Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamyon ve tır lastiklerinin patlaması!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

Dün gece saat 23:30 civarlarında şehirlerarası yolda giderken; bir patlama oldu. Sanki birisi hızla kaska vurmuş gibi ses ve şok oluştu kaskın içinde. Bu patlamanın benim motorumdan veya lastiğimden geldiğini düşünerek, kontrol kaybını en aza indirmek için gidona daha sıkı yapıştım. O anki panik durumundan kurtulup dikkatimi yola verdiğim zaman önümdeki kamyonun arka tekerinden çıkan dumanı ve yine kamyonun fren lambalarını farkettim. Kamyonun lastiği patlamıştış ve kamyon hızla yawaşlamaya başlamıştı...

Kamyonla aramızda yaklaşık 30-35 metre vardı. Olanların 2 dk öncesinde kamyonu sollamak için sol şeride geçmiştim.
    Ve havanın da serinliği sebebiyle hız yapmadan yawaş yawaş sollamayı düşünüyordum. Bölünmüş yol olduğu için karşıdan araç gelme riski yoktu.

Şimdi olanları düşündüğüm zaman gerçekten büyük bir tehlike atlattığımı ve yine başka bir motosikletin de aynı tehlikeye maruz kaldığı zaman yaşayacaklarını düşündüm. Kamyonu sollama esnasında benim yanımdaki tekerin patlaması ya da kamyonun ön tekerinin patlayarak kontrolünü kaybetmesi ve şeridime geçmesi gibi...

Bazen büyük araçlara, rüzgarı kestikleri için çok fazla yanaşmaktayız. Sollama yaparken uzun süre yanında ilerlemekteyiz. Takip mesafesini her zaman ihlal etmekteyiz. Bunları yaparken olabilecek tehlikeler kimsenin aklına gelmez. Ama bu gibi yaşanmış olayları paylaşarak her türlü ihtimali göz önüne getirebilir daha tedbirli davranabiliriz...

Herkese iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Volkan buna eşek şansı denir ama Hele bir de kamyonun yanında olsan tam eşşek şansı olurmuş

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kamyoncular genelde eskiyen lastikleri arka ortaya takıp patlatana kdr kullanırlar yani senn yasadıgın olay aslında cok sık meydana gelen bi durum ama gelde onu lastigi bu duruma kdr gtrip patlatan o gerizekalı kamyonculara anlat

ayrıca onda bisey olmasa bn yolda cok gordum temin ortasında kocaman lastik parcaları.
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Ucuz Kurtulmuşsun Geçmiş Olsun.....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.... bide bu patlayan lastiğin parçalarının yol ortasında durması varki oda ayrı bi tehlike...
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Çok geçmiş olsun...

Benzer bi olay bu yaz tatil dönüşü benimde başıma geldi..
    Arabayla giderken öndeki kamyonun sağ lastiği patlamıştı, acaba bizimkimi diyip kenara çekicekken kamyonun sağ tarafa çektiğini gördüm ve onun lastiği patlamıştı...
    Trafikteki dikkati çok fazla etkiliyor...
    Anlamıyorum bu tipleri nasıl olsa 10 tane lastiğimiz var diyip çıkıyolar yola...
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Geçen sene Bursa'ya giderken benzer bir durumla karşılaşmıştım.

Artık ne zaman ve nasıl olmuş bilmiyorum ama saolsun kamyoncu dayı; koskoca lastiği yolun ortasına bırakıp gitmiş.
    Herkes 20 ile yolun sağ ve solundan geçiyodu. Trafik felçti

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Ben, okul zamanı hergün Turgutlu'ya gidip geldiğimden çok görüyorum bu durumu.

Lastik eskiyince yenisini almıyorlar, lastiğe, giydirme denilen bir işlem uyguluyorlar, fazla yük atınca da lastik patlıyor.

Ses bombası patlamış gibi bir ses çıkıyor.

Bazen öyle oluyor ki; lastik, radyallerinden atmaya başlıyor, kamyoncunun haberi yok, yola devam ediyor.Lastiğin kaplaması çarşaf gibi yola seriliyor.
    Arkadan gelen arabalar, özellikle motosikletler için çok tehlikeli.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun, ilginç bir durum olmuş ama hepimizin başına gelme ihtimali var. Tecrübeni paylaştığın için teşekkürler.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun dostum.Bir de bu tehlike var hee
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    rmz 200 gy
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamyoncular genelde eskiyen lastikleri arka ortaya takıp patlatana kdr kullanırlar yani senn yasadıgın olay aslında cok sık meydana gelen bi durum ama gelde onu lastigi bu duruma kdr gtrip patlatan o gerizekalı kamyonculara anlat

ayrıca onda bisey olmasa bn yolda cok gordum temin ortasında kocaman lastik parcaları.
    dostum iyi diyosunda bi lastik sadece teki 400 ytl den başlıyor arka dingil takımı yuk çekerken işer yarıyo boş oldugunda kaldırılıyor biliyorum kızacaksınız ama 1600 ytl cik sadece şehir içi çalışan araca 2 ay gitmiyor aktarmalı olarak ondekiler dingille degişir bizim ulkemisde ole alım gucu düşük bir insan da bole yapar herkese kendi canı tatlıdır parasıda
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Allah korumuş sollama esnasında olmadıgın için cok şanslısın yinede geçmiş olsun.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu olayi sahsen bende yasadim gecen sene Sapanca yolu Tem uzerinde onumde patladi kamyonun o koca lastigi . Ama hepiniz kadar sansli degildim. Araba ile olmam bu isin tek iyimser tarafi. Cunku kamyonun lastik parcalari direk benim arabama carpti on radyator izgarasi parcalandi , kaput ve tavan hasar gordu. Eger motorlu biri olsaydi su anda hayatta olmasi imkansizdir. O gunden sonra kamyoncularin asla arkasina girmedim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı o_yagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum iyi diyosunda bi lastik sadece teki 400 ytl den başlıyor arka dingil takımı yuk çekerken işer yarıyo boş oldugunda kaldırılıyor biliyorum kızacaksınız ama 1600 ytl cik sadece şehir içi çalışan araca 2 ay gitmiyor aktarmalı olarak ondekiler dingille degişir bizim ulkemisde ole alım gucu düşük bir insan da bole yapar herkese kendi canı tatlıdır parasıda
    hangi can 1600ytl eder dimi bak ustu zeda3000nın yazdıgı durumda motorla olsa sence 1600ytl cok bi paramı olurdu onun hayatı için eger bunu kamyoncular yapmazsa devletin artık ble seylerde denetlemesi gerekir dimi illa 10-15kişi oldukten snr gazetelerde yazıncaı milletin aklı basına gelicek
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    rmz 200 gy
    ben iyi yapıyorlar demiyorum zaten turkiyede en çok kaza yapan araç kamyon ama benim demek istedigim farklı lastik ucuz olduda biz mi takmadık gıcır gıcır lastikleri alım gücü yok dostum aylık gelirim 1000 lıra 2 ayda 2000 lıra ee 2 ayda bir nereden 1500 lıra 4 lastige vereyim sen sole
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Uyarı niteliğindeki paylaşımın için teşekkürler, geçmiş olsun

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Başkasının canını düşünmeyen adamdan lastik patlarda birilerine zarar veririm gibi bir düşünce beklenemez..

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 cc
    çok geçmiş olsun kardeş
    MURAT KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ....

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşım
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aytaç nbr

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)