Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilmeyenlere bir duyuru ( ehliyet )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Arkadaşlar geçenlerde yapmış olduğumuz kangoyla çarpışma kazasını anlatmıştım.

onunla ilgili önemli bişey dile getirmek istiyorum.

tamamen ehliyetsiz yakalanmış olunan kazada. karşı taraf suçluydu.

ve motorumuzu komple yeniliyorlar. ( ehliyetsiz olmakla suçlu olunmuyor )

inanın bende çok şaşırdım ve çok mutluyum
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    bence önemli bir konu çünkü ehliyeti olmıyan yada yanında o an için bulunmıyan arkadaşlar ehliyetim yok diye suça gözyuma biliyo polisle muhattap olursa suçlu görünecegi için yanılmıyosam
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ( ehliyetsiz olmakla suçlu olunmuyor )
    Bununla ilgili bir makam mı karar verdi. Varsa bir örneğini siteye koyarmısın.

Ehliyet motor kullanmıyor ama ehliyet alırken bir çok şey okuyup öğreniyorsun ve kanunlar karşısında haklı oluyorsun.

Ama sen şimdi motorunu yeniliyorlar diye ehliyette almassın artık.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Foruma mesaj yazmak için yetki belgesi istesek mi acaba?

Konu farklı yönlere ve forum kuralları ihlaline doğru gitmektedir.

Tartışmanın uzamaması rica edeceğim.

Konu önemli bir konu, o yüzden kilidi kaldırıp tekrar açıyorum başlığı.

Ama konu ehliyetsiz kaza yapıldığında masrafların nasıl karşılandığıyle ilgili kanun hakkında devam etsin lütfen.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma mesaj yazmak için yetki belgesi istesek mi acaba?

Konu farklı yönlere ve forum kuralları ihlaline doğru gitmektedir.

Tartışmanın uzamaması rica edeceğim.

Konu önemli bir konu, o yüzden kilidi kaldırıp tekrar açıyorum başlığı.

Ama konu ehliyetsiz kaza yapıldığında masrafların nasıl karşılandığıyle ilgili kanun hakkında devam etsin lütfen.
    emrett komtanımmm..("şırrakkk" diye bi de topuk selamı

Ehliyetsizlik kusur oranını etkilemez.
    Ehliyetsiz motorcu kazaya karışır ve kazada kusursuz yada 2.dereceden kusurlu olsa da trafik tutanağına ehliyetsiz olduğu yazılır ama kusur oranı da muhakkak yazılır Ayrıca motoru trafikten men edilir,cezaları kesilir
    Bu durumda motoru kurtarmak kadar hassas bir nokta da şudur:
    Ancak bazı sigorta şirketleri inatla ehliyet fotokopisi isterler.
    Amaçları hasarı ödememektir.
    Asıl sorun orada başlar.
    Bi şirketin experi yolda çarptığım köpeğin fotoğrafını istedi,
    işin yoğun zamanında arabasız kalmışım itin biri yüzünden,bir başka it de dalga geçiyor aklı sıra.
    Bilen bilir saçlarımda çoook ak var benim.
    cevabını verdim"niye yeni nüfus cuzdanı mı çıkaracaksın".
    Allahtan ben de çekmiştim o fotoğrafı ve vermedim inat benim değil mi?Başkasına da lazım olur belki

Motosikleti
    cbf 150 +tvs apache
    şavaş be bende tarabyada tarfık polısıyıım ynus yanı gercekten bu işlerı bılen bırısın galıba cok guzel bır acıklama olmuş

artı sunuda etkılıyım yapılan kazada kaza puanı göre degişiyor yaralama olursa dırek ehlıyetsız taraf suclu oluyor

Motosikleti
    -
    Hiçbişe anlamadım

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Bende Bir şey Anlamadım
    Şimdi diyelim ben Bir kaza yaptım ama yaralısız Malum Ehliyetim yok Yasım tutmuyor
    Peki şimdi Ben kusursuz bulunursam hasarı karsı taraf mı odduyor Tam açabilir miyiz bu konuyu
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafık senı sucsuz gösterır yanı kusursuz ama iş sıgortaya yada kaskoya gelınce degişiyor eger adam iyi bırıyse ehlıyete gerek kalmıyor olay bunda ıbaret
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı busihido_kadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Bir şey Anlamadım
    Şimdi diyelim ben Bir kaza yaptım ama yaralısız Malum Ehliyetim yok Yasım tutmuyor
    Peki şimdi Ben kusursuz bulunursam hasarı karsı taraf mı odduyor Tam açabilir miyiz bu konuyu
    bu biraz derste pisliğine yapılan "hocam anlayamadım en baştan anlatırmısınız" gibi olmadımı
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    cbf 150 +tvs apache
    Alıntı rafel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafık senı sucsuz gösterır yanı kusursuz ama iş sıgortaya yada kaskoya gelınce degişiyor eger adam iyi bırıyse ehlıyete gerek kalmıyor olay bunda ıbaret
    rafelım sen kendını yorma ben şöyle kısaca gecıyım konuyu hata bir kanyak sunuyım

Adana'da yaşandı. C.A. adlı bir sürücü yolda seyrederken kaza yaptı. Araçtaki maddî hasarın karşılanması için General Sigorta tarafından 27 bin 525 YTL ödeme yapıldı. Ancak mahkeme sürecinde, sürücü C.A.'nın daha önce süratli araç kullanmaktan ehliyetine geçici olarak el konulduğu, kazanın da belgesi bulunmadığı dönemde gerçekleştiği ortaya çıktı.
    Bunun üzerine sigorta şirketi, ehliyeti bulunmadan araç kullanmanın sigorta teminatı kapsamı dışında kaldığını öne sürerek, ödediği kasko bedelini geri almak için C.A.'ya karşı dava açtı. C.A.'nın avukatı, mahkemede yaptığı savunmada ehliyeti geçici olarak geri alınan müvekkilinin hiç ehliyeti olmadan araç kullanan kişilerle bir tutulamayacağı iddiasıyla davanın reddedilmesini istedi. Davaya bakan Adana 2. Ticaret Mahkemesi, davalı sürücünün ehliyetinin kaza sırasında geçici süreyle geri alındığının sabit olduğunu; ancak sürücü belgesi bulunan bir kişinin hiç sürücü belgesi olmayan şahıslarla bir tutulamayacağını vurguladı. Mahkeme, kazada meydana gelen hasarın bedelinin sigorta şirketi tarafından karşılanmasına karar verdi. General Sigorta şirketinin temyiz başvurusu üzerine Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu.

not adamın ehlıyetı var ama fazla hızdan gerı alınmış yanı 6 ay
    bırde şu yönden bakarsanız ehletı olmayan arkadaşın hıc şansı yok

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Kazaya karışan ehliyetsiz taraf her zaman suçlu kabul edilmeli. Mantık bunu gösteriyor.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Hmm Anladım o zaman ben Ehliyet alana kadar kaza yapmamam lazım tesekkurler acıklama ıcın
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı aktris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rafelım sen kendını yorma ben şöyle kısaca gecıyım konuyu hata bir kanyak sunuyım

Adana'da yaşandı. C.A. adlı bir sürücü yolda seyrederken kaza yaptı. Araçtaki maddî hasarın karşılanması için General Sigorta tarafından 27 bin 525 YTL ödeme yapıldı. Ancak mahkeme sürecinde, sürücü C.A.'nın daha önce süratli araç kullanmaktan ehliyetine geçici olarak el konulduğu, kazanın da belgesi bulunmadığı dönemde gerçekleştiği ortaya çıktı.
    Bunun üzerine sigorta şirketi, ehliyeti bulunmadan araç kullanmanın sigorta teminatı kapsamı dışında kaldığını öne sürerek, ödediği kasko bedelini geri almak için C.A.'ya karşı dava açtı. C.A.'nın avukatı, mahkemede yaptığı savunmada ehliyeti geçici olarak geri alınan müvekkilinin hiç ehliyeti olmadan araç kullanan kişilerle bir tutulamayacağı iddiasıyla davanın reddedilmesini istedi. Davaya bakan Adana 2. Ticaret Mahkemesi, davalı sürücünün ehliyetinin kaza sırasında geçici süreyle geri alındığının sabit olduğunu; ancak sürücü belgesi bulunan bir kişinin hiç sürücü belgesi olmayan şahıslarla bir tutulamayacağını vurguladı. Mahkeme, kazada meydana gelen hasarın bedelinin sigorta şirketi tarafından karşılanmasına karar verdi. General Sigorta şirketinin temyiz başvurusu üzerine Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu.

not adamın ehlıyetı var ama fazla hızdan gerı alınmış yanı 6 ay
    bırde şu yönden bakarsanız ehletı olmayan arkadaşın hıc şansı yok
    adalet yerinibence herzaman bulmalı ve şu var geçici suretlede olsa bir kişinin ehliyetinin alıkonulması demek o kişinin araç kullanmaması yönünde bi uyarımı yada cezamı yoksa ehliyet senin cüzdanda çok yer tutuyo ver azcık da bizde dursun demek mi ?

gereken ehliyeti olmayan kimse herzaman kullandığı motorlu araç üzerinde suçlu olmalıdır derim rigel arkadaşımın dediği gibi.

konu ile ilgili çok farklı örnekler elbette ki mevcuttur.
    varsa bi avukat arkadaş yasayı aynen yazarsa yada özetle açıklarsa gayet seviniriz.

saygılarımla.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    hulen düm kaza yaptım bilseydim yeniliceklerini bende şikayet ederdim..

Motosikleti
    Yamaha RX135
    geçmiş olsun Kerem Abi nerde yaptın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)