla motosikletle tek başıma uzun yola çıkmam. Mutlaka yanında birileri olması gerekir. Allah ın dağında patlak lastikle tek başına kalırsın sonra. Motosikleti bırakıpta gidemezsin üstelik. Arıza tamda cep telefonlarının çekmediği iğrenç biryerde olursa ne yapacaksın. Bunları iyice düşün.
    Kimse burda senin hevesini kırmaya çalışmıyor. Ama bu yazdıklarımızı o kadar çok yadık ki artık kibarca anlatamıyoruz.
    Bende motosiklet alırken ne alacağımı bilmiyodum. O zamanlar çin seddin arkasında bir ülkeydi. Çin malı diye bişey yoktu. Öyle heveslenirdik hayaller kurardık.
    Hocam işte ben böyle bi cevap bekliyorum konuyu açalı.Sağolasın!

Bide ramzey QM 250 kullananlar varmı ? nasıl bi makina ???

yengec_86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600 f

tmm 250 cc olması daha iyi ramzey yada bibaşka marka fark etmez cin malı alacaksan hiç alma 100 km süratden sonrası sarsıyor çoğu arkadaşın tavsiye ettiği gibi bende HONDA CBF 150 yi tavsiye ediyorum çok rahat kullanışlı az yakıyor sarsma titreşim yok ben ilk bindiğimde altımda sanki motor yok sangın sessiz makina sıfırı 3.850 ama pişin vereceksen paranı pazarlığınıda yap 3.450 ye kadar iniyolar şimdiden hayırlı uğurlu olsun

Alıntı yengec_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tmm 250 cc olması daha iyi ramzey yada bibaşka marka fark etmez cin malı alacaksan hiç alma 100 km süratden sonrası sarsıyor çoğu arkadaşın tavsiye ettiği gibi bende HONDA CBF 150 yi tavsiye ediyorum çok rahat kullanışlı az yakıyor sarsma titreşim yok ben ilk bindiğimde altımda sanki motor yok sangın sessiz makina sıfırı 3.850 ama pişin vereceksen paranı pazarlığınıda yap 3.450 ye kadar iniyolar şimdiden hayırlı uğurlu olsun
    Peki hocam iyi diyosunuzda cruiserdan vazgeçip bunu aldım diyelim.
    Motora yeni başlayan biri için artıları eksileri nelerdir?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF150'nin tek eksiği devir saatinin olmaması, bunun dışında düz yolda 110-120km/sa max hızı var, hızlanması iyi, dengeli, titreşimi sıfır, konforlu bir makine. CBF'le en uzun gezimde 2 günde 800km yaptım, halı saha maçı yapsam daha çok yorulurdum. Kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF150'nin tek eksiği devir saatinin olmaması, bunun dışında düz yolda 110-120km/sa max hızı var, hızlanması iyi, dengeli, titreşimi sıfır, konforlu bir makine. CBF'le en uzun gezimde 2 günde 800km yaptım, halı saha maçı yapsam daha çok yorulurdum. Kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç.
    Eyvallah.
    Şimdilik bunlar ön araştırma yaz gelsin bakalım ne alcam almadan önce yine danışırım.

İyi veya kötü yorum yazan herkese teşekkürler

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bunlar" ??

Ne kadar zamandır bizimlesin bilmiyorum, ama konuşanların hepsinin üzerine zeytinyağı gibi çıkabilmeni sağlayan özgüvenine hayran kaldım...

Biraz daha tevazu lütfen...

Sen daha çok yaşayacaksın anlaşılan yorum yapmaya bile değmez aslında ama insan olan göz yumamıyor.....
    '' BUNLAR '' dediği bir çok kişinin yüzüne baktığının farkında değil

DR.Skull_37

İmkan buldukça TRAFİK akışı olmayan boş arazi (asfalt / beton ) şeklinde olacak tabi, arkadaşların varsa rica et sana teorik & teknik bilgi versinleriyi bir başlangıç olur senin için....
    daha sonra ne alacağına karar verirsin.

Dipnot: Ümmet Perkitan 125 ve 150cc scooter'lar ile 100.000km ye yakın yol katetti tanıyanlar bilir! onun için kardeşimizin aklını karıştırmaylım fuzuli detaylarla gerekirse 150cc bir araçla 5000km yapılır...sabır ve tecrübe konuşur burada.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı Dr.Skull_37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkürler.
    Enduro değilde cruiser tarzı bişey olsa çok hevesim var chopperlarda
    Ben şimdilik öğrenciyim daha ehliyet sınavına gidemedim bu sene bidahaki seneye kaldı :(
    Çinli cruiserlarla uzun yol yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse çok memnun olurum.

Bu arada ben motoru alıp trafiğe çıktığımda ehliyetimi almış olcam
    motoruda yazın alcam.Bide kısa mesafe tecrübesi olmadan uzunyola çıkma diyen arkadaşlara söylüyorum Kastamonuya gelip trafikte bi iki tur atın bakalım ne kadar tecrübe oluyo ;)
    Burda herkes sakat kullanıyo araba olsun motor olsun.Hele scooter çok ve 1000 motorcu varsa 10 bilemedin 20 sinde Kask var.
    kardeşim 4000 km mevzusu benim halt yemem, kusura bakma. beynimde ytl ile km çorba olmuş. neyse yine de ben gidiş geliş toplam 700den fazlasını önermem. ılgazda da olsa torosta da olsa uzun mesafe yorucu olacağından dolayı zorluk çıkarabilir. ha kendime güveniyorum dersen motor senin yol senin
    kask meselesini basite almışsın galiba. hadi polise kim takıyorki diyebilirsin ama Allah muhafaza ola ki bi kaza olsa Azrail'e ama başkasında da yok diyemezsin. kask mutlaka şart kardeşim. diğer her türlü korumadan daha önemli. (gene Allah korusun da) düşsen, vücudundaki yara bere bi yere kadar önemli görülmez ama yakışıklı yüzünde faça ile dolaşmayı her aynaya baktığında onu görmeyi istemezsin.
    sınavlarında başarılar dilerim. inşallah istediğin yerlere gelirsin, oralara giderken de motosikletinle gidersin.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    geçen hafta yamaha dragstar 650 cc izmire gittim
    1- birdefa en fazla 200 km bir (oda motor iyiyse) mola vermen lazım en az 30 dk.
    2- chopper tarzını hiç düşünme ben izmire gidene kadar yedğim rüzgarın haddi hesabı yok hatta bandırmada az daha yan yatıyorduk.
    3- saatte 100 km geçebilirsen kendini şanşlı sat çünkü dediğin yolarda bildiğim kadarıyla otoban yok
    4- ehliyetsiz hiç tavsiye etmem şehir içi polis es geçiyor ama şehirler arsındaki mesafede hep durdurdular.
    5- illaki gidecem diyorsan sabah gün ağarınca kal ve sadece gün ışığında kullan
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    http://www.sahibinden.com/search.php...Bilantarih%5D= buraya bi tıkla güzel motorlar var

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Yorum Yokkkkkkkkkkk........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler