Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşenin dostu olur: koruma demiri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugün 16 Mayıs Cuma günü 17:00 sıralarında yola dökülmüş deterjanlı sulara girince kayarak motordan düştüm. Motor kayarak altımdan gidince ben yolun ortasında yerde kaldım. Hemen arkamdan gelen kamyonetten kaçmak için hemen ayağa kalkarak kaçmaya davrandım. Kamyonetin frenle durduğunu görünce çalışmakta olan motorun kontağını kapattım. Benzinin yola akmasına mani olmak için motoru kaldırdım. Bir iki sürücü bir şey varmı diye sordu ama en çok ters yöne gitmesine rağmen yanıma gelerek benimle ilgilenen motosiklet sürücüsüne sevindim. Dizlik, kask ve mont faydalı oldu ama dirseğimde ve ayak bileğimde sıyrıklar oluştu. Sıyrıkların çok ciddi olmadığını anlayınca motora bir baktım. Ayna demiri ve koruma demiri yamulmuştu. Arka çanta çizilmişti. Bunun dışında hiç bir şey olmaması beni sevindirdi. Uğradığım şoku atlatmak için 5-10 dk. dinlendikten sonra motoru çalıştırarak eve gittim. Dirseğime ve ayak bileğime pansuman yaptım. İki şey öğrendim: birincisi yol ıslak ise yavaş gitmeli. İkincisi: düşenin dostu olur. Koruma demiri. İyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kankavi® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki EN500 2000
    bazı şeyleri zor yoldan öğrenmemek daha iyidir tabi ama yine de geçmiş olsun arkadaşım.
    Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden, Softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü.
    Kara bir kinle taassub pusudan çıktı yine, Yurdu şâhâne cehâlet yeni baştan bürüdü. (Neyzen Tevfik)

Motosikleti
    mondi 150MC
    geçmiş olsun... sana bişi olmaması sevindirici
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Geçmiş olsun kardeşim. Ucuz atlatmışsın. Şehir içinde her tür sürprize hazır olmanın tek yolu yavaş sürmek ve en üst düzeyde uyanık olmaktır.

Bir de motor koruma demiri motosikletin motorunu korur, ayaklarımızı değil. Zaman zaman ayakların en kötü düşmanı haline gelir..
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    -
    cok gecmiş olsun kardeşim, Allah bida göstermesin..

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    bizde bugün az ciseleyen yağmur yüzünden düştük 2 kişi koruma demiri kurtardı yolunuz açık olsun.iyi sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler