Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ankara'dan İstanbul'a motosiklet getirme...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde belliki bir miktar nakitin var.Nacizhane fikrim o paraya dokunma biraz bekle ocak-şbat gibi fiyatlar daha makul olabilir vede sende arada para biriktirmiş olursun.Gpr125 öğrenci bütçesi ile alınır ama sadece haftasonları hava güzelken binilir o zaman daha az masraf yapmış olursun.Okula ıvıra zıvırada akbille gidilir böylece hem gpr125e binebilrsin az kullandığından az masraf yapar ... falan filan bence bir anda hemen vaz geçme biraz daha muhasebe yap...
    Aslında İstanbul'da temiz motor bulsaydım bu kadar kolay vazgeçmezdim.Şu anda gpr125 alacak nakitim var.Fakat ben biraz maymun iştahlıyım.Onca insanın yapma,etme dur demesine rağmen 2-3 ayda dylan'ı sattım ki ya bunu da satmak istersem?Hani ben de sizin gibi düşünüyorum.Şöyle cüzi bir miktara sadece binmek için cbr125 alayım, sezon biterken satarım.Daha sonra da şubat-mart aylarında hem ucuza hem de temiz motor ararım diye düşünüyorum bakalım
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    abi ben sana yanlış yapıyosun diyecektim ama saygısızlık etmek istemedim sen doğruyu bulmuşsun abicim
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benzinini karşılayabilcek imkanım olsa alacağım tek motor yine deişte.Offff
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben demedim mi sana yatar bu iş diye =))) hadi sen bi 3,500 e tertemız cbr 125 al bin oglum kral gibi su sogutmalı ohh hem sen kucucucuk bişisin makına tam sana göre kafanı yorma =)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Hea erhan abinin süper tecrübeleri vardır
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    arkadaşım ben antalyadan trabzona motoru otobüsle getirdim 70 istediler 50 ytl ye anlaştım getirdim daha 1 ay oldu geleli işte sende öyle yapabilirsin hem aklında motorunda kalmaz sen ootbüste motorun bagajda gelirsin
    Ölümüm vatanım için olacaksa,Topragimda BORDO-MAVI güller acacaksa,
    Fatiha'dan sonra Trabzonspor Marşı okunacaksa,Mezar taşımda TRABZONLU dogdu TRABZONLU öldü yazacaksa,Varsin böyle ölüm hoşgelsin....

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında İstanbul'da temiz motor bulsaydım bu kadar kolay vazgeçmezdim.Şu anda gpr125 alacak nakitim var.Fakat ben biraz maymun iştahlıyım.Onca insanın yapma,etme dur demesine rağmen 2-3 ayda dylan'ı sattım ki ya bunu da satmak istersem?Hani ben de sizin gibi düşünüyorum.Şöyle cüzi bir miktara sadece binmek için cbr125 alayım, sezon biterken satarım.Daha sonra da şubat-mart aylarında hem ucuza hem de temiz motor ararım diye düşünüyorum bakalım
    Bende çok maymun iştahlı biriyimdir.Xt660ım vardı sıralı 4 silindir birşey aliyim dedim veya ducati monster alayım dedim.Ne oldu şuan geçici olarak venox 2.el aldım ve attan indim eşşeğe bindim.Motorun hakkını yemiyim sağlam ama olsun bir xt660ın yakınına yaklaşamaz.Fuarı bekleyeceğim.Son 2 senende 14 tane motor değiştirdim bunların çoğu maymun iştahlılığımdan.Bir motoru en fazla 4 ay kullandım,2 hafta bile kullanıp sattığım oldu.50cc.den 660cc.e kadar neredeyse bütün ccleri kullandım.Yani maymun iştahlılık kadar kötü bir huy yok şu motor olayında.Daha doğrusu doyumsuzluk.Gpr125 kullanıcıları genel olarak bence maymun iştahlıdır en azından tanıdıklarımdan yola çıkarak söylüyorum.Gpr125i etrafımda en fazla 6 kullanan var daha uzun yok modifiye ederim hayalleri ile alınır sonra ne modifiye edecem denir satılır ve hayalleri süsleyen o 600cc.lik sıralı4e geçiş yapılır.Cbr 125 alma bence biraz bekle sabırlı ol gpr125ine kavuş,çünkü cbr125 alıp aldığın gün sahibindende birde bakmışın çok temiz gpr125 ama alamassın artık çünkü cbr125 almışsındır yani olayı dramatize ettim ama ben xt660 almadan evvelde monster bakıyordum temiz piyasada yoktu sonra xt 660ı aldım ertesi gün sahibindene bir girdim birde ne göriyim cillop gibi bir monster gittim baktım.Tertemiz full aksesuar...ama maalesef param yok çünkü xt660 aldım.Sanada 3 aşağı 5 yukarı aynısı olabilir,şuan kendime diyorum keşke biraz sabredip 2 gün topu topu bir moster alsaydımda 14. motorum satmayacağım hayallerimi süsleyen bir monster olsaydı.Sanada aynısı olabilir...Onun için sabırlı ol ,acele etme temiz bir fpr125 mutlaka istanbul piyasasına düşer er veya geç...Ama söyliyim gpr 125 alıpta birgün kız arkadaşımı gezdireyim dediğinde o gün satma kararı alabilirsin...veya çok gezmeye başladın sonra bir baktın gpr125 benzini içiyor o günde vaz geçebilirsin...yani bunların sonu yok ama almadan,binmede,üzerinde gazlarken yaşamadan kısacası bilemezsin.Ankaradan gidip alma çünkü noter masrafı normalden 100ytl(takribi)daha fazla tutabilir,istanbula geldiğinde plaka değişecek yani normalde 50ytl tutan ruhsat masrafı 120ytl.e fırlayacak birde getir götür masrafları...değer mi bu kadar masraf yapmaya sıkıntı çekmeye ounu yerine sabırlı ol mutlaka temiz bir gpr125 düşer piyasaya...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok maymun iştahlı biriyimdir.Xt660ım vardı sıralı 4 silindir birşey aliyim dedim veya ducati monster alayım dedim.Ne oldu şuan geçici olarak venox 2.el aldım ve attan indim eşşeğe bindim.Motorun hakkını yemiyim sağlam ama olsun bir xt660ın yakınına yaklaşamaz.Fuarı bekleyeceğim.Son 2 senende 14 tane motor değiştirdim bunların çoğu maymun iştahlılığımdan.Bir motoru en fazla 4 ay kullandım,2 hafta bile kullanıp sattığım oldu.50cc.den 660cc.e kadar neredeyse bütün ccleri kullandım.Yani maymun iştahlılık kadar kötü bir huy yok şu motor olayında.Daha doğrusu doyumsuzluk.Gpr125 kullanıcıları genel olarak bence maymun iştahlıdır en azından tanıdıklarımdan yola çıkarak söylüyorum.Gpr125i etrafımda en fazla 6 kullanan var daha uzun yok modifiye ederim hayalleri ile alınır sonra ne modifiye edecem denir satılır ve hayalleri süsleyen o 600cc.lik sıralı4e geçiş yapılır.Cbr 125 alma bence biraz bekle sabırlı ol gpr125ine kavuş,çünkü cbr125 alıp aldığın gün sahibindende birde bakmışın çok temiz gpr125 ama alamassın artık çünkü cbr125 almışsındır yani olayı dramatize ettim ama ben xt660 almadan evvelde monster bakıyordum temiz piyasada yoktu sonra xt 660ı aldım ertesi gün sahibindene bir girdim birde ne göriyim cillop gibi bir monster gittim baktım.Tertemiz full aksesuar...ama maalesef param yok çünkü xt660 aldım.Sanada 3 aşağı 5 yukarı aynısı olabilir,şuan kendime diyorum keşke biraz sabredip 2 gün topu topu bir moster alsaydımda 14. motorum satmayacağım hayallerimi süsleyen bir monster olsaydı.Sanada aynısı olabilir...Onun için sabırlı ol ,acele etme temiz bir fpr125 mutlaka istanbul piyasasına düşer er veya geç...Ama söyliyim gpr 125 alıpta birgün kız arkadaşımı gezdireyim dediğinde o gün satma kararı alabilirsin...veya çok gezmeye başladın sonra bir baktın gpr125 benzini içiyor o günde vaz geçebilirsin...yani bunların sonu yok ama almadan,binmede,üzerinde gazlarken yaşamadan kısacası bilemezsin.Ankaradan gidip alma çünkü noter masrafı normalden 100ytl(takribi)daha fazla tutabilir,istanbula geldiğinde plaka değişecek yani normalde 50ytl tutan ruhsat masrafı 120ytl.e fırlayacak birde getir götür masrafları...değer mi bu kadar masraf yapmaya sıkıntı çekmeye ounu yerine sabırlı ol mutlaka temiz bir gpr125 düşer piyasaya...
    İlgin için, hani zaman ayırıp bu kadar tecrübelerini paylaştığın için ne kadar teşekkür etsem azdır abi
    Belki şu yakınlarda temiz bir gpr 125 düşer İstanbul piyasasına.Onu bilemem tabiki ama şu da var.Bu benim ilk vitesli motorum olacak.İlk motorum honda dylandı.16 beygir, su soğutmalı her ne kadar vitesi olmasa bile çokca hızlı bir motordu.Kullanımı da son derece keyifliydi.Fakat aklımın hep bir taraflarında vitesli motor vardı.Ardından Honda güvenli sürüş eğitimini aldım.O traktör gibi giden cbf 150'deki vites keyfi bile gerçekten bambaşka geldi.Eğitimin hemen ardından dylan için ilan koydum ve de 4. günü motor benden çıkmış oldu.Yaklaşık 12 gündür motorsuzum.Bu süre zarfında 3-4 tane hyosung gt 250r'ye, 1 comet'e, 1 derbi gpr 125' gidip baktım.Ayrıca onlarca motor sahibi ile de telefonda saatlerce konuştum.Hatta baktığım derbi'ye bakmaya sitemizin derbi gpr 125r kullanıcılarından Cihantavuz abim de gelerek beni yalnız bırakmadı.Bu motoru ufak tefek kusurları ile ikimiz de beğenmiştik.Fakat tam noterden önce tanıdık bildik ustaya götürünce motorun kazası olduğunu ve de adam olması için belki motorun parası kadar masraf etmem gerektiğini öğrenince gerçekten ipin ucundan döndüğümü düşünüp kendimi şanslı hissettim.Daha sonra bu Ankara'daki motor çıktı işte.Acaba gidebilir miyim gitmez miyim gidemedim sonuçta.Derbi'den vazgeçmemin bir diğer nedeni de ilk vitesli motor olacağından benim için olabilecek hatalarda motorun düşeceği durumu düşünmemdir.Hani herhangi bir vitesli ile en az 10.000 km devirip de bu motora binersem, ilk 1.000 km'sini motora alışmaya ayırırsam dışarıdan bir şey gelmediği müddetçe hatasız kullanırım diye düşünüyorum.Allah göstermesin o motora önden bir darbe gelmesi zaten hayatını kaydıracaktır.Devir saatinin 1.000 küsür ytl, ön kafa grenajlarının, farının komplesinin nerdeyse 2-3 bin ytl tutacağını gittiğim ustadan öğrendiğim günden beri zaten içimde bir korku oluşmuştu.Hani cbr 125 de ucuz bir motor değil sonuçta.Fakat parçası belki 2. elde bulunur, ayrıca o kadar atak bir motor olmadığından hata yapma riskim de az olacağından bir müddet -belki 2,3 ay- bu motordan kullanıp piştikten sonra istediğim motoru almak bana daha da güven verir diye düşünüyorum.Ayrıca kesinlikle çok da acelem yok.Allah ömür verdiği sürece motora binmeyi düşünüyorum yaşım daha 21.Limitlerimi bilerek herşeyi sindirerek görmek,geçirmek daha büyük haz verecektir diye de umuyorum.
    Bu arada hyosung gt250r de bakıyorum yine bütçeme göre.Olmadı cbr küçük gelir diye düşünürsem bu tarz bir motor da kullanabilirim.Ama ilerisi için düşüncem kesinlikle en az 3-4 sene sıralı dörde yanaşmamak.500 cc bile kullansam çift silindir bir motordan fazlasını düşünmüyorum.O bakımdan fazla kafaya takıp kendimi yıpratmak da istemiyorum ki bu hep yaptığım kötü bir huyumEn iyisi hayırlısı neyse o olsun demek ve de şimdilik hayır gelecek bir motor bakmak
    Yazı hakikaten uzun olmuşOkuyanlar için teşekkürler

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    mhyen vazgeçmene üzüldüm. Keşke aklına yatan temiz bir gpr bulabilseydin. artık kısmet diyelim başka söyleyecek söz yok. karar senin kararın...

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    o zaman ben sana cbr125 öneririm çünkü en başta honda.Hyo.gv250 geçen sene bende vardı garantisi biteli bir hafta oldu motorun cdi ve statör mü ne haltsa o bozuldu motor kitlendi bi anda ve hava yağmurluydu kaza yaptım.Hadi onu es geçelim parça olarak cbr 125 ten daha pahalıya gelebilir.İlk vitesli motorun olacağı için hataları daha iyi telafi eder.Hafif motordur bisiklet gibidir adeta ama bu bisiklet gibi benzetmesi kötü anlamda değil ilk vitesli motoruna alışman için birebirdir...Az yakar ,su sğutmalı ,temiz ve uygun fiyata o kadar çok ikinci eli var ki şarşırırsın,sıkıldın satmak istiyorsun piyasası gayet iyidir...Hyo.nun vitesleri odun gibidir gv250 ve gt650 vardı bende ikisininde vitesleri odun gibiydi.Ağır ve hantal motorlardı(gerçi venox kadar hantal değildi gv250)Grenaj var gt250rda ve en önemli faktör s&t kanuni gibi bir firmaya distribütörlüğü geçip adı değiştikten sonra marka değeri kayboldu.Hyo. gt250 lerde devir kesici olmadığı için bazı kullanıcılar krankı kırdı garantiden değiştirdiler ama 2.el alacağın zaman dışardan anlaşılamayacağı için ve adam gibi değiştiyse çoğu usta anlayamayacağı için risktir.Cbr 125 iyi bir tercihtir bence , 48000kmyi devirmiş ve gayet sağlam cbr125ler var,bizzat gördüm...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şu anda bir arkadaşla cbr 125'ini almak için sözleştim gibi zaten.Salı gününe kadar eğerki montunu, kaskını da alacak birisi olmazsa motoru bana verecek.Eğerki bu motor olmazsa önceden beridir takip ettiğim bir gt250r var.2006 model ve 3000 km civarı.Bu motorun tüm bakımlarını tanıdığım usta yapmış.Tekrardan o motor hakkında da ondan bilgi alacağım.Alabilirsin derse 2'sinden birini seçeceğim artık.Tabi önceliği cbr125'e veriyorum

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    myhen dostum senin için en hayırlısının olmasını diliyorum. umarım dilediğin arzuladığın motosiklete kavuşursun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)