Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GS500 den sonra BURGMAN400

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Arkadaşlar üstünde çok emek verdiğim GS mi üzülerekte olsa sattım...ama anlarsınız ya işte her sene motosiklet değiştirmek istiyor insan hemde fazla değer kaybedip hiç pahasına gitmesini istemiyorum.Bu yüzden aldığım her motor aynı anda satılıktır.

Gördüğümde hep iç geçirdiğim,önümden geçsin diye dua ettiğim,geçerken her hattını kaçırmadan izlemeye çalıştığım,bir gün mutlaka benim olacaksın dediğim BURGMAN 400 e yaklaşmış durumdayım...fakat şu bir sorundur ki 500 cc lik bir motosikletten indim ve Burgman ın beni tatmin edebileceğini pek sanmıyorum...tabi ki burgmanı kullanırken zaten gs500 gibi agresif bir sürüş segileyemeyeceğim.Rahatlığıyla,şıklığıyla ve havasıyla gerçekten çok hoş ama sonuçta bu bir scooter...

...kafamdaki soru işaretlerini size şöyle yansıtayım...
    1-Tabi ki 500cc lik vitesli bir makina kadar olmaz ama yinede ivmelenmesi ve ara hızlanmaları tatmin edici düzeydemidir?

2-Motorlarının ömürleri(ki ben fazla km gitmiş bi tane göremedim) kaç bine kadar gider ve maksimum kaç km.de bir Burgman alınır????(En çok kafamı kurcalayan konu bu)

3-Özellikle grenaj konusunda parça sıkıntısı var mıdır?

4-İki kişiyle giderken denge kaybı ne kadar olur,alçalmadan dolayı kasislerde sıkıntı yaratır mı?

5-Kronik bi rahatsızlığı var mıdır?

...şuan aklıma gelenler bunlar sizinde eklemek istediğiniz birşeyler olursa merakla okurum...Teşekkür ediyorum şimdiden...Saygılar...
    2 W H E E L S R I D E R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lasim-109.html

Suzuki Burkman kullanıcıları başlığında (yukardaki link) istediğiniz soruların tüm cevaplarını bulacağınızı düşünüyorum. Kararınızda size faydalı olacaktır. Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    selam arkadaşım sorularına cevap olarak:
    1.ivmelenmesi hiç bir zaman gs500 gibi olamaz ama 250 lik bi vitesli kadar ivmelenir ancak. kocaman bi balinanın üstünde arkana dayanmış olarak otururkende o ivme seni fazlasıyla memnun eder.
    2.burgmanusa sitesinde birçok konuştuğum insanların bi çoğunun makinası 50.000nin üstünde. motorun yağını suyunu vs. eksik etmessen rahatlıkla o kilometreleri görürsün. ben 20k deyim. motor temizse kmsine bakılmadan alınır.
    3.piyada çok olmasından dolayı parça sıkıntısı pek yok gibi en abidik gubidik parçasınıda 3 hafta içinde japonyadan getiriyorlar. fiyatları makul seviyede.
    4.2kişi kişi giderken bu motor kadar dengeli başka bi motor kullanmadım.artçının yaptığı bütün dengesiz hareketleri minimum seviyede hissediyorsun. ağırlık merkezinin yere yakın ve aks aralığının uzun olması bu konuda bi avantaj oluyor. ama kasislerde altı sürtebiliyor ve bozuk yolu kesinlikle sevmiyor...asfalttan çıkınca üzmeye başlıyor ama asfaltta bir goldwing kadar keyifli.
    5.tek kronik rahatsızlığı yağ eksilmesi normal yağ değişimi km sine gelmedende arada yağını kontrol edip gerekirse eklemekte fayda var.
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    eminmisin yahu???? vitesliden bir scooter makinaya geçiş... millet gider mersin'e, biz gideriz tersine dicem ama zaten mersindeyim )) şaka di mi?? şakacııııııııı.................... bari nexus 500 düşün... görünüş ve cc olarak daha hoş
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede nexus 2.el düşünmelisin ineceğin motosikletten sonra sadece rahatlık keyfi alırsın sanıırm.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben de burgman da karar kılmıştım nexus almadan önce ama nexus kısmet oldu. Burgman'a da hala hayranım. Yanımdan geçen burgmanları hep inceden süzüyorum. Ama nexustan hiç bir zaman şikayetçi olmadım. Aradığın konforsa burgman, hız ve güç ise nexus. Tek diyeceğim bu. Ama nexusun kronik bir tek rahatsızlığı var, parçaları çok pahalı. Haberin olsun. Şimdiden hayırlı olsun.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    arkadaşlar evet Nexus da çok hoş bir motor...hızı konusundada hiç süphem yok...buraya kadar herşey iyi...fakat parça fiyatları konusunda sıkıntı yaşatacak bana ATLANTIC ınde dediği gibi parçaları çok pahalı...

Burgman ı tercih etmemin en büyük sebeplerinden biride iri cüssesidir...benim boyum 1.85 kilom 87 e bir de abim var onunda boyu 1.85 ve kilosu 100ü aşkın...yani gerektiğinde bazı yerlere ikimiz gideriz ve Nexus un bizim altımızda ne kadar küçük duracağını biliyorum...Burgman da böyle bir sorun yok...bu yüzden tercihim olmuştur ve görüntüsü daha çok hoşuma gitmiştir hep...

Aslında bende daha büyük bir motosiklete binmek istiyorum ama şuan bir Race e verecek param yok Naked dan zaten yeni indim e hep istiyordum zaten daha fazla büyütmeden bi Burgman sahibi olmak istiyorum...

...Şöyle bi soruda yönelteyim o zaman size...
    ???????HONDA SILVER WING 600???????? (bu scooterların piyasası biraz düşük geldi bana neden böyledir ve boyutları nasıldır?? kullananlardan ve ya bilenlerden yardım bekliyorum...
    2 W H E E L S R I D E R

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Şimdi boyut konusuna girersek nexus burgmanın yanında küçük kalmaz yalnız. Lastik ebadı da daha büyük. Yakından hiç görmedin sanırım. Boyutlarını araştırıp yazıcam şimdi...

Nexus : Uzunluk 2.090 mm - Genişlik 765 mm - Aks aralığı 1.515 mm
    Burgman : Uzunluk 2.270 mm - Genişlik 760 mm - Aks aralığı 1.385 mm

18 cm. daha uzunmuş sadece. Neyse konu bu değil zaten. Silverwing'te güzel makine. Ama burgman daha güzel.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gs 500 kullanmış adama nexus yakışır hocam başka lafım yok

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bence de kesinlikle nexus düşünmelisin
    Saygılar...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Valla zor tercih.Vitesliden sorna kesin kez bir performans kaybı yaşıyacaksınız ama performas kaygınız yoksa burgman iyi bir tercih. GS500ü kaça sattınız?Çok yakıt harcıyormu GSler
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla zor tercih.Vitesliden sorna kesin kez bir performans kaybı yaşıyacaksınız ama performas kaygınız yoksa burgman iyi bir tercih. GS500ü kaça sattınız?Çok yakıt harcıyormu GSler
    6000 YTL ye verdim GS mi...yakıtıda korkulacak düzeylerde değil hatta o performansa göre az bile yakıyor denilebilinir...tam net bir rakam söyleyemeyeceğim ama ben şikayetçi değildim zengin olmamama rağmen
    2 W H E E L S R I D E R

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    çok ilginç... ben de burgman vardı...gs 500 üde ben düşünüyodum son günler de ...fiyatı biraz makul gözüküyo....

sevgili maxx burgman binip binebileceğin en rahat motor...bir motor emin ol bundan daha rahat olamaz...altı yere yakın ama... çokda sorun olmuyo...fiyatıda hesaplı bence ..iyi bir pazarlıkla cebinde para bile kalabilir...yalnız temiz bir motor seçmeye özen göster...parçası her motor gibi pahalı...

sende motor kaç modeldi....kaç bindeydi...bi 2004 ü bana 5750 ye bıraktılar...nasıl??
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)