Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Beverly'yi satip Piaggio Mp3 Alinirmi? Alsam Karizmayi Çizermiyim? :))

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum 3-4 metrede bir yolu enlemesine kesen doğalgaz çukurlarında ben motor üstünde durmaya çalışırken önümdeki Beverly bir enduro edasıyla hoplayıp zıplıyordu, o açıdan dedim.

Ayrıca Beverly Cruiser 500 gibi bir alternatifin varmış. Çok şık ve karizma bir motosiklet bence.

Dediğim gibi sen bir test sürüşü yap, bir kaç yerde MP3'ün artçı için rahatsız bir dizaynı olduğunu duymuştum.
    Evt 16" teker capinin bircok + 'sini gormemezlikten gelmek olmaz elbette. Kendimden biliyorum gezide bircok çukuru, kasisi, tumsegi vs yag gibi sorunsuz akip gectim. Ancak asıl hedefim olan Beverly 500 Cruiser'de arka lastik 14" olmuş bu beni dusundurmuyor degil? En azından burgman veya silwerving gibi 13inch degil tek tesellim o

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bmw f 650
    arkadaşlar motosiklet dediğin 2teker olur bune böyle önde 2 arkada 1teker ne moto ne atv bana çocuk oyuncağı gibi geldi burgman ın yanında bence adı bile anılmaz.

Motosikleti
    Alıntı dragon76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosiklet dediğin 2teker olur bune böyle önde 2 arkada 1teker ne moto ne atv bana çocuk oyuncağı gibi geldi burgman ın yanında bence adı bile anılmaz.
    Burgman'i abartildigi kadar iyi bulmuyor ve sevmiyorum ben onu geçte esas senin makinenin yanında adı bile anılmaz bence ustad

mp3'un yol tutusu farkli diyorlar. Yani kisa bir alisma suresi gerekiyormus.

En mantiklisi test surusu ile denemek. Stil olarak ise, sen ustunde mutlu oldugun surece digerlerin ne dusundugu onemli degil. Sokakta gorsem laf atmam , tam tersine vay be orjinalmis derim, ama potansiyel olarak kotu laf atacak olanlar da olacaktir...

Ortasi olmayan bir alete benziyor bu mp3. Ya seversin, ya nefret edersin.

Motosikleti
    moto-zeta rally 50 :)
    karizman çiziliceğini hiç sanmıyorum çünkü cem yılmazdada bundan var hatta laf atmayı bırak bilenler der vay bee adama bak cemyılmazın motorundan almıs filan gibi hafızalara kazınırsın ben TV'de sölediklerinde hiç bi sorununu duymadım ama demekki varmış yanlız suuda söylemek istiyoum tv de gördüğümde dönmesi cok güzel oluo resmen yatabiliyosun yere dönüşlede sorun olacağnı sanmıyorum
    [COLOR="Red"]RÜZGARI RUHUNDA HİSSET....![/COLOR]

hurricane77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SW 600 ABS
    Alıntı PRASTOSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karizman çiziliceğini hiç sanmıyorum çünkü cem yılmazdada bundan var hatta laf atmayı bırak bilenler der vay bee adama bak cemyılmazın motorundan almıs filan gibi hafızalara kazınırsın ben TV'de sölediklerinde hiç bi sorununu duymadım ama demekki varmış yanlız suuda söylemek istiyoum tv de gördüğümde dönmesi cok güzel oluo resmen yatabiliyosun yere dönüşlede sorun olacağnı sanmıyorum

O kadar para vermeye değecek bir makine olduğunu sanmıyorum sonuçta 250 lik.Al bir tane beverly 500 paşa paşa bin derim
    Oyun bitince Şah da Piyonda aynı kutuya konur...

SW 600

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu bahsettiginiz alete binmedim. Fotolarına bakarak yorum yaparsam.. On tarafta traction daha cok olacaktır. On tarafa guvenip bir virajda ekstra gaz vermeniz durumunda arka kendini birakabilir. 2 tekerde ön arka hissi hemen hemen aynıdır. Suan bindiginiz motordan buna gecerseniz denge anlayısınız degisebilir ki degisecektir zaten. 2 tekerle yapabileceginiz pek cok manevrayı bunda yapamazsınız. Ote yandan kendi basına ayakta durabildigi icin, 2 tekerle kıyaslandıgında bazı avantajlara sahip oldugu da asikardır tabi.

Bunların dısında olaya neden "karizmayı cizer miyim" seklinde yaklastıgınızı anlamadım. Sahip oldugunuz urunlere gore mi baska insanlar tarafından derecelendirilmek istiyorsunuz? Amacınıza, kullanacagınız yere, kullanım stilinize uygun bir motor alır ve binersiniz. Normal bir motosikletten farklı oldugu icin deneme surusu yapabiliyorsanız yapın derim zira hoslanmama ihtimaliniz de var.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Kısa ve öz olacak ama ben olsam almazdım. Tamam makine dengeli falan, bazı avantajları da yok değil ama 2 tekerin de bi gururu var ya.. Sınıfı yok mp3 ün. Motosiklet desen motosiklet değil, atv desen atv değil. Ne kullanıyosun diye sorduklarında mp3 kullanıyorum mu dicem? Yine de tercih ve zevk meselesi tabi. Beğenip alana da saygım sonsuz, güle güle kazasız belasız kullansınlar.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    karizmayı çizmek istemiyorsan Beverly 'yi sat git babalar gibi chopper al bak ozaman karizmayı gör gidip öyle mp4 felan para verme kız motosikleti gibi birşey oneymiş öyle
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    mp3 gayet güzel bence kullanmadım onun için şöyle iyi,böyle kötü diyemem ancak yenilikçi tasarımı ve şekli şemali çok hoş bir alet.Mp3 ü tercih ederdim bir 3. evladım olacaksa ve scooter olacaksa mp3 neden olmasın.Kimin kullandığı önemli değil,bence alet durduğu yerde bile çok karizmatik duruyor tabii açık mavisi ve su yeşili hariç birinin kullanmasına gerek yok.

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    burgman 650 iyi bir alternatif gibi duruyor illa değiştircem diosan
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıkışık trafikte, dur kalklarda işe yarayacak bir alet gibi, gerçi enine olduğu için aralardan geçmek zorlaşacaktır. Uzun yolda ise adamı yoracak gibi duruyor hani virajlarda bir motosiklet gibi yatmayacak, sıkıldın satmaya kalktın hemen satılmayacak. O yüzden ehli keyf takılanlar dışında (cem gibi) pek alınacak birşey değil bu mp3 diyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    daha önce piaggio mp3 ü test etmiş biri olarak mp3 hakkındaki yorumlarımı başka bir konuda beyan etmiştim.
    konusu açılmışken diğer konudan alıntı yaparak düşüncelerimi yinelemek istedim.
    ----------------------------------------------------------------
    mp3 ü bir tanıdıktan bir günlüğüne deneme sürüşü için aldım.
    şansım da yaver gitti ve aynı gün hem kuru havada hem de yağışlı havada kullanma şansım oldu.
    mp3 ile ilgili izlenimlerim ve motor kullanan dostlarımın da görüşleri ile X9 umu mp3 ile değiştirme fikrinden vazgeçtim.

mp3 ün bir günlük deneme sürüşünde edindiğim tecrübeye göre şunları söyleyebilirim.

olumlu yönleri:

- yol tutuşu 3. tekerden kaynaklı daha iyi. ıslak zeminde 3. teker daha iyi yol tutuş sağlıyor ve güven veriyor.

- 7 km/h nin altına düştüğünüzde ayaklarınızı yere koymadan üç teker üzerinde durabiliyorsunuz. bunun için marş düğmesinin yanındaki bir düğmeye basmak yeterli.

- tüm gözler üzerinizde oluyor. yanınızdan geçen araçların içindeki yolcular dahi birbirlerine sizi (aslında mp3 ü gösteriyor)

- el freni olması bir avantaj

- arka fren ile beraber ön freni de kullandığınızda fren mesafesi oldukça iyi.

olumsuz yönleri:

- full face nolan n 102 kullanıyorum. ve bu kaskı ne koltuk altındaki ne de arka bagaja sığdıramadım. bagaj hacmi büyük görünmesine rağmen koltuk altı derin olmadığı için kaskı koyduğunuzda koltuk kapanmıyor. arka bagajdan zaten girmiyor.

- üç teker üzerinde sabit durma düğmesine iyi alışamazsanız motoru düşürme ihtimaliniz çok yüksek

- fiyatı 15.900 ytl (250 cc. bir motosiklet için yüksek) neredeyse tüm özellikleri X9 ile aynı olan mp3 ün fiyatı tam aksine yaklaşık 2 tane X9 fiyatı. enjeksiyonlu motor ve 3. teker için 6.800 ytl fark verirmisiniz bilmem.

- görüntü açısından resimlerde gördüğüm ve piaggio nun sitesindeki videolardan izlediğim ve dolayısı ile edindiğim izlenimi mp3 ün canlısında hissedemedim.

- X9 gibi maxi scooter kullanmış biri olarak mp3 ün görüntüsü çok ufak kaldı.

- ön cam çok kısa, rüzgarı bir yedim ki sormayın hala öksürük devam ediyor. bronşit mi oldum ne...

- merkezi fren olmadığı için sadece arka fren kullanmak isterseniz mp3 yüksek hızlarda durdurma şansınız çok düşük.

- disk kilidi takabilme şansınız yok.

- ön tekerlerden hortum kilit de takamıyorsunuz çünkü disk ile jant arasında yeterli mesafe bulunmuyor aralıktan hortum geçmiyor.

- kornası mahalledeki kuş seslerini bile bastırmıyor. siz kornayı çalarken yanınızda bir kuş ötse onun sesi daha çok çıkıyor. yeni bir korna takmak da oldukça zahmetliymiş taktıran bir arkadaş bütün motorun söküldüğünü ve tam bir gün süren uğraşlardan sonra yenisini takabildiğini söyledi.

şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma yeni birşeyler gelirse ilave ederim.
    Cenk HIZDIL

Motosikleti
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karizmayı çizmek istemiyorsan Beverly 'yi sat git babalar gibi chopper al bak ozaman karizmayı gör gidip öyle mp4 felan para verme kız motosikleti gibi birşey oneymiş öyle
    Yok be hocam ne chopper'i hayatta en sevmedigim kıl oldugum makinalar! Ne oyle gür gür gür su motoru gibi kulak tırmalayan, insanı VE CEVREYİ GEREKSİZCE RAHATSIZ EDEN bir ses! Degil chopper'a binmek yanımda trafikte tesadufen biri gectiginde dahi anında frenlere yuklenerek bir an önce gitmesi icin dua ediyorum! Zira o kulak tırmalayan, kabus gibi sese 10sn'den fazla tahammul edemiyorum!!

Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu bahsettiginiz alete binmedim. Fotolarına bakarak yorum yaparsam.. On tarafta traction daha cok olacaktır. On tarafa guvenip bir virajda ekstra gaz vermeniz durumunda arka kendini birakabilir. 2 tekerde ön arka hissi hemen hemen aynıdır. Suan bindiginiz motordan buna gecerseniz denge anlayısınız degisebilir ki degisecektir zaten. 2 tekerle yapabileceginiz pek cok manevrayı bunda yapamazsınız. Ote yandan kendi basına ayakta durabildigi icin, 2 tekerle kıyaslandıgında bazı avantajlara sahip oldugu da asikardır tabi.

Bunların dısında olaya neden "karizmayı cizer miyim" seklinde yaklastıgınızı anlamadım. Sahip oldugunuz urunlere gore mi baska insanlar tarafından derecelendirilmek istiyorsunuz? Amacınıza, kullanacagınız yere, kullanım stilinize uygun bir motor alır ve binersiniz. Normal bir motosikletten farklı oldugu icin deneme surusu yapabiliyorsanız yapın derim zira hoslanmama ihtimaliniz de var.
    Gayet mantıklı ve akılcıl yorumlar kalemine saglik hocam

Alıntı heredot1923 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman 650 iyi bir alternatif gibi duruyor illa değiştircem diosan
    Burgman hiç tarzım degil hocam bana göre fazla abartilan bir makine.

@küheylan
    Yorumlarıni ve deneyimlerini paylaştigin icin cok tesekkur ederim...

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    2100 km de bir alet satılır mı ya.yazık ona.resmen ikinci el alıcıya piyango vurmuş gibi olacak.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    honda silverwing 400 de fena değil o da güzel ya da sym'nin son çıkan 250 ve üzeri cc scooterleri de güzel. kymco grandink'lere de bi göz gezdir

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    pininfarina haftayada otoparka nexusla karşılaşmanı bekliyorum
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    o motor ıcın hıcbısey satılmaz
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    canın ne istiyorsa onu yap dostum..

benim bu ihtiyarla bahçeli 7 de karizma taban yapmıyorsa (ki hiç de umrumda değil, hatta düşünmedim bile şimdiye kadar) senin ki karizmayı çizmek olmaz

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    İstanbul gibi bir şehirde boyut olarak küçük fakat performans olarak yüksek değerlere sahip bir motosikleti kullanmanın doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Mp3 gibi bir motosiklet ilgi çekici olabilir fakat yukarıda açıkladığım özelliklerde sınıfta kalacağı düşüncesindeyim,en azından mümkünse kiralık bir Mp3 bulabilirsen bir süre kullanıp bu artı ve eksileriyle kendinin karar vermenin daha doğru olacağı fikrindeyim,bu yüzden bence senin için Beverly 500 modeline geçiş daha doğru bir karar olacaktır..Pininfarina...
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)