Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

BIKTIK ŞU KAZA HABERLERİNDEN, YETER ARTIK!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Bu sene forumun en popüler konusu sanırım kaza haberleri oldu ve bir çok motosiklet sever arkadaşımız ya yaralandı ya da malesef vefat etti. hatta sanıyorum ki bu kadar çok kaza haberi yüzünden bir sürü motosiklete yeni başlayacak olan arkadaşlarımız da bu tutkularından vazgeçtiler. bütün yaz kaza yapanları duyduk durduk. şimdi sıra hiç kaza yapmayanlarda, hadi arkadaşlar hiç kazası olmayanlar yazsın kendilerini de motosiklet=kaza eşitliğinin doğru olmadığı ortaya çıksın ya da umarım umduğum gibidir

mesela ben hiç kaza yapmadım niye çünkü motosikletim yok

Not: motosikleti olup kaza yapmayan arkadaşları özellikle bekliyoruz, insanlara moral olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mercuryhepat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mecbuen-kafesci-73 merso ile...
    iyi diyosun , hoş diyosun ama hem motor surucusu olup hem kaza yapmayan sanıyorum yoktur!! neden diceksin hemen söyliym; ülkemiz suruculeri henuz motosikletlere alısşık olmadıklarından- istediğin kadar dikkatli ve bilinçli ol- birileri gelip mutlaka 'tık'lıyo sana.hıch bışey olmasa dahi sonuç = kaza!!
    kimseyi kandırmanın alemi yok bence..motora binmek cesaret ve inanılmaz dikkat gerektiren bi yetenek. yeni başlicak arkadaşlara motor sevgisi aşılarken bu riskleri ve gerçek trafikte nelerle karşılaşaklarını anlatmamız daha yerinde ve dogru olandır diye düşünüyorum......bu kadar optimist olman güzel ama sakıncalı
    I\\´m / I can !!

Motosikleti
    Arıyor
    sen de kaza yaptın yani

Motosikleti
    maalesef.. ama genelde bana kaza yaptılar..ornegin bi seferinde ben yolumda giderken adamın aklına şerit degiştiresi gelmiş...hemde yanımda seyreden araç.. ilan ediyorum 34 HVP 08 di sanırım(eski kasa yeşil kartal) üstüme çıktı resmen....ben ve artcım tam dublörlerin yaptıgı hareketlerden sergiledik.ayrıntıları vermiym şimdi ama beklenen oldu ve araç olay mahallini terk etti, gayet rahat bi şekilde. hani patinaj yapıp kaçsaydı ona bile razıydım.aynı viteste aynı gazda dewam etti amca..saolsun!! böyle şeylerden çok oluyo malesef!!
    I\\´m / I can !!

kaza yapmayan yapmadım demesin, nazar değer.
    bi de kaza yapmak diyerek neleri kast ediyosun; mesela arabaya dokunup düşmemek kazaya giriyor mu (bence giriyor), yürüme hızında motoru yatırmak (bence bu da kazaya giriyor).... vs.vs.vs.vs.vs.vs.vs........
    Bu arada başlığın sanki kaza haberi yazmışsın havası veriyor...

Motosikleti
    Colakoglu ne güzel dedin.. motorla seyir halindeyken (hızın n'lursa olsun) anormal olan herşey kaza ya girer bana kalırsa... mesela (tecrübeyle sabittir) 30km ile giderken vizörüme yawru bi yarasanın yapışması..bu da bi kazadır!!
    I\\´m / I can !!

Ben arabayla da, motorla da kaza yaptım. Genelde ilk kazalar acemilikten sıyrılma aşamasında, kendine aşırı güvenden ve ben bu işi kaptım moduna girmekten oluyor, en azından bende öyle olmuştu.
    Neyse herkese kazasız keyifli sürüşler diliyorum.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    her kazada ders çıkarılıyor ben yapmadım diyenide duymadım
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Arıyor
    yapmayın ya arkadaşlar durum bu kadar vahim mi? :(

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bende 1 senedir motora biniyorum kazam yok derken lisedeki kazam hariç yeni motoruma 1 senedir kazam yok derken ufak çaplı bir kaza atlatdım ve dedim ki doğruymuş ufakta olsa düşülüyormuş
    ERASER WİLL COME BACK

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    kaza ,

istenmeyen - olması beklenmezken olan şey..... olması bekleniorsa - onun adı kaza değildir......

motosiklet kazalarının başlıca sebepleri:

taxiciler - minibüsçüler - kendini bilmezler - sarhoşlar - öküzler - piskopatlar - ruh hastaları - hayvanlar - kendini insan zannedenler - kendini çok iyi şöför zannedenler - çok iyi şöförler - dikkatsizler - çok dikkatliler - bayan şöförler - erkek şöförler - kendini erkek zanneden şöförler ' dir...

allah kimseye kaza bela vermesin.......

saygılarımla...

:

Motosikleti
    1000RR06
    ilnapoli, birader sen nerde yaşıosun

kazaların duyurulması tırsman için değil tecrübe için ve dikkat ettiysen kazanın nası olduğunuda göreceksin bak gör oku ki sende aynı hatayı YAPMA
    Acımadıki, acımadıki

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    powerbyaydin'ın dediği gibi önemli olan küçük kazalardan ders çıkartabilmek ve daha büyük tehlikelerin önüne geçebilmek. insanın doğasında var herhalde belli bir süre sonunda "tamam oldu bu iş" demek ama motorda her an yeni bişeyler öğreniyorsun maalesef bende küçük bir kaza sonucu daha dikkatli davrananlardanım
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    mesela en son kazada kendime kara bölgeler ilan etdim oralarda daha dikkatliyim
    ERASER WİLL COME BACK

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    mertmertmert cok guzel yazmıs hakkını yememek gerek ama motorsiklet kullananların cok dıkkatlı olması gerek makalelerde donalduck ın yazdıgı gıbı motor kullananlar gercekten gorunmez adam farların hep acık kalması sart kucuk bır ornek haşim işcan gecıdınde aynadan bır karaltı gectıgını goz ucuyla ancak farkettım kı onumu tıkayan mınubusun soluna kırmak uzereydım ve sınyalımı de vermıstım acaba karsıya gecen bı yaya mı ? yoksa motormu dedım motor cıktı solumdan zıp dıye gecıverdı cok ta yakından gectı eger farı yansa farketmem daha kolay olurdu ve tereddut etmeden sola cıksaydım bu arkadasta muhtemelen halen hastanede olacaktı tabıı arkadan gelenlerı durabıldıgını varsayarsak cok uzattım bılıyorum ama otomobıl kullanırken ozellıkle motorsıkletlerı takıp edıyorum yapmamaları gerekenler nelerdir dıye kı motorsıkletımı alınca benzer hatalar yapmamayım zor anlar yaşamayayım dıye hayat guzel can tatlı dostlar herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    Arıyor
    CBR1000RR, istanbul'da yaşıyorum abi -malesef- ... bu kadar taksici ve dolmuşçunun arasında otomobille yol almak bile zor... bayanlar zaten ayrı bir sorun..

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    hiç motorla kaza yapmadım diyen yalan söyler ufak tefek kazalar olur daha büyük kaza yapmamak için bu ufak tefek kazalardan çok büyük dersler kapmak lazım
    kalabalık şehirlerde motor kullanmak cambazlık işidir araba kullanırken sadece önündeki araca bakarsın ama motorsiklet kullanırken önündeki 4 aracı ve sağındaki ayrıca solundaki aracıda takip etmek zorundasın çünkü onlar seni takip etmezler

Motosikleti
    Arıyor
    off off off hiç kolay gözükmüyor

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    ilnapoli kardeşim zorlukları gördükçe oflayıp puhlama içinde gerçek bir motor tutkunluğu varsa bütün zorlukları aşabilirsin aşılmayacak zorluk yoktur azimli isen

Motosikleti
    Arıyor
    e_erdun, aşıcaz abi aşıcaz allahın izniyle bi alsak şu motoru, benim dedem de motorcuymuş zaten bi tane java'sı vardı hatırlıyorum yaş 1-2 anca.. sonra dedem vefat etti motorda büyük dayıma kaldı.. sepetli falan bişey.. daha sonra dayım motoru satıp mobilet almıştı yaş 4-5 anca.. o motorda evin bahçesinde dururken üstüme düşmüştü.. motor maceram böyle başladı işte

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler