Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Güneyeeee Giderkeeeennn..... Nerelere uğrayayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Khutuck, geçen hafta ben benzer bir rota yaptım, ölüdenize kadar indim. Nacizane tavsiyelerim şunlar olur:

- Çeşme'ye git. Giderken eski Çeşme yoluna gir, zaman bulursan bir Karaburun yap, yoldaki virajlar çok keyifli. Alaçatı'ya git surf yapanları seyret. Kumru ye, Marina'ya in sahilde sakızlı dondurma ye. Eğer sakız seversen bir kutu almayı unutma. Yel değirmenlerinin resmini çek.
    - Ordan çık Seferihisar üzerinden Kuşadası yoluna gir. Özdere'den sonra virajlar ve manzara çok güzel.
    - Ancak Kuşadasına gelmeden Selçuk'a gir. Çöp şiş ye. Efes harabelerini gez. Meryem Ana'ya çık. Selçuk'a gelmişken Şirince'ye gitmemek olmaz, meyve şaraplarından almayı unutma.
    - Kuşadasında merkeze in marinadaki kocaman cruise gemilerinin resimlerini çek. Cruise'lardan çıkabilecek gaylere dikkat et
    - Söke yolu üzerinden Bodruma git. Bafa gölü kenarında kahvaltı et. Bodrum merkezde sebzeli döner ye, Gümüşlükte rakı-balık götür, Türkbükü sahilinde bir yürüyüş yap, hangi ünlü tatildeymiş bize haber ver
    - Bodrum içinden Datça feribotuna bin. Datça Marmaris arasındaki yol müthiş, 1-2 kere git gel
    - Marmaris'de sahilde otur, gelen geçen turistleri izle
    - Ordan Göcek'e doğru yol al, Marmaris-Göcek arası benim GPS bir sahil yolu vermişti, Internetten gördüğüm kadarıyla çok keyifliydi, ama GPS beni askeri tesise sokmaya çalışınca bulamadım o yolu Karayolları haritasından bak ve o yoldan git. Eğer yukardan gidersen paralı Göcek tünelini kullanma dağ yolunu kullan, virajlar müthiş.
    - Göcekten, Fethiye'ye git. Ölüdeniz'de denize gir. Saklıkent, Patara ve Caretta beachleri gez.
    - Eğer daha giderim var dersen Kaş'a da uzan.
    - Yolda gördüğün motorculardan selamını eksik etme
    - En önemlisi döndüğünde deneyimlerini paylaş ki bizde faydalanalım

Bazı konulara dikkat et:
    - Balıkesir üzerinden gidersen, Susurluk sonrası yol çalışmaları var. Bazı yerlere yeni mıcır döküyorlar, bazı yolları genişletmek için kazıyorlar. Susurluk-Akhisar arası dikkat et.
    - Aynı şekilde, Bodrum ve Fethiye yollarında da mıcır çalışması var, dikkat et.
    - Yoldan fırlayan taşlar kamikaze gibi üzerinde patlıyor, montunu kaskını eksik etme, vizörünü açma.
    - Yol bilgisayarında hareket halinde 47 derece gördüm, sıcak'a çok dikkat et, bol mola ver.
    - Su kaybın çok fazla olacak, sadece su ile kaybettiğin mineralleri alamazsın unutma, arada soda ve ya powerade iç.
    - Resim çekmek için durmaya karar verdiğinde, kendini yol kenarınıdaki mıcır havuzlarına sokma
    - Şehirlerarası yoldan sonra şehir içine girince daha fazla dikkat et, yerel motosiklet kullanıcıları önüne atlamak için can atıyor olacaklar.
    - Datça feribotu çok kalabalık oluyor, eğer kullanmaya karar verirsen erkenden rezervasyon yaptır, motoru kafası kapıya dönük bırak. Yoksa geri geri indirmek zorunda kalabilirsin.
    - Karayolları haritanı unutma, gideceğin rotayı, günlük alacağın yolu, akşam kalacağın yeri önceden belirle, gün sonunda yorgun olacağını unutma. Yan ayağı açmadan motoru bırakma
    - Yanına lastik tamir seti, motorunun acil yardım numarasını, kullanma kılavuzunu almayı unutma.
    - Bence günde 200km'den fazla yapma.

Kazasız belasız güzel bir tatil geçirmen dileğiyle

Seni bekleyen güzelliklere 1-2 örnek:
    Datça-Marmaris yolu

Marmaris yolu virajları

Göcek dağ yolu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @pyro

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Şu anki çok çok kaba gezi planım cuma akşamı Edirne-İğneada, pazara kadar oralarda kalmak (belki pazar akşamı Bozcaada'ya ulaşmak, orada bir gün geçirmek), Ayvalık'ta bir akşam kalmak, geri kalan kısmı Kuşadası ve güneyinde geçirmek. Bodrum, Marmaris, Fethiye'yi görmek istiyorum, eğer göze alabilirsem Antalya MT'ye de uğrayacağım.

Motosikleti
    Fikir vermesi açısından kendi görüşümü paylaşmak isterim. İğneada, Ayvalık, Bozcaada göreceli yakın mesafeler, bu noktaları bir haftasonuda gezebilirsin. Ancak Güneyi gezmek için en az 1 haftaya ihtiyacın olur. Böyle bir fırsat bulmuşken ben tercihimi direkt İzmir'e inip geziye oradan başlamak şeklinde kullandım. Bence yukarılarda fazla oyalanma, hem Eylül ayına gezecek yer kalsın değil mi Dediğim gibi sadece fikir vermek istedim, tabii ki en çok keyif alacağın rotayı yap.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KIBRIS canım KIBRIS
    olm adamı kumara alıştracan lan
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir vermesi açısından kendi görüşümü paylaşmak isterim. İğneada, Ayvalık, Bozcaada göreceli yakın mesafeler, bu noktaları bir haftasonuda gezebilirsin. Ancak Güneyi gezmek için en az 1 haftaya ihtiyacın olur. Böyle bir fırsat bulmuşken ben tercihimi direkt İzmir'e inip geziye oradan başlamak şeklinde kullandım. Bence yukarılarda fazla oyalanma, hem Eylül ayına gezecek yer kalsın değil mi Dediğim gibi sadece fikir vermek istedim, tabii ki en çok keyif alacağın rotayı yap.
    Bıyıklı'ya sözüm var, İğneada'yı haftasonunda gezeceğiz. Bozcaada'yı büyük olasılıkla es geçerim. Zaten 9 gün iznim, kalan 7 günde de Antalya'ya dek yolun keyfini çıkartabilirim

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Len hani karadeniz yapıyoduk
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    Geçen hafta Ağva'ya gittim, o dalga bile yetti bana, beni bozar artık Karadeniz

Bu arada, eğer fırsat olursa bu gezide 4 denizde de yüzmeyi planlıyorum

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Phaselis'de bi denize gir derim. Açık hava müzesi tadında bir yer. Antalya'ya yaklaşırken. Bir çok yer var ama bunu tavsiye edebilirim.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    karadenize gidiyosan zaten yüzmeye gitmeyeceksin ki.

Yayla yayla gezicez
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Ben nolucam ben?
    Bana da uğraman lazım..
    Uğramazsan küserim...
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıyıklı'ya sözüm var,
    Ben izni aldım gibi, şef bakarız dedi.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta Ağva'ya gittim, o dalga bile yetti bana, beni bozar artık Karadeniz

Bu arada, eğer fırsat olursa bu gezide 4 denizde de yüzmeyi planlıyorum
    Dalga ve soğuk su yetti sana, hani ben bile üşüdüm ki bizim oranın suyu soğuktur fakat o gün esen poyrazın katkısıyla su hakikaten buz gibiydi.

Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karadenize gidiyosan zaten yüzmeye gitmeyeceksin ki.

Yayla yayla gezicez
    Kesinlikle haklısın, ben kalan tüm iznimi alabilseydim bunun aklını yaylalarla çelecektik, Hopa'ya kadar gidecektik, ne yapalım kısmet.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Kıbrısa gitmek için pasaporta gerek yok,adanaya uğrammassan ölümü öp
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    Kütahya' nın 57 Km güney batısında Çavdarhisar ilçesinde zeus tapınağina gidebilrsin güneyde değil ama tam anlamıyla mukemmel bir yer orda tapınak bekcisi cemal abi ve gozlemeci ayşe teyzeye cok cok selemlarımı iletirsin.

Motosikleti
    Gezi planı hayata geçti mi??

Motosikleti
    Maalesef yattı. Şu an işteyim...

Motosikleti
    Sağlık olsun. Eylül ayı daha güzel olur

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yattı mı
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Bu kada süre için çok uzun bir rota belirlemişsin bence. Sadece motosiklet kullanmak istiyosan yapabilirsin ama denize falan girmeye nasıl vaktin olacak onu anlamadım. Çadır işini boşver bence egede değil ama akdenizde pansiyonlar süperdir. Antalyadan dalyana kadar olan kısımda pansiyonculuk çok iyidir. Kuşadası çeşme taraflarıda kötüdür. Ege sahilini es geçersen akdenizde gidilmasi gerken yerler. Dalyan, Kaş, Olimpos, Faselis, Kemer. Buralarda birer gün kalabilirsin.

Not: pardon son iki mesajı görmeden gezinin yattığını öğrenmeden bu mesajı yazdım. İnşallah başka zaman gerçekleştirirsin gönlündeki geziyi.

Motosikleti
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuşadası çeşme taraflarıda kötüdür.
    Nasıl yani?? Ne açıdan kötü?

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çeşmeyi bilmem ama kuşadası merkez çok uygun pansiyonlar şuan ve kral dairesi gibi. 20 ytl klimalı odalarda tvli sabah kahvaltisi dahil fiyatlar veriyorlar.

bize yakında allahtan günü birlik takılıyoruz yarında bi alaçatı çeme yapıp gelicem sabit 160 km hız araba ile hemde 20 kurus yakıyor 1,4 megane 1 iyimiş demi =)) (90 km hız ile sabitte 15 kurus yakıyor)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)