Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türk polisinin duyarlılığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tolgabindal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf500
    Bizim sıfır activa çalınmıştı geçen gün polis bizim arabayı kaldırmış babam arabayı almaya otoparka gidince 40 50 tane motor hurda gibi atılıp duruyomnuş bizim çalınan motora benzeyen varmış bitane bugün motorun evraklarını alıp gidip bakalım dedik gittik otoparktaki polis bakamassın git başkomsere gittik oda tamam bakın dedi tam bakıcaz motorlar üstüste atıldığı için 2 mooru çekmemiz gerekiyodu tam çekçektir o polis geldi bağırark kardeşim hadi baktınız gidin burdan dedi babamda ne baktınız kardeşim bakmadık daha dedi yine bağrınca karakola gittik konuştuk ordan aradılar bunları otoparka gidip baktık bizim motor çıkmadı sora otoparkçıyla sohbet ettik adam plakasız gelenleri plakasız diye kaydediyoz diyo babamda söyledi kardeşim çalınan motorun plakasımı olur şaseye göre yapın dedi üzgün bi şekilde döndük sonra ama orda ne motorlar vardı 5000de activa 6000 çiziksiz cbf150 hurda olcak zamanla içim yandı bunlara bi dur demek gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

pekı o motorlar alınamıyor mu para karsılıgında

tolgabindal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf500
    alınmaz tabi adamın motoru belki bulunur

Motosikleti
    Honda 600RR Hannspree
    Alıntı tolgabindal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim sıfır activa çalınmıştı geçen gün polis bizim arabayı kaldırmış babam arabayı almaya otoparka gidince 40 50 tane motor hurda gibi atılıp duruyomnuş bizim çalınan motora benzeyen varmış bitane bugün motorun evraklarını alıp gidip bakalım dedik gittik otoparktaki polis bakamassın git başkomsere gittik oda tamam bakın dedi tam bakıcaz motorlar üstüste atıldığı için 2 mooru çekmemiz gerekiyodu tam çekçektir o polis geldi bağırark kardeşim hadi baktınız gidin burdan dedi babamda ne baktınız kardeşim bakmadık daha dedi yine bağrınca karakola gittik konuştuk ordan aradılar bunları otoparka gidip baktık bizim motor çıkmadı sora otoparkçıyla sohbet ettik adam plakasız gelenleri plakasız diye kaydediyoz diyo babamda söyledi kardeşim çalınan motorun plakasımı olur şaseye göre yapın dedi üzgün bi şekilde döndük sonra ama orda ne motorlar vardı 5000de activa 6000 çiziksiz cbf150 hurda olcak zamanla içim yandı bunlara bi dur demek gerek
    dünyanın en uzun cümlesi sanırım, tek bir noktalama işareti yok!

Biz alıştık artık o tür davranışlara. Normal karşılıyoruz...

---

Devletin ; herhangi bir sebeple alıkoyduğu motorlu araçlar sahipleri tarafından alınmamışsa belli yıllar sonra açık artırma usülü ile satılığa çıkıyor. Mesela motorun bağlanmasından 10 yıl sonra satış ihalesi yapılıyor. Ama 10 yıl gibi bir sürede açıkta kalan motordan ne beklersin ki.

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    hırsızlık var ortada .ç.ç

hırsız kim şimdi emanetçi mi yoksa hızrsız mı ?

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    bir zaman sonra açık arttırmayla satıyorlar yada kendi içlerinde parasıyla paylaşıyorlar
    Ölümüm vatanım için olacaksa,Topragimda BORDO-MAVI güller acacaksa,
    Fatiha'dan sonra Trabzonspor Marşı okunacaksa,Mezar taşımda TRABZONLU dogdu TRABZONLU öldü yazacaksa,Varsin böyle ölüm hoşgelsin....

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinizde savcılıktan alınmış bir evrak olmadan bakmanız Kanunen yasal değil..
    Yani Başkomiser insiyatif kullanmış..Ama polis o parktan sorumluysa bu
    onun otopark sahibi olduğunu göstermez..Yani orada görevli ve görevini yapmaya çalışmış, birtek görevini aşan konusu var oda hitap şekli..
    Polis hatalı..Sizin anlatımınıza göre konuşuyorum tabi.(Bağırarak konuşması)..
    Orda haklısınız..Şikayet hakkınızı saklı tutmuş nezaketli davranmışsınız..Tebrik ediyorum sizi..

Ama birde olayın şu tarafından bakalım..

Siz oraya gittiniz.Ve motosikletinizi şans bu ya buldunuz..
    Ama motosikletiniz kırık dökük ve parçaları çizilmiş..
    Kendi kendinize kızıp söylenirken Polis yanınıza geldi..Sizde motosikletin ne
    hale geldiğini serzenişli olarak, üzülerek anlatmaya başladınız..
    Poliste;
    "günde 3-4 kişi gelip motosikletini bulma amacıyla bu motosikletleri ordan oraya kaldırıp indiriyor..Belki o esnada olmuştur.".Dediğini farzedelim..
    Tepkiniz ne olurdu..
    Veya ne düşünürdünüz o zaman..Gelen 3-4 kişi hakkındaki düşünceniz ne olurdu..O kişiler için polise ne tavsiyede bulunurdunuz..

Yani kısaca anlatmak gerekirse;
    Otoparka alınan her araç tutanaklarla teslim edilir.Bu tutanaklarda o aracın
    hasar durumu yazılır..Eksiklikler belirtilir..
    O tutanaktan sonraki sorumluluklar otopark görevlisine aittir..

İnşallah motosikletiniz bulunur birgün..Ve bulunduğunda sizden ricam
    o dediğim tutanağa bakın ve tutanak ahrici bir eksiklik görürseniz
    Kanuni haklarınızı kullanın..

Açtığınız başlıkta Türk Polisi'nin derken benide içine katmış ve
    genelleme yapmışsınız..
    Bakın ben mesajımda genelleme yaparak yazmadan sadece sizi muhatap aldım..
    Lütfen Hak ve Sorumluluklarımızın bilincinde olarak yaşayalım..
    Size soruyorum peki..
    Evinizde Anayasa ve Kanunlar'la ilgili bir kitabınız varmı?
    Varsa ,içindeki kanunlara baktınız mı?Açıp okudunuz mu?.
    Bence okumadınız..
    Çünki okumuş olsaydınız açtığınız başlıkla yasal suç işlemiş olduğunuzu bilirdiniz.
    Hatta forumumuza bile üye olurken bazı kuralların okunup bilinmesi yönetim
    tarafından istenir.Kanımca bunuda okumadan imzalamışsınız forumdaşım..
    .
    http://www.motosiklet.net/forum/foru...-kurallar.html

Şimdi mod arkadaşları uyaracam ve başlığı değiştirmelerini isteyeceğim.

Ben ; bana düşen sorumluluğumu(forum üyesi olarak) yerine getireyim de..
    .Bana bu Sorumluluğu yükleyen kural aşağıdadır..Okuyun lütfen..
    + Forum içerisinde rahatsız olduğunuz mesajları , üyeleri forum içerisinde tartışmadan önce lütfen forum yöneticileri bildirin. Forum yöneticileri gerekli düzenlemeyi yapacaklardır.
    .
    30. Reklam amaçli, bazi kisi ve kurumlari yüceltici veya asagilayici mesajlar atilamaz. Bu kurallari ihlal eden konu/mesaj'lar uyarilmaksizin silinebilir, kilitlenebilir, tasinabilir. Bu kurallarin ihlalinin devaminda, üyeler hakkinda gerekli yaptirimlar söz konusu olacaktir. Bu kurallarin uygulanmasinda, forum yöneticileri, takdir haklarini kullanmakta serbesttir.
    .
    Mesaja Ek: 1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu' nun, internet üzerinden haberleşmeye; yani doğal olarak bize de bir takım etkileri olmuştur. Kısaca forumlar üzerinden yapılan bazı haberleşmelerede ceza verileceği belirtilmiştir.

Madde 125, 1. Fikra:
    "Bir kimseye onur, seref ve sayginligini rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakistirmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, seref ve sayginligina saldiran kisi, üc aydan iki yila kadar hapis veya adlî para cezasi ile cezalandirilir. Magdurun giyabinda hakaretin cezalandirilabilmesi icin fiilin en az üc kisiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."

Madde 125, 4. Fikra:
    "Ceza, hakaretin alenen islenmesi halinde, altida biri; basin ve yayin yoluyla islenmesi halinde, ücte biri oraninda artirilir."

Lütfen foruma gönderdiğiniz mesajlarda kullandığımız kelimelere biraz daha dikkat edelim.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pekı o motorlar alınamıyor mu para karsılıgında
    biz "nie śasi numaralarindan plakasi tespit edilip sahibine haber verilmio" die dsunuyoruz sen ucuza kapatma derdindesin

Bilgilendirdiginiz icin tesekkurler soylediklerinize katiliyorum ancak basligin rencide edici oldugunu dusunmuyorum, kucuk bir serzenis var sadece bence

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun otopark sahibi olduğunu göstermez..Yani orada görevli ve görevini yapmaya çalışmış, birtek görevini aşan konusu var oda hitap şekli..
    Orda haklısınız..Şikayet hakkınızı saklı tutmuş nezaketli davranmışsınız..Tebrik ediyorum sizi..

Poliste;
    "günde 3-4 kişi gelip motosikletini bulma amacıyla bu motosikletleri ordan oraya kaldırıp indiriyor..Belki o esnada olmuştur.".Dediğini farzedelim..
    Tepkiniz ne olurdu..
    Veya ne düşünürdünüz o zaman..Gelen 3-4 kişi hakkındaki düşünceniz ne olurdu..O kişiler için polise ne tavsiyede bulunurdunuz..

genelleme yapmışsınız..
    Size soruyorum peki..
    Bence okumadınız..
    Çünki okumuş olsaydınız açtığınız başlıkla yasal suç işlemiş olduğunuzu bilirdiniz.
    .

.Sorumluluk yükleyen kural aşağıdadır..Okuyun lütfen..

.
    Mesaja Ek: 1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu' nun, internet üzerinden haberleşmeye; yani doğal olarak bize de bir takım etkileri olmuştur. Kısaca forumlar üzerinden yapılan bazı haberleşmelerede ceza verileceği belirtilmiştir.

Madde 125, 1. Fikra:
    "Bir kimseye onur, seref ve sayginligini rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakistirmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, seref ve sayginligina saldiran kisi, üc aydan iki yila kadar hapis veya adlî para cezasi ile cezalandirilir. Magdurun giyabinda hakaretin cezalandirilabilmesi icin fiilin en az üc kisiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."

Madde 125, 4. Fikra:
    "Ceza, hakaretin alenen islenmesi halinde, altida biri; basin ve yayin yoluyla islenmesi halinde, ücte biri oraninda artirilir."

Lütfen foruma gönderdiğiniz mesajlarda kullandığımız kelimelere biraz daha dikkat edelim.

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Poliste;
    Tepkiniz ne olurdu..

genelleme yapmışsınız..
    Size soruyorum peki..
    Bence okumadınız..
    .

.Bana bu Sorumluluğu yükleyen kural aşağıdadır..Okuyun lütfen..

.

.

Madde 125, 1. Fikra:

Madde 125, 4. Fikra:

Muratt abii sakin ol yaww

bence arkadas polıs memurunun bagırmasından yola cıkarak böyle bir başlık acmıs..(ama Turk polısı demıs ayıp etmıs)

[B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    muratım haklı bence de başlık değişmeli,bu tür yazılar güvensizlik yaratır asker ve polis sayesinde evimize rahatça giebiliyoruz,

Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muratt abii sakin ol yaww
    Ozan'ım sakinim...
    Sadece başlığın hatalı olduğunu ve konu açarken lütfen o bölümdeki kurallar çerçevesinde başlık açılması gerektiğini belirtmek istedim..
    Zaten yönetime bildirdim..Şuan online olan mod olmadığı için yakın zamanda değişeceğine eminim..
    Kurumlar herdaimdir ama kurum çalışanı yel gibidir..Eser geçer..

Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratım haklı bence de başlık değişmeli,bu tür yazılar güvensizlik yaratır asker ve polis sayesinde evimize rahatça girebiliyoruz,
    Cengiz abim haklısın tabi..

Abi bu arada o seninle konuştuğumuz Bmw parçası konusunu da takip ediyorum.
    Haber bekliyorum servisten..Unutmadım..Aklımda abim..

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o motosikletin satılması konusunda bi başlık vardı geçenlerde..çok ucuz bi fiyata satın alınabılıyordu ama belli bir süre geçince tabi...aglayanın malı gülene yar olmaz kanaatindeyim...!

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motosikletin satılması konusunda bi başlık vardı geçenlerde..çok ucuz bi fiyata satın alınabılıyordu ama belli bir süre geçince tabi...aglayanın malı gülene yar olmaz kanaatindeyim...!
    senin dediğin olay gümrükte kalan motosikletlere uygulanıyor..

pff..

benim motorum calınacak bulamıycam,1 sene sonra bi yerde gorucem adam diycek ben bunu satın aldım:S

ayrıca ruhsat benim üzerimeyken...

sence mumkunmu_?
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    memleket memuru malesef ki çalışmak istemiyo... ^^devletten aylık -allahtan sağlık ^^ modunda emekliliğini bekleme gayretinde ...o memur size yardımcı olmayı ^^ uğraşmak^^ olarak görüyo... ve sizden en kolay nasıl kurtulurum diye bakıyo...yıllardır bi sürü memleketim memuruyla muhatap oldum ... malesef ki genel anlayışları bu çok traji komik
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajı inceledim ne başlıkta nede içerikte polise hakaret unsuru içerecek herhangi bir laf yok .. Neden eleştiriye açık değiliz .. Vatandaşın canı yanmış bide üstüne üstlük azar işitmiş.. Bende bir asker çocuğuyum .. Aynı olayı asker yapsa ve başlık türk askerinin duyarlılığı olsa yine değişen bişi olmazdı ..kısıtlayıcı yasakçı zihniyetin kalkması gerektiğini hep savundum .. bence başlıkta değişme gerektirecek bir hakaret unsuru yoktur. Devlet küçük düşürülmemiş yanlış uygulaması açığa vurulmuştur.

Plakaya göre kayıt yapıyoz demiş .. Vatandaş hali ile sormuş ya plakasız gelirse nolacak .......... Nolacak buna bir cevabınız varmı sayın gergerli ... kayıt altına alan memurun umurundamı kıt kanaat geçinen vatandaşın borç harç aldığı mal ..

Ha sizde kolaymı kazanıyosunuz .. Sizlerde çok zor şartlarda görev yapıyosunuz .. yeri geldiğinde başarısını alkışladığımız teşkilatın adı Türk polisi oluyorda .. Yanlış uygulama yapıldığında neden Türk ibaresi kullanılamıyor.

Deseydi ki arkadaş verdik rüşveti aldık motoru hemen işlem yapardık neden .. almak kadar vermekte suç .. veya hakaret içeren bir kelime kullansa forumdan uzaklaştırırdık. Daha önce defalarca bu tip uygulamaları yaptık .

Lütfen bırakın canı yanan vatandaş konuşsun . AB ye girmeye niyet eden bir ülkede bunları konuşuyo olmak bile bence yersiz.

Her camiada iyiside vardır kötüsüde ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bencede bu otoparrların acı hali bu arkadaşın motoru için izmitte gittik ne ilgi ne alaka ve motorların hali içler acısı siz siz olun aman motor felan çaldırmayın
    Drift Religion
    fatih şubesi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajı inceledim ne başlıkta nede içerikte polise hakaret unsuru içerecek herhangi bir laf yok .. Neden eleştiriye açık değiliz .. Vatandaşın canı yanmış bide üstüne üstlük azar işitmiş.. Bende bir asker çocuğuyum .. Aynı olayı asker yapsa ve başlık türk askerinin duyarlılığı olsa yine değişen bişi olmazdı ..kısıtlayıcı yasakçı zihniyetin kalkması gerektiğini hep savundum .. bence başlıkta değişme gerektirecek bir hakaret unsuru yoktur. Devlet küçük düşürülmemiş yanlış uygulaması açığa vurulmuştur.

Plakaya göre kayıt yapıyoz demiş .. Vatandaş hali ile sormuş ya plakasız gelirse nolacak .......... Nolacak buna bir cevabınız varmı sayın gergerli ... kayıt altına alan memurun umurundamı kıt kanaat geçinen vatandaşın borç harç aldığı mal ..

Ha sizde kolaymı kazanıyosunuz .. Sizlerde çok zor şartlarda görev yapıyosunuz .. yeri geldiğinde başarısını alkışladığımız teşkilatın adı Türk polisi oluyorda .. Yanlış uygulama yapıldığında neden Türk ibaresi kullanılamıyor.

Deseydi ki arkadaş verdik rüşveti aldık motoru hemen işlem yapardık neden .. almak kadar vermekte suç .. veya hakaret içeren bir kelime kullansa forumdan uzaklaştırırdık. Daha önce defalarca bu tip uygulamaları yaptık .

Lütfen bırakın canı yanan vatandaş konuşsun . AB ye girmeye niyet eden bir ülkede bunları konuşuyo olmak bile bence yersiz.

Her camiada iyiside vardır kötüsüde ..

Ulu önderin işaret ettiği, bizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracak zihniyet budur.

Sadece açıklama kısmında bana göre zekice davranılmasına rağmen küçük bir hata var.
    Bu küçük hata aslında problemin kaynağı.
    O da şu zimmet mevzusu.
    Yani memur da kanun koyucunun koyduğu kurallara uymak zorunda.
    Bu yüzden bu olayda memuru suçlamak yerine kurumun çalışma prensiplerini sorgulamak daha doğru bir davranış olur diye düşünüyorum.

Ne ilginç tesadüftür ki ben bugün bir başka topiğe Türk Polisi'nin duyarlılığı hakkında bir anımı yazdım.
    Fakat olayın insani bir yönü vardı.
    Bu konuyla alakası yok.
    Bu da böyle bir çelişki işte.

Benim anladığım kadarıyla(aslında çok iyi bildiğim kadarıyla) oradaki memura bu malzeme zimmetleniyor.
    Yani başına bir iş gelirse devlet sorumluluğu üzerinden atıp, ayda üç kuruş maaşa çalışan memuruna yüklüyor.
    Aslında devlet her mecrada bu işi çok iyi kıvırıyor.
    Gergerli hocam bana göre çok açık yazmış.
    Yani onun yazdığını anlamamış olamazsınız.

Fakat Gergerli Hocam bir polis memuru olduğunu açıkça belirtmese bile yazdıklarından onun bir polis olduğunu anlamak için kahin olmak gerekmiyor.
    Çünkü tehdit mekanizması yazılarında da işlemiş.
    Bu Gergerli Hocamın suçu değil.
    Sistem böyle yönlendiriyor.
    Yani yaptığı işin hakkını veriyor.

Halbuki benim hayalini kurduğum Türkiye'de Polis bir baskı unsuru değil, sığınılacak bir liman olmalıdır.
    Maalesef Polis Teşkilatı, halka bu güveni bu güne kadar verememiştir.
    Başarısızmıdır?
    Tabii ki hayır.
    Türkiye'de ki suç oranı düşünüldüğünde polisin işinin ne kadar zor olduğu da göz önüne alınmalıdır.
    Konuyu dağıtmadan özetlemek gerekirse, arkadaşımızın şikayetinde görevli memurların davranışı yanlıştır.(Zaten Gergerli Hocam da bunu açıkça yazmış)
    Fakat bu yanlışın sahibi oradaki memur değil, onu bu davranışa iten sistemdir.

Bana göre bu topic bize birey olarak bir şey katma şansına sahip değilse de forum yöneticilerinin demokratik tavrını anlama açısından en azından bana pozitif bir bakış açısı getirmiştir.

Dip Not: Sonradan yazdıklarımı okuduğumda ne şiş yansın ne kebap gibi bir içeriğe sahip olduğunu fark ettim.
    Ben içimden geldiği gibi yazdım ama dışarıdan bakan için yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.
    Ben Gergerli Hocamı belki BBR den daha sempatik bulurum ama yanlış olduğuna inandığım şeyi de yazmazsam kendime saygım kalmaz.
    Tabii bu Gergerli Hocamın yanlışı gibi anlaşılmasın.

Sistem baştan sona yanlış.

Fakat vatandaşın hırsızlık yapması ya da başka suçlar işlemesinin sorumlusu da polis değil.
    Tamam önleme görevi var ama böyle bir zihniyetin çoğunluk teşkil ettiği bir toplumda bunun ne kadar zor olduğunu herhalde tahmin edersiniz.

Bir de benim anlamadığım şey şudur.
    Biri herhangi bir suç işleyip bulunamadığı ya da engellenmediği zaman hemen polis suçlanır.
    Niye onu yetiştiren öğretmeni, aileyi, içinde bulunduğu toplumu kimse suçlamaz?

Elimizde fazla polis üyemiz bulunmadığından kabak Gergerli hocama patlayacak.

Bu sistemi düzeltebilecek yetkisi varsa hemen şimdi kullansın.
    Yoksa sonsuza dek sussun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Not Mesajı: Her fikre saygılı olduğumu belirtemekle başlayacam yazıma..

Coq demiş ki;
    Çünkü tehdit mekanizması yazılarında da işlemiş.
    @Coq Hocam ben bu tehdit kelimesini kullanmanızı talihsizlik olarak algıladım.
    Tehdit etmek veya tehdit mekanızmasını kullanmak bana uzak ve ilginç gelen bir süreçtir ki bunu şöyle açıklayayım..

Ben anlam yönünden Tehdit kelimesine 2 örnek verecem, açıklık gelsin bu konuya.

" Bak işini düzgün yapmazsan seni döverim"....(ikaz/ uyarıdır)
    " Bak eğer işini düzgün yapmazsan seni döverim".(tehditli uyarıdır)
    Buradaki "eğer" kelimesi suçtur..Tehdit etmektir..

"Karşımda konuşursan seni döverim"....(tahrikli ikazdır)
    " Eğer karşımda konuşursan seni döverim" (Tehdittir)
    Buradaki "eğer" kelimesi de suçtur..Yani ;Tehdit etmektir..
    Bu kelimeden sonra kalkıp döverseniz tehdit ortadan kalkmış, yerine darp olayı geçmiştir.

Bir tehdit yapıldığında, tehditin içeriğindeki eylemin gerçekleşmesi durumunda tehdit ortadan kalkar.
    İçerikteki eylem anlam kazanır. Bu nedenle içerikteki eylemin öne çıkmaması için, aslında her tehdit "eğer" sözcüğü ile başlayan cümle içerir...
    Tabii "eğer"li ek zaten biliniyorsa ya da tahmin edilecek birşey ise uzun cümleye gerek kalmayabilir.Bu ayrı-uzun bir konudur ve tartışmaya açıktır.

Belki siz benim teşkilattan biri olmamdan dolayı mesajımı okurken zihninizde o kelimeyi yer edinerek okudunuz..
    Ben tekrar tekrar okudum mesajımda tehdit unsurunu göremedim..
    Ama gözümden kaçmışsa ve siz hâlâ "mesajınızda tehdit var" diyorsanız ;sizde bir vatandaş olarak yasal hakkınızı kullanmalısınız.
    Ortada patlayacak bir kabakta göremedim açıkçası..

Ben Devletin bana vermiş olduğu yetki ve kısıtlamalarımın bilincinde mesajlarımı yazmaya
    özen gösteririm..
    Şuana kadar yazdığım ve yazacağım mesajlarımın içinde
    suç teşkil edecek bir emareye rastlarsanız lütfen beni uyarın ki yetkimin dışına çıkmamayım..
    sonsuza denkte konuşmamayayım..

.
    BBRR demiş ki;
    Barış kardeşim..(aynı yaşlardayız galiba..Yaşınızı bildirirseniz kardeş veya abi olarak kelimemde oynama yapabilirim.)
    Aslında soruya cevap vermeden söyleyeimde yanlışa mahal olmasın.
    Trafik konusu benim branşım değil ve söyleyeceklerim vatandaş olarak bilgilerimden ibarettir.Kimseyi ve kurumumu bağlamaz..
    Cevap vermeden öncede konunun uzmanı olan arkadaşlarımı arayıp bilgi aldım..

Yukarıdaki soruya aslında MARMOK Festivalinde yüzyüze cevap vermek istiyorum.
    Çünki bu soruya cevap verince bana hak verecek ve soru yağmuruna tutacağını biliyorum..

@Coq Hocam sana karşı beni sempatik bulmuş ama ben tam tersini düşünüyorum..Avatarına baktıça da bu düşüncem daha bir perçimleşiyor..
    Karşılaştırılma konusunu sorma hakkımı saklı olduğumu da belirtmeden geçmeyecem.
    Neyse yağlama kısmını aşıp soruya gelecem..
    Plaka motosikletin aksesuarı değil kimliğidir.
    Bu kimlikte sadece plaka numarası olmaz ,sen benden daha iyi biliyorsun ama topu bana atmışsın..Niye ki?
    Motosiklet plakasız geldiyse bile bu makina otoparka alınırken daha önce buluntu kaydı dediğimiz bir
    tutanak yazılır.
    Bu tutanakta şase,motor numarası ,renk model,marka ve üzerindeki hasarlı olan parçalar yazılır..Km'si varsa o bile belirtilir..
    Nerede nezaman ne şekilde bulunduğu dahil bu tutanakta yazılıdır.

Yani kısacası arka çamurluğa bağlı plaka olmasa da zaten kimliği trafikte kayıtlıdır.

Sözlerimi bitirirken başlıkla ilgili tavrımı hâlâ koruduğumu belirterek, bu tavrımın kendimce doğruluğunu sizlerle
    paylaşmak istiyorum..
    Ve soru sırası bana geldiğini düşünerek soruyorum.

Başlıktaki Türk Polisi'nin anlamını lütfen idrak ederek anlamını bana söyleyebilirmisiniz..
    "Türk Polisi'nin Duyarlılığı" ile "Otoparkta Görevli Türk Polisi'nin Duyarlılığı" arasındaki anlam farkını
    bana izah edermisiniz..
    Biride Türk Polisi (topluluk/ genelleme) diğerinde Otoparktaki Görevli Polis (tekil kişi)

Genelleme ile o olayın içine direk bende dahil edilmiş oldum..Ama ben ne o otoparkı nede konu sahibi arkadaşı hiç görmedim..
    Ödül almakta istemiyorum..Yerden yere vurulmayı da.
    Sadece yetki çerçevesinde görevimin bana verilmesini istiyorum..

Kusura bakmayın yazım biraz uzun oldu..Gereksiz gibi görünsede benim açımdan önemli bir açıklamayıdı..Bir Emniyet mensubu olarak duyarlılığımı göstermek istedim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)