Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Artçım için rahat motosiklet tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    evli ve genelde artçılı gezen biri olarak sana tavsiyem kesinlikle sırt dayama yeri olan bir maxi scooter alman. maxi'den sonra vitesli motor almıştım eşim bu ne ya nereye oturucam, nereye yaslanıcam , hiç rahat değil diye protesto etti ve hiç binmedi. ben de sattım.

gittiğin yerde hanımın kask-mont taşımak istemeyecek, hop sele altına tıkarsın. çantası-püsürü olacak, tık sele altına, ufak tefek alışveriş yapacaksınız , yükle maxiye gitsin.

arkanda rahat -huzurlu oturacak,isterse arkasına yaslanıcak. hele max 100km/h giderim diyorsan tadından yenmez.

çoğu motorda bir karışlık yere kızı tünetmen gerekirken maxi scooterda geniş-rahat koltuğa kurulacak.

ön cam standart olduğu için ikinizde rüzgarın sersemletmesinden kurtulacaksınız.

maxi scooter bu işin ilacıdır, hiiç vitesle uğraşma. ebat olarak da altında sinek gibi kalmaz. 1.80 boya çoğu maksi gayet konforludur. uzat ayağını yolun tadını çıkar.

200-250cc lik zevkine-bütçene uygun bir makine hayli hayli işini görür. SYM 'nin Joyride200, GTS250, Kymco Grand Dink veya Xciting, Piaggio 'dan X8-X9 ,satelis250, vb.hayli hayli işini görür.

scooter'daki vibrasyon aynı hacimdeki normal motorlara göre çok daha azdır, hissetmezsin bile.

yeni başlayan biri olarak scooter'da olsa 250cc yi aşma derim. neticede onlar bile 130-140km/h görüyor. 100-120km/h gayet rahat gidiyor.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruıser veya chooper da artçı hiç bir zaman hiçbir modelde uzun yolculukta rahat olamaz! BMW F650CS/GS,DL650 veya cbf 500 ise turıng olarak rahattır. Tek silindirlilerin tavsiyesine hiç bakmayın titreşim daha çok artçıyı rahatsız edecektir.
    Aynen katılıyorum yazdıklarına
    Maxi Scooter'larda bayağı rahat hem sürücü hemde artçı açısından

Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evli ve genelde artçılı gezen biri olarak sana tavsiyem kesinlikle sırt dayama yeri olan bir maxi scooter alman. maxi'den sonra vitesli motor almıştım eşim bu ne ya nereye oturucam, nereye yaslanıcam , hiç rahat değil diye protesto etti ve hiç binmedi. ben de sattım.

gittiğin yerde hanımın kask-mont taşımak istemeyecek, hop sele altına tıkarsın. çantası-püsürü olacak, tık sele altına, ufak tefek alışveriş yapacaksınız , yükle maxiye gitsin.

arkanda rahat -huzurlu oturacak,isterse arkasına yaslanıcak. hele max 100km/h giderim diyorsan tadından yenmez.

çoğu motorda bir karışlık yere kızı tünetmen gerekirken maxi scooterda geniş-rahat koltuğa kurulacak.

ön cam standart olduğu için ikinizde rüzgarın sersemletmesinden kurtulacaksınız.

maxi scooter bu işin ilacıdır, hiiç vitesle uğraşma. ebat olarak da altında sinek gibi kalmaz. 1.80 boya çoğu maksi gayet konforludur. uzat ayağını yolun tadını çıkar.

200-250cc lik zevkine-bütçene uygun bir makine hayli hayli işini görür. SYM 'nin Joyride200, GTS250, Kymco Grand Dink veya Xciting, Piaggio 'dan X8-X9 ,satelis250, vb.hayli hayli işini görür.

scooter'daki vibrasyon aynı hacimdeki normal motorlara göre çok daha azdır, hissetmezsin bile.

yeni başlayan biri olarak scooter'da olsa 250cc yi aşma derim. neticede onlar bile 130-140km/h görüyor. 100-120km/h gayet rahat gidiyor.

Sen olayı tam anlamıyla özetlemişsin BOO_74
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

motoru dengede tutabilir misin bilmiyorum ama hem sen hemde artçının kesinlikle rahat edeceği tek motor goldwing
    :bestmt:

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Scooter'da küçük çaplı jantlar kolay kayma sebebi,sürücü koltuğunun altında kalan motor (diğerlerindeki gibi ön bacak arasında değil!) fizik kuralları gereği ağırlık merkezinin geriye kayması nedeniyle kolay kayan bir tarz ise uzun artçılı yolculuğunuzda belkide risk almanız anlamına gelecektir. Ayrıca her bakımda sökülen 2 avuç dolusu vida,her bakımda yatak yapma sebebiyle dökülecek ve plastik aksam ses yapıp duracaksa,hele birde siz yol boyu titizlenip kafayı buna takacaksanız... sonuç aynı kapıya gelir Enduro. Enduro.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

adnannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWS 2000-2007&Honda CBR 125R 2007-...
    Merhaba!
    Artçı meselesi hazır burada sorulmuşken benim de sorum olacak, bu yüzden ayrıca konu açmak istemedim!

Şu an CBR 125 kullanıyorum, nasipse seneye motosikletimi değiştirmek istiyorum! Sebep hem hacmi büyütmek hemde iki kişi rahat bir şekilde uzun yol yapabilmek. CBR 125 tek başınaysanız harika iki kişiyseniz berbat bir makine. Arkadaki çok ama çok zorlanıyor.
    Aklımda Yamaha Fz6 Fazer ya da BMW F650 GS var. İkiside çok hoşuma giden, ikiside tam benlik diyebileceğim makineler! Tabii incelediğim kadarıyla, kullandıktan sonra daha da iyi bir fikir edineceğim inşallah!

Bu motosikletleri kullanan arkadaşlardan iki kişi kullanımı hakkında fikirlerini ve tecrübelerini öğrenmek istiyorum!
    Motosikletin bağırarak hızlanması fark edilmemiz açısından bir avantaj. Bu durumda araba kullanan insanlar "Al işte bir serseri motorcu daha" diyorlar belki, ama bu bizi hiç fark etmeyip üzerimize kırmalarından daha iyidir.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Fazer hırçın olduğu kadar frenlemede arkası savrulan bir yapıya sahip ayrıca artçının altına denk gelen egsoz sistemi de ciddi bir kabus! ,BMW artçılı rahat yolculuk için ideal.
    Kıyaslamayı aynı tarzlar arası yapmak daha sağlıklı olacaktır.Mesela dl650 ile BMW gs650 gibi. Tek silindir BMW 130 KM/h hızda titreşimini hissettirir,dl650 ise v motor çift silindir yapısıyla hissettirmediği gibi daha seridir.Ben fuarda peşin ödediğim dl mi halen bekliyorum mesela
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Ben arkadaşın derdini anladım, aynı dert bende de var. Aradım taradım sordum soruşturdum ve buldum...

Derbi Terra 125 bir araştır düşün derim.

Bence Honda CBF 150 +25Karakter..
    [COLOR="Red"]:):):)KARA YOLLARINDA DEGİL!! sENİN KOLLARINDA ÖLEYİM.ÖLÜMLE DANS EDEN ŞÖFÖR YAMAHA R6..):):)[I][B][/B][/I][/COLOR]

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Derbi terra biraz fazla pahalı ,zenon abimiz 5000ytl civarı demiş.Fazer egzozlar artçı koltuğunun altında kötümü?KIşın sıcacık koltuk ısıtma olur Arkadaşlar ne fazer ne bir başka şey İLK MOTOR deniyor lütfen

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    bence gv250 sürekli artcısı olan biri olarak yazıyorum hem ekonomik hemde uzun yolda daralmadan 120km hız, tabi sisy barı olmalı.

Arap Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X200
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah biliyorum ne kadar aksi, asebi olsalarda bu sitede ki bazi arkadaslar özünce cok duygusal sevecen insanlar kimse kimsenin kötüğü için birşey dediğini düşünmüyorum.

Raceler ne bilim sicak gelemedi bana ya bağıra bağıra gitmesi cok yakması domalarak oturması bana göre değil sözüm meclisten dışarı....
    saolasın
    bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak ve motosiklete olan sevgimiz için buradayız

bu arada olayı özetlemişin
    erkek adam öle motor kullanmaz
    bu benim espirimdir bütün arkadaşlarım bilir

lütfen RACE kullanan arkadaşlar alınmasın
    aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna
    KYMCO - Like 200i uuur böcüüüüm
    mangalı sev KOKOREÇİNE SAHİP ÇIK

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En uygunu bu sanirim en cok aklima yattı tam tespit olmuş haklısın eşim elinde kask montla gezmez gittiğimiz heryerden de ila ufak defek birşeyler alinir koltuk altı + Top case li bir maxi tam benlik olcak.

Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru dengede tutabilir misin bilmiyorum ama hem sen hemde artçının kesinlikle rahat edeceği tek motor goldwing
    5000 varsa hemen alim ne demek kullanmasam bile salona koltuk niyetine koyarım onu

Alıntı dibaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arkadaşın derdini anladım, aynı dert bende de var. Aradım taradım sordum soruşturdum ve buldum...

Derbi Terra 125 bir araştır düşün derim.
    Güzel makine ama maxi sanki daha iyi olcak. Tek takilcak ve param olsa hemen düşünürdüm.

Alıntı Arap Kadri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın
    bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak ve motosiklete olan sevgimiz için buradayız

bu arada olayı özetlemişin
    erkek adam öle motor kullanmaz
    bu benim espirimdir bütün arkadaşlarım bilir

lütfen RACE kullanan arkadaşlar alınmasın
    Ben kacırmışım ama aklın yolu bir demek ki kimse alinmasin lütfen bu tamamen zevk meselesi ondan ziyade bilgisayarciyim bel sorunları nedeni ile ( şimdilik yok ama ilerde olacak ) Race ler benden uzak dursun birde onun arkasina Eşimi oturtmam ben
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)