Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Haber !!!"X"

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    arkadaşlar içerden duyduğum haberlere göre honda türkiye'nin şuan Türkiye'de üretim planı yokmuş pazarın daha da gelişmesini bekliyolarmış ki bu da en az 2-3 sene sürer. fakat yeni modeller geliyor hatırladıklarımı şöyle sıralayım silver wing 400 ve cbf 500 onun dışnda cbr 250 falan gibi bir model gelmeyecek zaten yurt dışında da öyle bir model satılmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    hocam bu kalite - fiyat ilişkisi ; motora binilen ilk 2 sene içerisinde kime fayda sağlıyor ? biniciye.....

max 2. seneden sonra adamın aklına envayi çeşit motor gelecek gibi oluo ; yok nexus 500ler , yok burgmanlar (adam* ben oluorum bu arada) , yok şunnar bunnar derken , çin malını elden çıkarmanın yollarını arıosun ve bi şekilde çıkarıosun..... neye yarıo bu da ? pazarın canlanmasına....

bence durum budur sayın hafızlar

Motosikleti
    honda cbr125
    beyler bu olayla ilgili arkadaşımın başına bir olay geldi,çin malı chooper la çanakkaleden konyaya gitti geldi dönüşte bütün dişlileri değiştirmek zorunda kaldı,bir ay sonra aynı sorun tekrar nüksetti..sonuçta motoru geri verdi..aslında çin malına binmek birazda kumar oynamak gibi bu konuda hiç sorun yaşamadığını söyleyen akadaşlarımdavar.bende chooper almayı düşünüyordum ancak olaydan sonra vazgeçtim iykide vazgeçmişim hondaya kurban olayım tık yok hiç utandırmadı...

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    iyi geceler....! türkiyede motor ve otomobil üretim maliyeti,işçilik çok yüksek onun için dışarıdan gelmesi çok uygun maliyet açısından,işi bitiren vergiler sizlere bir örnek vermek istiyorum fabrika satış fiyatı 33 milyar olan bir otomobilin vergileri toplamı sizce nedir.......? söylüyorum. 45 milyar.+33 milyarda aracın fabrika satış fiyatı=78 milyarcık gibi bir fiyat şimdi bu araç türkiyede üretilse tahmini bir rakamla 40-45 milyar fabrika satış fiyatı çıkar tabi vergiler hariç gerisini siz düşünün....!kusura bakmayın ancak böyle örnek verebildim kısaca, bende isterim türkiyede üretimin ve fiyatların ucuz olmasını ama...........!

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    honda Türkiye'de ne üretiyordu ki 2002'ye kadar?
    imza, safrane

Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Titan

X9EVO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150
    Bunun olmasını bekliyordum.

Gerçekten çin malı motorların piyasaya olan etkileri yavaş yavaş görülmeye başlıyor.
    Yaratılacak iş istihdamının yanı sıra bir nebzede olsa ucuz ve kaliteli motorlara bineceğimiz günler yaklaşıyor arkadaşlar.
    İnşallah lafta kalmaz.
    Diğer markalarda sırayla takip edecektir sanırım.
    Mehmet

Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Dışarıdan gelen malların maliyeti daha ucuza geliyor.Büyük firmalar türkiyede üretim yapmaktan kaçınıyorlar nedeni işçilik ve maliyetlerin yüksek olması keşke gelseler ama ümitli değilim....!

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    ChatnoiR, kardeşim nerelerdesin yahu hakikaten aramıza karakedimi girdi yuoksa biz aramasak sizin aradığınız ve sorduğunuz yok.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    çini tebrik ediyorum çünkü istihdam yaratıyo bence!öncelikle ying ming satıyo motorları sonra hoooppp herkes tamirci oluyo!adam motorla servise gide gele bakıyo bu işte ii para var ee artık gidip gelmekten işide kapıyo hemen bi tamirci dükkanı açıyo kendine iş yaratıyo !görün bak en cazib meslek olacak tamircilik hatta sıfır bozuk motor ilanları görürüz yakında!gerçi ilan su an için yok ama gerçekte çoğu sıfır bozuk motor!sıfır ama sinyal yanmıyo mesela!
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    evet güzellllllll

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    ARKADAŞLAR... BIRAKIN ELİN ÇİN, MALEZYA MENŞEELİ, JAPON, KORE MALLARININ TÜRKİYE DE ÜRETİLMELERİNİ YAHU... BBRRnin dediği gibi "önce d...ü yemeyip Fabrikayı kapatanlar şimdi yaw..lık yapmasınlar 4 kuruş daha kazanalım diye...

"HAZER TÜRK" Yanılmıyorsam ismi bu idi. TREK sınıfı motorlar yapan ve PATENT alan tek TÜRK markası motorsiklet üreticisi... Bu adamlar, Devletten fabrika için KIRIKKALEde arazi istediler, zengin şirketlerden, Bankalardan düşük vadeli Krediler istediler ve TÜRK markası bir motorsiklet yaratalım diye....

Kendi otomotivcisini, Sanayicisin, Çiftçisini, Tekstilcisini, Turizmcisini Düşünmeyen bir devlet FORD gbi hazine arazisini peşkeş çeker yine elin CAVURUNA... ve olan yine motorsiklet kullanıcısına olur...

ÇİN mallarını CONANNın dediği gibi 1-2yıl sonra tartışalım...

henüz onlar RÜŞTÜNÜ ispat etmediler....

Türk malları içinde,
    RAMZEY üretimini çine kaydırmışken ELİN ÇEKİK GÖZLÜSÜ gelip burada fabrika açmaz. Çinde üretirler, bize de monte etmek düşer
    Kanuni bile Motorsiklet markası değil daha!!!
    Bisanın yaptıkları ortada...
    Mondiallara daha gelmedim...

Bu konu çok CİDDİ ama, Burada kimsenin SİYASİ bir silahı olduğuna inanmıyorum...

Rüzgarda gitmek kolaydır ama, Rüzgâra yön vermek zordur!!!

***serpico'dan herkese iyilikler
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    acaba rr da üretirlermi? eğer üretirlerse fiyatıda makul olur diğer firmalar için pek iyi olmaz, tüketiciye hertürlü yararlı tabi, iyi olmuş
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler