Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Az Once Gozumun Onunde Canli-Canli Gerceklesen Kotu Kaza!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125
    arkadaşa büyük geçmiş olsun.bnezer bir olayı bende yaşadım.ara yoldaydık.önümdeki araba sola sinyal verdi. bende bana geçecek yer var diye hızımı azaltmadım. fakat sonra ne olduysa birden araba sola dönmekten vazgeçti ve önüme kırdı. ben fren yaptım fakat düşmekten kutulamadım. bideaz ilerde durmuş aynadan seyrediyo. insan bi iner bakar. neyse böyle öküzler cok maalesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Kaza ile ilgili olarak kurye arkadaşın durumu hakkında bilgi sahibi olan varmı.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Böyle bir durumda en azından polis, ambülans gelene kadar orada bulunmamayı hiç doğru bulmuyorum. Yarın sizinde başınıza gelebilir, o zamanda forumlarda "kaza yaptım, diğer motorcular durmadan gitti" diye başlık açarsınız. Yazık ki yazık. O olayla ilgili bilgilere ulaşıp tanıklık yapana kadar vicdanınız sizi rahat bırakmaz.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durumda en azından polis, ambülans gelene kadar orada bulunmamayı hiç doğru bulmuyorum. Yarın sizinde başınıza gelebilir, o zamanda forumlarda "kaza yaptım, diğer motorcular durmadan gitti" diye başlık açarsınız. Yazık ki yazık. O olayla ilgili bilgilere ulaşıp tanıklık yapana kadar vicdanınız sizi rahat bırakmaz.
    Arkadasim hala o an'daki durumumu, yolu, trafigi, arkamdaki insanin durmumunu vs bilmeden, anlayamadan, yasamadan, empati yapmadan israrla yargi, infaz, ve duygu somurusu yapmaya devam ediyorsunuz!

Yarin oburgun bende bir kaza yaptigimda diger motorcular durmadan giderlerse sayet (KI ONCE KENDİ BASIMIN CARESİNE BAKMALIYIM) "CANLARI SAGOLSUN İNSALLAH ONLAR BENİM GİBİ KAZA YAPMAZLAR DERİM VE DURMUYORLARSA KENDİLERİNE GORE GECERLİ BİR NEDENLERİ VARDİR" DİYE DUSUNUR VE ONLARİ ASLA "YARGILAMA HAKKINI KENDİMDE BULMAM"

Evt "YAZİK Kİ YAZIK" SEN GİBİ ANLAMADAN, DİNLEMEDEN ORTAYA BODOSLAMA ATLAYİP EMPATİ YAPMADAN, BOL KESEDEN YORUM YAPANLARA YAZIK!!

KISACA; BENİM O AN'DA, ORADA HIZLA AKAN TRAFİKTE DURMAM DEMEK %99 KENDİMİNDE KAZA YAPACAK OLMAM DEMEKTİ. OTOBAN MİSALİ O TRAFİKTE DURAMAZSIN ARKADASIM! DURMAN DEMEN SENİN VE ARTCIN İCİN OLUM DEMEKTİR O NOKTADA. BU GİBİ DURUMLARDA İLK OLARAK ONCELİKLİ OLAN "KENDİ ARAC VE CAN GUVENLİGİNİZİ EMNİYETE ALMAKTİR" OGRETMEDİLERMİ BUNLARİ SANA??

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evt "YAZİK Kİ YAZIK" SEN GİBİ ANLAMADAN, DİNLEMEDEN ORTAYA BODOSLAMA ATLAYİP EMPATİ YAPMADAN, BOL KESEDEN YORUM YAPANLARA YAZIK!!
    öncellikle yaşadığın üzücü olaydan dolayı sana geçmiş olsun bu tarz durumlara tanıklık etmek ve elden bişi gelmemesi gerçekten insanı üzer seni anlıyorum sevgili pininfarina.. anlamayanlarada yuh diyorum defalarca durumunu belirtmişsin zaten . kuryeci arkadaşdada umarım kötü bişi yoktur. allah yardımıcısı olsun
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Karayolları Trafik Kanunu’da şöyle yazar:

Trafik kazalarında yükümlülük:
    Madde 82 - Karayollarında meydana gelecek trafik kazalarına hemen el konmasını, ölü ve yaralıların taşınmasını veya yaralıların tedavisini veya sanıkların yakalanmasını sağlamak için,
    a) Kaza yerinden geçmekte olan veya kazaya karışmış bulunan araçların sürücüleri kaza mahallinde ilk yardım önlemlerini almaya ve en yakın zabıtaya veya sağlık kuruluşuna haber vermeye ve yetkililerin talebi üzerine yaralıları en yakın sağlık kuruluşuna götürmeye… Zorunludurlar.

Arkadaşım senin yaptığın hem hukuksal olarak suç hem de vicdani olarak gayri ahlaksal bir eylem olmuş. Bunu sen basın veya internet yolu ile kaza görüp de durmadığını anlatarak aslında işlediğin suçu itiraf etmiş oluyorsun. Yani bir savcı falan bunu okusa ve istese hakkında suç duyurusunda bulunabilir ve gazetelere “Motorcu motorcuya yardım etmedi“ diye bile başlık atabilirler. Hukuksal açıdan Sarp’a çarpıp (dikkat! çarpmasından sonraki davranışı kastediyorum) olay yerinden uzaklaşan taksi sürücüsü ile hukuki ve vicdani olarak pek farkın yok. O taksi sürücüsü Sarp’a çarpmaktan ayrı ceza alacak ve kaza mahallinden uzaklaştığı için senin de suçlu olduğun madde 82’den ayrı ceza alacak. Fark ettiysen madde 82’de kanunlar “Kaza yerinden geçmekte olan veya kazaya karışmış bulunan araçların sürücüleri” diyerek ikisini eşit tutmuşlar. Yani taksicinin olay yerinden uzaklaşmasıyla, senin olay yerinden uzaklaşman aynı kategoriye giriyor. Diyeceksin orada bir sürü araç vardı ama onların hiçbiri yaptığı suçunu itiraf etmedi. Tek sen ettin.

Arkandakinin ruhsal durumu, bağırıp çağırması, kan görmeme durumu ya da huyu-suyu; orada kan kaybından ölme ihtimali olan bir İNSAN’dan asla değerli olmamalı. Keşke 1.5 km ileride dursaydın ve artçını ya bir taksiye bindirseydin veya refüj arkasında durmasını söyleseydin. O adam öldüyse senin yardım etmememin etkisi olduğunu asla aklından çıkarma.

Yaptığın kesinlikle doğru değil, onaylamıyorum. Umarım senin de başına gelmez. Kuryeci belki de yerde yatarken “Nerde bu insanlar, neden kimse bana yardıma gelmiyor?” diye düşünürken belki de kaza yerinde önlem alınamadığı için aynen Sarp’ta olduğu gibi ikinci bir araç üzerinden bile geçmiş olabilir. Zaten gece olsaymış bu dediğim kesinlikle olurdu. Kimse yerde yatan birisini beklemez otoyolda ve son anda görüp üzerinden geçer.

Polise gideceksen de suçlanmamak için otobüste olduğunu falan söylersen başın belaya girmez. Kuryecinin hangi hastanede olduğunu da öğrenirsen, onu ziyaret etmek isteyen motorcular oraya gidebilir.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı MrCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Madde 82 - Karayollarında meydana gelecek trafik kazalarına hemen el konmasını, ölü ve yaralıların taşınmasını veya yaralıların tedavisini veya sanıkların yakalanmasını sağlamak için,
    a) Kaza yerinden geçmekte olan veya kazaya karışmış bulunan araçların sürücüleri kaza mahallinde ilk yardım önlemlerini almaya ve en yakın zabıtaya veya sağlık kuruluşuna haber vermeye ve yetkililerin talebi üzerine yaralıları en yakın sağlık kuruluşuna götürmeye… Zorunludurlar.

Arkadaşım senin yaptığın hem hukuksal olarak suç hem de vicdani olarak gayri ahlaksal bir eylem olmuş. Bunu sen basın veya internet yolu ile kaza görüp de durmadığını anlatarak aslında işlediğin suçu itiraf etmiş oluyorsun. Yani bir savcı falan bunu okusa ve istese hakkında suç duyurusunda bulunabilir ve gazetelere “Motorcu motorcuya yardım etmedi“ diye bile başlık atabilirler. Hukuksal açıdan Sarp’a çarpıp (dikkat! çarpmasından sonraki davranışı kastediyorum) olay yerinden uzaklaşan taksi sürücüsü ile hukuki ve vicdani olarak pek farkın yok. O taksi sürücüsü Sarp’a çarpmaktan ayrı ceza alacak ve kaza mahallinden uzaklaştığı için senin de suçlu olduğun madde 82’den ayrı ceza alacak. Fark ettiysen madde 82’de kanunlar “Kaza yerinden geçmekte olan veya kazaya karışmış bulunan araçların sürücüleri” diyerek ikisini eşit tutmuşlar. Yani taksicinin olay yerinden uzaklaşmasıyla, senin olay yerinden uzaklaşman aynı kategoriye giriyor. Diyeceksin orada bir sürü araç vardı ama onların hiçbiri yaptığı suçunu itiraf etmedi. Tek sen ettin.

Arkandakinin ruhsal durumu, bağırıp çağırması, kan görmeme durumu ya da huyu-suyu; orada kan kaybından ölme ihtimali olan bir İNSAN’dan asla değerli olmamalı. Keşke 1.5 km ileride dursaydın ve artçını ya bir taksiye bindirseydin veya refüj arkasında durmasını söyleseydin. O adam öldüyse senin yardım etmememin etkisi olduğunu asla aklından çıkarma.

Yaptığın kesinlikle doğru değil, onaylamıyorum. Umarım senin de başına gelmez. Kuryeci belki de yerde yatarken “Nerde bu insanlar, neden kimse bana yardıma gelmiyor?” diye düşünürken belki de kaza yerinde önlem alınamadığı için aynen Sarp’ta olduğu gibi ikinci bir araç üzerinden bile geçmiş olabilir. Zaten gece olsaymış bu dediğim kesinlikle olurdu. Kimse yerde yatan birisini beklemez otoyolda ve son anda görüp üzerinden geçer.

Polise gideceksen de suçlanmamak için otobüste olduğunu falan söylersen başın belaya girmez. Kuryecinin hangi hastanede olduğunu da öğrenirsen, onu ziyaret etmek isteyen motorcular oraya gidebilir.
    +1000000000000..

Çok güzel açıklanmış... Kİm demiş kanunlarımız yetersiz diye gayet güzel açıklanmış...

İnsanların psikolojileri veya o an ki durum değerlendirmesi burda devreye giriyor.

Aynı durum birkaçkez başıma geldi sonuncusu dün öğleden sonra sahil yolunda idi durup yardım etmek içimden gelmedi ... Spor mercedes kamyonete arkadar girmiş ön taraf yok arabada 2 güzel bayan sağdaki hemen indi diğeri sanırım şokta olduğu için yada sıkıştığından inemedi. Bilmiyorum o an ne düşündüm ama içimden gelmedi işde ( Hatta birçok kişi olmasına rağmen kimse yardım etmedi sadece çarpılan arabandan inenler vardı )

Ama diğer duruma gelince sanırım bu arkadaşından içinden gelmedi ve kendine göre nedenleri vardı bana sorarsanız onun yaptığıda yanlış benim yaptığımda ..

Ne olursa olsun böyle kazalarda bahaneler uydurup uzaklaşmak yerine yardımda bulunmamız doğru olandır. Yaptığı (m) yanlıştır ve bahaneler üreterek bunu doğru göstermemek gerek.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Ramzey 150 cross

Kesinlikle katılıyorum, orada zaten motosikletinle seyir halindesin, kaldıki körüklü otobüs değilsin. Bırak sadece tanıklığı bir şekilde sadece yardım için bile durabilirdin ki hernekadar duramazdım desende sadece bir motosikletli olduğun için oradaki tüm araçlardan daha kolay bir şekilde durabilirdin. Hiç birşey yapamadın hadi biraz ilerleyip durmaya uygun bir konumu seçip orada durabilirdin. Yazık çok yazık, üstüne üstlük durmadığın için zaten sende kanunları çiğnemişsin. Umarım kuryeci arkadaşın ciddi bir sorunu yoktur.
    Sibop ayarı:mrgreen:

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150

son derece güzel bir dille olması gerekeni anlatmışsın arkadaşım,
    yürekten kutlarım
    Hiç bir mazeret bir canın yokolmasından daha önemli değildir.Gerisi sadece vicdanımızı rahatlatmak için kendimizi kandırmaktır...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasim hala o an'daki durumumu, yolu, trafigi, arkamdaki insanin durmumunu vs bilmeden, anlayamadan, yasamadan, empati yapmadan israrla yargi, infaz, ve duygu somurusu yapmaya devam ediyorsunuz!

Yarin oburgun bende bir kaza yaptigimda diger motorcular durmadan giderlerse sayet (KI ONCE KENDİ BASIMIN CARESİNE BAKMALIYIM) "CANLARI SAGOLSUN İNSALLAH ONLAR BENİM GİBİ KAZA YAPMAZLAR DERİM VE DURMUYORLARSA KENDİLERİNE GORE GECERLİ BİR NEDENLERİ VARDİR" DİYE DUSUNUR VE ONLARİ ASLA "YARGILAMA HAKKINI KENDİMDE BULMAM"

KISACA; BENİM O AN'DA, ORADA HIZLA AKAN TRAFİKTE DURMAM DEMEK %99 KENDİMİNDE KAZA YAPACAK OLMAM DEMEKTİ. OTOBAN MİSALİ O TRAFİKTE DURAMAZSIN ARKADASIM! DURMAN DEMEN SENİN VE ARTCIN İCİN OLUM DEMEKTİR O NOKTADA. BU GİBİ DURUMLARDA İLK OLARAK ONCELİKLİ OLAN "KENDİ ARAC VE CAN GUVENLİGİNİZİ EMNİYETE ALMAKTİR" OGRETMEDİLERMİ BUNLARİ SANA??

[QUOTE=pininfarina;1025170][B]Arkadasim hala o an'daki durumumu, yolu, ]

kardeş başkalarının ne dediği çokda önemli değil sen kendi özeleştirini yaptığında vicdanın rahatsa sorun yok ama içinde keşke dursaydım geçtikden sonrada olsa keşke dursaydım gibi enufak bi pişmanlık varsa ki vardır diye tahmin ediyorum çünkü sen bi motorcusun o zaman enazından gidip adil bi ifade verip bu durumdanda kurtulursun olur biter hayat bu insanın başına bin türlü hal gelir kaza,bela, kader olayı
    Hz. ömer r.a. derki başkalarına yapılan haksızlığa göz yuman bizden değildir..

ancak yazdıklarının içinden kısa bi alıntı yapıyorum....

(ki önce kendi başımın çaresine bakmalıyım) demişsin ,,,,,ne varki insan böle durumlara öyle kolay kolay senin söylediğin gibi başının çaresine bakıcak durumda olmaz başkasının desteğini, kendisinin haklı olduğunu farkedip rahatlamasını sağlayacak birilerini arar(tabi eğer gözünü hastahaneye gelmeden açabilirse) düşün şimdi o hızla bi kaza yapıyosun ve gözünü hastahanede açıyorsun eğer kolun bacağın kırıksa ve iç kanaman varmı diye bi kaç gün ağrı kesici yapmıyorlarsa çektiğin acıdan dolayı konuşmak bile işkence geliyorsa hemşire alkol muayenesi için gerekli olan kanı elinin üstünü enjektörle delik deşik edip beceriksizce almaya çalışıyorsa ,aifade almak için başında dikilen polise evet doğru söylüyorsunuz ben arkadan çarptım ama sinyal vermeden şerit değiştirdi demeniz , kaza anında tutulan zabıttaki 8/8 kusurlu ifadeyi değiştirmek için yeterli olmayacaktır zaten sizde acılar içinde kıvranırken bunu tartışmayacaksınızdır istediğiniz şey kendinizi savunmak değil bi an önce bu durumdan kurtulmak olacaktırr.. bi kaç ay sonra bi (sağlığınıza kavuşup) bakıyosunuzki motor pert yeddiemin otoparkında aylarca yatmış minimum 200 ytl gibi bi masraf haklı ama tutanaklara göre haksız olduğunuz için motorun masrafı kaza yaptığınız için trafik cezası masrafı (hastahane masrafı yok trafik döner sermaye işletmesi öder)belkide eğerki (ALLAH göstermesin)ehliyetiniz yoksa çarptığınız aracın masrafını ödeyen sigortanızın sizin yakanıza yapışması bi kaç ay iş kaybı vs vs inanın hiç hoş bi durum olmayacaktır

durmamışsın demiyorum!!! duramamış olabilirsin kimse bunu itiraz etmemeli ancak insanlık adına gidip ifade verirsin ve kız arkadaşında var 2 tane görgü tanığı demek eminimki dikkate alınması demektir hatta gerekirse motorcu arkadaşla irtibata geç her ihtimale karşı telefonunu ver ona haksızlık yaplırsa seni arasın ...şimdiden geçmiş olsun insanın o hızlarda bi kaza yapıp yere düşerken bile kolunu, bileğini,ayağını yada bacağını kırması sık rastlanan bi durum
    bu arada arkadaşlar kazalar salt aptallıkdan ,dalgınlıkdan ,hatalardan kaynaklanmıyor ,siz yapmanız gereken herşeyi somut ve düşünce olarak yapıyor olabilirsiniz ama bu dururmda bile kaza yapabilirsiniz, bu yüzden bazı arkadaşların dediği gibi kaçış planı yapmaya fırsatı yoksa o zaman kaçış planı olmayan durumlara kendinizi sokmayın gibi düşünmeninde sizi kesin olarak kazadan koruyacağına güvenmeyin .... bunun örneklerine ççoğumuz şahit olmuşuzdur..

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    ya arkadaşa bu kadar yüklenmeyin, o an bir saniye içerisinde bir seçim yapmış artçısını düşünüp, yol durumunu düşünüp ilerme kararı almış. O an orada olmadığımız için onu bu kararı için yargılayamayız.

pininfarina arkadaşım sende bu konuya fazla takılıp bozuk olan moralini daha da bozma, sonuçta burası çok büyük bir site. Herkes aynı fikirde birleşemez, bir sürü fikir çıkması çok doğal.

vocies - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer 600
    Mr Cool

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    kaza anında orda olan 20 araçta bu durumda suçlumu oluyor durmadıkları için? durulacak yer var durulamayacak yer var, bahsedilen yola gidip bir bakın çok konuşacağınıza, birde yeni yapılan sarıyer çıkışı eklendi ve artık sol kaldırıma yaklaşmak bile çok zor o çıkıştan sonra, hatta yanlış hatırlamıyorsam sarıyer çıkışından sonra yolun üzerinde sola geçemeyesiniz diye kaldırım gibi bişey var. bırakın durmayı o yolda trafiğin altında bir hızla bile seyretmek kazaya sebebiyet verir (zaten olanda bu)...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Hocam izmirlisin sanirim ve bahsettigim yerin nasil bir yer oldugunu biliyormusun bilmiyorum? Ancak bilmiyorsan emin ol orada o ani yasamadan, oturdugun yerden bunlari yazmak ve belkide bir anlamda bol keseden cesurca cumleler kurmak eminim senin icin cok kolaydir oradan.

Ancak o an icinde bulundugum trafigin durumu, yogunlugu, seyir surati, yolun bozuklugu, deli gibi akan dort seritili bir yol olmasi, o an psikolojin ve arkamda tasidigim ikinci bir can ve o "canim'in" asiri derecede panik olmasi vs vs. tum bunlarin sana hicbirsey ifade etmedigi ortada. Bu yuzden fazla uzatmicam sana bu cvp'imi cunku muhtemelen beni anlayamacaksin...

Budur iste empati yetenegi ve verilecek en guzel cvp bazi "hakimlere, avukatlara".

Uzat alnini opucem @Metehan seni seviyorum dostum

[COLOR="Navy"]Kusura bakmayın arkadaşlar, cümlenizdende özür dilerim haddim olmayarak sizi eleştirdiğim içinde SİZDEN özellikle özür dilerim.
    Ben SİZİ çok iyi anladım..........

son olarak: Allah kimseye kaza vermesin.
    olurda ben birgün kaza yapacakk olursam inşallah daha duyarlı insanlara rastlarım...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Hyosung rx125-Yamaha YZ400F
    pininfarina..için rahat olsun..durmaya çalışarak yapacağın yanlış bir hareketle zavallı kuryeci kardeşimizden daha kötü bir duruma düşebilirdin..

ifade vermek için başvurur olayı anlatırsın..
    kız arkadaşın da şahit olmuş..
    bence vicdanın rahat olsun..

arkadaşlar..bir kazaya müdahale etmeden önce kendi can güvenliğimizi düşünmeliyiz..önlemleri almalıyız..
    yardım ancak bu şekilde olur..
    paldur küldür yapıyoruz bu ülkede herşeyi..sorun da bu zaten..
    kazaya neden olan panelvan gibi..

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [COLOR="Navy"]Kusura bakmayın arkadaşlar, cümlenizdende özür dilerim haddim olmayarak sizi eleştirdiğim içinde SİZDEN özellikle özür dilerim.
    Ben SİZİ çok iyi anladım..........

son olarak: Allah kimseye kaza vermesin.
    olurda ben birgün kaza yapacakk olursam inşallah daha duyarlı insanlara rastlarım...

kaza yaparsan eğer (ALLAHCC) vermesin inan kendin gibi insanlara rastlarsın
    bu arada bu konuyla ilgili yazdıklarını okudum açıkcası bende senın gibi düşünüyorum-gerekirse 2 km ileride durur yaya olarak geri gelirdim lakin farklı düşünenlerde olacaktır yapı meselesi,,
    bkz. Ömer UZMA eğer biri dursaydı sonuç daha farklı olurdu bu arada arkadaşlar durulmayacak yer diyor orası için onlarada tepki göstermemek gerek

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maslak ayazağada U dönüşü yapıp normal yoldan dönülebilir.
    "kick start my heart"

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza anında orda olan 20 araçta bu durumda suçlumu oluyor durmadıkları için? durulacak yer var durulamayacak yer var, bahsedilen yola gidip bir bakın çok konuşacağınıza, ...
    "kaza anında orda olan 20 araçta bu durumda suçlumu oluyor durmadıkları için?"

O yolda 1dk icinde kaza yeri ve mahallinden "olaya tanik olan" en az 1.000 arac gecti belki daha fazla. Oyleyse tum bu araclar ve sahipleri "kimilerinin yorumuna gore" KAFADAN HUKUKSAL OLARAK SUCLU VE HEPSİ HAKKINDA İSLEM YAPİLSİN OYLEYSE HADİ BUYRUN! BU HAYATTA HERSEY HER ZAMAN KİTAPLARDA, KURALLARDA YAZILANLARA GORE İSLEMEZ. AGZİ OLAN KONUSUYOR İSTE...

NEYSE, BENİ SOZDE "SUCLU DURUMA DUSURENLERE" EN GUZEL "MANTIKLI VE AKILCIL CVP'I" @barisozcetin VERMIS ZATEN. TEBRİKLER VE BİNLERCE KEZ TESEKKURLER SANA DOSTUM ELİNE, KALEMİNE, YUREGİNE SAGLİK BARİS

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza anında orda olan 20 araçta bu durumda suçlumu oluyor durmadıkları için? durulacak yer var durulamayacak yer var, bahsedilen yola gidip bir bakın çok konuşacağınıza, birde yeni yapılan sarıyer çıkışı eklendi ve artık sol kaldırıma yaklaşmak bile çok zor o çıkıştan sonra, hatta yanlış hatırlamıyorsam sarıyer çıkışından sonra yolun üzerinde sola geçemeyesiniz diye kaldırım gibi bişey var. bırakın durmayı o yolda trafiğin altında bir hızla bile seyretmek kazaya sebebiyet verir (zaten olanda bu)...
    suçlu olduğunu kimse idda etmiyor. ama bir gün başınıza gelirse ve suçsuzken suçlu durumuna düşersen ve bir tanığa ihtiyacın olursa o zaman nasıl bir duygu olduğunu anlarsın. benim başıma geldi ve biliyorum. öyle bir olaya tanık olsam önce kendi güvenliğimi sağlar ve sonrasında gereken neyse onu yaparım. umarım hiç kimsenin başına gelmez . bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı bence çok yanlış.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    inşallah bişey olmamıştır çok üzüldüm ya
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)