Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Merhaba

Uzun zamandır aklıma takılan bir durum var, onu sizlere danışmak istedim. Diyelim ki, bir kaza yaptık ve suç tamamen karşı tarafta. Adam para ödemeye yanaşmıyor, tutanak tutuldu. Fakat bizim parçalanan, işlevini yitiren korumalarımızın parasını kim ödeyecek? Bunları da karşılatmak için ne yapmalıyız?

Ayrıca ben zaman zaman sırt çantamda laptopumu da taşıyorum ki, bir kaza anında paramparça olur. Bu tip eşyalar ve korumaların tazmini için ne yapmalıyız??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    motorsiklet kazaları genellikle yaralamalı sonuçlandığı için polis çağırılıyor ve bildiğim kadarıyla karşı tarafın sigortası veya kaskosu motor ve diğer zarar gören herneyse tamamını veya suç oranına göre üzerine düşen parayı ödüyor. bnm amcamın oğlu arabayla kaza yaptı ve dikiz aynasının teybin üzerine düşmesi nedeniyle teyp iş göremez olmuştu sigorta arabanın masraflarını ve teybi ödedi

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı mcandugme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsiklet kazaları genellikle yaralamalı sonuçlandığı için polis çağırılıyor ve bildiğim kadarıyla karşı tarafın sigortası veya kaskosu motor ve diğer zarar gören herneyse tamamını veya suç oranına göre üzerine düşen parayı ödüyor. bnm amcamın oğlu arabayla kaza yaptı ve dikiz aynasının teybin üzerine düşmesi nedeniyle teyp iş göremez olmuştu sigorta arabanın masraflarını ve teybi ödedi
    diyelim ki kazadan korumalarımız sayesinde yaralanmadan kurtulduk, ama kafayı yere çarptık, dolayısıyla kaskın işi bitti, dizliklerimiz aşındı, montumuz yırtıldı.Tutanak tutarken bu korumaları nasıl ekleyebiliriz tutanağa? Alttaki yorum kısmına mı yazacağız? Yazsak bile, bunların değerlerini nasıl belirleyip de bize ödeme yapacaklar? Diyelim kaskımız en dandik kask, fakat tutanağa shoei yazdık, yazdığımız ürünün fiyatını karşılar mı sigorta?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı mcandugme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza tutanağına bunu ekletmek gerek ve experle görüşüp tutanağa işletmek gerek...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    ewt öncelikle o işi experle görüşüceksiniz ve experler kazada hasar alan ve parası ödenen bi kibrit çöpü dahi olsa eskisini alıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler