Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Az Once Gozumun Onunde Canli-Canli Gerceklesen Kotu Kaza!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf-150
    geçmiş olsun dostum sanada öylebi durumda serin kanlı olmakbile yeteriince zordur ama keske durabilecek imkanın olsaydı:(
    sanatı sanat için değil halk için yapıorum:mrgreen:

::ressam::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O adam öldüyse senin yardım etmememin etkisi olduğunu asla aklından çıkarma.
    Yuhh derim duygu somurusu olurda bu kadari olmaz be guzel kardesim!!

Dediklerin ancak soyle gecerli olabilirdi, O NOKTADA SADECE BEN, KURİYE VE VAN OLSAYDI BELKİ. YANI KAZA HERHANGİ BİR ARA VEYA ISSIZ SOKAKTA, DAGBASI MİSALİ KUS UCMAZ-KERVAN GECMEZ BİR YERDE VS OLMUS OLSA VE ORADA KAZAYI BENDEN BASKA GOREN YOKSA VE BEN GORE-GORE, DURABİLECEKKEN DURMAMİSSAM YAZDIKLARIN BELKİ ANLAMLI OLABİLİRDİ.

Yani kusura bakma ama orada OLAYI BİR TEK BEN DEGİL, BENİM GİBİ 100'LERCE İNSAN VE ARAC SAHİBİ GORDU. TUM O İNSANLARIN HEPSİNE AYNI DUYGU SOMURUSUNU YAPACAKMISIN SİMDİ SEN? BUYUR YAP VE KOMİK OL OYLEYSE!

Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suçlu olduğunu kimse idda etmiyor.
    Hocam yazilanlari-cizilenleri daha dikkatli okumani tavsiye ediyorum sana. Zira "birileri suclu oldugumu iddia ediyor" etmiyor degil. Onceki msj'lara bakarsan bunlarin kim ve hangi cikara artik hizmet ediyorlarsa artik hangi "destekciler" olduklarini gorursun...

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kaza anında orda olan 20 araçta bu durumda suçlumu oluyor durmadıkları için?" O yolda 1dk icinde kaza yeri ve mahallinden en az 1000 adet arac gecti hatta belki daha fazla. Oyleyse tum bu araclar ve sahipleri "kimilerinin yorumuna gore" KAFADAN HUKUKSAL OLARAK SUCLU VE HEPSİ HAKKINDA İSLEM YAPİLSİN OYLEYSE HADİ BUYRUN! BU HAYATTA HERSEY HER ZAMAN KİTAPLARDA, KURALLARDA YAZILANLARA GORE İSLEMEZ...

NEYSE BENİ SOZDE "SUCLU DURUMA DUSURENLERE" EN GUZEL VERİLECEK CVP ARKADASIMDAN GELMİS ZATEN ONCESİNDE. TEBRİKLER VE BİNLERCE KEZ TESEKKURLER SANA DOSTUM ELİNE, KALEMİNE, YUREGİNE SAGLİK BARİS
    Kamera olsa istendikten sonra (görüş alanında olduğu anlaşılan araçlara) hepsine ceza kesilebilir. Bu işin hukuki kısmı. Esas, "yere düşen bir motorcuya yardım edilmemesi", yani işin vicdani kısmı. Bunun da cezasını devlet değil halk verir. Bu grupta da aleyhte gelecek her yazı kesilen bir cezadır. Bu "harekete" yapılan lehte ve aleyhte yazıların sayıları karşılaştırılır ve grubun bu olaylara vicdani bakışı anlaşılabilir. Belki de bu grubun çoğunluğu yere düşmüş bir motorcuya yardım edilmemesi gerektiğini düşünüyor olabilir. Ya da tam tersi belki yardım edilmesi gerektiğini düşünüyor olabilirler. Güvenilir olan birisi üşenmezse, saysın "durulması şart" diyen ve "durulması şart değildi" mesajlarını. Ben merak ettim sosyolojik profilimizi. Herkes üşenirse ben sayacağım bu mesajları.

Motosikleti
    Kamera olsa istendikten sonra (görüş alanında olduğu anlaşılan araçlara) hepsine ceza kesilebilir. Bu işin hukuki kısmı. Esas, "yere düşen bir motorcuya yardım edilmemesi", yani işin vicdani kısmı. Bunun da cezasını devlet değil halk verir. Bu grupta da aleyhte gelecek her yazı kesilen bir cezadır. Bu "harekete" yapılan lehte ve aleyhte yazıların sayıları karşılaştırılır ve grubun bu olaylara vicdani bakışı anlaşılabilir. Belki de bu grubun çoğunluğu yere düşmüş bir motorcuya yardım edilmemesi gerektiğini düşünüyor olabilir. Ya da tam tersi belki yardım edilmesi gerektiğini düşünüyor olabilirler. Güvenilir olan birisi üşenmezse, saysın "durulması şart" diyen ve "durulması şart değildi" mesajlarını. Ben merak ettim sosyolojik profilimizi. Herkes üşenirse ben sayacağım bu mesajları.
    Benim vicdanim rahat arkadasim senin icin rahat olsun o kadar. Lutfen ve mumkunse artik daha fazla uzamasin bu konu zira aklibasinda olanda, olmayanda yorum yapmaya basladi.

NOT; Bu arada "ben dururdum orada" diyen sozde duyarli ve ornek kisilerin eminim'ki bircogu, gercek hayatta orada ayni durumda olsalardi durmadan gidecek olan adamlar! Sonra benim gibi acikyureklilik ile gelip burada konuyu paylasirlarmiydi orasi tartisilir? Satir aralarindan bu tarz seyleri karalamak cok kolay ne de olsa...

kankavi® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki EN500 2000
    valla arkadaşım trafik .küz dolu. dün bir kaza da ben yaşadım. motorumu koz yatağından servisten aldım avrupa yakasına geçiyodum. köprüye giderken trafik sıkışık olduğundan emniyet şeridinden devam ettim ilerde bi araba yarısı emniyet şeridinde yarısı normal şeritte durmuş sinyal lambalarını yakmış bekliyodu. sağından geçemiyeceğim için durdum sol şeride geçebileceğim bir an kollarken araba geri geri gelip kornaya basmama fırsat bırakmadan bana bindirdi. neymiş yanlış sapmış geri geri çıkması gerekiyomuş o yoldaki son sapak en az 300- 400 m gerideydi. o yolu geri geri gidecekmiş arkadaş varın siz düşünün.
    Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden, Softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü.
    Kara bir kinle taassub pusudan çıktı yine, Yurdu şâhâne cehâlet yeni baştan bürüdü. (Neyzen Tevfik)

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    pininfarinayı tanıdıgım kadarıyla durabilecek gibi olsa dururdu zaten!!!
    kimse burda hakim savcı olmasın.olayı carpıtmayın
    burada bu kadar elestiri yazısı yazacagınıza trafikte motosikletliler için birsey yapın.
    taksiciler vahsi birsekilde olduruldugu zaman toplanıp eylem yapıyorlar bizde yapalım varmısınız.

burada elestri yapanların cogu eminim o eylemi sonunda mangal varmıdır acaba diye katılacaklardır yada tophanede nargıle içmeye gideriz diye dusuneceklerdir.
    Ey motorcu silkin ve kendine gel motorculuk abi senin motor kac yapıyor,ben egzosu degistirdim, bilmemne bilmemne degildir.kafasında 20 milyonluk kasklarla dolasmakta degildir.sen motorculugu dusunuyorsan motor almadan once koruma alacaksın bilinçli olacaksın etrafını bilinclendireceksin otomobilleri uyaracaksın ondan sonra uymayan otomobil varsa ve DURABİLİYORSAN mudahale edeceksin

sen ne yapıyorsun diye soranlar varsa bilen biliyor

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Arkadaşlar sadece yolda kararsız giden şavalaklar, olduğu gibi, yolu babasının bostanı zanneden çok trafik magandası var. Ters yöne dalmakta sakınca görmeyenler, Sinyal vermeden aniden dönenler, Sola sinyal verip sağa dönenler, zınk diye duranlar, Daha bunlar gibi niceleri...
    İşte bundandır ki ben 30 yıllık sürücülük yaşamımda hep tetikte oldum bu tür ve daha görmediğim salaklıkların olabileceğini hesaplayarak hareket ettim trafikte. O nedenle 30 yıl içerisinde kayda değer kazalar yaşamadım.
    Yanınızdan mutlaka sizi yalayarak geçen araçlar olmuştur. Bu tür salaklar yüzünden olur zaten kazalar. Bilinçsizlik ve kazmalıktan... Yangın dahil bilinçsizlikten çıkar.Motosikletinizin gaz tellerini, fren tellerini yenilemez ve kontrol edip yağlamazsanız, motosikletinizden gelen sesleri umursamazsanız sizde her an bir kaza yaşayabilirsiniz...Fizik kanunları boşuna değil... Hız yapıyorsak bile bilinçli yapmamız gerekiyor. Sen o anda dursaydın belki ikinci kazada sen olabilirdin...En doğrusunu yapmışsın...ama dönüp trafik ekiplerine bilgi verebilirdin...Kendini ve motorunu emniyete aldıktan sonra... Ama ne olursa olsun bu ülkede hep bilinçsizlik yüzünden tesadüfen yaşıyoruz... Siz bilinçli olsanız dahi başka bilinçsiz salaklar gelip size bulaşır kaza anlamında...Bu nedenle bu olaylardan şunu anlamalıyız...Bilinçli ve etiğine uygun araç kullanmak gerekiyor...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    herşey bir kenara kim duracaktı arkadaşlar? Kimin durması gerekli? Yoksa kimse durmamalımıydı? Bahsedilen şartlarda gözönüne alındığı zaman gerek trafiğin durumu gerekse yolun durumu, kim durmalıydı? Adam "motorla gidiyordum, kazayı gördüm trafik sıkışıktı, arkamda canım artçım vardı, durmak istemedim veya duramadım" diyor. Ben olsam ne yapar ne eder uygun bir durum-konum bulup geri dönerdim yada oraya bir şekilde ulaşır o arkadaşa yardım ederdim. Kazaya şahit olan bu arkadaşın ne düşündüğü ne yaptığı kendi vicdanına kalmış. Arkadaş bizden empati kurmamızı istiyor ama aslında kendisi bunu yapamıyor. Eğer konu empati kurmaksa önce kendin kur, kendini kaza yapan arkadaşın yerine koy. Kaza yapmışsın yerde yatıyorsun, yanından motosikletli birisi geçip gidiyor. Yada her kimse, herkes geçip gidiyor. Kim dursun arkadaşlar?
    Sibop ayarı:mrgreen:

Motosikleti
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]Lutfen ve mumkunse artik daha fazla uzamasin...
    Zaten benim için, senin yaptığın hareket artık önemli değil. Ben motorcuları genel olarak merak ettim. Senin pozisyonundayken sana hak verenlerin sayısı ile buna karşı olanları merak ettim. Yani olay senden çıktı, motorcuların genel hareketi haline geldi. Tüm topiği baştan sona kadar tek tek mesaj sayacağım ve %'yi bulacağım. Belki de senin taraf daha çoğunluktadır ve demek ki doğru yön o taraftır. Bekleyelim ve sonucu görelim. (Lobicilik yapmak serbesttir. Yazacak düşüncesi olanlar sayılıyor, sessiz çoğunluk yerinde hiç birşeye dokunmadan otursun).

ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bu konuyu fazla uzatmayalım bence pininfarina nick l arkadaşım,herhangi bir polisten yardım al ve kazanın hangi bölgeye ait oldugunu öğren,git ifadeni ver bence en güzeli budur.gelişmelerden de bizi haberdar et,ve fazla geciktirme sıcakken hallet

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Maksatım kesinlikle yanlış anlaşılmasın amacım konuyu uzatmak değil kesinlikle. Benimde başımdan buna benzer bir olay geçti ve birazda konuyla benzer olduğu için bu topicte anlatmak istedim.
    Yıl 2005 acemi birliğimdeki görev sürem bitti, İzmir'e izine geldim. 7 günlük iznim bittikten sonra Usta birliğim için Ankara'ya otobüsle gidiyorum. Boyum biraz normalden uzun olduğu için otobüs koltukları dizlerimi çok acıtıyor ve bu uzun yolculuklarda sıkıntı verici bir durum bilenler bilir. Bende en rahat edebileceğim yer olan en ön koltukları seçiyorum. Şoförün tam arkası ve yan koltukları. Gece 12:00 de yolculuğum başladı ve sabaha karşı Eskişehir Ankara yolundayız, hava biraz açıldı, yarı karanlık yarı aydınlık. Ben uyumadım ve en önde olduğum için yolu olduğu gibi görüyorum. Arada bir uyukluyorum ama yarımyamalak, birazda sersemlik var. Şoförün bazen anlamsız yere korna çaldığını ve sellektör yaptığını görüyorum, ama anlamıyorum, arada bir tekrar uykuya dalıyorum. Havada biraz sisliydi. Sonra ne oldu birden yolun uzağında havada dönen bir ışık demeti gördüm. Ciddiyim yarı uykulu olduğumdan rüya sandım, basbayağı yolda ufo gibi bir cisim döne döne gidiyor. Sonra birden ayıldım ve yol kenarında yatan, sağa sola savrulmuş insanlar gördüm. Bu arada bizim otobüsümüz yavaşladı. Şoförümüzün dediğine göre öndeki araba sürekli olarak yoldan çıkıp duruyormuş 1 saat süreyle. Şoför adamın sürekli uykuya daldığını ve sellektör ve korna ile adamı sürekli uyandırdığını ve 1 saatten beri bilerek adamı geçmediğini söyledi. Sonra bizim otobüs hiç durmadan yoluna devam etti. Şoför "bu tarz kazalarda büyük otobüslerin yolda durmalarının ve yaratacağı kalabalık yüzünden uygun olmadığını ve 1-2 küçük arabanın durduğunu ve yardım çağırdıklarını" söyledi. Aradan 6-7 dakika geçtikten sonra en arkalardan bir "gerizekalı" ayağa kalkıp "şoför bey bi dakika siz neden durmadınız? ben doktorum ve şuanda sizin yüzünüzden vicdan azabı duyuyorum" dedi. İlk başta hemen düşününce şoföre kızdım fakat sonra çok bomba bir şey oldu. Şoför arabayı durdurdu ve şoför mahalinden kalkıp "ulan şerefsiz madem doktordunda bunu şimdimi söylüyorsun, orada yavaşladığımızda söylemedinde olay yerini geçmişiz, başka arabalar durmuş bunu gördünde hiç sesini çıkarmadın 10KM sonra mı aklına geldi doktor olduğun" diyerek haklı bir çıkış yaptı. Yorumu size bırakıyorum. Ama benim yorumumu soracak olursanız o şerefsiz insan sırf insanlara "doktor" olduğunu söylemek için öyle bir gerizekalılık yaptı ve belkide oradaki birçok insanın zarar görmesine göz yumdu. Yaptığı yalandan "hipokrat yemini"de buharlaştı gitti. Yazık çok yazık.
    Sibop ayarı:mrgreen:

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ben olsam o trafikte bende durmazdım ama vicdanımla başbaşa kaldığım anlar içinde içim rahat etmiyorsa her gidiş yolunun birde dönüş yolu olduğu gibi bi yerlerden (10 km bile olabilir enfazla 10 dk sürer) geri dönerdim yok vicdanım rahatsa basar devam ederdim herkes durmalıdırda demiyorum sonuçta oda gereksiz senden sonraki insanlar illaki durmuştur. Burada kimse seni niye durmadın diye yargılamamalı sadece sen kendini yargılamalı ve cevabını bulmalısın....

Bu arada bikaç ay önce yanımdan abartısız 200 le ok gibi geçen passat fsi 500 metre önümde bi dobloya arkadan patladı hemen durduk doblonun içindeki kadın hamileymiş ben hemen su falan verdim(araba ile seyir halindeydim) neredeyse çoçuğu düşürecekti korkudan kadıncağız sonra hastaneye götürdüler bu arada olanları gördükten sonra o p.çlere etraftaki 3-4 kişi ile beraber dalmak kadar zevkli bişi yoktu bide üstüne polis geldi anında çoçuklar 8de 1500 hatalı yazdırdık biz olmasak belkide o serefsizler olayı başka bi şekilde yansıtacaklardı..
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam o trafikte bende durmazdım ama vicdanımla başbaşa kaldığım anlar içinde içim rahat etmiyorsa her gidiş yolunun birde dönüş yolu olduğu gibi bi yerlerden (10 km bile olabilir enfazla 10 dk sürer) geri dönerdim yok vicdanım rahatsa basar devam ederdim herkes durmalıdırda demiyorum sonuçta oda gereksiz senden sonraki insanlar illaki durmuştur. Burada kimse seni niye durmadın diye yargılamamalı sadece sen kendini yargılamalı ve cevabını bulmalısın....

Bu arada bikaç ay önce yanımdan abartısız 200 le ok gibi geçen passat fsi 500 metre önümde bi dobloya arkadan patladı hemen durduk doblonun içindeki kadın hamileymiş ben hemen su falan verdim(araba ile seyir halindeydim) neredeyse çoçuğu düşürecekti korkudan kadıncağız sonra hastaneye götürdüler bu arada olanları gördükten sonra o p.çlere etraftaki 3-4 kişi ile beraber dalmak kadar zevkli bişi yoktu bide üstüne polis geldi anında çoçuklar 8de 1500 hatalı yazdırdık biz olmasak belkide o serefsizler olayı başka bi şekilde yansıtacaklardı..
    Bende olsam aynısını yapardim sen musaitmissin yapmissin zira bende kendimce durabilecegime kanaat getirmis olsaydim bende o vandaki iki kisinin once ifadesini alir sonra yine kendi ellerimle taxim ilk yardima gotururdum emin ol!

Kisaca; burada kimsenin beni "niye durmadin" vs seklinde sorgulamaya, yargimaya hakki yok o kadar.

@pininfarina

Kurye arkadaş yasalar önünde zor durumda kalacak diye üzülürken , sen burada ondan daha zor durumda kaldın dostum.. Hala kime kendini anlatma ihtiyacı duyuyorsunki.. Biz yargılamak ve yadırgamak üzerine üstün başarılı genlerle yaratılmış bi toplumuz.. Kimsenin o yolu öyle berbat planlayanları yargılamadığına , hesap sormadığına aldanma.. Kimi sorgulayacağımızı bilmeyiz ama iyi sorgularız..

Burada herkes süpermendir.. Eğer sende kendini iyiliğe adamadıysan böyle geliriz üzerine..

Umarım ders olmuşdur sana bi daha burada böyle şeyler paylaşmazsın..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Bir an tartışmanın gereksizleşmeye başladığını düşündüm ve mesajı sildim,

Durmak inisiyatif meselesidir. kullanırsın yada kullanmazsın bu inisiyatifi...

Geçmiş olsun...
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @pininfarina

Kurye arkadaş yasalar önünde zor durumda kalacak diye üzülürken , sen burada ondan daha zor durumda kaldın dostum.. Hala kime kendini anlatma ihtiyacı duyuyorsunki.. Biz yargılamak ve yadırgamak üzerine üstün başarılı genlerle yaratılmış bi toplumuz.. Kimsenin o yolu öyle berbat planlayanları yargılamadığına , hesap sormadığına aldanma.. Kimi sorgulayacağımızı bilmeyiz ama iyi sorgularız..

Burada herkes süpermendir.. Eğer sende kendini iyiliğe adamadıysan böyle geliriz üzerine..

Umarım ders olmuşdur sana bi daha burada böyle şeyler paylaşmazsın..
    İste bu cumlelerin altina gozum kapali imzami atarim!! Kesinlikle "gunun en mantikli yorumu" tebrikler arkadasim dediklerinde %100 haklisin msj'i yazan ellerin ve yuregin dert gormesin diger "mantikli, aklibasinda, akilcil" dostlarim gibi (onlar kendilerini biliyorlar)

Saglicakla, kazasiz belasiz...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu baya rayından çıkmış... konuyu anlatan arkadasa haksızlık var.. dr. değilki dursun mudahale etsin. tmm şahitlik konusuna gelınce de motorcular motorcuların sahidi arabacılar arabacıların mı ? ya motorcunun yaya ya carptıgı kazalar? yayacılar bu sefer yaya ya sahitlik yapsınlar..

olna olmus arkadasın sagı solu kırılmıs veya hayatını yitirmiş. kısaca KAZA olmuş.
    Arkadaş bize burdan sadece dikkat etmemiz gerektiğini vurgulayan ve canlı bir örneği olan olayı gündeme getirmiş.

ben tşk ediyorum. trafikte sadece arabacılara karşı değil her türlü tehlikeye karşı dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Zaten benim için, senin yaptığın hareket artık önemli değil. Ben motorcuları genel olarak merak ettim. Senin pozisyonundayken sana hak verenlerin sayısı ile buna karşı olanları merak ettim. Yani olay senden çıktı, motorcuların genel hareketi haline geldi. Tüm topiği baştan sona kadar tek tek mesaj sayacağım ve %'yi bulacağım. Belki de senin taraf daha çoğunluktadır ve demek ki doğru yön o taraftır. Bekleyelim ve sonucu görelim. (Lobicilik yapmak serbesttir. Yazacak düşüncesi olanlar sayılıyor, sessiz çoğunluk yerinde hiç birşeye dokunmadan otursun).
    MrCool.....
    bu konu her nekadar hayati önem taşısa,Ciddi de olsa, asıl amaç ve hedefinden 1000 mil sapmış let it go as it is.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MrCool.....
    bu konu her nekadar hayati önem taşısa,Ciddi de olsa, asıl amaç ve hedefinden 1000 mil sapmış let it go as it is.....
    I can't let it go. He is guilty and powerful at the same time.

Ben burada kuryeci namına empati yapıyorum. O anda orada olamadığım için adamı sadece sanal ortamda koruyabiliyorum.

Zaten arkadaşın görüşüne katılanlar "mantıklı yorum yapanlar", "aklıbaşında" ve "akilcil". Başka düşüncede olmak bunu tam tam tersi anlamına getirmeye çalışıyor. Yani kelimeler arasında saklı hakaret ediyor. Bu durumda bu topiğin en "mantıksız", "havai düşünceye sahip" ve "aptal" kişisiyim. Neyse, açıkça etmediği sürece bir sorun yok benim için.

Topikte görüş belirtenler 98. mesaj itibariyle yüzdeleri aşağıdaki gibidir:
    (kimlerin nasıl görüş belirtiğini merak eden varsa, özel mesajdan atabilirim)

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    o andaki yer zaman psikoloji ve diğer faktörler göze alınarak durup durmayacağına insan kendi beyniyle karar verir arkadaşın o anda gerçek düşüncelerini şu an da hiçbirimiz bilemeyiz ve bence çok fazlada karıştırmaya gerek yok çünkü bu konu çok fazlasıyla uzar ve tatsız sonuçlar meydana çıkabilir
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)