Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardıma İhtiyacım varrrrrrrrrrr

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle herkese selamlar geçen hafta ilk kez scooter kullandım ve çok etkilendim sonra arkadaş la beraber scooterla trafiğe çıktık daha çok etkilendim ve bi scooter almaya karar verdim şu soruları cevaplayabilirseniz çok sevinirim

1-Scooter ı altdıktan sonra trafik işlemleri nasıl yapılıyor(Aldığın yer mi ilgileniyor)
    2-Ehliyetsiz scooter kullanırken yakalanma riski yüksek mi
    3-Scooter ve trafik işlemleri kaça patlıo
    4-Aldığın yer plaka veriomu sana ?

Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sorularından kesinlikle acemi olduğun belli arkadaşım
    1- scooter makinayı sıfır da alsan, 2. el de alsan bir takipçiye verirsin sana işlemleri halleder.
    2- ehliyetsizliğin scooter veya başka bir araçla ilgisi yoktur, yakalanırsan 835 ytl cezası var ve inşallah yakalanırsın( bunu bütün kalbimle diliyorum. çünkü ben ve benim gibi milyonlarca insan para versin, emek versin ehliyet alsın, sonra akıllı geçinenler ehliyetsiz araç kullansın. olmaz böyle şy)
    3-ne marka ve nasıl bişeyu alacağına bağlı olarak bu fiyat değişir.
    aldığım yer değil, trafik tescil şubesi veryo o plakayı

inşallah aklını başına alırsın...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    şimdi br armut düşün hem pişicek hem azına düşücek varmı böle bişey. Arama kriterini kullanman daha mantıklı değilmi bahsettiğin soruların cevapları daha önce binlerce kez verilmiştir.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    cevaplar :
    1- öncelikle yaşın küçükse acele etme bekle biraz daha. scooter diyip geçme o da motorlu bi taşıttır ve hem sürücüsüne hem çevresine zarar vermek için yabana atılmaz bi potansiyeli vardır.
    2- yaşın küçük değilse bile trafik tecrüben yoksa yine acele etme, imkanın varsa otomobille biraz zaman geçir, trafiği motosiklet üstünde öğrenmeye çalışma. bunu deneyenler en fazla kazaya karışanlardır.
    3- bu noktaları atlayıp scooter alıyosan 0 km aldığın aracın trafik tescil, ruhsat tanzim ve plakalandırma işlemlerini aldığın bayii senin vereceğin vekaletname ile takip edip sonuçlandırır plakanı takar, ruhsatı trafik sigorta poliçeni sana teslim eder. sen bayiiden evrağın ve plakan tam olarak çıkarsın.
    4- ehliyetsiz yakalanma riskin yüksek. ehliyetin olmadan özellikle B ehliyetin bile olmadan motor kullanmamalısın zaten.
    5- scooterin kaça patladığı senin alacağın marka modele bağlı sen de tahmin edersin. yorum yapmıyorum. trafik tescil maliyeti ise genelde anahtar teslim olarak anlaşıldığı için çok problem değil. senin ekstra notere 25 ytl vermen gerekir trafik takip vekaleti için.

umarım yardımcı olur bu söylediklerim. hoşgeldin forum bu arada.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    ehliyetin varsa diger işlemleri aracı aldıgın yer yapar aracın parası + diger işlemlere de aldıgın markaya ve cc ye göre fiyat degişir
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorularından kesinlikle acemi olduğun belli arkadaşım
    1- scooter makinayı sıfır da alsan, 2. el de alsan bir takipçiye verirsin sana işlemleri halleder.
    2- ehliyetsizliğin scooter veya başka bir araçla ilgisi yoktur, yakalanırsan 835 ytl cezası var ve inşallah yakalanırsın( bunu bütün kalbimle diliyorum. çünkü ben ve benim gibi milyonlarca insan para versin, emek versin ehliyet alsın, sonra akıllı geçinenler ehliyetsiz araç kullansın. olmaz böyle şy)
    3-ne marka ve nasıl bişeyu alacağına bağlı olarak bu fiyat değişir.
    aldığım yer değil, trafik tescil şubesi veryo o plakayı

inşallah aklını başına alırsın...
    Hoca sen beni yanlış anladım şuan ehliyet alamam yeni işe başlıcam ve işyeri işe almadan önce 1 ay eğitim verio sordum ben işe girince gidersin dediler

Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi br armut düşün hem pişicek hem azına düşücek varmı böle bişey. Arama kriterini kullanman daha mantıklı değilmi bahsettiğin soruların cevapları daha önce binlerce kez verilmiştir.
    Sevgili reco forumun amacıda budur zaten bilgi akışına sağlamak google a arat diosun google aratsanda yine bi forum sitesine bağlanacaksın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bisan//senatör
    herifi fazla sıkıştırmayın.arkadaşım sen scooter alıcaksın yanlız her halde bilmediğin bişey var scooter kullanımı diğer motorlara oranla birazdaha zordur özellikle dönüşlerine çok ama çok dikkat et sakın unutma arkadaşların dediği gibi takipçilerin birisine danışsan yanlız dikkat et saf olduğunu çakmasınlar kurnazlardan kaçın aslında ehilyeti halletsen bence daha güzel olucak inş enkısa zamanda alırsın güle güle kullan

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    forum yeni katılmış genç bi arkadaşa bu kadar yüklenmeyelim bence.
    sonuçta ilk mesajı henüz.
    hem hergün bu forumda yıllardır ilk motor muhabbeti dönüp duruyo alıştık artık aynı konuları okumaya

bu arada Recokarap ın dediği arama forum içi arama özelliği google değil. bu özelliği kullanırsan bi çok benzer başlık bulur her konuda bilgi edinebilirsin. ama her zaman da bişeyler sorma hakkına sahipsin bence. iyi forumlar...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen scooter alacan yere danış oradan yardımcı olurlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)