Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bisiklete hiç binmemiş motor kullanmak istiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    arkadaşlar bir kız arkadaşım var motorda motor diyor bende destek oluyorum ama daha önce bisiklete dahi hiç binmemiş direk motorda öğrenmek istiyor ben önce bisikletle öğren sonra motora binersin diyorum ama ikna edemiyorum sizce nasıl bir yol izlemem lazım direk motorla başlaması sizce doğrumu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    kesinlikle başlamasına izin verme,bi insanın motosiklet kullanabilmesi için ,araba ve bisikleti çok iyi kullanması gerekir SAYGILAR
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

muhtemelen kız arkadaşın sana zaman zaman artçıda oluyodur
    her ikinizi de riske atmadan motoru sendelle sağa sola savur içinde korku endişe uyansın belki ikna olur yada hiç istemez

Motosikleti
    Prince giantco Cruiser
    Alıntı kameniv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ikinizi de riske atmadan motoru sendelle sağa sola savur içinde korku endişe uyansın belki ikna olur yada hiç istemez
    Elinden kaçırmasında sendelerken =)

başka yerine değilde kaçırdığı elinden olsun

Motosikleti
    Alıntı kameniv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam neyaptın ben motordan soğutmaya çalışmıyorum öyle birşey yaparsam motordan soğur bir daha binmez

kendi düşen ağlamaz o zaman

ben kolayını bulsam bisiklet kullanırken sağ ve sola takılan yardımcı tekerlerden takıcam motor aldığım vakit çocukluğumdan bu yana bisiklet kullanmış olmamda bana bu güveni vermiyor nedense kendisi cesaretliymiş ne diyelim

Motosikleti
    henüz yok
    gugukk arkadaşım bende hiç bisiklete binmedim ve şu yaşıma kadar da motorsikletle hiç alakam olmadı ta ki geçen seneye kadar. insan isteyince herşeyi yapabilir ,bana çok sorun yaratmadı bisiklete binmemem. haaa ek bir avantaj olurdu o konuda tamam ama ne yapalım çocukluğumuza geri mi dönelim belki diğerlerinden daha yavaş ilerliyorum ama olsun yavaş ama sağlam oluyor. bence yazılsın ehliyet kursuna denesin bir bakalım belki kararını kendi değiştirecek yada devam edecek ...

stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    Bisiklet dengesi olmayan birinin motosiklet binmeye baslaması zor . . bisiklete yeni baslayan biri bile hele iki tekere mutlaka düşer . bide motorunu verdğini düşün bian panikleyip firen yerine gaz verirse veya aniden gaza yüklenip debriyajı bırakırsa hiç iyi olmaz . bisiklette düşerse en azından kendi güc sınırların da düşer ama motoru düşünürsen bu durum daha kötü sonuclar dogurabilir. seninde bisikletle basladıgını bu dengeyi aldıktan sonra motor kullanmaya basladıgını anlat ona bisiklet dengesini almadan motoru vermeyecegini söyle. insallah bsarılı olursun

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ehliyetimi alırken bir bayan arkadaş vardı daha önce hayatında bisiklete hiç binmemiş scooter üzerinde gaza basmadan pati pati ilerliyordu ayakları ile gün sonunda artık ayakları ile değil gaz kolu ile ilerliyordu e tabi hala yeterli değildi ama azimle hersey oluyor tabi acele etmeden tutup senin 250 yi kullanmayada kalkmasın 50cc lik bir scooter bulabilirsen bence iyi olur

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hastaya, bindiği gibi anında öleceği itina ile anlatılmalı. motosikletten önce bisikletin faideleri, sürüş bilgisi ve eğitimi verilmeli, iki tekerlekte denge ve sürüş deneyimi edindikten sonra 50 cclik bir motosiklet ile en az 6 ay pindirilip gezdilirilmeli, kullandırılmalı.

istesin motosiklet kullanmak, ama bunu 2 sene sonraya saklasın. o vakte kadar iki teker deneyimi; yoksa ölür. ölür :|

Motosikleti
    ÇALINDI SUAN MOTORSUSZUM
    ilk once bısıkletce bınsın akülü bisiklet :D

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Fazla bisiklet tecrübesi olmayana motosiklet eğitimi bile vermiyorlar ki o direk neyine güvenerek motosiklete başlamak istiyor sormak lazım

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    bu iş olmaz...walla olmaz ...
    İMZA:BİR DOST

Motosikleti
    yellowrock crown
    kızın kalbini kırmadan

ikna etmenin yolunu bul veya yavaş yavaş öğrensin en düşükten başlayarak çünkü en acı şekilde öğrenme yaşayarak öğrenmedir işallah böyle bi şy olmaz

Motosikleti
    bende bisikletle öğrenmesi taraftarıyım bakalım ikan etmeye çalışıyorum ama keçi gibi inatçıdır ben olmaz desemde o kesin alıp binicek biliyorum en azından gözetimim altın olsun nediyim zaten scooter filan istemiyor scopper alıcam diyor biraz iride kendileri

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    o kadar motosiklet kullanmak istiyosa bir tane 50 cc mopet bulcaksın ve çalıştırmaya başlayacaksız kız arkadaşını . Ama sakın ha sakın Hyo 250'ni verme kız arkadaşına yoksa sonuç kötü olur
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Aynısını bende yaşamıştım. İşin biraz zor.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    GT650R
    Sakın deneme bile saaaakın, Düşünmek bile istemiyorum..
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    ben bisikletle çok alakasını anlayamadım teoride çok ayrılar başta dengede durma mantıkları bile farklı bende o arkadaş gibi hevesle aldım şimdi gayet dikkatli özenli öğrenerek düşerek kalkarak teori okuyarak keşfederek bilinçli bir şekilde kullanmaya çalışıyorum herkes annesinin karnında mı hevesle doğuyor ne demek korkarsa binmez ben deli gibi korkarken öğrendim gereksiz yorumlar bence kararı kendi üstündeyken verecektir bence en iyisi işini iyi yapan bi kursa gitsin
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)