Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte ruhsatsız yakalanırsak ne olur???

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar motoru alalı 3 hafta oldu.Cuma günü de tüm belgelerimi hazırladım ve Fatih Emniyet Müdürlüğü'ne teslim ettim.Haftaya cumaya gel ruhsatını al dediler.Trafiğe çıkabilir miyim dedim.Memur ise eğer yakalarlarsa memuruna bağlı ama yine aracı bağlayabilir gibi bir laf etti.
    Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum.Ruhsat için belgelerini emniyete bırakıp da ruhsat çıkana kadar trafğie çıkan ve yakalanan oldu mu?Memurlara durumu anlatsam anlayışla karşılamazlar mı?Artı en kötü durumda bunun cezası nedir?
    Valla cumadan beri binmiyorum ama canım öyle çekiyor ki anlatamam En sonunda gidip otoparkta dolaşacağım biraz

Edit:Motorumu noter devri ile 2. el almıştım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    olur

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Tüm belgelerin ve ehliyetin emniyetten çıkmadan aynen sana söylenen gibi seni durduran trafik polisinin insafına kalmış olursun, zira trafik kanununda "belgelerim emniyette, bilmiyordum vb." gibi ifadelerle ceza alınmayacağı veya (bazı ülkelerde olmasına rağmen) geçici ehliyet, ruhsat gibi şeyler yok maalesef.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşım İST polisi hiç affetmez... İnadına bağlar Motoru...

Kendilerini bişi sanıyolar Çünkü ; Araba ile Yaşadım biliyorum ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    hiç bişey olmaz
    sen kullanmana bak
    ben ehliyetsiz 7 aydır ruhsatsız 2 ay civarı dolaşıyorum. zımbalanmadım daha

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben de aynen o yüzden korkuyorum işte.Şimdiye kadar bir kere bile çevrilmedim ama aksilik bu ya olacağı tutar.Cuma da gelmez ki şimdi offf
    Fatih'e bağlı olan bir aracı alacaksanız almayın arkadaşlar.Oradan ruhsat da çıkarmayın.Tam 3 kere gidip gelmek zorundasınız ve de ruhsatı en erken 9 günde veriyorlar
    1.gün:dosyayı arşivden çıkarttırma ve ne işlem yapılacaksa parasını verme
    2.gün:belgeleri teslim etme
    9.gün:ruhsat teslimi
    .....................................

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    noter satış belgesinin ve eski ruhsatın fotokopisini gösterirsen bir sorun olmaz sanırım. ben 15 gün bu şekilde kullandım ama polis çevirmedi şansıma

Motosikleti
    kawasaki ER6 F
    ben 2 yıdır vizesiz sigortasız dolaşıyorum. ruhsatı yanımda taşımıyon taşısam vize yok diye bağlar unuttum diyorum. kafanda kask oldumu polis pek bişi demiyo.çok ceza yedim alkol,kırmızı ışık ve radardan yedm yalnız ruhsat bulundurmamaktan yemedim.ama istese yazar.
    illaki YBR

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    ruhsatsız gezme ceza ve baglanma yersın saygılar kısa ve öz...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsatsız gezme ceza ve baglanma yersın saygılar kısa ve öz...
    Sanırım dediğin gibi gezemeyeceğim

Beni artçı olarak isteyen var mı

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    hırsız olmuş olursun ama polise bağlı burda bi ara iyi kontrol vardı ama daha yapmıyorlar

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ya bunlar bilgisayarlarına girdiklerinde benim motorun durumu gözükmüyor mu işte ... ..... ... motoru noterle satın almış diye??

Motosikleti
    abi aha şimdi baktım dediğim gibi hırsız olmuş oluyorsun bizim pederde dedi ehliyrt kasko formu yanında ne olursa olsun bağlanıyor araba cezasıda 457 küsür gibi bir miktar

motosikletlerde aynı tabi araba demişim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aga sen ne diyosun yaa.Kendi malıma devlet geç ruhsat verdiği için ceza olarak 457 lira vermem gerekiyomuş hee.Neyse binmiyorum artık binemem de vazgeçtim

Motosikleti
    valla onu bunu bilmiom ama abi burda bi ara manyak bi yunus vardı günde iki kamyon motosiklet topluyordu kiminin ruhsatı yok kask takmayan var bir ayda 350 motor topladı 5 aydır motorunu alabilen yok kimse parasını ödeyemiyor ama 5 aydırda kimse kontrol etmiyor öyle bi dönem atlattık bence için rahat olsun

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı gogo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla onu bunu bilmiom ama abi burda bi ara manyak bi yunus vardı günde iki kamyon motosiklet topluyordu kiminin ruhsatı yok kask takmayan var bir ayda 350 motor topladı 5 aydır motorunu alabilen yok kimse parasını ödeyemiyor ama 5 aydırda kimse kontrol etmiyor öyle bi dönem atlattık bence için rahat olsun
    İyi yapıyormuş; binmesin millet ehliyetsiz, kasksız, ruhsatsız!

Arkadaşım bence de bekle, sayılı gün çabuk geçer. Motoru bağlatıp, dünya para vermekten iyidir.

Motosikleti
    khutuck abiye katılıyom bende de daha ehliyet yok bekliyoruz aval aval ama sayılı gün çabuk geçer inşallah birde insanı sinir eden abi bu olay bir ay sürdü bitti dahada kontrol falan yok

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru alalı 3 hafta oldu.Cuma günü de tüm belgelerimi hazırladım ve Fatih Emniyet Müdürlüğü'ne teslim ettim.Haftaya cumaya gel ruhsatını al dediler.Trafiğe çıkabilir miyim dedim.Memur ise eğer yakalarlarsa memuruna bağlı ama yine aracı bağlayabilir gibi bir laf etti.
    Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum.Ruhsat için belgelerini emniyete bırakıp da ruhsat çıkana kadar trafğie çıkan ve yakalanan oldu mu?Memurlara durumu anlatsam anlayışla karşılamazlar mı?Artı en kötü durumda bunun cezası nedir?
    Valla cumadan beri binmiyorum ama canım öyle çekiyor ki anlatamam En sonunda gidip otoparkta dolaşacağım biraz

Edit:Motorumu noter devri ile 2. el almıştım
    Belgeleri verdiğiniz Trafik Tescil Şubesinden ruhsatı alana kadar geçen süre için yazılı bir evrak
    isteyebilirsiniz..(ruhsat işleminin devam ettiğine dair)

Ruhsatın çıkmasına kadar geçen sürede bile zaten sizin aracın Türkiye'de kayıtlı olduğu belgenmiş fakat belge elinize geçmediği için herhangi
    bir problem olmaz..( ceza yazmaya kalksa sadece eksik belge bulundurmaktan yazabilir..Oda memurun o gün evden yolculanırken ki haline bağlıymış. .)
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Teşekkür ederim Murat abi.Konu ile ilgili kısa bir ö.m yolladım sana

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    hocam motoru bağlatırsan cezanı ödersin, çekici parasını ödersin, otoparkta kaldığı hergün için 5 ytl ödersin artı motosikletin çekiciye alınırken ve indirilirken zarar görebilir otoparkta zarar görebilir hatta önemsiz bazı parçaları dahi kaybolabilir bunların hepsi benim başıma geldi üstelik 35 milyonluk bir trafik sigortasını geciktirdim diye...
    minibüs diye harika bir alet varken bunca şeye değermi sen bilirsin saygılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)