Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2 saat önce E-5'te İlk kazamı yapıyordum:'(

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhabalar arkadaşlar,
    Daha motorumu alalı iki gün oldu.Hiç tecrübem yoktu öncesinde.Bu iki günde yaptığım 60 km'den sonra sanki motor üzerinde hakimiyetim artmış gibi geldi.Gerçi bunun konuyla alakası yok ama neyse.Yaklaşık iki saat önce e-5 üzerinden Göztepe köprüsü'nü geçip de Taşıtlar Sitesi taraflarına doğru giderken yaşadım bu olayıÖnümdeki araba hızlı gidip gidip ani fren yapıyordu.Bunun ilkin farkına vardım fakat sonradan aldırış etmeden bir bakmışım ki adamın dibinde gidiyorum.40-50 km hızla giderken adamın fren yapmasıyla ben de aniden önce arka ardından ön frene asıldım.Allah'tan öncekine çarpmadım ama motor tam durduğunda direksiyonumun hakimiyetini kaybettim ve direksiyon kilitlenme pozisyonunda sola doğru gitti.O an panikle cidden neye uğradığımı şaşırdım.Resmen su gibi akan E-5'te yolun ortasında kalmıştımO an kesin birisi çarpacak diye düşündüm.Bu arada arkamda acı frenler, kornalar , ...Çok ciddi birşey gibi görünmeyebilir ama hani derler ya hayatın film şeridi gibi gözün önünden geçmesi; bu olayı biraz yaşadım.Ne hikmetse üniversiteye başladığım yıllar gözümün önüne geldi.
    Kendimi toparladıktan sonra direk bastım gaza devam ettim.Hani arkamdakiler çarpacak kadar yanaştılar mı ne oldu hiç bir fikrim yokBu arada önümde giden bir kurye abi sağa çekmemi istedi ve durumumu sordu.Çok daha dikkatli olmamı söyledi.Kendime gelmeme yardımcı oldu.
    Valla arkadaşlar, motoru çok seviyorum ama çok korkmaya başladım Daha ikinci günden böyle bir olay yaşadıktan sonra ara ara satmayı bile düşünüyorum.
    Görüşlerinizi almak istiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun. Motosiklete tam alışmadan trafiğin yoğun olduğu yerlere çıkma. Boş veya trafiğin az olduğu bir alanda biraz kendini eğit. Birde diğer araç ve yayaların ne yaptığına dikkat et.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satda sende kurtul bizde,

geçmiş olsun
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satda sende kurtul bizde,

geçmiş olsun
    Size bu kadar dert olduğumu bilsem hiç almazdım beyefendi

Geçmiş olsun dilekleriniz için de teşekkürler...

Tecrübem yoktu demiştim yukarıda ama öyle hayatında ilk defa motosiklete binen biri değilim.A2+B ehliyetim var.Ara ara bulduğum scooterları kullanıyordum. En önemlisi İstanbul içi araba tecrübem yeterince var.Motosikleti de aldığımda bir iki kere gittim geldim trafiğe az da olsa uyum sağladım.Ama sanırım bir anlık bir dalgınlığıma gelmiş olacak ki takip mesafesini koruyamadım.Mesele o.Tabi şimdilik biraz korkunun da etkisiyle samka istiyorum demiş olabilirim ama kafam karıştı yani

VaScO1925 aldırıs etme takılır o herkese
    Gecmıs olsun ınsallah bır daha boyle seyler yaşamazsın İstanbul cok tehlıkelı bır yer

geçmiş olsun..............

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bu kadar dert olduğumu bilsem hiç almazdım beyefendi

senin iyiliğin için konustum arkadasım böyle satsammı satmasammı dusuncelerı ıcındfe hıcbırzaman ıcıne sınerek motosıklete bınemezsın! sağlam kafayla motosıklete bıneceksın, kazaların cogu bu yuzden oluyor.

zamanla kazada yaparsın tecrube etmıs oldum dersın gecersın ama 2 gun oldu motosıkletı 2 ters harekette satmayı dusunuyorum dersen bende boyle derım, bız neden kurtulalım bılıyormusun sana bırsey olursa bız uzulmeyelım dıye kurtulalım dedım...!

geçmiş olsun
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Sağolun arkadaşlar.İstanbul cidden tehlikeli bir yer.Gerçi gezdiğim süre içerisinde bana yardımcı olan bir sürü şöför ve taksici de gördüm.En çok kadın şöförlerden kaçıyorum nedense.Dikkate almadan giriyorlar.Kaza tehlikesi attığım yer de Boğaziçi Köprüsü'ne gidiş sapağının oraydı.Kimi gerizekalılar en soldan bir anda en sağ şeride geçmeye çalışıyorlar onun haricinde pek sorun yaşamadım.Tabi ilk aldığım gün yokuşa doğru tırmanırken önümdeki kamyonun kasasında dökülen 1 cm kalınlığındaki ortalama 50*100 boyutlarındaki kontraplak tabakalarını saymazsak.Orada çok güzel kaçmıştım bak

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin iyiliğin için konustum arkadasım böyle satsammı satmasammı dusuncelerı ıcındfe hıcbırzaman ıcıne sınerek motosıklete bınemezsın! sağlam kafayla motosıklete bıneceksın, kazaların cogu bu yuzden oluyor.

zamanla kazada yaparsın tecrube etmıs oldum dersın gecersın ama 2 gun oldu motosıkletı 2 ters harekette satmayı dusunuyorum dersen bende boyle derım, bız neden kurtulalım bılıyormusun sana bırsey olursa bız uzulmeyelım dıye kurtulalım dedım...!

geçmiş olsun
    Ya dostum yıllardır İstanbul'da yaşıyorum.Şimdiye kadar hiç böyle kaza tehlikesi atlatmamıştım.Aslında suç bendeydi.Takip mesafesi denen bir şey var ama nedense adamın dibinden gidiyordum öyle felaket bir yolda.Hani o an satmayı düşündüm direk ama sonradan insan daha da mı bağlanıyor ne

Haluk Levent ne demiş:
    "En güzel aşk zor olandır"

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Dostum oncelıkle gecmiş olsun.Bende yenı sayılırım surus teecrubesı konusunda.E-5 e bende sık sık cıkıyorum.Farkındayım tecrube kazanmam gerekıyor bıraz daha.Ama ben bu tecrubesızlıgımı, Normalden cok daha fazla yola konsantre olarak azaltmaya calısıyorum.Saliselik bir Dıkatsızlık tecrubesizlikle bırlesınce telafısız sonuclar dogurabılır.Motor kullanırken takıp mesafene cok dıkkat et.Yakın takıp kazaya sebebıyet verır.Arabalara bak istanbul trafıgınde genelde arkadan carpmalar gorursun sebebı takıp mesafesını korumamalarından kaynaklanıyor. Onundekı aracla koydugun mesafeyı kullanmaya calısan baska araclar olabılır o zamanda hızını dusur ve mesafenı koruma yoluna gıt derım.

Motosikleti
    henüz yok
    Çok geçmiş olsun,umarım tekrarı bir daha yaşanmazkeyifli sürüşler arkadaşım

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çok sağol dostum.Kesinlikle burada dikkatsizliğe yer yok.Aslında kaza geçirmedim ama o an arkamdan gelenin bir minibüs ya da kamyon olduğunu düşündüm.Korkum da şu ki dedim kendi kendime "Bunlar şimdi duramayacaklar.Birisi arkadan motor vuracak ben uçacağım.İleride de birisi çiğneyip gidecek

İstanbul'da kesinlikle takip mesafesi, kişinin kendini kontrolü ve arkayı kontrol çok önemli.Bunları yapmadıktan sonra hız önemli değil.Kaza kaçınılmaz oluyor malesef

tuseadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800, Fz6 Fazer
    acemiliğini atana kadar yoğun trafikten sakınmanı tavsiye ederim en az 2 ay sakin yerlerde motosikletinle acil fren ve kıvırmaca(kaza anında engelden kaçma) tekniklerini elin ayağın gibi kullanmayı öğrenene kadar pratik yapmanı öneririm. Ciddi konular bunlar şakaya gelmediğini zaten anlamışsındır Bir süre sonra atlatır tekrardan ısınırsın motosiklete zaten hakimiyetin arttıkça daha güvende hissedeceksin kendini ama unutma 2 tip motorcu vardı biri düşmüş olan biri düşecek olan o yüzden daima tam koruma giy motosikleti yıllardır kullanan bir sürücünün bile yeni bir motosiklete alışma süresi 2 ayrdır ki senin bu kadar kısa sürede bir motosiklet geçmişin yokken trafiğe çıkman kazaya davetiye çıkarman demek. çok daha fazla pratik ve acil durum frenlemesi çalışmalısın.. Trafikten uzak dur biraz zaman tanı kendine eminim korkun geçecek zamanla.. motosiklet tekniği ile ilgili birçok kaynak var bu sitede onları üşenmeden oku ve sıkılmadan uygula unutma motosiklet kullanmak asla kendi başına öğrenilebilecek birşey değil. Bu teknikler hayat kurtarır birçok kaza anında kullanacağın bu teknikler sayesinde kurtulabilirsin. Virajlar tehlikelidir bunun için "kontra" tekniğini mutlaka öğren, en temel tekniklerdendir!!.(fakat ne yazık ki çok az sürücü uygular çünkü insanlar kendi kendilerine öğrenebileceklerine inanıp tekniklere kulak asmazlar oysa kontra tekniği asla kendiliğinden öğrenilemez çünkü insan beynine ters sinyal yolladığı için düşecekmişsin hissi yaratır bu yüzden bilen birinden yardım alabilirsin biraz araştırıp boş bir yolda 60 km hızda bir dene okuduklarını doğru uygularsan düşme ihtimalin sıfır!!) motosiklet kazalarının çoğu virajlarda gerçekleşir. bunlar; motoru ya yeteri kadar yatıramayıp karşıdan gelen araba ile çarpışmak, ya sola virajlarda yoldan çıkmak, ya da viraj içinde motor yatık durumdayken frenleme yapmaktan ve yüksek-düşüş denen meretten(ki çok tehlikeli ve ölümcüldür!!) kaynaklanır. Gözün korkmasın motor çok zevkli ve doğru kullanıldığında da sanıldığından daha güvenlidir. Doğru teknikleri bilmek motor üstünde hayatta kalma şansını çok artırır.. Sana çok geçmiş olsun ucuz atlatmışşın ama herzaman şans yardım etmez tedbiri elden bırakma bundan sonra tekerlerin hep yere basması dileğiyle

İkinci günden e-5'e çıkarsan korkarsın tabi. Ben araba kullanmayı 14-15 yaşında yazlık yollarında öğrendim. 18'de ehliyet aldım anca öyle e-5'e çıktım ve o zaman Tuzla'da oturuyorduk sadece Pendik'e gitmiştim. Sen Göztepe civarında çıktım diyorsun, hem de iki gün sonra. Başına bir iş gelmese garip olurdu zaten boşver . Sadece biraz zamana ihtiyacın var bence...

Tam köprünün giriş yerinde, (senin bu gün bahsettiğin yerde) K.Çekmece'ye giderken (otomobille) ben de acayip bir kaza atlatmıştım. Ama suç tamamen bendeydi. Girişi kaçırıp aniden en sol şeritten girişe dalmaya çalışmış, sağ şeritten seyreden araçla burun buruna gelip ani bir frenle spin atmıştım e-5'in ortasında (o zaman abs yoktu her araçta). Herneyse insan istemeden hata yapabiliyor şimdi girişi kaçırsam sence aynı şeyi yapar mıyım? Kaçsın bir sonrakinden girerim derim. Peki o zamanla bu zaman arasındaki fark ne? "zaman ve tecrübe" bu olayı sen de böyle düşün ve sorun etme.

Ve o gün altımda otomobil değilde motosiklet olsaydı spin atmakla yırtmak yerine düşeceğimi bilerek motosikleti iki kat daha dikkatli kullan...

Sonuç olarak, geçmiş olsun, bir daha umarım böyle bir şey yaşamazsın ne büyüğünü ne küçüğünü.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    dostum öncelikle geçmiş olsun
    önce motorunla boş bir yer bul ve bıkıp usanana kadar orda alıştırmalar yap ist. trafiğine çıkmadan
    ve kendini iyice hazır hissettikten sonrada kimsenin seni görmediğini ve umursamadığını bilerek trafiğe çık ve hiç bir zaman aha ben bu işi öğrendim artık diye düşünme bu duyguya kapıldığın an en büyük kazanı yapmış olursun çünkü
    her zaman full korumaların olsun ve her zaman full dikkatin olması dileklerimle
    hayırlı yolculuklar
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Geçmiş olsun arkadaş.

Motor üzerinde tedirginliği affetmiyor, kendimden biliyorum. Bir an evvel kendini toparlaman ve ustalaşman dileklerimle. Yalnız ekleyeceğim bir iki şey var; Eğer yazdığın gibi motorun Dylan ise, inanılmaz seri bir makinedir, scooter bu ne olacak denmeyecek bir gücü, hızlanması ve ivmesi vardır. Amman dikkat Seninde bildiğin gibi sol elcikte combine(birleşik) fren var ve ön arka beraber tutuyor. Bu özelliği çok iyi kullanmalısın ki faydası büyük
    Motorunu çok iyi kullanabilecek bir hakimiyete kavuşuncaya kadar daha dikkatli ve planlı sürüş yap. Ne zaman trafiğe çıkacağına dikkat et, trafiğin çok akıcı olduğu saatlerde daha fazla dikkat Fırsat buldukça boş parkurlarda, (Mesela sabah erken sahil yolu gibi) sürüş yap ve becerini geliştir. Boş asfalt yollarda çeşitli hızlarda (önceden planladığın olmalı ama) ani frenlemeler yaparak duruş mesafeni iyice çalış. Motorunun sınırlarını öğren

Geçmiş olsun tekrar, Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Üstadlar çok sağolun.Elimden geldiğince teknikleri öğrenmeye çalışacağım.E-5'e de inanın keyfimden çıkmadım.Yolum gereği e-5'te malesef belirttiğim yeri geçmem gerekiyor.Bundan sonra oralar benim için en tehlikeli yerler.Özellikle e-5'te gözleri, kulakları dört açmak gerekiyor.Hatanın affı yok.Üşenmeyip bilgilendirdiğiniz için ayrıca çok teşekkür ederim

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaş.

Motor üzerinde tedirginliği affetmiyor, kendimden biliyorum. Bir an evvel kendini toparlaman ve ustalaşman dileklerimle. Yalnız ekleyeceğim bir iki şey var; Eğer yazdığın gibi motorun Dylan ise, inanılmaz seri bir makinedir, scooter bu ne olacak denmeyecek bir gücü, hızlanması ve ivmesi vardır. Amman dikkat Seninde bildiğin gibi sol elcikte combine(birleşik) fren var ve ön arka beraber tutuyor. Bu özelliği çok iyi kullanmalısın ki faydası büyük
    Motorunu çok iyi kullanabilecek bir hakimiyete kavuşuncaya kadar daha dikkatli ve planlı sürüş yap. Ne zaman trafiğe çıkacağına dikkat et, trafiğin çok akıcı olduğu saatlerde daha fazla dikkat Fırsat buldukça boş parkurlarda, (Mesela sabah erken sahil yolu gibi) sürüş yap ve becerini geliştir. Boş asfalt yollarda çeşitli hızlarda (önceden planladığın olmalı ama) ani frenlemeler yaparak duruş mesafeni iyice çalış. Motorunun sınırlarını öğren

Geçmiş olsun tekrar, Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Evet Muzaffer Abi motorum honda dylan.Bahsettiğin gibi hızı ve ivmelenmesi gerçekten çok şaşırtıcı.Hani şimdiye kadar bindiğim dandik çinliler motor değilmiş diye de düşünüyor insan.Ayrıca bahsettiğin gibi sol elcikte combine olması da benim için çok faydalı oldu.Başka bir motor olsaydı o hızda frene asıldığımda düşebilirdim.Ki zaten ilkin düşeceğim sandım panik orada başladı.Ama kurban olduğum dylan'ım beni sırtından atmadı
    Tavsiyelerinize uymaya çalışağım

Motosikleti
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadlar çok sağolun.Elimden geldiğince teknikleri öğrenmeye çalışacağım.E-5'e de inanın keyfimden çıkmadım.Yolum gereği e-5'te malesef belirttiğim yeri geçmem gerekiyor.Bundan sonra oralar benim için en tehlikeli yerler.Özellikle e-5'te gözleri, kulakları dört açmak gerekiyor.Hatanın affı yok.Üşenmeyip bilgilendirdiğiniz için ayrıca çok teşekkür ederim

Evet Muzaffer Abi motorum honda dylan.Bahsettiğin gibi hızı ve ivmelenmesi gerçekten çok şaşırtıcı.Hani şimdiye kadar bindiğim dandik çinliler motor değilmiş diye de düşünüyor insan.Ayrıca bahsettiğin gibi sol elcikte combine olması da benim için çok faydalı oldu.Başka bir motor olsaydı o hızda frene asıldığımda düşebilirdim.Ki zaten ilkin düşeceğim sandım panik orada başladı.Ama kurban olduğum dylan'ım beni sırtından atmadı
    Tavsiyelerinize uymaya çalışağım
    Şimdi birşey daha ekleyeyim,
    Sorumlu satıcı-servislerden bir dostum var, genç arkadaşlar gelip (Tecrübeleri sadece çinli 125-150 lik scooterlar olan) Dylan almak istediklerinde asla SATMIYOR. Git başka motor al, ama illa Dylan alacaksan ben sana satmam diyor
    Bilmem anlatabildim mi
    Dikkatli, planlı ol ve kendini geliştirmenin önemini asla unutma. Ben, arkadaşımın farklı marka maxi scooter ının kullanayım dedim ki o da meşhur markalardan, ne büyük hata yaptığımı anladım TEM e doğrudan çıkınca
    Poturdak

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun muzaffer abim ne güzel anlatmış büyüklerin sözünü dinle
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

geçmiş olsun
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

Motosikleti
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun muzaffer abim ne güzel anlatmış büyüklerin sözünü dinle
    Tarkan Kardeşim,
    ne zaman alıyoz senin Dylan'ı, yetmedi mi bu hasretlik yaav
    Poturdak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)