Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Beverly'yi satip Piaggio Mp3 Alinirmi? Alsam Karizmayi Çizermiyim? :))

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Herkese merhabalar,
    Bilenler bilir sahip oldugum beverly 250'yi alalı altı ay dahi olmadı ve makine şuan 2.100km'de sadece. Ancak bu kısa surecte firsat buldukca, havanin guzel oldugu zamanlarda kiz arkadasım beverly ile 150- 200km deneme, tecrube ve alisma turları yapti ve açıkcası benden daha cok motor sevgisi ve tutkusu olustu diyebilirim bu kısacık zamanda

Neyse, gectigimiz pazar vespa fun club'in duzenlemis oldugu 70 küsür motorluk muhteşem polonezkoy-şile gezisine katildim ve dondugumde arkadasıma geziyle ilgili gorus, izlenim ve fotografları paylasinca icindeki motor tutkusu iyice depreşti ve "artık bende motor istiyorum" diye tutturdu!

Aklinda daha önce birkac defa trafikte denk geldigimiz ve ferco'da gördugumuz DENGE SORUNU OLMAYAN, iki tekere gore cok daha yuksek viraj, ıslak ve bozuk yol perfonmansına sahip olan ve hepsinden öte ona göre "digerlerinden çok daha şirin gözüken Piaggio mp3 var!" Biraz önce motoron dergisinin scooter ekinde birlikte testlerini okudugumuz Piaggio MP3 400 ve Gilera Fuoco 500'ün test pilotları tarafından oldukca ovguyle bahsedildigini ve bu makinelerin hiçte gorundugu gibi "oyuncak" olmadıklarından vs bahsedilerek iyi notlar aldiklarını okuduk. Kız arkadasım özellikle denge sorunu olmadıgı için bu modeli begeniyor.

Ancak mp3 konseptine karsı sanki biraz ön-yargım var gibi. Belli bir sinifa ait olmayan bu "aşırı yenilikçi sıradışı tasarım" ne motosiklet ne'de bir araba ikisinin ortası garip bir tasarıma ev sahipligi yapan bu modellerin yol tutusu, frenleri, perfonmansları, genel stabilitesi vs hakkında daha önce tecrube etmiş olan arkadaslar varsa mumkunse goruslerini alabillirmiyim? Kisaca, beverly 250'yi satip Piaggio MP3 400 alsam "motosikletten inmiş oyuncaga binmiş" misali hata yapar ve karizmayi çizermiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mp3 400 herkesin satın almak isteyebileceği bir araç değil.. çoğu insan şekli yüzünden ön yargılı davranabilir. Alayım bir süre kullanayım, sonrada satarım diyorsan ve satabileceğine de güveniyorsan, al gitsin..Yalnız ben senin yerinde olsam Beverly'i sattıktan sonra böyle bir araç almam, çok daha iyi alternatifler var çünkü...

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    ben fazla görmedim bilgimde yok ama beverly i satıp bunu aldığına sonradan pişman olabilirsin ve 2.el piyasasının çok iyi olduğunuda düşünmüyorum sonradan geri dönmek isteyebilirsin ve kaybın olabilir beni etkilemez diyorsan dene tabiki .. test sürüşü olan yerler vardır herhalde bende merak ettim şimdi kullanan varsa izlenimlerini paylaşırsa iyi olur.. zor bir karar umarım sonradan pişman olmayacağın bir karar verirsin kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    beverley i sat suzukı burgman 650 al..

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    o motorla karizmana karizma katarsın inan buna farkedilirliğin artar ayrıca

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el piyasası olmayabilir fakat gerçekten güzel bi alet mp3 400
    Denge sorunu gerçekten azmış en azından kullananlar öyle diyor..
    Kız arkadaşında kullanacaksa ve kafana yatıyorsa al derim..
    Sonuçta çevrendekiler kullanmayacak sen kullanacaksın kulaklarını tıka seçimini sen yap
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Bence gereksiz bir değişiklik olur. Gezide ben de vardım, özellikle Sahilköy'den sonra o bozuk yollarda benim gözüm Beverly'lere takılıyordu. Bence denge konusunda bile Beverly MP3'ten daha iyi bir motosiklet, büyük tekerleğin avantajı bu garip tekerlek sisteminden daha fazladır.

Ayrıca alaycı yorumlara maruz kalma ihtimalinde yüksek, ama herşeye rağmen istiyorum diyorsan mutlaka önce bir test sürüşü yap.

Motosikleti
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mp3 400 herkesin satın almak isteyebileceği bir araç değil.. çoğu insan şekli yüzünden ön yargılı davranabilir. Alayım bir süre kullanayım, sonrada satarım diyorsan ve satabileceğine de güveniyorsan, al gitsin..Yalnız ben senin yerinde olsam Beverly'i sattıktan sonra böyle bir araç almam, çok daha iyi alternatifler var çünkü...
    Mesela nedir hocam çok daha iyi dedigin alternatifler? Benim aklimi çelen Beverly 500i.e Cruiser var gerci ama ...

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Kız arkadaşınız için iyi olabilir ama kendinize alacaksanız bence burgman 650 alın.

Motosikleti
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezide ben de vardım, özellikle Sahilköy'den sonra o bozuk yollarda benim gözüm Beverly'lere takılıyordu.
    Gözün bozuk yollarda beverly'lilere ne anlamda takiliyordu yani hocam anlayamadım? "Alayci yorumlar" hiimmm evt bu önemli bir ayrinti gerci ama öte yandan "zevkler renkler tartısılmaz" a cikiyor bu işin öteki ucu? Zor bir karar yani aslinda....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    haco sen bu popülarite reyting zehirini fena halde aldın...hep prıme tayma oynuyon he...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haco sen bu popülarite reyting zehirini fena halde aldın...hep prıme tayma oynuyon he...
    Hö! Anlayan beri gelsin? Turkce mealini alayim mumkunse cumlenin?

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anladım ben seni dayı +1
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım ben seni dayı +1
    banada anlatsana hayrina-sadakasına

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hö! Anlayan beri gelsin? Turkce mealini alayim mumkunse cumlenin?
    benim 2005 teki hallerime benziyorsun...her türlü permütasyonu kurar topik açardım...yanlış anlama...bunu eleştiri olarak kabul et...inan yakın zamanda hayal kırıklığına uğrayacaksın...sen iyiniyetle topik açıyorsun ama adam öküz altında buzağı arıyor...kırılmanı istemem...öteği topikde olanları gördün...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Gözün bozuk yollarda beverly'lilere ne anlamda takiliyordu yani hocam anlayamadım? "Alayci yorumlar" hiimmm evt bu önemli bir ayrinti gerci ama öte yandan "zevkler renkler tartısılmaz" a cikiyor bu işin öteki ucu? Zor bir karar yani aslinda....
    Malum 3-4 metrede bir yolu enlemesine kesen doğalgaz çukurlarında ben motor üstünde durmaya çalışırken önümdeki Beverly bir enduro edasıyla hoplayıp zıplıyordu, o açıdan dedim.

Ayrıca Beverly Cruiser 500 gibi bir alternatifin varmış. Çok şık ve karizma bir motosiklet bence.

Dediğim gibi sen bir test sürüşü yap, bir kaç yerde MP3'ün artçı için rahatsız bir dizaynı olduğunu duymuştum.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesela nedir hocam çok daha iyi dedigin alternatifler? Benim aklimi çelen Beverly 500i.e Cruiser var gerci ama ...
    Dediğin gibi Beverly 500'de olabilir. x9 500'lere bak derim. 9000Ytl'ye bulmak mümkün.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bu aletin 3 tekerli olması biraz garibime gidiyor nedense.

3 tekerli değilde 4 tekerli olsa idi cidden para biriktirmeye başlamıştım şimdiden.

Önden bakınca güzel gözüküyor ama arkadan bakınca " ı ıhhh"
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    benim 2005 teki hallerime benziyorsun...her türlü permütasyonu kurar topik açardım...yanlış anlama...bunu eleştiri olarak kabul et...inan yakın zamanda hayal kırıklığına uğrayacaksın...sen iyi niyetle topik açıyorsun ama adam öküz altında buzağı arıyor...kırılmanı istemem...öteği topikde olanları gördün...
    Msj alinmiştir, ancak benim prim yapmak vs gibi sanal kaygılarım olmaz ne burada, ne de baska yerde. Ben sadece PAYLAŞIYORUM o kadar. Ötesinde fazla anlam yuklememek gerek bu tarz seylere. Aslinda bu konuda yazılacak-çizilecek çok şey var ancak yerinin buralar olmadıgını kısa sure önce fazlasıyla anladım. Belki birgun tanısırsak yuzyuze paylaşirim seninle.

TRT 1'de yayınlanan Psikolog, Prof Dr. Üstün Dokmen'in "Küçük Şeyler" isimli çok egitici, ögretici bir program var. Orada bir gun toplumumuzda sıkca karşılaşılan ve yapılan bir hataya, yanlış davranışa deginmişti degerli hocamız.

Aynen şöyle ifade etmişti; "bazı kavramlarla hayatta maalesef YAPIŞIK YAŞIYORUZ. Ör, tuttugumuz takıma biri bir laf ettiginde direk kendimize hakaret edilmiş var sayıyoruz, kullandıgımız arabanın markasına bir eleştiri geldiginde sanki kendimiz eleştiriliyor gibi algiliyor ve tepki gosteriyoruz, iş yerinde patron hazırladıgımız raporu eleştirip begenmediginde sanki kendimizi o an dışlanmış gibi hissediyoruz OYSAKİ SADECE RAPOR ELEŞTİRİLMİŞTİR ORADA BİZ DEGİL! YANİ HAYATTA BAZI ŞEYLERİ İYİ AYIRT ETMEK GEREK ONLARLA YAPIŞIK YAŞAMAMALI ve İZOLE OLMAYI BECEREBİLMELİYİZ demişti Üstün Dökmen hocamız.

Bazıları bu forumla FAZLA YAPIŞIK, İÇ İÇE YAŞIYORLAR. Yazılan, çizilen, paylaşılan her turlu fikir, dusunce veya eleştiriyi SANKİ DİREK KENDİLERİNE YAPILMIS GİBİ ALGILIYOR, TEPKİ VERİYOR VE DEDİGİN GİBİ KİMİLERİ "ÖKUZ ALTINDA BUZAGI ARAMAYA" KADAR GÖTÜRÜYORLAR İŞİ MAALESEF.

Kisaca, Üstün hocanın örneginde oldugu üzere ben bu foruma yapişik yaşamıyorum. Reyting meyting vs gibi seyler bende manası olmayan ifadeler çünkü forum hayatımın bir parcası ASLA DEGİL. Sadece olması gerektigi kadar yeri ve önemi var" o kadar. Bazı şeylere istap haddinden fazla anlam yüklememek gerekir. Şayet yukleyecek olur ve forumla fazla yapışık/iç-içe yaşanırsa yukarda bahsettigin "öküz altında buzagı arayan insanlarin" enteresan tepki, yorum ve sorunlari mutlaka yaşanacaktır bu satırlarda haklısın...

abı bu motoru tv de bıde burda gordum hıc canlı gormedım valla

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)