Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EN İYİ PERFORMANS EGSOZU

Katılımcı sayısı
107. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • AKRAPOVİÇ

52 48.60%
  • DEVİL

13 12.15%
  • YOSHİMURA

39 36.45%
  • LAZER

3 2.80%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akrapoviç Performans Egsoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Yamaha Fazer FZ6 için bahsedersek uzun zamandır araştırmalarımın sonucunda ulaştığım veriler aşağıda. Yazı içinde bazı devir aralıkları ile ilgili ifadelerde anlatılmak istenilen;

Alt devir için 1200-4000d/d
    Orta devir için 4000/7000d/d
    Üst devir için 7000/15000d/d dır.

Gelelim genel yoruma;

Akrapovic : Sloven üretici avrupa standartlarında ve hatta üzerinde; gerçekten kaliteli bir üretim yapıyor. Üretim tesisleri de mükemmel. Çoğu motosikletsever görünüşünden yana olumsuz yorumlar yapıyor. Oysa Leo vince, Devil gibi markalar da aynı görünüşe sahip. Performans olarak alt ve orta devirlerde mükemmel ses ve akustik özelliklere sahip. Yüksek devirlerde gök gürültüsü gibi atmosferi yırtan bir sesi yok. Şahsi kanaatim 2004 model ve üzeri Yamaha Fazer 'ler için en uygun egzoz markası. İşçiliğine dair mükemmelliği yazmıyorum. Ama detay inceleme yaptım, en kalitelisi olduğunu söyleyebilirim.

Lazer : Hollanlalı üreticinin Fazer'e uyumlu iki modeli var. Türkiye' de en çok dört çıkışlı modeli biliniyor. Fazer'e en yakışan egzoz markalarından biri. Rölantide çalışma esnasında ses artısı olarak orjinal egzozla arasaında çok bir fark yok. Diğer tüm markalardan farklı olarak dizaynı nedeniyle olsa gerek tiz bir ses veriyor. Alt-üst-orta devirlerde genelde tiz bir ses hakim. Üst devirlerde egzoz sesi ile beraber motorun kendi çığlıklarını da duyabiliyorsunuz. İşçilik olarak Akrapovic'ten sonra ikinci sırayı alabilecek durumda diyebiliriz. Ağır olması da en olumsuz yanı. Evet, diğer markalara göre ağır. Bu ağırlığın yüksek devirlerde selenin arka kısmında ve kuyrukta vibrasyona neden olduğunu söyleyenler var.

Leo Vince : Marka Akrapovic' e kıyasla alt ve orta devirlerde daha sesli. Üst devirlerde ise daha performanslı. Üst devir performansı Devil ve Two Brothers gibi markalardan düşük. İşçilik olarak çok kaliteli olduğunu söylemek pek mümkün değil. Karbon modeli titanyum Akrapovicten daha hafif ama karbon Devil'den daha ağır. Fazer için titanyum modelinin akustik açıdan daha başarılı olduğunu söyleyenler var. Tercih edilirse Akrapovic'e benzeyen titanyum model alınmalı kanaatindeyim.

Devil : Fransız üretici egzoz konusunda şüphesiz en ünlü markalardan biri. Alt ve orta devirlerdeki ses Akrapovic' ten bariz olarak daha yırtıcı. Leo Vince den daha verimli. Üst devirlerde Two Brothers'tan daha düzenli bir ses veriyor. Üst devirlerde atmosferi yırtan bir gürlemesi var. Fazer için ne yazık ki tek model üretiliyor. Hafif karbon modelin pek görsel yanı yok. Ama nihayetinde o bir Devil; alt-orta-üst devir ses ve akustik ortalaması bakımından en başarılı marka.

Two Brothers : Pirinçten üretilmiş metal aralıkları, yine pirinç civatalar ile tutturulmuş magnezyum siyah bölümlü arka ucu ile tartışmasız Fazer' e en yakışan egzoz tasarımına sahip markalardan biri. Amerikan üretcinin egzozu alt devirlerdeki sesi, dört zamanlı ve dört silindirli bir makinadan nasıl böyle ses çıkar dedirten cinsten; berbat diyebiliriz. Lakin üst devirlerde atmosferi yırtan ses ve akustik Two Brothers'da kendini gösteriyor. Üst devirlerde gerçekten Devil'den daha ürkütücü olabiliyor. İşçilik Leo Vince' ye göre daha başarılı, görselliğindeki çekicilik işçiliği hakkında olumlu yönde yanıltıcı etki yapıyor gibi. Sonuç olarak üst devirlerin egzozu diyebiliriz.

Umarım bilgilendirici olmuştur.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    olacak inşallah
    arkadaşlar ben konuya hakim olmadığımdan oy kullanmadım da
    dün bi viideo izledim
    egzos markası IXIL
    ve inanılmaz tatlı bi sesi vardı

türkiyede warmı bu marka?
    [B][I]Dediklerim bazen ters gelir, olabilir hayat herkeze ders verir[/I][/B] ::exclaim:

Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı kaaneski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben konuya hakim olmadığımdan oy kullanmadım da
    dün bi viideo izledim
    egzos markası IXIL
    ve inanılmaz tatlı bi sesi vardı

türkiyede warmı bu marka?

Türkiyede satılmıyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmanız mümkün. Tabi gümrükte çeşitli zorluklar sizi beklemek kaydıyla...
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    olacak inşallah
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede satılmıyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmanız mümkün. Tabi gümrükte çeşitli zorluklar sizi beklemek kaydıyla...
    hmmm bu çok uğraştırır
    bilgi için teşekkür ederim
    [B][I]Dediklerim bazen ters gelir, olabilir hayat herkeze ders verir[/I][/B] ::exclaim:

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin akrapoviç bir başka.
    kesinlikle bambaşka ben motorumun sesine hastayım zaten
    ::tutkuy::

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    leovince derim ben onu kullanıyorum gayet memnunum
    gül bahçesine girenler gül olmasalarda gül kokarlar ( SUZUKİ --- KATANA )

Motosikleti
    Honda_Cbr600RR
    cbr600rr a hangisini tavsiye edersiniz biraz arz talep zevk meselesi ama benim aradığım tok ses akrapoviç ve yoshimura arasında idim two brothers satıcısıda bu egzozların onlardan farkı olmadığını hatta bilenlere sorunca daha üstünde olduğunu göreceksin dedin bilmiyorum o markayı duymuştum ama yeterince tanımıyorum kullanıcıların tavsiyelerini bekliyorum tşkler..
    msn:meslay1981@hotmail.com

Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı reddevil_RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr600rr a hangisini tavsiye edersiniz biraz arz talep zevk meselesi ama benim aradığım tok ses akrapoviç ve yoshimura arasında idim two brothers satıcısıda bu egzozların onlardan farkı olmadığını hatta bilenlere sorunca daha üstünde olduğunu göreceksin dedin bilmiyorum o markayı duymuştum ama yeterince tanımıyorum kullanıcıların tavsiyelerini bekliyorum tşkler..

Two Brothers tüm marka ve modellerde daha fazla ses verir bu doğru. Lakin alt devirlerde hoş bir tını almak mümkün değil. Çok cırtlak. 7000 d/dak dan sonra anca toparlıyor. Seslerini gerçekten dinledi iseniz en güzel tını açısından dediğiniz gibi Akrapovic, olmadı Yoshimura.

Motosikleti
    Honda CB600F Hornet 2011
    hocam 2011 CB600F hornet kullanıyorum.Ekzost olarak akrapovic le dewil arasında gidip geliyorum.Ne önerirsiniz?

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Bende de 2001 R6 ve Akropovic var cok memnunum.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)