Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İzmit Körfez Pisti Analizi

Motovento
    REKLAM ALANI

bence bu ısten anlayan bırı bu ısın ucunu bırakmasınlar en azından bı dava acılabılır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    "Motosikletle ilgili tehlikeli hiçbir şey yok ama düz bir yerde 150-200 kilometre hızla giderken düşerseniz böyle kötü bir sonuç ortaya çıkar"

Bu ne demek yaa? Adamlar yurtdışında 200 km/h üzeri süratlerde düşüyorlar eğer motorda sorun yoksa kalkıp yarışa devam edebiliyorlar, bizde 150 km/h üzeri süratte ölürsünüz, bu normaldir deniyor. Bunu da diyen senelerdir motosiklet sektörünün içinde olan, bu işin öncülerinden ve zamanında yarışmış olan biri. Evet pistteki sorunlar buna neden olmuş olabilir diyeceklerine, hala savunma modundalar. Çok yazık...

Arkadaşlar ne yazık ki ülkemizde insana verilen değer ayaklar altında. İzmit Körfez pisti hakkında konuşuyorken haftasonu yapılan F1 yarışında piste köpeğin girmesi de konunun tam üstüne geldi yani. Bu kadar olur. Üzülerek söylüyorum ki, bizim insanımızdan bir halt olmaz. Şimdi neden Türkiye'de motosiklet yarışçısı yetişmiyor, yetişse de yurtdışına gidemiyor anladınız mı? Biz daha üçüncü değil beşinci hatta onbeşinci sınıf bir ülkeyiz. Koskoca uluslararası bir organizasyonda F1 pistinde köpeğin ne işi var? Ondan sonra neden MotoGP, F1 gibi organizasyonlar ülkemize gelmiyor diye sorup duruyoruz. Çünkü bizim kendi pistlerimizde kendi yarışçılarımız ölüyor... Çok acı bu ülkenin durumu. Ben başımızda bu tür insanlar olduğu sürece bu işlerin de düzelebileceğine inanmıyorum.

Yok Sinan'ın psikolojisi son günlerde iyi değilmiş, yok eşinden ayrılmış, yok piste yetersiz ekipmanla çıkmış, yok motorunda sorun varmış... Yaaa geçin bunları. Kardeşim sen Sinan'ın psikoloğu musun, ya da hergün yanında mısın, ne kadar takip ediyorsun adamın hayatını da böyle yorumlar yapıyorsun? Bunlar şehir efsanesinden başka birşey değil... Her ne olursa olsun, bir yarışçı geçirdiği kazadan dolayı pistte ölmemeli. Haa eğer Sinan'ın ekipmanı yetersizdi iddiasında bulunuyorsan o zaman neden adamı piste salıyorsun? O zaman yine sen suçlusun! Ben ekipmanı ile ilgili pek bir eksiklik görmedim, tulumu, kaskı, eldiveni, botu üzerindeydi. Bu konu diğer konular gibi zaman içerisinde önemini yitirecek ve Sinan haybeye ölmüş olacak diye düşünüyorum ve üzülüyorum.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben Pisti Yetersiz Buluyorum. Bunu Zamanında Bir çok Kez Arkadaşlarımızla Tartıştık.bunu Yetkililerinde Farkettiğine Inanıyorum.ama Sonucu Hepimiz Görüyoruz.her şey Konuşulanlardan Ibaret. Ve Pistin çok Eski Bir Pist Olduğunu Da Hatırlatmak Istiyorum. Bu Pistin Acilen Yenilenmesi Gerekiyor.şampıyonlar Yetiştiren Yarış Pistinin Buhalde Olması Kanınılmaz Sorunları Günümüze Taşıdı. (kenan Sofuoğluna Ve Ailesine Sabırlar Diliyorum.)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    pist diye kullanılan bu alan almanya vs ülekelerde köy yolu alarak kullanılıyor
    otoban diye yutturdukları alanlarda adamların en bozuk çevre yolu asfaltı..... kaldırıp yeniden dökmek yerine yama üstüne yama çakıyorlar üstteki bir resimde arka planda posektif borusu var yol kenarında, nasıl güvenli bi pist burası dün f1 de olduğu gibi köpekte dalar piste herşey olur Allahım sen bu arkadaşlara zeval verme,bi sinan daha gitmesin.........

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok Sinan'ın psikolojisi son günlerde iyi değilmiş, yok eşinden ayrılmış, yok piste yetersiz ekipmanla çıkmış, yok motorunda sorun varmış... Yaaa geçin bunları. Kardeşim sen Sinan'ın psikoloğu musun, ya da hergün yanında mısın, ne kadar takip ediyorsun adamın hayatını da böyle yorumlar yapıyorsun? Bunlar şehir efsanesinden başka birşey değil... Her ne olursa olsun, bir yarışçı geçirdiği kazadan dolayı pistte ölmemeli. Haa eğer Sinan'ın ekipmanı yetersizdi iddiasında bulunuyorsan o zaman neden adamı piste salıyorsun? O zaman yine sen suçlusun! Ben ekipmanı ile ilgili pek bir eksiklik görmedim, tulumu, kaskı, eldiveni, botu üzerindeydi. Bu konu diğer konular gibi zaman içerisinde önemini yitirecek ve Sinan haybeye ölmüş olacak diye düşünüyorum ve üzülüyorum.
    Aynen imzamı atıyorum altına abi.Türkiye'de işler böyle yürüyor malesef...Şu an pist ve federasyon yetkililerinin başı çok büyük belada olması gerekirdi...Ama ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlar, bir de oraya buraya çıkıp saçma sapan yalan yanlış yorumlarla çocuk kandırmaya çalışıyorlar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu mesajı yazan abiyi bizzat tanıyorum.Çok talihsiz bir açıklama olmuş.Pistin kenarındaki adam boyunda otları ve aralarındaki kayaları "güvenli" olarak nitelemesi gerçekten çok üzüntü verici.

Sinan'ın kazasının kendi hatası olduğu sonucuna nereden vardın arkadaş ya ??? Hadi Sinan'ın kazası kendi hatası diyelim, ölmesi de mi kendi hatası? Aslında bunu mu demek istiyorsunuz? Uluslararası yarışlarda da görüyoruz birçok pilot çok yüksek hızlarda kendi hatalarıyla düşüyorlar ama ölmüyorlar !!!!

Bunlar hep sorumluluğu başlarından def etmek için refleks olarak yapılan yersiz ve korku dolu açıklamalar.Pistin hali belli, belki sokaktan geçen sıradan insanı kandırabilirsiniz ama bizi kandıramassınız.

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum: Evet İstanbul Park pistine el koyanı da, o pisti peşkeş çeken beyinsizleri de kınıyoruz.Ancak Körfez pistinin haliyle İstanbul Park'da yarış yapılamaması arasında bir bağlantı yok.Yani Sinan'ın ölümünün sorumlularını "İstanbul Park'da yarışa izin vermeyenler" olarak gösterme çabasını da yine korku dolu bir refleks olarak görüyorum.

Geçen sene İstanbul Park'da TMF'nin düzenlediği Yarış yapıldı.Ama geri kalan yarışlar yine güvenlik önlemleri yetersiz olan Körfez ve Pınarbaşı pistlerinde yapıldı.Güvenlik önlemlerinin hiçbir zaman ön planda olmadığının açık kanıtıdır bu.

Şayet bugün İstanbul Park'da yarış yapılabiliyor olsa idi, Körfez ve Pınarbaşı pistlerinde yarış yapmayacak mıydınız? ÇOCUK KANDIRMAYI BIRAKIN.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    vahhh mehmetim vahh şaştım kaldım .........................
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok talihsiz bir olaydı.Gerçekten kaliteli bir ismi daha kaybettik.Ama tmf de bundan ders çıkarıp bizim hatamız nedir eksiklerimiz nelerdir diye özeleştiri yapacağı yerde sanki olayda hiçbir kusurları yokmuş gibi yavuz hırsız hesabı kendilerini savunuyorlar.İnşallah bundan sonra yanlışlarından dönerler.En azından öyle olmasını umuyorum

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TMF' nin Pist Yönetmeliği'nden alıntıdır..

Not Mesajı: Pist Yönetmeliği 2008

......
    ......
    ......

.
    GENEL HÜKÜMLER

Bu yönetmelik FIM kuralları esas alınarak düzenlenmiş ve TMF tarafından onaylanmıştır.
    Bu yönetmelikte yer verilmeyen ayrıntılar için FIM ve uluslararası yarışlar için ilgili şampiyona kuralları geçerlidir.
    Bu yönetmelik maddelerinin yorumu ile yönetmelik kapsamında bulunmayan konularda karar alma hak ve yetkisi öncelikle yarış jurisi ve / veya TMF Teknik Kurulu’na aittir.
    Bu yönetmelik şartları üzerinde değişiklik, yorum veya açıklama sadece TMF Teknik Kurulu tarafından yapılabilir.

Sorumluluk

Yarışlara katılan tüm yarışçılar motosiklet sporunun ve özellikle yarışların doğaları gereği taşıdığı ve tamamen ortadan kaldırılamaz tehlikelerini bilirler ve yarışa katılmakla bu riski kendi istekleriyle üstlendiklerini peşinen kabul etmiş sayılırlar.
    Yarışçılara, bu riskleri azaltmak için yarıştan önce yarış yönetmeliğinin belirlediği ve izin verdiği süre ve usulde yarış parkurunu / pistini incelemeleri, tanımaları, öğrenmeleri ve gerekli görüyorlarsa resmi antrenmana katılarak, yarışa katılmak konusunda son kararlarını bu gözlem ve deneyimlere göre vermeleri bu yönetmelikte tavsiye edilmiştir.Yarışlar esnasında, görevlilerin, yarışçıların, teknisyenlerin ve izleyicilerin meydana gelen kazalardan ötürü uğrayabilecekleri hasarlardan dolayı, Türkiye Motosiklet Federasyonu’na, Organizatör Kulübe, Organizasyon Komitesi’ne ve diğer tüm ilgili resmi görevlilere maddi ve manevi hiçbir sorumluluk yüklenemez, rücu edilemez. Yarışçı kendisine, aracına ve donanımına vereceği hasar ve tüm olumsuz sonuçlardan tümüyle kendi sorumludur, rücu edemez. Her durumda yarışçı yarış boyunca kendisinin ve diğer yarışçıların güvenliğini tehlikeye atmayacak biçimde davranmakla yükümlü sayılır. Yarışçılar trafiğe açık alanlarda yarış etkinliğini mazeret göstererek trafik kurallarını ihlal edemezler.

Teknik Sorumlu

Teknik yönetmeliğin uygulanmasından, teknik kontrollerin gözetiminden ve teknik itirazlardan sorumludur. Organizasyondan sorumlu değildir.

.
    Pist Yönetmeliği'nin Tümü için..BURAYA TIKLAYIN
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @müslüm baba
    yarışmayı tehlikeye sokacak bir durum yok, Sinanın kazası tamamen kendi hatası bu benim şahsi fikrim kimseyi bağlamaz.
    Sinan'ın kazası tamamen kendi hatası demiş bu arkadaş... Bu olayı yakından görebilen bile yokken bunu neye dayanarak söyleyebiliyorsun kardeşim? Yaa bu tür açıklamalar artık benim midemi bulandırmaya başladı. Eşeklik ettik bunu da telafi edemeyiz ama bundan sonra bu tür olayları engellemek için şunu şunu yapacağız demeleri gerekirken hala aynı hikaye.. Yazık ki çok yazık. Sinan gibi bir insan b..k yoluna öldü gitti...

Ben de başka bir forumdan alıntı yapıyorum..

http://www.motordelisi.com/ftopic-63...derasc-45.html

@motorize11
    Arkadaşlar acımız çok büyük yaklaşık on yıldır pistte yarışan biri olarak pistteki olumsuzlukları anlatacak kelime bulamıyorum. Bu yıl Sinan'la aynı takımda yarışacaktık herşey güzel başlamıştı perşembe günü beraber antremana çıktık Sinan'ın düştüğü yerde perşembe günü ben de bir tehlike yaşadım daha sonra yaşadığım tehlikeyi Sinan'la kritik ettik sorunun dreksiyon amortisöründen kaynaklanmış olabileceği kanısına vardık çünkü ben 1000 RR fireblade 08 kullanıyordum ve amortisörü standarttı ertesi gün motorumdan düşen bir parçayı aramak için pisti yürümeye başladım. Yarışları takip eden arkadaşlar bilir geçtiğimiz yıl yapılan son yarışta 1000 cc sınıfında Sinan'ın düştüğü yerde Levent isminde bi arkadaşımız düşmüştü o kazada aramızda bir temas olmuştu ve ben de düşmekten son anda kurtulmuştum merak ettim orada Levent'in düştüğü yerde herhangi bir iyilrştirme herhangi bir tedbir alınmışmı diye bilmeden tam da Sinan'ı bulduğumuz yerden piste baktım inanılır gibi değildi geçen yıl yaşanan o ciddi kazaya rağmen hiçbir değişiklik yapılmamıştı herşey geçen yıldan kaldığı gibiydi bir gün önce yaşadığım tehlikeyi düşünüp allahım sen bizleri koru diye dua ettim daha sonra pite döndüm Sinan kahvaltı yapıyordu abi gel çay içelim dedi oturduk yarışla ilgili biraz konuştuk sonra ben motorların kotrolleriyle ilgilenirken o da ikinci anterman için giyinmeye başladı herşey olağan seyrindeydi ve daha sonra herkes koşuşturmaya başladı biri kaza yapmıştı aslında kaza yarışların doğasında var olan birşey olduğu için kimseye anormal gelmeşiti ancak olay yerine vardığımda olayın ciddiyetini anlayabildim Sinan hareketsiz yatıyordu kaskı eldivenleri ve çizmeleri fırlamıştı büyük bir panik yaşamaya başladık hemen ambulans geldi ve hiç bekletilmeden hastaneye sevk edildi Ancak tüm çabalara rağmen Sinan kardeşim yaşama tutunmayı başaramadı aldığı darbeler çok ağır ve ölümcül olmuştu. Çok sevdiğim arkadaşım Bahattin'in ardından Sinan kardeşimide kaybetmenin acısı hepimizin yüreğine oturdu Allah rahmet eylesin taksiratını affetsin annesi bizim annemiz babası bizim babamız Allah onlara sabrı celil ihasan eylesin.
    Pistin durumuyla ilgili bir iki ufak şeyde ben söylemek istiyorum . Bizler bu sporu sevdiğimiz için yapmaya çalışıyoruz inanın yarışan her arkadaşım çok büyük özveride bulunarak çok ciddi maliyetlerin altına girerek bu sporu yapmaya çalışıyor 25-30 bin ytl değerindeki motorunu riske ediyor bir sürü para harcayarak koruyucu ekipmanlarını temin ediyor yine birsürü para harcayarak lastik benzin kayıt giderleri konaklama gibi birçok masrafı cebinden karşılıyor ve en önemlisi hayatını riske ediyor karşılında ne alıyor derseniz malesef kürsüde verilen kupalar dışında hiçç...(ödül adı altında verilen rakamı size burda söylemiyorum sadece şu kadar söyleyeyim birincinin ödülü verdiğimiz kayıt parasından bile daha az) Şimdi bunca insan bukadar özveride bulunup bu işi yapmaya gayret ederken federasyon yetkilileri olan sayın büyüklerimize düşen eğer gerçekten samimi iseler bu gençlerin daha iyi şartlar altında daha iyi imkanlarla yarışmasını sağlamak bu sporu daha iyi yerlere taşımak değilmidir. Şimdi tüm arkadaşlara şunu söylemek istiyorum gün kavga günü değildir şimdi kenetlenme zamanıdır tabiki gördüğümüz olumsuzlukları eleştirelim tabiki sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması için girişimde bulunalım tabiki tartışalım ve doğruyu bulma yolunda çaba sarfedelim ama kırmadan dökmeden sövüp saymadan.
    Körfez yarış pisti inşa edildiği günden beri motosiklet yarışları için elverşli değildi çünkü yapılış amacı motosiklet değildi otomobil yarışları için yapılmıştı ve o günün koşullarında o günün teknolojisiyle üretilen otomobillerin yarışabilmesi için yapılmıştı daha sonra 125cc lik motosikletlerin yarışmaya başlamasıyla motosiklet yarışlarının da düzenlendiği bir yer oldu o dönemlerde motosiklet federasyonu otomobil federasyonuyla aynı çatı altındaydı ve motosiklet yarışları da seyirciyi çekmek için bir garnitür niteliğinde yapılıyordu daha sonra 600cc lik motorlara geçildi sayın Süleyman Memnun ilk yarışlardan itibaren yarışları takip eden biriydi ve federasyondan şikayet ederdi o yüzden şimdi kimseye kızmadan eleştirleri dikkate alarak gelen şikayet ve önerileri en iyi şekilde değerlendirmeli ve bu sporun gelişmesi için elinden geleni yapmalıdır eğer yapmaya muktedir olamıyorsa yapabileceklerin önünü açmalıdır.Bu arada sezon başlamadan birkaç hafta önce yarış pistinin modifiyesi için çalışmalar yapılmış yeni bir projeyle pistin viraj yapısının kum havuzlarının kaçış noktalarının kervlerin yapısının ve pist uzunluğunun değiştirilmesi karara bağlanmış ve hatta İMK yetikilisden aldığım bilgiye görede sezonu ilk yarışının ileri bir tarihe ertelenip pist yenilendikten sonra yarışlara açılmasına karar verildiği söylenmişti ve hatta pistin yeni taslağı da bize gösterilmişti ama malesef söylenenler gerçekleşmedi ve ne olduysa pist bu haliyle yarışlara açıldı sonunda da bu acı kaza yaşandı bundan sonrası için gerekli iyileştirmelerin yapılmasını ve böyle üzücü olayların tekrar yaşanmamasını bekliyoruz saygılarımla...

Buyrun bir açıklama..Hemde olayı gözleriyle gören bir arkadaşımız..

Bakalım Süleyman Memnun buna ne cevap verecek..Tabi duyarda okursa...

.
    Not Mesajı: MOTORDELİSİNDEN cpatience NİCKLİ ÜYEDEN ALINTI YAPILMIŞTIR...

Öncelikle adım Can Göksay.Tolga Uprak ile 8 yıldır pistlerdeyim ve onun kronemetresinide ben tutuyorum.Beni tanıyanlar biliyor zaten ama tanımayanlar için söylüyorum,ben sadece Tolga'nın arkadaşıyım.
    Pistteki hiç bir kurum,kuruluş,teknik ekip ve sponsor ile alakam yoktur.Olayın başından sonuna kadar Tolga ile canlı şahidiyiz.
    Ve 8 yıldır bu işin içerisinde olduğumuz için neyin ne olduğunu biliyoruz.İlk olarak size olayı anlatmam gerekiyor,çünkü federasyon yetkilileri dahil herkes kendine göre olayı anlatmış.
    Tolga antremana çıkmadı beraber kara şiganın oradaki trübünlerde antremenı izlemeye gittik.Yanımızda Sinan Şenel ve hatırladığım kadarıyla Tuna Şahbazoğlu vardı.
    Tolga Sinan'a, ben Barış'a zaman tutuyorduk.Sinan en son turunu 47.400'lük zamanla atıp arka düzlükten kara şiganına doğru geliyordu.
    Fren yapma mesafesine geldiğinde fren yapmadı ve tapagaz bir şekilde fren mesafesini 20 metre daha geçti.(virajın içine doğru)Kimin pistin neresinde nasıl fren yaptığını uzun zamandır bildiğimiz için bu aykırı bir durumdu ve hemen bakın bakın diye bağırdım.Sonra Sinan sanki durumu birden farketmiş gibi çok sert bir fren attı ve motorun başıda sert bir şekildi eğildi.Sonra freni hemen bıraktı ve bir daha sıktı.Bu sefer gidon çırpmaya başladı.Bu anlattıklarım 1-1,5 saniye içerisinde oluyor çünkü çok fazla sürat vardı.Gidon 2-3 kez sert bir şekilde çırptıktan sonra motor soldan toprağa çıktı.Toprağa çıkar çıkmaz yan döndü ve Sinan'ı fırlattı.Bizde hemen olay yerine koşmaya başladık.Sinan en son sazlıkların içinde kaybolmuştu.Olay yerine geldiğimizde hemen Sinan'ı aradık.Buradaki ayrıntıları fazla vermek istemiyorum.Ama en son Sinan'ı bulduğumuzda bir kaya parçasının üzerinde yüz üstü yatıyordu.Hatta kayanın üzerinde biraz burnundan gelen kan lekesi bile vardı.Arkamızdanda şu anda hatırlayamadığım bayağı bir insan olay yerine koşmuştu.Daha sonra ambulans geldi ve ambulanstakiler oraların biraz çamurlu olmasından dolayı oraya girmeye başta tereddüt bile ettiler.Ne ambulansta doktor vardı nede pistte herhangi bir asbaşkan.hatta federasyondakilerede telefonla biz haber verdik.
    Daha sonra ambulansın arkasından hastaneye gittik ve gerisi malum.Akşam ben piste geldim ve olay yerinde 3-4kişi vardı ve elleriyle taşları temizliyorlardı.Daha sonra oraya 50NC kamyonun giridiğini gördük.Ve ertesi gün sabah olay yerinde kaya falan yoktu.
    Ben burda hiç bir kimseyi suçlamıyorum.Ama Federasyonun yaptığı açıklamalar niye savunma şeklinde!Niye pistin hiç bir suçu yok diyorlar.Pistin hiçbir suçu yoksa orada kum havuzu yada çakıl havuzu olması gerekmiyor mu?Yada o kayanın orda işi ne.Elbette piste meydana gelen kazalarda ya mekanik arıza yada pilotaj hatası olacak.Pilotlar kendilerini zorlucaklarki zaman yapsınlar.Bunlar işin içinde olan şeyler.Ama yetkili kimse,sorumluluk kimdeyse bütün güvenlik önlemlerini almak zorundalar.Tolga ve Sinan Şenel ilk derince hastanesinde polise yazılı bilgi verdi olayı aynı benim anlattığım şekilde yazdırdılar.
    Olayların üzerini örterek biz hiçbir şekilde hiç bir yere gelemeyiz.Bunu öncelikle bu işte suçlu olan kişilerin anlaması lazım.Bu çok çok üzücü ve çok büyük bir kayıptır.Artık motor yarışlarının hiç kimse için bir anlamı kaldığını düşünmüyorum.Bunu herkesin bir milat olarak görüp herkesin birlik olarak ilerisi için artık güzel şeylerin başlangıcına dönüştürmesini umuyorum.Şimdi kendi çıkarları için federasyona yüklenenlerde olacaktır.Ama baştaki zihniyet değişmedikçe Türkiye'de motorsporları bir yere gelmez.Yarışçıların fikrinin alındığı ve en kıdemsiz çalışanından en baştakine sadece motor sporlarının geleceği için çalışan gerçek anlamda bir federasyon istiyorum.
    Acımız çok büyük bunu size anlatamam..Ama Kenan kardeşimize bişey demek istiyorum.Abilerinin seni görmek istediği yere ulaşmanı istiyorum senden.Hayat bizim değil, biz hayatı yaşıyoruz sadece.Hepimizin başı sağolsun...hepimiz bu işin peşini bırakmıyacağız ve ne gerekiyorsa yapacağız,sadece kendimiz için !!!!

Motosikleti
    var bi şeyler
    Can Göksay'ın verdiği bilgiler Müge Polatkan adlı şahsın yazdıklarının tamamen asılsız olduğunun kanıtı.Yok intihar etti, yok psikolojik sorunları vardı, yok Babası'da biliyordu diyerek bu acılı zamanlarında o insanları kendi yalanına alet ederek zan altında bıraktığı için de birkez daha ŞİDDETLE KINIYORUM.

@Shrieker...

Haklısın paşam..

Arkadaş birebir şahit olmuş olaya ve anlatmış..

Yani Müge Hanım gibi duyupta anlatmamış...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Pistin güvenli olmadığının bir başka kanıtı...
    Haziran ayında California Superbike School'un İzmit Körfez Pisti'nde yapılacak olan eğitimi İzmir Pınarbaşı Pisti'ne alındı...
    Az önce mail geldi bilgilerinize...

!!!! ÇOK ÖNEMLİ !!!!

Sevgili arkadaşlar,

California Superbike School Türkiye'nin sezon programı gerekli CSS hoca kontenjanının sağlıklı olarak bölüştürülebilmesi için normal olarak bir sezon önceden yapılıyor. Bizde 2008 için hazırlıklarımıza 2007 Aralık ayında başladık ve müsait olan tarihleri CSS Europe ile belirledikten sonra kullanacağımız pistler olan İzmir Yarış Pisti ve İzmit Körfez Pistiyle rezervasyon ve mukavele yaptık.

Geçen hafta İzmit Körfez Pistinin işleticisi olan İMK ile yaptığımız rezervasyon kontrolünde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü- GSGM'nin yaratacağı kaynak ve Körfez Belediyesinin işgücü ile pistin bazı bölümlerinin değiştirileceği ve bozuk kısımlarının asfaltının tamir edileceğini ve bu işin Mayıs ayında yapılacağını öğrendik. İMK, bize GSGM'den bütçe oluru çıktığı takdirde bu işin en kısa zamanda yapılarak 13-14 Haziran CSS'ye hazır olacağını söyledi. Geçen Cuma (9 Mayıs) itibariyle bütçe çıkmamıştı.

Aynı zamanda 9 Mayıs Cuma günü, Sinan Sofuoğlu'nun İzmit Körfez pistinde antremandayken yaptığı kaza sonucu öldüğü haberini üzülerek duyduk.

Bu bilgiler ışığında, GSGM'den ne zaman çıkacağı belli olmayan ve dolayısyla bir türlü başlayamayan, ancak bütçe çıktığı an kesin başlanacak tadilattan ve Sinan Sofuoğlu'nun ölümlü kazası sonucu başlaması muhtemel, süresi ve sonucu belirsiz dava ihtimallerinden dolayı;

13-14 Haziran'da İzmit Körfez Pistin'de yapılacağı duyurulan California Superbike School eğitiminin yine aynı tarihte İzmir Yarış Pistinde yapılacağını bilginize sunarız.

İzmir Yarış pistinde yapılacak olan eğitim 2 günlük kamp formatında olacak. 1 gün katılım olmayacaktır.

Bu şartlar altında 13-14 Haziran İzmit Körfez Pisti için alınan tüm kayıt ve önkayıtlar aksi talep edilmediği takdirde İzmir Yarış pisti 2 günlük kamp olarak değiştirilecektir. Kaydını ya da ön kaydını iptal ettirmek isteyenlerin ön kaydı silinecek, eğer ödeme yaptıysa kayıt parası iade edilecektir.

Elimizde olmayan sebeplerden ötürü ortaya çıkabilecek sorunlara karşı şimdiden aldığımız bu değişiklik kararını anlayışla karşılayacağınızı umarız.

Saygılarımla,

Alp Berker

--------------------------------------------------

Not Mesajı: Sitemiz yönetimi' nin aldığı karar doğrultusunda " Müge POLATKAN" hakkında

yazdığım tüm mesajlarımı üzülerek siliyorum...

Bayan MÜGE POLATKAN, baymamalıydın ama malesef sende baydın..

.

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Motordelisi forumlarına attığım mesaj:

Motordelisinin hikayesini anlatan resimli topicte bulunan şu kaza resmine bakar mısınız? Üzerinde Iceboys yazan tshirtlü arkadaşın ve kaza yapan yerdeki sürücü arkadaşın arkasındaki şey, buradaki tartışmayı özetliyor olsak gerek.

Bir diğer güzel resim. Sürücü arkadaşlar yamanın üzerinde çok güzel poz vermişler: :malesef:

Tek sıra lastik ve arkasında tel örgülü duvar? Herhalde Allah korusun bir arkadaş kaza yaparsa pistten dışarı fırlamasın diye o tel örgüler. Güleriz ağlanacak halimize. Oraya gidip de kim vuracak demeyin, Sinan gibi bir deneyimli sürücünün de kaza yapacağına kimse ihtimal vermezdi, di mi?

Bu pistin sorumlularının ve tüm yetkili kişilerin yargı önüne çıkarılmaları şart bence. GSRTürkiye olarak biz de bu pistte bir tur atmayı planlıyorduk. Bu resimleri gördükten sonra bir kez düşünmeye bile gerek yok.
    [i]"I would never let a woman kick my ass. If she tried something, I'd be like, HEY! You get your bitch ass back in the kitchen and make me some pie! "[/i]

Not Mesajı: Sitemiz yönetimi' nin aldığı karar doğrultusunda " Müge POLATKAN" hakkında

.

.

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    süleyman memun ne karın ağrısıdır bilemem
    hayatımda bukadar namkör bir varlık olmaz değilmisin sen zamanında rahmetli bahattın le sinanla aynı pistte yarışlara katılan
    sen değilmiydin aynı havayı soluyan
    tabii şimdi o pistlerde yarıştığın federasyonun başkanısın
    konuşbakalım yok pistte hata yokmuş hata sinan kardeşimizin miş
    önce piste birbak dam ol adam gibi acıklama yap
    seni o piste gömerim
    kendi hatalarınız başkalarına mal etmek bumu bumu adamlık federas ok
    siz avrupada olsanız aslarlarıdı szı
    dua edin Türkiyede snizde kımse uğraşmıyor
    Sinan kardeşimin hesabı bir gün sorulcak unutma
    ahada adım soyadım gel bul beni
    kenan saruhan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler