Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk defa motor kullanacak birine tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba,

Şehir trafiği ve ekonomik olması sebebiyle motor almayı düşünüyorum.ancak kafamda bazı soru işaretleri var

Öncelikle daha önce hiç motor kullanmadım

• Sym joyride 200 almayı düşünüyorum.Motoru kullanabilir miyim acemi olmamdan dolayı bu motor bana sorun çıkartabilir mi ve başlangıç için nasıl bir seçim olur ?

• Şehir içinde 50km yol gideceğim her gün çoğu trafikte ehliyetimde yok çok problem çıkar mı ?

• Kış aylarında yağmurlu günlerde motorun kaymasından korkuyorum [ hız yapmayı sewmem sadece zeminin ıslak olmasından ] acaba çok problem oluyor mu sizlerede kış aylarında ?

Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    vitesli motor düşünmüyosan sorun yok. scooter kullanmak çok kolay bişey. gaz veriyosun gidiyo, frene basıyosun duruyo. bunun dışında zaten bildiğin trafik. ehliyet ve koruma kıyafetleri olmadan asla bu işe bulaşma. ehliyetsiz yakalanman çok fazla başını ağrıtır ve masraf açar. kıyafetler olmadan zaten can güvenliğin tehlikede. kışın binip binmemek senin kararın. nerde yaşadığını bilmiyorum ama istanbuldaysan senenin büyük kısmında binebilirsin. ben henüz motorla kış görmedim ama bineceğimi sanmıyorum. üç kere yağmura yakalandım motorla, çok zevkliydi ama yaz yağmuruydu sonuçta. kışın o soğukta ıslak ıslak binmek bana göre değil.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    abi ilk sürmekten korkma bisikletteki dengeden kolay hareket ederkenbisiklet sürebiliyorsan sorun yok
    facebook.com/kaskafa

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Scooter alan birkaç kişi hatırlıyorum. Bunlar kısa zaman sonra neden normal motosiklet almadık dediler. Bence 125- 250 cc. arasında Honda- Yamaha- RR. gibi birşey alırsan daha uzun süre binebilirsin.
    Ehliyet kesinlikle şart. Trafik iki defa yakalarsa bir motosiklet parası ödersin. Hele şehir içinde kullanacaksan riziko daha çok. Kayma işine gelincede tabiki ıslak havalar özellikle yağmurun düşeceği ilk saatler kuru havaya nazaran biraz daha sıkıntılı. Bence İstanbul trafiğinde yağmurlu havada motosıkletten uzak kalmak daha doğru diyorum.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Süper bi secim 200 lük yerine 150 lik bi motosiklet de düsünebilirsin 50 km gideceginden daha ekonomik olur bunun dısında secimin güzel 1-2 sürüsten sonra alısırsın...
    Ama ehliyet isi kötü yakalandıında 800 ytl cezası var sen önce ehliyet al bi allah korusun kaza yapsan ehliyetsiz suc direk senin üzerine kalır...
    Islak zeminde scooter i zapttedemezsin yagmurda sorun cıkartır bunun icin cup modelleri veya asyanın büyük tekerlekli scooterlerini bi incele yagmurda onlar daha ikdidarlı olur...
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ilk baş ehliyet kursuna yazıl çünkü ehliyetsiz olunca trafikte hep tedirgin oluyorsun trafik görünce hep acaba beni durdurcakmı diye korkuyorum hem sürücü kursunda vitesli motor kullanmayıda öğretirler hem orda scoterle vitesli arasındaki farkı görürsün

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Gel yol yakınken vazgeç; bu mikrop bulaştı mı çıkmaz ;)

Ehliyet işini halletmeden motora binme. Önce güvenlik de her zaman kendine ;)

yavvv canım cekti motora binmeyi ama daha yasım ufak:((((( ahh be ahhh

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ehliyete şimdi başvurursan 320 lira civarı bir para ödersin, ekim ortası elinde olur.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence ilk önce Ehliyet al

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

ya abiler bende birşey sorucam 92 temmuz 25 dogumluyum benim ehliyet almam için 17 yas yani seneye yemmuz ayından sonrası oluyor dimi yada bilen birisi yardım olabilirmi bana

tam doğum tarihim 25-07-1992

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer ilk defa kullanacaksan bırak kullanma .. bu güne kadar neyle gezdiysen aynı taşıt aracı ile devam et .. zira bir kere motora başlarsan geri dönülmeyecek bir yola gireceksin ... 4 tekere oranla kullnması daha zahmetli .. çeşitli korunma ekipmanları ve sağlam bir mental yapı isteyen bu alete aşık olacaksın .. bu aşk seni rahat bırakmayacak .. yeni yeni insanlarla tanıştıracak bu alet seni ...yeni tanıştığın bu dostlar sana çok yardımcı olacak .. daha önce olmayı istediğin ama fırsat bulamadığın biri olmanı sağlayacaklar ...

ama malesef zaman içinde bu dostlarından kayıp öbür tarafa düşenler olacak .. çok ama çok canın yanacak .. bağıra bağıra ağlayacaksın .. motoruna tekme atacaksın ama ertesi gün yine ilk günki aşkla bineceksin ..

dedimya eğer daha binmediysen salla binme ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı oguz92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abiler bende birşey sorucam 92 temmuz 25 dogumluyum benim ehliyet almam için 17 yas yani seneye yemmuz ayından sonrası oluyor dimi yada bilen birisi yardım olabilirmi bana

tam doğum tarihim 25-07-1992
    Evet seneye o tarihten sonra kayıt olabilirsin. A2 için 17 yaşını doldurmuş olman gerekiyor . .
    [COLOR="Red"]ultrAslan[/COLOR] :bounce:

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer ilk defa kullanacaksan bırak kullanma .. bu güne kadar neyle gezdiysen aynı taşıt aracı ile devam et .. zira bir kere motora başlarsan geri dönülmeyecek bir yola gireceksin ... 4 tekere oranla kullnması daha zahmetli .. çeşitli korunma ekipmanları ve sağlam bir mental yapı isteyen bu alete aşık olacaksın .. bu aşk seni rahat bırakmayacak .. yeni yeni insanlarla tanıştıracak bu alet seni ...yeni tanıştığın bu dostlar sana çok yardımcı olacak .. daha önce olmayı istediğin ama fırsat bulamadığın biri olmanı sağlayacaklar ...

ama malesef zaman içinde bu dostlarından kayıp öbür tarafa düşenler olacak .. çok ama çok canın yanacak .. bağıra bağıra ağlayacaksın .. motoruna tekme atacaksın ama ertesi gün yine ilk günki aşkla bineceksin ..

dedimya eğer daha binmediysen salla binme ...
    Bu ask zor bi asktır sömine pervane misali. Sana zarar verir ama yinede sever vazgecemezsin. Örnegin ben tam motosiklet asıgıyım 11-12 yasımdan beri motosikletimi görmeden bir haftadan fazla geciremiyorum nefes almak gibi bisey hey gidi günler yamaha galaxy mi hatırladım...
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    bence Motosiklet kullanacaksan git a2 ehliyetini güzelce al sonra al bitane kymco agility 125 taş gibi seri ve atak scooter tam senlik....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Arkadaşlar iyi akşamlar, 47 yaşındayım, yaklaşık 25 yıldır araba kullanıyorum, 2yıl önce de motor ehliyeti aldım ve sorunsuz olarak l50 lik skooter umu kullanıyorum. Hatta çoğu yerde arkama eşimi de alıp dolaşıyorum. Ama artık vitesli motorlara geçmek istiyorum, sitede gezinti yaptığımda keseme uygun olarak Yamaha YBR 125 ve Honda nın buna benzer motorlarını gördüm.Başlangıç ,çin bunlar uygunmudur birde eşimle birlikte binip durmaksızın 150-200 km yorulmadan yolculuk yapabilirmiyiz. Motor için ayırabileceğim tutar 3500-4000 YTL gibi.
    Yardımcı olup yönlendirirseniz sevinirim.
    Herkeze selamlar

Alıntı R.a.c.e.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet seneye o tarihten sonra kayıt olabilirsin. A2 için 17 yaşını doldurmuş olman gerekiyor . .
    off be daha önceden yazılsam o yasa girer girmez alma gibi bi lüksüm yokmu?

Alıntı oguz92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off be daha önceden yazılsam o yasa girer girmez alma gibi bi lüksüm yokmu?
    Onu bilemicem işte ama sanmıyorum bende 10 Agustos 1991 doğumluyum bugünkü sınavı kaçırdım mesela
    ekimi bekliyorum Yine de sitedeki büyüklere sormakta bi fayda var . .(Bu arada konu dışına çıktıysak özür dilerz )
    [COLOR="Red"]ultrAslan[/COLOR] :bounce:

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bende 8 haziran 1993 doğumluyum 1 yıl 9 ay 14 gün 19 saat 44 dakika 20 saniye daha var

Alıntı gunozkolayli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar, 47 yaşındayım, yaklaşık 25 yıldır araba kullanıyorum, 2yıl önce de motor ehliyeti aldım ve sorunsuz olarak l50 lik skooter umu kullanıyorum. Hatta çoğu yerde arkama eşimi de alıp dolaşıyorum. Ama artık vitesli motorlara geçmek istiyorum, sitede gezinti yaptığımda keseme uygun olarak Yamaha YBR 125 ve Honda nın buna benzer motorlarını gördüm.Başlangıç ,çin bunlar uygunmudur birde eşimle birlikte binip durmaksızın 150-200 km yorulmadan yolculuk yapabilirmiyiz. Motor için ayırabileceğim tutar 3500-4000 YTL gibi.
    Yardımcı olup yönlendirirseniz sevinirim.
    Herkeze selamlar
    cbf 150 al

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)