Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlere Dikkat Çekmek Amaçlı Türkiye Turu Sponsor Arayışı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Motosikletlere Dikkat Çekmek Amaçlı Türkiye Turu Sponsor Arayışı...

Çok yakın bir arkadaşım motosikletlerin Türkiye'de yaşadığı sorunları bir nebze olsun azaltmak ve "Trafikte Biz De Varız" fikrini insanlara aşılamak adına kendi motosikleti ile bir Türkiye turu yapmaya karar verdi.İzleyeceği rota toplamda 37 ili kapsıyor ve 1 Temmuz 2008'de başlayıp 1 Eylül 2008'de turu bitirmeyi amaçlıyor.

1. İstanbul
    2. Kırklareli
    3. Tekirdağ
    4. Edirne
    5. Çanakklale
    6. Balıkesir
    7. İzmir
    8. Aydın
    9. Muğla
    10. Antalya
    11. Mersin
    12. Adana
    13. Osmaniye
    14. Hatay
    15. Antep
    16. Kilis
    17. Urfa
    18. Mardin
    19. Şırnak
    20. Hakkari
    21. Van
    22. Ağrı
    23. Iğdır
    24. Kars
    25. Ardahan
    26. Artvin
    27. Rize
    28. Trabzon
    29. Giresun
    30. Ordu
    31. Samsun
    32. Sinop
    33. Kastomonu
    34. Bartın
    35. Zonguldak
    36. Düzce
    37. Kocaeli
    38. İstanbul

İsteği sadece yol masraflarını karşılayacak ve bu yolculuğun bir şekilde hayata geçirilmesine yardımcı olabilecek bir veya bir kaç duyarlı sponsor bulabilmek ki bu toplamda çok yüksek bir miktar değil.
    Kendisi aynı zamanda profesyonel fotoğrafçı olduğu için tüm yol hikayesini ayrıntılı olarak fotoğraflamayı da düşünüyor ve gerektiği takdirde sponsor firma ile yolculuğun yayınlanması karşılığında da anlaşmaya hazır.
    Bu konuda siz motosiklet kullanıcılarının da fikirlerini almak istedik.
    Siz bu yolculuğa ve misyonuna nasıl bakıyorsunuz, önerileriniz nelerdir?
    Her hangi bir konuda yardımcı olmak isteyenler kendisi ile aşağıdaki elektronik posta adresinden irtibata geçebilirler...

İbrahim Şimşek
    simsek_digital@msn.com
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    güzel fikir allah yardımcısı olsun inşallah sponsor bulunur
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence de güzel bir fikir.. ama kolay birşey değil daha önceden böyle bir deneyimi olmuş mu ??

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda

inşallah bir sponsor bulunur
    Arkadasımız geldıgı zaman bızde elımızden gelen destege hazırız sımdıden.
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Valla bu ülkede kimse sponsor işine sıcak bakmıyor . Reklam için ceplerinden azda olsa para çıkması kimsenin hoşuna gitmiyor.Çıkartacağımız karikatür dergisi için mersinde bulunan ( Türkiye Çapında ) bir süper marketin sahibi ile görüştük adam valla satışlarımız çok iyi paramızda bol reklama meklama ihtiyacımız yok dedi .

mODİFİYE cANAVARI

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de güzel bir fikir.. ama kolay birşey değil daha önceden böyle bir deneyimi olmuş mu ??
    daha önceden benzer bir deneyimi yok ancak kendisi çok deneyimli bir motosiklet sürücüsü, 20 yıldan fazladır motosiklet kullanıyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    güzel bir fikir de bu arkadaşın niye kendisi ortaya çıkıp bizzat anlatmıyor?

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir fikir de bu arkadaşın niye kendisi ortaya çıkıp bizzat anlatmıyor?
    çünkü MT'ye üye değil ve konunun erken açılması için benden rica etti açmamı
    çok fazla bilgisayar başında olmadığı için de ben uygun görüp açtım başlığı...
    gereksiz şüpheli bir yaklaşıma gerek yok yani
    zaten ülkemizde bu tip misyonu olan kişilere yeterince zorluk çıkarılıyor
    bir de biz çıkarmayalım, haksız mıyım?

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    oo süper helal olsun bu aradaşa böle bi türkiye turu yapmak yürek ister
    ama benim bu kişiye bi sorum olcak adana osmaniye antep hatay ve urfaya kadar geliyoda maraşa nie uğramıyo be kardeşim cık cık cık olmadı şimdi
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    zaten bu başlığı bunun için açtık, sizlerden gelen fikirleri de değerlendirip yolculuğu gözden geçirmek çok daha sağlıklı olacak...
    ama takdir edersiniz ki şu anki rota bile yeterince uzun ve en azından benzin sponsoru bulunamazsa bu güzergahın bile %100 tamamlanması yeterince zorluk çıkaracak arkadaşıma...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tura çıkacağı mankina ne marka ?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Resimdeki metalik gri Honda CBF 250

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı byfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo süper helal olsun bu aradaşa böle bi türkiye turu yapmak yürek ister
    ama benim bu kişiye bi sorum olcak adana osmaniye antep hatay ve urfaya kadar geliyoda maraşa nie uğramıyo be kardeşim cık cık cık olmadı şimdi
    Denizli'yede ugrasın o zaman bızde Bir cay ıcer
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili luxor bu gibi bir tur kişisel amaçlıdır. yani arkadaşının amacı gezmek bunada destek arıyor . hemen hemen her motorcunun yapmak istediği bir şey bu .. Sponsorlar nerede ise imkansızı denyecek kişi olursa arkasına geçer.

Ümmet perkitan gibi 125 cc çin scooteri ile 8 türkiye turu atarsan ancak o zaman dikkat çekersin .. bizim buradan g. Koreye gitme niyetimiz vardı 400 cc aletlerle ona sponsor bulamadık yaklaşık 25000 km yoldan bahsediyorum .. bu yol onun yanında şehir içi gezisi kalır ..

İşallah sponsor bulunur ama ben hiç umutlu değilim .. 250 cc bir motorla yapılacak toplamı taş çatlasa 4000 km olacak bu yol da imkansız veya çok zor birşey yok. ha bu arkadaş bu yolu yürüyerek gidecekse ki ona bile sponsor çıkarmı bilmiyorum ama bu gezi işi zor derim ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    kırklareli dönüşünde tekirdağa giderken muratlıdan geçecektir Shell Benzinliği karşısında Dükkanım Yemek Ve Çay BEnden buyursun söylersin
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Tek başına ne kadar dikkat çekebilir?Bir konvoy olsa veya katılan katılsın dense bir dikkat çekme olabilir ama tek başına ne yaparsa yapsın dikkat çekmez.Kusura bakmayın ama dikkat çekme amaçlı gibi gelmiyor bu gezi.Yol hikayeleri ve foto. içinse tekliflerini yayın evlerine götürür medya kuruluşlarına teklif sunar vs... aradanda motosiklet için dikkat çekme gibi bir şeyler yapılır.Ama ben türkiyeyi motorla gezmek istiyorum sponsor lazım,bana biraz komik geliyor.Bende hindistana motorla gitmek istiyorum ,bende sponsor arıyorum...?Bu tarz içerikli şeyler bireysel olmamalı ,madem dikkat çekmek istiyorsunuz o zaman katılımcıda olmalı ki ,o zaman amacına ulaşsın.Ybr 125 ile o güzergahın büyük bir kısmını yapmış olan mt üyesi zaten var bence hiçbir şekilde dikkat çekmemiştir mt haricinde birde gittiği illerde vay be edirneden burayamı motorla geldin helal...
    Ben böyle bir şeye sponsor olmazdım,1- firma reklamını ve büyüklüğünü nasıl yapacak
    2-Yazdığı yol hikayeleri veya yazıları + foto.lar belgesel niteliği ne kadar taşıyor
    Ancak bulacağı sponsor geçerken benim yerimde bir soğuk ayran içsin ,yemek yesin en fazla konaklama benden(Tanrı misafiri.)

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben sadece elçiyim burada,
    sonuç olarak bugün yada yarın kendisi üye olup sanırım sorularınıza cevap verecektir
    onun adına sorularınıza yanıt veremem çünkü...

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    valla güzel bi fikir ama sanmıyorum ki sponsor bulunsun.
    şahsen sponsorum olsun dünya turu yapmazsam neyim.

bide dikkat çekme açısından neler yapacak acaba arkadaş. sadece fotoğrafmı çekecek.

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    bence yetersiz bi girişim olur bu tur,çünkü zaten türkiyede birçok motorcu tur yapıyor yani bence dikkat çekmek için yapılmayan bi şley yapmak lazım,oda neymi ağrı dağına motorla çıksın yani yapacağı şey haber kanallarıda yayınlayacak kadar önemli olmalı (haber kanallarında çok önemli şeyler yayınlandığını sanmıyorum...?)
    yani demem oki bu şekilde arkadaşın niyeti hernekadar saf bi düşünce olsada duyanlara bit yeniği varmış gibi gelmesi normal
    bi başka öneride arkadaşın bi an önce mt ye üye olsun ve her gittiği ilde konvoylar oluşturulup kamuoyu açıklaması yapılsın,belki bu şekilde daha dikkat çekici bi haraket yapılabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çünkü MT'ye üye değil ve konunun erken açılması için benden rica etti açmamı
    çok fazla bilgisayar başında olmadığı için de ben uygun görüp açtım başlığı...
    gereksiz şüpheli bir yaklaşıma gerek yok yani
    zaten ülkemizde bu tip misyonu olan kişilere yeterince zorluk çıkarılıyor
    bir de biz çıkarmayalım, haksız mıyım?
    şüphem yok arkadaşım niye olsun,Böyle bir geziye niyetlenen kişi elbette samimidir.Destek se işte destek.Yazımı sonuna kadar okuduğunda
    zorluk çıkardığımı düşünebilecek misin?

Öncelikle proje sahbinin samimiyeti, onu projesini uygulanır kılmaya yetmez
    Rotadan çok daha fazla şahsın nitelikleri önemli olacaktır.
    Hangi nitelikleri var?
    Motosiklete bakışı ve motosiklet üzerindeki geçmişi nedir?
    Daha önce hangi benzer çalışmalarda bulunmuş? bunları bizzat açıklaması gerekmez mi?
    Gitmekten ziyade bir düşünceyi anlatmaksa asıl amaç; önce o düşünceyi ayrıntılı olarak motorculara anlatsın,katkılarını istesin.
    Net mesajları hatırlatmayan,gitmiş olmaktan daha çarpıcı,akılda kalıcı olmayan bir projeye kimse sponsor olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler