Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kazadan yaklaşık 1 ay sonra karşı taraftan şikayetçi olunabilir mi?..Lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Bildiğiniz üzere 8 Nisan salı akşamı bi kaza atlatmıştım.Kaza sonrası yaşadığıma dua ederek karşı taraftan şikayetçi olmadım.Ama şimdi işler değişti motor perte çıkıyor ve üstüne üstük ehliyet almama bi aydan az süre kalmışken kaza sonrası yediğim o cezayla işler iyice birbirine girdi.
    karşı taraftan yerine getirmesini istediğim bikaç şey vardı.Adam kabul etmiyor teklifimi ve şuanda mahkemeye vermeyi düşünüyorum.
    Kaza raporunda asli kusurun %100 karşıda olduğu yazıyor ama benim ehliyetim yoktu kaza olduğu zaman.Bu işlerin aşamaları nedir siz abilerime danışma ihtiyacı duydum.Bilgisi olanlar cevaplarınızı bekliyorum
    İlginiz için çok teşekkür ederim şimdiden...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza raporunda asli kusurun %100 karşıda olduğu yazıyor ama benim ehliyetim yoktu kaza olduğu zaman.
    Bu durumda haklı sayılacağını pek sanmıyorum.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Kaza raporunu nasıl tutturdunuz ehliyet yoksa??
    Karşı taraf nasıl kabul etti sürücünün farklı gösterilmesini??
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:
    [B][COLOR="DarkRed"]Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    boşvertakma kafana

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Jandarma bölgesinde gerçekleşen bi kazada Trafik Jandarma baktığı için Trafik Jandarma ekipleri tutmuşlar raporu.Karşı tarafın sigorta şirketi raporda karşı taraf suçlu olduğu için motorumun masrafını karşılayacaktı ama masraf çok çıktı ve pert durumu var.Ben şu anda karşı taraftan şikayetçi olmayı düşünüyorum.Bi abim 1 yıl içerisinde şikayetçi olabileceğimi söyledi Ehliyetin olmaması sorun olmaz diyor ama

savaskayan abimin dediği gibi ddi işte O'da...

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetin olup olmaması kusura etkili değildir.bu gün dahi şikayetçi olup zararın için dava açabilirsin.
    Evet haklarından tamamen vazgeçtiği, şikayetçi olmayacağını bildirir bi ifade olmadığı sürece dava açabilirsin.. Ama aracı senin kullandığın ve ehliyetinin olmadığı mahkemede anlaşılır ise mahkemeyi yanıltmaktan içeri bile atılabilirsin..
    [B]Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar [/B]:cat:

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ki mutlaka ehliyetsiz oldugun ortaya cıkacaktır, bi kar elde edemezsın raporda adın degılde sadece plakan yazılıysa a2 olan bırısını devreye sokabılırsın ama ceza yemişsin bu işte yaş..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklarından tamamen vazgeçtiği, şikayetçi olmayacağını bildirir bi ifade olmadığı sürece dava açabilirsin.. Ama aracı senin kullandığın ve ehliyetinin olmadığı mahkemede anlaşılır ise mahkemeyi yanıltmaktan içeri bile atılabilirsin..
    Ablacım zaten raporda de sürücü belgesi yok yazıyor.Mahkemeyi yanıltmaya bi sebebimiz yok ki.Sen sadece ehliyetsiz trafiğe çıkma cezası yersin gerisini karşı taraf düşünsün diyolar...

Ben şikayetçi olmak istesem ne gibi şeyler gerekli yani gerçekleştireceğim işlermler neler?..

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    ehliyetin olup olmaması kazada kusur sayılmaz ahmet kardeşim.sen ehliyetsiz kaza yaptıysan sadece belgesiz araç kullandığın için ceza yersin.diğer işlemler aynen devam eder.sen suçluysan ehliyetin varmış gibi ceza yersin.diğer taraf suçluysa o da aynı şekilde ceza yer.1 ay sonra şikayetçi olabilirmisin bilmiyorum.bu işlerin yasal süreci genelde 15 gün oluyor ama yinede bir bilene sormak lazım.ancak ehliyetinin olmamasıyla senin kusurlu sayılman mümkün değil.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta şirketi ile bağlantıya geç onlar yol göstersinler, her türlü p.ştluğu biliolar nası olsa..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetin olup olmaması kazada kusur sayılmaz ahmet kardeşim.sen ehliyetsiz kaza yaptıysan sadece belgesiz araç kullandığın için ceza yersin.diğer işlemler aynen devam eder.sen suçluysan ehliyetin varmış gibi ceza yersin.diğer taraf suçluysa o da aynı şekilde ceza yer.1 ay sonra şikayetçi olabilirmisin bilmiyorum.bu işlerin yasal süreci genelde 15 gün oluyor ama yinede bir bilene sormak lazım.ancak ehliyetinin olmamasıyla senin kusurlu sayılman mümkün değil.
    Tamam Burak abi sağol ben bakalım biraz daha araştırayım.şimdi mahkemeye vermeye kalksam ne gibi işlerle uğraşıcam yani mahkemeye nasıl verilir bu gibi olaylar...
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta şirketi ile bağlantıya geç onlar yol göstersinler, her türlü p.ştluğu biliolar nası olsa..
    hiç güleceğim yoktu abi sağol.Doğru söylüyosun ama

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Ablacım zaten raporda de sürücü belgesi yok yazıyor.Mahkemeyi yanıltmaya bi sebebimiz yok ki.Sen sadece ehliyetsiz trafiğe çıkma cezası yersin gerisini karşı taraf düşünsün diyolar...

Ben şikayetçi olmak istesem ne gibi şeyler gerekli yani gerçekleştireceğim işlermler neler?..
    Cezayı ödedinmi peki?? Ehliyetsiz araç kullanılınca bildiğim ceza yazılıyor artı mahkemeye çıkıyosun.. Mahkemede de bi hayli masrafın oluyor..

Tamam Burak abi sağol ben bakalım biraz daha araştırayım.şimdi mahkemeye vermeye kalksam ne gibi işlerle uğraşıcam yani mahkemeye nasıl verilir bu gibi olaylar...

hiç güleceğim yoktu abi sağol.Doğru söylüyosun ama
    Dilekçeni yazıp savcılığa teslim ediceksin..

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezayı ödedinmi peki?? Ehliyetsiz araç kullanılınca bildiğim ceza yazılıyor artı mahkemeye çıkıyosun.. Mahkemede de bi hayli masrafın oluyor..

Dilekçeni yazıp savcılığa teslim ediceksin..
    ceza işlemleri tamamlandı.bu işlerin iki yolu varmış birinde hemen mahkemeye çıkıp cezayı yiyorsun bir diğeride ceza bildiri belgesi adrese gönderiliyomuş.adrese gelirse biraz daha zaman kazanırsın ddi komutanlar iyi öyle olsun ddim o şekilde hallettik.o mesele kapandı yani...

tamam ablacım sağol.Dilekçeile işlem başlıyor yani

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    ceza işlemleri tamamlandı.bu işlerin iki yolu varmış birinde hemen mahkemeye çıkıp cezayı yiyorsun bir diğeride ceza bildiri belgesi adrese gönderiliyomuş.adrese gelirse biraz daha zaman kazanırsın ddi komutanlar iyi öyle olsun ddim o şekilde hallettik.o mesele kapandı yani...

tamam ablacım sağol.Dilekçeile işlem başlıyor yani
    Hadi hayırlısı ozaman..
    İnşallah maduriyetin giderilir de rahata erersin

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    ben kötü konuşmayı sevmem ama a-2 ehliyetin yoksa raporda o şekilde tutulduysa %1milyon bile haklı olsan hatta adam seni yaralasa bile haklıyken haksız duruma düşersin.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    sağol Pınar abla.İyi dileklerin için teşekkür ederim

*HRC abi sen de sağol hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.En azından ilgilenip cvp yazdığınız için.Tabi ne olacağı belli değil belki ama iyi görüşler de kötü görüşlerde değerlendirilmek içindir

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    sağol Pınar abla.İyi dileklerin için teşekkür ederim

*HRC abi sen de sağol hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.En azından ilgilenip cvp yazdığınız için.Tabi ne olacağı belli değil belki ama iyi görüşler de kötü görüşlerde değerlendirilmek içindir
    rica ederim olaylar umarım senin lehine sonuçlanır,
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kötü konuşmayı sevmem ama a-2 ehliyetin yoksa raporda o şekilde tutulduysa %1milyon bile haklı olsan hatta adam seni yaralasa bile haklıyken haksız duruma düşersin.
    Ben de bilmediğim konularda konuşmayı sevmem

A-2 ehliyeti değil,nüfus kağıdı bile olmasa dahi KUSURSUZ .
    ehliyetsizlik kusur sebebi değildir.

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bilmediğim konularda konuşmayı sevmem

A-2 ehliyeti değil,nüfus kağıdı bile olmasa dahi KUSURSUZ .
    ehliyetsizlik kusur sebebi değildir.
    tamam savas abi kızma hemen ya Bakalım gelişmelerden haberdar ederim sizleri.Bilmiyorum yapabilir miyim ama bakıcaz artık gerisine...

Motosikleti
    GT650R
    Sen davanı aç kardeşim motorunun parasını alırsın, ehliyeti karıştırma mahkemeler polislerin tuttuğu tutanağa pek bakmazlar, mahkeme kendi kusur oranı raporlarını kendi alır, ehliyeti olmayan biri direk kusurlu değildir.
    Zaman aşımının süreleri vardır ama senin ki geçmemiş davanı en kısa zamanda aç.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler