Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

EDS'den ceza yiyen varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    anadolu yakasından avrupa yakasına geçişlerde eğer trafik yoğunsa emniyet şeridini kullanıyorum bazen, malum eds var ama henüz bir ceza ile karşılaşmadım, acaba bu yolu benim gibi kullanan ve ceza yiyen varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

olmadıgı yerden bile çıkıyor,dikkat etmek lazım yok deyipde geçersen yarın birgün eline mektup gelirse şaşırma.
    98 Beygir.....

eds ne demek onu anlamıs deyılım

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektronik Denetleme Sistemi; trafik akışı kontrolünün sağlanması ve şehir yaşantısının kurallara uygun, medeni bir yapıya kavuşturulması amacı ile kent trafiğinde kural ihlali yapan araçların tespiti için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen bir uygulamadır.

EDS Levha

Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi; kavşaklarda kırmızı ışık ihlallerinden kaynaklanan kazaların önlenerek, can ve mal güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak amacı ile geliştirilmiştir. Sistemin işleyişinde; kavşak noktalarında trafiği gözleyen kameralar, kırmızı ışık ihlali yapan araçları tespit edip fotoğraflamakta ve fotoğrafların Trafik Kontrol Merkezi’ne iletilmesi sonucunda ihlali yapan araç sürücüsü hakkında yasal cezai işlem yapılmaktadır.

Arıza durumu dışında emniyet şeridinin kullanılmasını önlemek amacı ile faaliyete geçirilen Emniyet Şeridi İhlal Tespit Sistemi’nde ise; Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi’nde olduğu gibi, yolun farklı noktalarına yerleştirilen sensörler aracılığı ile şeridi gereksiz şekilde işgal eden araçlar görüntülenmektedir.

Kırmızı ışık ve Emniyet Şeridi İhlal Tespit Sistemi’nden elde edilen görüntüler, ceza makbuzları ile birlikte sürücülerin adreslerine gönderilmektedir. Ayrıca araç bilgilerinin tescil kayıtlarıyla tutarlı olup olmadığı da bu sistem aracılığıyla kontrol edilebilmektedir. EDS sonucu uygulanan cezai işlemler Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluğundadır.

http://tkm.ibb.gov.tr/its/itsEds.aspx

Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu yakasından avrupa yakasına geçişlerde eğer trafik yoğunsa emniyet şeridini kullanıyorum bazen, malum eds var ama henüz bir ceza ile karşılaşmadım, acaba bu yolu benim gibi kullanan ve ceza yiyen varmı?
    Tavsiye etmiyorum . Ama profesyonel çekilmiş fotoğrafın olsun istiyorsan o ayrı

Saol abı guzel bı ve uzun bı acıklama oldu

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmadıgı yerden bile çıkıyor,dikkat etmek lazım yok deyipde geçersen yarın birgün eline mektup gelirse şaşırma.
    owww! birdaha geçmicez demekki..kaç gün sonra adrese ulaşıyor bilgin varmı?
    bide cezası ne kadar?

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben bi kere EDS olan bir ışıktan tam kırmızıya dönerken geçtim gece karanlıkta. Arkamdan flaşlar patladı. Kesin gelecek cezası. Dikkat edin.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

kırmızı ışık ihlali 110 ytl kırmızı ışıkta uygun yerde durmama ( çizgi ihlali ) 55 ytl sanırım geçen kulak misafiri oldum ceza yiyen bi arkadaşıma :S

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bide cezası ne kadar?
    6 ay içinde adres ulaşıyor ve kırmızı ışık ihlali sanırım 106 ytl şerit ihlali de 118 ytl olması lazım bildigim kadarı ile

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bi kere EDS olan bir ışıktan tam kırmızıya dönerken geçtim gece karanlıkta. Arkamdan flaşlar patladı. Kesin gelecek cezası. Dikkat edin.
    kesin gelecek,geçenler de araba ile ışıklarda duruyorum kavşakta karşı tarafa bakarken arabanın birinin kırmızıda geçtigini gördüm ardından flaşlar patladı iki kere,heh dedin cezayı yedi..
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    motoshow a giderken ben ve kuzenim yedik üstelik 2 tane...

Motosikleti
    HONDA TİTAN CG ES 125 - YAMAHA BWS 100

Eds Cezaları Ağır Ona Göre

MİLLET BU ARALAR EDS CEZALARI ÇOK DUYUYORUM HABERİNİZ OLA. MALUM MESLEK OTOMOTİV SÖKTÖRÜ OLDUĞU İÇİN MÜŞTERİLERDEN Bİ ÇOĞUNDA GÖRÜYORUM KARTPOSTAL GİBİ FOTOĞRAFLARINI. FINDIKLI KÜÇÜKYALI HATTINDAN İVECO DAİLY MİNİBÜS SAHİBİ Bİ ARKADAŞIM BOSTANCI E-5 KARAYOLUNA ÇIKIP BOSTANCI KÖPRÜSÜNE İLERLERKEN EDS YE TAKILIYOR EMNİYET ŞERİDİNDE VE EVİNE 4 KEZ CEZA GELMİŞ. DÖRDÜNÜDE GÖSTERDİ DEDİMKİ AYNEN KARDEŞ SAKLADA TORUNLARINA GÖSTERİRSİN HATIRA DİYE ALBÜM YAPMIŞSIN BU NE YAV:d:d HAHAH. BU ARADA DAYIM BOSTANCI SAHİLDE YAYA ŞERİDİ ÇİZGİLERİNİ İŞGAL ETTİĞİ GEREKÇESİYLE KIRMIZI IŞIKTA DURDUĞU İÇİN(TAMPON BAŞLANGIÇ ÇİZGİSİNDE DURUYORMUŞ 20 CM LİK İŞGAL SONUCU YANİ ) EDS 'DEN 150 MİLYON CİVARINDA CEZA YEMİŞ. HAYDİ RASGELE BİLMEM ANLATABİLDİMMİ BAŞKA BİŞEYEDE BENZEMİYOR AKSİNİ İSPAT YADA POLİSE İTİRAZ DA EDEMİYOSUN

esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Evet yahu bende bı defa ödedım eds cezası hemde her zaman geçtığım yolda olduğunu dahı bılmıyodum arabayla geçtım onun ıçın bıraz daha dıkkatlı olmak lazım pahalıya patlıyo :(

eds den başka bi de mobese kamerası mı ne var hani kavşaklara koyuyolar ya ondan ceza yiyen oldu mu hiç peki.
    ben bi kaç kez mobese olan kavşakta kırmızı ışıkta geçmiştim ama daha bi şey gelmedi

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de merak ediyordum ne zamandır. arabalara yazılıyor ama motosikletlere yazılmıyor diye biliyorum. motorcu arkadaşlar trafik sıkışık olduğu zaman emniyet şeridini kullanıyorlar çoğu zaman.Aslında motosikletlere böyle bi imtiyaz tanınması lazım.

mobeseden ceza yok bıldıgım kadarıyla yoksa benım pederın bayagı olmustur.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ümmet abi bi kere yakalanmıştı 50-100 arası bi ceza gelmişti sanırsam emniyet şeridini kullandığı için
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

HaYaLeT01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çim Biçme Makinesi
    Allah Istanbul'dakilere yardim etsin, ne guzel, hersey var buyuk sehirde, is-imkan-aktivite-bogaz-deniz-manzara, biz de gelmek isteriz, fakat bir de trafiginiz var ki hic cekilmiyor... Simdi bir de EDS-MOBESE falan kontrolu ciktiysa nerede kaldi motosikletin pratikligi, aralardan gecmeleri. Eger kopru trafiginde arabalar gibi bekleyecekseniz, debriyaj birakip sikmaktan, ayaklari kaldirip indirmekten yaslanip gidersiniz. Emniyet seridi ihlallerine ben de karsiyim, ozellikle de arabalarin yaptigi "uyaniklik" aslinda digerlerine hakaret gibi geliyor, sanki trafikte tikilmis olanlarin akli yokmus gibi... Ancak adi ustunde, "Emniyet Seridi", hem de acil durumda kullanmak icin musait kalmasi gerekiyor.
    oderint dum metuant

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650
    benim amcam yemiş resmi yanında taşıyo

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bide cezası ne kadar?
    01-05-2008 tarihinde şirket araçlarımızdan biri sakaraya temde 162 km radara hızla yakalanmış

237 ytl ceza yakışıklı bir fotoğrafla 10-05-2008 tarihinde tebliğgat elimize ulaştı

10 günde işi bitirmişler
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    netten bakabiliozmu ceza yiyip yemediğimize

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler