Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastiğim patladı! (Hrr.gif)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility

Az önce kız arkadaşımı karaköyde iskeleden alıp eve gelmek için yola çıkmıştımki Namlı'yı biraz geçince ışıklarda bir abi "Lastiğiniz inik, biliyorsunuzdur belki" dedi..

Kendi kendime "Eyvah, olta iğnesi girdi muhtemelen" dedim..
    Indim baktım, gerçekten inik. Hemen köşedeki benzin istasyonuna geçtik. Biraz hava bastık. Bu arada bir baktım; bildiğiniz 3'lük VİDA! Sonuna kadar girmiş lastiğe! Insanın tornavidayla çıkarası geliyor.. Istanbul'a bir kez daha güzel iltifatlarımı sundum bu arada içten içe..

Telaş yapmadan lastikçe sordum. Allah'a şükür yolun hemen karşısında 24 saat açık bir lastikçi varmış. Gittik.. Abi sağolsun gerçekten hem çok keyifli bir sohbet paylaştı bizimle hemde işimizi halletti. Böyle yapışkan bir madde soktu vidayı çıkardığı yere. Ben bunun geçici bir çözüm olduğunu düşündüm. "Nereye kadar götürür bu bizi" diye sordum ister istemez.

"Isterseniz Amerikaya bile götürür" dedi.

Neyse çok şükür, bindik bir problem olmadan geldik eve kadar. (Balat)

Şimdi size sormak istediğim acaba bu yapışkan halat gibi madde kafimidir yoksa içten bir yama yaptırmayı önerirmisiniz?
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Az önce kız arkadaşımı karaköyde iskeleden alıp eve gelmek için yola çıkmıştımki Namlı'yı biraz geçince ışıklarda bir abi "Lastiğiniz inik, biliyorsunuzdur belki" dedi..

Kendi kendime "Eyvah, olta iğnesi girdi muhtemelen" dedim..
    Indim baktım, gerçekten inik. Hemen köşedeki benzin istasyonuna geçtik. Biraz hava bastık. Bu arada bir baktım; bildiğiniz 3'lük VİDA! Sonuna kadar girmiş lastiğe! Insanın tornavidayla çıkarası geliyor.. Istanbul'a bir kez daha güzel iltifatlarımı sundum bu arada içten içe..

Telaş yapmadan lastikçe sordum. Allah'a şükür yolun hemen karşısında 24 saat açık bir lastikçi varmış. Gittik.. Abi sağolsun gerçekten hem çok keyifli bir sohbet paylaştı bizimle hemde işimizi halletti. Böyle yapışkan bir madde soktu vidayı çıkardığı yere. Ben bunun geçici bir çözüm olduğunu düşündüm. "Nereye kadar götürür bu bizi" diye sordum ister istemez.

"Isterseniz Amerikaya bile götürür" dedi.

Neyse çok şükür, bindik bir problem olmadan geldik eve kadar. (Balat)

Şimdi size sormak istediğim acaba bu yapışkan halat gibi madde kafimidir yoksa içten bir yama yaptırmayı önerirmisiniz?
    Kesinlikle yama yaptırma arkadaşın dediği gibi ta amerikaya götürür seni o yapışkan dediğin şeyin adı fitildir bırak motosiklet lastiğini otomobillere minibüslerin lastiğine dahi o uygulamayı yapıyorlar selamlar
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    benim hussarı arka lastiğinde 3 tane vardı o fitil çok sağlamdır yani ben 100km ye kadar denedim ve 1 tanesi 4 aydır 2 taneside 1 bucuk aydır arka lastikte ben hiç bir zararını görmedim aylardır 1 gram inme olmadı..

tabi lastiğe fitil sokmak yanlızca tubeless lastiklerde oluyor..

sambriyel olanlarda lastik tamir köpüğü sıkmanız gerekiyor ama oda geçici bi süre kullnılıyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar fitiller 2 çeşit.Biri Amerikan malı olan markası hemen aklıma gelmedi Diğerlerinini hepsi Çin malı ve kalitesi çok düşük.Aralarında ciddi bir fiyat farkı var.
    Aslında fitil ancak cok kücük delikler için yapılmalıdır ve uzun yol yapacak motora asla tavsiye etmem.
    Asıl yapılması gereken sıcak yamadır
    Sıcak yama yapmak zordur.Usta dış lastiği çıkaracak,zımpara taşıyla geçecek,ilaç sürecek,yama ekleyecek,sıcak ütü basacak,sonra janta takacak.
    Uzun ve zahmetli.Motosiklet lastiğini sökmek daha zor ya.Bu yüzden milletin lastiğini fitilleyip Amerikaya göndermek kolay geliyor.
    Lastiğiniz patladığında değil,patlak değilken ve güvendiğiniz bir lastikçiye sorun.
    yukarıda söylediklerimi söyleyecektir.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fitiller 2 çeşit.Biri Amerikan malı olan markası hemen aklıma gelmedi Diğerlerinini hepsi Çin malı ve kalitesi çok düşük.Aralarında ciddi bir fiyat farkı var.
    Aslında fitil ancak cok kücük delikler için yapılmalıdır ve uzun yol yapacak motora asla tavsiye etmem.
    Asıl yapılması gereken sıcak yamadır
    Sıcak yama yapmak zordur.Usta dış lastiği çıkaracak,zımpara taşıyla geçecek,ilaç sürecek,yama ekleyecek,sıcak ütü basacak,sonra janta takacak.
    Uzun ve zahmetli.Motosiklet lastiğini sökmek daha zor ya.Bu yüzden milletin lastiğini fitilleyip Amerikaya göndermek kolay geliyor.
    Lastiğiniz patladığında değil,patlak değilken ve güvendiğiniz bir lastikçiye sorun.
    yukarıda söylediklerimi söyleyecektir.
    Lastiğin içine yamada olur ama fitil olmaz deyince işte orda bir dur bakalım fitilde gayet sağlam gayet iyi yoksa senin lastikler şamryellimi sen lastiğin patlayınca yama yaptır olur biter Koca kamyonlarada fitil yapıyorlar o zaman
    millet yanlış biliyor sen doğru Saygılar
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Dış kastiğe yama yaptıramnızı tavsiye etmiyorum lastikte balans yapıyor.

Ayrıca fitiller çok sağlamdır. Kesinlikle güvenebilirsiniz.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    fitiL Her Zaman GüvenLi oLmaya ßiLir.
    Lastiğin Çok inCeLmişse,
    Yapışkan Madde Çok fazLa SürüLürse VEya aZ,
    Yapan kiŞinin eL ßeceriSi.
    Ve fitiL YapıLan Yer Tam oLarak Zemine oTursun ßu Zeminde ßiRaz pürüz oLsun, ßu Sırada frene ßasıLsın, o fitiL kaLmaz.
    Çok Sıcak havaLarda uZun yoLLarda güveniLemez.
    Yama Çok Daha FaydaLıdır ßence.
    Hem iÇten geLen Havanın ßasıncı Hemde Yapışkan Maddenin KenetLenmesi.
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yama konusunda katılıorum dıs lastige yama olmaz eger fitile guvenmioyosanız yeni lastik alır takarsınız
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dış kastiğe yama yaptıramnızı tavsiye etmiyorum lastikte balans yapıyor.

Ayrıca fitiller çok sağlamdır. Kesinlikle güvenebilirsiniz.
    Dogru Yama balans yapıyor ayrıca lastik ısınınca yama yapıştığı yerden salıveriyor yama sadece deliğin üstünü kapaltıyor fakat fitil komple deliği kapaltıyor

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Benim lastiğe, 8 ay önce koca inşaat çivisi girmişti.
    Lastiğin göbeğinden girip, jantın yanından yani yanaktan çıkmıştı.
    Lastikciye gittim, lastigi söktük, yamasını yaptı.
    10 Lira da para aldı. 8 aydır lastik 1 kere bile inmedi..
    Ki ben motorumla o kadar çok lastik yakıyorum ki...
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer tubeless yani şamriyaelsiz lastik kullanan bir motora sahipseniz yanınızda hava spreyi. 2-3 fitil ve fitili itan çividen taşırsanız bu gibi durumlarda yolda kalmazsınız ... bu saydıklarım çok az yer tutar .. hatta çok ufak pompalar bile var manual çalışan
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim lastiğe, 8 ay önce koca inşaat çivisi girmişti.
    Lastiğin göbeğinden girip, jantın yanından yani yanaktan çıkmıştı.
    Lastikciye gittim, lastigi söktük, yamasını yaptı.
    10 Lira da para aldı. 8 aydır lastik 1 kere bile inmedi..
    Ki ben motorumla o kadar çok lastik yakıyorum ki...
    Ben yama olmaz demiyorum arkadaşlar benim nacizane fikrim fitil de sağlamdır sen de yama kalkmamış olabilir ama yamanın kendisini çok attığını görmüşümdür hem lastiği sökerken cantlarıda fena benzetiyorlar boya falan kalmıyor telli cantlarıda eğiyorlar benim demek istediğim fitilinde sağlam olduğu ve cantada zarar gelmeden yapılabilecek bir işlem olduğunu düşünüyorum

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    lastik spreyi al, lastiği hem tamir eder hemde şişirir ama bir yere kadar.. en azından bir pompa taşı yanında.. benim motorda pompa var, solusyon var yama bile var, hatta 2 tane yarım levye var, 8 tane ingiliz anahtarı var hatta. bunların hepsi selenin altında her zaman bekler..

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fitil geçici çözümdür bence sıcak havalarda erir zorlanmalarda yada fazla basınçta yerinden çıkar..
    Şimdi karşı çıkanlar olacaktır ama yerimiz sanayi motosiklet tamircisiyiz eminim bizden tecrubeli değilsinizdir
    En iyisi içten yamadır götür bir lastikçiye içten yamalasın en garantilisi budur..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Burak git bi metzeller lastik al bitsin bu dert Zaten çon çin tire lar kayıp duruyodu yolda
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak git bi metzeller lastik al bitsin bu dert Zaten çon çin tire lar kayıp duruyodu yolda
    Sonunda öyle yapıcam heralde adaş yaa..

Şimdilik fitilimle takılayım 1 ay falan. Zaten uzun yola gitmeyeceğim.
    Sonra alır taktırırım metzelleri. Fitilli lastiğimde yedek olur.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fitil geçici çözümdür bence sıcak havalarda erir zorlanmalarda yada fazla basınçta yerinden çıkar..
    Şimdi karşı çıkanlar olacaktır ama yerimiz sanayi motosiklet tamircisiyiz eminim bizden tecrubeli değilsinizdir
    En iyisi içten yamadır götür bir lastikçiye içten yamalasın en garantilisi budur..
    Emrah , sanayide çok defa 40 ton yük taşıyan kamyonların lastiğine sadece bu işlemin yapıldığını gördüm . lastik başına neredeyse 4 ton yük biniyo ortalama.Eger sorun olsa once kamyoncular dediğin işlemin yapılması için ısrar eder ...
    Ama yinede doğrulama için lastikçi arkadaşa sorucam.
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yama konusunda katılıorum dıs lastige yama olmaz eger fitile guvenmioyosanız yeni lastik alır takarsınız
    ooo, sizli bizli konuşur olmuşuz! süper valla!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)