Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye Pist Şampiyonası 5-6 Temmuz tarihlerinde Bulgaristan'da yapılacak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar,

Nihayet TMF sezon bitmeden mail ile ilk iki ayağın Bulgaristan'ın Pleven şehrinde olacağını açıkladı. İlk yarış 5-6 Temmuz tarihlerinde olacak ve tüm masraflar TMF tarafından karşılanacak. Masraflara pasaport, vize, motorların ve yarışçıların götürülüp getirilmesi, konaklama ve yeme içme dahil... Bunca masraf yerine TMF'nin neden pistleri adam etmediğini de anlamış değilim.

Sponsorum Halis abinin markasını En büyük Sinbo başka büyük yooook Türk topraklarında temsil etmek isterdim ama markayı ülke sınırları dışına taşımak da ayrı güzel olur diye kendimi avutmaktan başka birşey gelmiyor elimden Bu sefer yarışı mutlaka izlemeye gelin diye ısrarcı olamayacağım, tabi gelmek isteyenleri engelleyemem

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    sen ne yaptın motoru ? en son cadde modundaydı. fakat koydugun foto pek eskiye benzemiyor. tekrar yarış moduna mı aldın ?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Yok ben iki hafta önce cadde moduna soktum, hala da cadde modunda. Bu hafta quickshifter taktım motora, yarın da Florya'ya Dyno'ya götürecem motoru ince ayar için. Önümüzdeki hafta da yarışa hazırlarım tekrar, zaten elim artık çok alıştır zırt pırt biryerlerini söküp takıyorum

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dikkat et de yalama olmasın
    Pist olayı garip bi olay ben akıl sır erdiremiyorum. Boşver bu da iyi birşey. (Belki bir nevi sus payı) Demek bulgaristanda da yarışmak varmış kısmette. Yarış ekibi masraflarını da karşılıyorlar mı Bak bakalım orada pistler nasılmış eğer bir gün ukraynaya karadan gelirsem uğrarım artık
    Bu arada Sinbo markası 600RR üzerinde bayağı güzel durmuş.

Ayrıca pazartesi istanbula iniyorum
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Nihayet TMF sezon bitmeden mail ile ilk iki ayağın Bulgaristan'ın Pleven şehrinde olacağını açıkladı. İlk yarış 5-6 Temmuz tarihlerinde olacak ve tüm masraflar TMF tarafından karşılanacak. Masraflara pasaport, vize, motorların ve yarışçıların götürülüp getirilmesi, konaklama ve yeme içme dahil... Bunca masraf yerine TMF'nin neden pistleri adam etmediğini de anlamış değilim.
    Türkiye pist şampiyonası ve Bulgaristan'da yarış.Nasıl bir tezattır.Bu federasyonun mevcut yönetiminden umut yok anlaşıldı.

Takımların ve sürücülerin boykot etmesi gerektiğini düşünüyorum.Sadece kişisel fikrim.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    1.geleneksel uluslararası Türkiye Pist Şampiyonası

Adını ben verdim.
    Yaşını Allah versin.

Kepazeliğin böylesi...

Bizim Motosiklet Federasyonu'nu Kayak Federasyonu'nun başına geçirsinler.
    Şampiyonayı Alp Dağlarında yaparlar.

Yine de kazasız belasız bir yarış geçirmenizi diliyorum.
    Hiç olmazsa onların pisti adam öldüren cinsten değildir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Airbrushİstanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim s2 250
    Anlamsızlığın ve abukluğun bu kadarı..

sus payımı derler, bişeylerin üstünü kapatmakmıdır bu .. nedir allah kerim.. bu zamana kadar bu parayı harcayarak pisti yapsalardı ya..

yinede orda olucaz değilmi mehmetim ;) bulgarı sallayıp gelicez bu arada benim logo gözükmüo mehmet lütfen düzgün poz ver motorla :D
    Airbrush İstanbul
    Airbrush Uygulamaları, Motosiklet Boya ve Grenaj Onarım Servisi.
    airbrushistanbul.com

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    yaris sirasinde koskocaman bir lc goturelım ozaman emokta olmıyacakmısıyız

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Mehmet Türkiye Pist Şampiyonasında başarılar. Bugünleri de gördük.

Türkiye Pist Şampiyonası 5-6 Temmuz ve 26-27 Temmuz Bulgaristan- Pleven’de

Bulgaristan, Pleven de 5-6 Temmuz ve 26-27 Temmuz’da şampiyonanın yapılacak olan 2 ayağına (süper moto ve pist yarışına) Türk yarışçılarımızı yarışa götürmeye teşvik etmek için aşağıdaki maddeleri sporculara federasyon sağlayacaktır. Yarışçılar sadece 150 ytl kayıt ve 200 ytl katılım parası ödeyecektir.

1- 1 yıllık pasaport ücretsiz

2- Bulgaristan vizesi ücretsiz

3- Motosikletin ve Sandık (ebat verilecek pazartesi)+ 4adet lastik İstanbul’dan Plevene nakliyesi

4- Yarışçıların Otobüs ile İstanbul’dan Plevene ücretsiz taşınması

5- Cuma ve Cumartesi günü ücretsiz otel konaklaması (sabah ve öğle yemeği verilecek)

6- 2 yarışcıya 1 adet olmak üzere mekanikerler için pasaport ve aynı imkanların ücretsiz sağlanması

7- Pistin tanıtılması

8- Perşembe aksam yada cuma sabah en geç saat 9.00 da Ayazaga ilhan nakliyat garajında motosikletler ve malzemeler hazır bulundurulacaktır. Otobuste bu noktadan kalkacaktır.

9- Gümrük giriş çıkışlarında federasyon gerekli kolaylıkları sağlayacaktır.

10- Dünyanın en güzel motokros parkuru olan Sevlievo motokros parkurunun yarıştan sonra gezdirilmesi

* Yarışa kendi araçları ile gelecek olanlar pasaport vize konaklama

gibi imkanlardan faydalanabilecektir.

NOT:

1. Vize formun arkalı önlü fotokopi çekilerek doldurulması-arakaya sayfanın (48.md.) imzalanması ekte form - TMF’ de alabilirsiniz )

2. 2 adet biometrik yeni çekilmiş fotoğraf

3. Pasaport (aslı) en az altı aylık süresi olacak

Evrakların 25.06.2008 Salı günü İstanbul A.O.S:S: Nazmi Akbacı İş Merkezi No 87 Maslak- adresinde olmalıdır.

Bilgi için Pazartesi günü itibari ile

Ali Ulusan 0532 626 44 70,

Deniz Hanım tel.0212 328 34 06-0532 344 49 70 telefonlarda ulaşabilirsiniz.

www.tmf.org.tr

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Hmm.. Yarışacaklar için ; TMF'nin sunmuş olduğu şartlar güzel, mekan güzel, hava güzel, ücretsiz konaklama ve yemekler güzel, e pist te güzeldir heralde... Ama TMF ne kadar ört bas etmeye çalışsada utanılacak durumda olduğunu değiştirmiyor. Yarışanların da buna sessiz kalması - hatta neredeyse herkesin memnun ve mutlu görünmesi - TMF'nin işlediği cinayetten farksız bir davranış.

Başarılar Mehmet. Sinbo-Minton sponsorluğunda iyi sonuçlarla seni karşılarız umarım.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm.. Şartlar güzel, mekan güzel, hava güzel, ücretsiz konaklama ve yemekler güzel, e pist te güzeldir heralde... Ama TMF ne kadar ört bas etmeye çalışsada utanılacak durumda olduğunu değiştirmiyor. Yarışanların da buna sessiz kalması - hatta neredeyse herkesin memnun ve mutlu görünmesi - TMF'nin işlediği cinayetten farksız bir davranış.

Başarılar Mehmet. Sinbo-Minton sponsörlüğünde iyi sonuçlarla seni karşılarız umarım.
    şartlar güzel mekan güzel demişsinde hocam pleven bizim bildiğimiz adıyla plevne köyden farksız bir yer cumartesi günü saat gündüz saat 3te gittik yemek yicek yer bulamadık gittik bakkaldan bisküvi aldık onada kazık attılar 1.5 euro aldılar leva yok diye yanımızda bi tane müze var o da türkleri ve gazi osmanpaşayı kötülüyor .koskoca Türkiyede yeterli pist yokta bulgaristanın köyüne gidiyolar(hoş sofya,ruse,plovdiv hariç heryeri köy bulgaristanın). izlemeye gidecekler içinde vize sorun olabilir bulgarlar bizi pek sevmezler
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ne demeli bilmem türkiye pist şampıyanosımı avrupa pıst şampıyonasımı
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @morrigan
    Başarılar Mehmet. Sinbo-Minton sponsorluğunda iyi sonuçlarla seni karşılarız umarım.
    Teşekkür ederim. Ben bu işin saçma sapan bişi olduğunu başından beri söylüyorum, TMF ne yapacağını bilemez durumda. Ben şartlar iyi olduğundan veya bize imkan sunulduğundan gitmiyorum, üstelik masraflraın TMF tarafından karşılanması da şartların iyi olduğunu göstermiyor bana göre, sonuçta motorların ve eşyaların oraya götürülmesi ayrı bir dert, bir de bunun dönüşü var, gecenin köründe gel, ertesi gün sabahın köründe işe git, bugün pasaport için işimi gücümü bırakıp 3 saatimi sıralarda beklemekle harcadım. Bulgaristan'a gitme meraklısı da değilim. Bu yarışa girmek istememin tek nedeni sponsorum Halis abiye karşı sorumlu olduğumdandır, TMF bu yarışı saçma da olsa Bulgaristan'da düzenlediyse kalkıp gidecem mecburen.

@silah1
    ne demeli bilmem türkiye pist şampıyanosımı avrupa pıst şampıyonasımı
    Bence daha güzel bir isim var, "TMF'nin içinde bulunduğu durumu örtbas etme ve insanların odağını başka noktaya çekme şampiyonası" desek daha doğru olur. Doğru hareket suçu kabullenip, hatalarını düzeltmek ve ülkemizdeki pistleri güvenli ve daha güzel şekle sokmak olmalıydı...

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    başarılar dilerim mehmet güzel bir yarış olur umarım .. yanlız bu pist te pek iç açıcı degilmiş .. sertaç la konuştuk geçen kukalar falan koymuşler piste .. bide kötü düşmüş sol omuza tulum yırtılmıştı gördüm .

umarım güzel bi derece yaparsın tekrar başarılar ....
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    başarılar diliyorum kazasız belasız güzel haberlerle dönersin inşallah
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, 5 Temmuz günü motorları yüklüyoruz, akşam saat 20.00 gibi de yola çıkılacakmış. Bakalım nasıl bir organizasyon olacak... Gidiş geliş biraz eziyet olacak gibi gözüküyor ama gidip göreceğiz artık...

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    gerçekten türkiyedeki yöneticilerimizin nasıl yetenekli olduklarının bi göstergesi,arkadaşlar biz malesef öyle bi ülkede yaşıyoruz radyasyonlu çayda içirilir,prince zam yapılıp bulgur yeriz denilir,pistimiz var hadi kilometrelerce yol gidip başka ülkede yarıştıracağız sizide denilir.ve bunların üzerine ne denilebilirki
    yarışçılarımıza bu yorucu hafta sonunda başarılar,tadını çıakrsınlar bedava gezinn,ama bence yöneticilerlede bu durumun saçmalığını konuşsunlar
    bidakka aklıma bişey geldide okadar masraf yapıp bulgaristana götürecekelrine neden ecclestone park'ta pardon istanbul parkta yapılmıyor bukadar masraf onun ücretini karşılayamıyordamı tee bulgaristana gidiliyor?

tifosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    Rezalette son perde.....

Böyle bişey olabilir mi yaa!!!!! Nerde hangi memlekette görülmüş böyle bişey...
    Senin kurban olduğum topraklarında MotoGP ve F1 gibi motorsporlarında en üst nokta yarışlarının yapıldığı pist varken, sen git Bulgaristan'da T Ü R K İ Y E P İ S T Ş A M P İ Y O N A S I adı altında yarış yap...
    Olacak iş değil...
    Federasyon elim kaza sonrası çuvalladığı gibi , maalesef yine çuvallamıştır.
    Hata üstüne hata yapmaya da devam ediliyor..

Bu yarışı Ülke dışında organize etmektense Federasyonumuz, elim kaza sonrası sezonun kalan yarışlarını iptal edip, bu şekilde yarış yapacak memleket arayacaklarına ve buralarda harcanacak paralarla pist yapımına başlansa daha güzel olmazmıydı... Evet belki harcanacak bu paralarla pist yapılamaz, ama safın belli olur, gösterdiğin duruş belli olurdu.. Hemde pistin adını Rahmetli nin adını koyarak...
    Üzülüyorum... doğrusu içim burkuldu bunu duyunca..
    Bu nasıl iştir nasıl zihniyettir... İnsan bunu duyuyurken utanır sıkılır..
    Hakkatten rezalett..!!
    Bu olay Federasyonun görev süresinin doldurduğunun resmidir...

Haa şu var...
    Bu yaşanan kaza olmasaydı,
    Sinan'ımızı pistte kaybetmeseydik,
    Sezon tüm hızıyla heyecanıyla devam ederken,
    Bu çekişmelere renk katmak adına Bulgaristan olur, Yunanistan olur, farketmez, Şampiyonanın 1 veya 2 adımını oralarda yapıyor olmak hoş olabilirdi,
    ama bu haliyle onur kırıcı olmuştur..

Ne yani, Koskoca Türkiye Cumhuriyeti' nin pist yarışı yapacak bir pisti yokmu,
    Peki varsa neden orada yapılamıyor?
    İZMİR

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bulgaristan'da Türkiye Pist Şampiyonası yarışı yapılması garip gelenler için birkaç örnek vereyim:

2005 yılında Almanya Turing Otomobilleri Şampiyonası (DTM) İstanbulPark'ta koşuldu. Hatta sanırım 2006 sezonunda Şangay'da (Çin!) bir yarış yapılmıştı. Almanya'da yarış yapacak pist yok mu? Var, ama farklı ülkelerde yarışmak avantajlı.

DTM'in 2000'den beri koşulduğu pistler:
    (2008 sezonu)
    Brands Hatch - İngiltere
    Le Mans - Fransa
    Catalunya - İspanya
    EuroSpeedway - Almanya
    Hockenheimring - Almanya
    Mugello - İtalya
    Oschersleben - Almanya
    Norisring - Almanya
    Nürburgring - Almanya
    Zandvoort - Hollanda

Almanya Turing otomobilleri şampiyonası yarışlarının sadece yarısı Almanya'da yapılıyor.

Çok sayıda ülkede yarışılması (yeterli destek varsa) spor ve sporcular açısından daha iyi olacaktır. Özellikle genç yarışçıların dikkat çekmesi, farklı ülkelerdeki yarışlar sayesinde kolaylaşır. Eğer dünyaya açılmak, dünya çapında işler başarmak istiyorsak dünyanın ayağımıza gelmesini mi bekleyeceğiz?

Mehmet abi, başarılar dilerim.

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulgaristan'da Türkiye Pist Şampiyonası yarışı yapılması garip gelenler için birkaç örnek vereyim:

2005 yılında Almanya Turing Otomobilleri Şampiyonası (DTM) İstanbulPark'ta koşuldu. Hatta sanırım 2006 sezonunda Şangay'da (Çin!) bir yarış yapılmıştı. Almanya'da yarış yapacak pist yok mu? Var, ama farklı ülkelerde yarışmak avantajlı.

DTM'in 2000'den beri koşulduğu pistler:
    (2008 sezonu)
    Brands Hatch - İngiltere
    Le Mans - Fransa
    Catalunya - İspanya
    EuroSpeedway - Almanya
    Hockenheimring - Almanya
    Mugello - İtalya
    Oschersleben - Almanya
    Norisring - Almanya
    Nürburgring - Almanya
    Zandvoort - Hollanda

Almanya Turing otomobilleri şampiyonası yarışlarının sadece yarısı Almanya'da yapılıyor.

Çok sayıda ülkede yarışılması (yeterli destek varsa) spor ve sporcular açısından daha iyi olacaktır. Özellikle genç yarışçıların dikkat çekmesi, farklı ülkelerdeki yarışlar sayesinde kolaylaşır. Eğer dünyaya açılmak, dünya çapında işler başarmak istiyorsak dünyanın ayağımıza gelmesini mi bekleyeceğiz?

Mehmet abi, başarılar dilerim.

tabiki söylediğin güzel,yani yarışçılarımızn farklı ülkelerde yarışması o ülkeleri tanımaları ve o ülkelerdede tanınmaları..fakat sorun bizim ülkemizde yarışaçak pist olmadığından dışarılara gitme ihtiyacı duyulması..vee federasyonun göz boyamaya çalışması vee malesef bazı insanlarında bu basit oyuna kanmaları,yani federasyanun istediğini elde etmesi,bide yarın tv de tmsf bulgaristanda yarış yapıyor şöle şöle imkanlar sunuyor diye bi haberde çıkarsa,vede tebrik yağarsa hiç şaşırmam..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler