Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 Honda Africa Twin
    Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir scooter almıştım ve aldığım gün şirketin kaldırımına motoru çıkarmaya çalışırken arka tekerlek çamurdan kaydı ve kaldırımda yürümekte olan bir adama çarptım. Ayak bileği 3 yerden kırıldı, ameliyat oldu. 8/8 suçlu olarak tespit edildim. Bir süre sonra avukatı aradı. 10bin ytl ödemem durumunda başka hiçbir masraf talep etmeden şikayeti geri alacaklarını söyledi. 2 ay istirahat vermiş doktor. Çarptığım kişi emekli. Bunu söylüyorum çünkü sabit bir işi yok ve iş göremez gibi bir durumu da yok haliyle.

Birkaç avukat tanıdığım ile görüştüm 10bin ytl fazla olduğunu söylediler. Benden birşey talep etmeseler bile ben her türlü masraflarını karşılamaya hazırdım. Fakat 10bin ytl çok fazla geldi.

Bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa ve fikir verebilirse çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Enteresan
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

Dostum bu olay trafik kazası sınıfından çıkıyor!

TCK'nın ilgili maddelerine bakabilirsin!

Taksirle yaralama

MADDE 89. - (1) Taksirle başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Taksirle yaralama fiili, mağdurun;

a) Duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflamasına,

b) Vücudunda kemik kırılmasına,

c) Konuşmasında sürekli zorluğa,

d) Yüzünde sabit ize,

e) Yaşamını tehlikeye sokan bir duruma,

f) Gebe bir kadının çocuğunun vaktinden önce doğmasına,

Neden olmuşsa, birinci fıkraya göre belirlenen ceza, yarısı oranında artırılır.

(3) Taksirle yaralama fiili, mağdurun;

a) İyileşmesi olanağı bulunmayan bir hastalığa veya bitkisel hayata girmesine,

b) Duyularından veya organlarından birinin işlevinin yitirilmesine,

c) Konuşma ya da çocuk yapma yeteneklerinin kaybolmasına,

d) Yüzünün sürekli değişikliğine,

e) Gebe bir kadının çocuğunun düşmesine,

Neden olmuşsa, birinci fıkraya göre belirlenen ceza, bir kat artırılır.

(4) Fiilin birden fazla kişinin yaralanmasına neden olması hâlinde, altı aydan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(5) Bilinçli taksir hâli hariç olmak üzere, bu maddenin kapsamına giren suçların soruşturulması ve kovuşturulması şikâyete bağlıdır.
    Cezası zaten buralarda yazılmış. Bence uzlaşmaya git. İstenilen para miktarını düşürmeye çalışın...

Taksir : Dikkatsizlik, tedbirsizlik, meslekte acemilik veya düzene, buyruklara ve talimata uymazlıktan doğan kusurlu olma durumu.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hapis yatıcağını sanmıyorum. en fazla mahkemının belırledıgı üçreti ödersin. emekli oldugu içinde iş kaybı vermezsin. gecenlerde haberlerde 3 kız kaza yapıyor ve kullanan hariç diğer ikisi ölüyor. kullanan kıza 40.000 ytl ceza vermışler birde taksit yapmışlar kızların yaşı 20-25 arası olamsı gerekıyor. hakim sana 3 ay ceza verır ve onuda para cezasına cevırır. o parada kesınlıkle 10.000 ytl olmaz. hastane masrafları vs. tabiki her zaman en ıyısı bir avukatla konuşmak.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla modern bir ülkede yaşasan kanunlar canına okurdu..Türkiye'de bir şey olmaz merak etme..Yapacağın şey hastane masraflarını karşılarsın, bir miktarda para teklif edersin. Zaten karşı taraf uzlaşır hem mahkemelerin durumu yüzünden(davanız epey sürer) hem de kanunların yetersizliği yüzünden uzlaşmaya yanaşacaktır. Olduki her şey yolunda gitmedi hapis cezası aldın o da para cezasına çevrilir, olur biter. Para cezası olarakta 500-600 ytl bir şey ödersin. İnternet'te hukuk siteleri var gir araştır. senin durumunda olan pek çok dava var.

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Bu tarz olaylarda avukatında bana soyledigi gibi en mantıklısı karşılıklı uzlaşma yani oturup agbicim sunu tatlıya baglayalım aramızda anlasalım su kdr para seklinde.

ztn hastane masraflarını sigortan karsılıyo...

he yok anlasmazsan karsidaki adamın yetenegine kalıyo is. sen burda direk "Taksirle bir kişinin yaralanmasına sebep olma" seklinde yargılanıyosun ve suclusun.

viper_1 inde dedigi gibi

"Taksirle başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır."

Bence 1 sekilde anlaş baktın anlasmaya gelmiyolar saglam bi avukat bul dersine iyi çalış ama sonucunda yine para odemeyi goze al...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    geçmiş olsun, yalnız benim anlamadığım senin trafik sigortan haklı olan karşı tarafın masrafını karşılamıyormuydu?

Motosikleti
    2016 Honda Africa Twin
    Cevap veren herkese çok teşekkürler.

Ben karşı tarafa uzlaşmak istediğimi söyledim. Karşı tarafın avukatıda bana "10bin ytl'ye uzlaşabiliriz, ödeme kolaylığı yapabiliriz" dedi. Taksit olması iyi fakat söylediğim gibi 10bin ytl böyle bir kaza için çok geldi.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle çok fazla ben bugune kadar oakdar para alan duymadım, o para tazminat için sadece. hastane masrafları zaten okadar tutmaz. bence mahkeme olsa 2.000 ytl alsalar ıyı derım
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    2016 Honda Africa Twin
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle çok fazla ben bugune kadar oakdar para alan duymadım, o para tazminat için sadece. hastane masrafları zaten okadar tutmaz. bence mahkeme olsa 2.000 ytl alsalar ıyı derım
    Bana bir fiyat söylemeden önce max 5bin olabilir diye düşünmüştüm... Mahkeme ile uğraşmaktansa taksit ile 5bin öderim diye düşünüyordum. Çok sağolun. Avukatı ile tekrar görüşeyim bu konuyu.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı corfor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir scooter almıştım ve aldığım gün şirketin kaldırımına motoru çıkarmaya çalışırken arka tekerlek çamurdan kaydı ve kaldırımda yürümekte olan bir adama çarptım. Ayak bileği 3 yerden kırıldı, ameliyat oldu. 8/8 suçlu olarak tespit edildim. Bir süre sonra avukatı aradı. 10bin ytl ödemem durumunda başka hiçbir masraf talep etmeden şikayeti geri alacaklarını söyledi. 2 ay istirahat vermiş doktor. Çarptığım kişi emekli. Bunu söylüyorum çünkü sabit bir işi yok ve iş göremez gibi bir durumu da yok haliyle.

Birkaç avukat tanıdığım ile görüştüm 10bin ytl fazla olduğunu söylediler. Benden birşey talep etmeseler bile ben her türlü masraflarını karşılamaya hazırdım. Fakat 10bin ytl çok fazla geldi.

Bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa ve fikir verebilirse çok sevinirim.
    geçmiş olsun sizin ehliyet ve trafik sigortanız varmı bildirirseniz iyi olur arkadaşlar mutlaka fikir vericeklerdir

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum bence de anlaşmaya çalış 10 bin çok tabi orta yolu bulursn artık bu tip davalar epey sürer.perişan olursun git gel.Geçmiş olsun

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Sorunu bu sitede sorarsan daha çok yardımcı olurlar

http://www.hukuki.net

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150
    Geçmiş olsun kardeşim inşallah uzlaşma noktası bulursunuz.Geçmiş olsun bende geçenlerde halk otobüsünün sağından geçiyordum durağa yaklaşık olarak 20 mt.filan vardı orta kapı birden açıldı bi arkadaşa yandan çarptım toparlanana kadar otobüs zaten gitti.Allahtan çarptığım kişide bişey yok klasik ağrı sızı bende zaten adamın üstüne düştüm .Allah cümlemizi korusun .

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım. bence avukatınla birlikte adamı arayıp bir hal çaresine bakman daha doğru olur.

Motosikleti
    2016 Honda Africa Twin
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun sizin ehliyet ve trafik sigortanız varmı bildirirseniz iyi olur arkadaşlar mutlaka fikir vericeklerdir
    evet ehliyetim ve trafik sigortam mevcut. karşı tarafın avukatına ilk olarak 10binin çok fazla olduğunu söylemiştim. fakat o da bana "10bin ytl'den aşağı inmezler, bence siz 10bin ytl'yi ne şekile ödeyebilirsiniz onu düşünelim" dedi. ben burda bu işin biraz süistimal edildiğini düşünüyorum. kaza ve yaralanma konusunda tabi ki haklı. sonuçta onun yerinde hepimiz olabilirdik. fakat böyle davalar sonucunda kimse zenginleşemez gibi bir madde olduğunu biliyorum. muhtemelen 10bin böyle bir olay için çok fazla ve onlarda mahkeme ile uğraşıp daha az almak istemiyorlar.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun.

Olsa olsa 2 ay,hadi bilemediniz 3 ay işe mani olur bu durum belki.(hadi 5 ay olsun!) 3 aylık ortalama bir işçi maaşını tazminatı ile bile ödeseniz bu kadar tutmaz herhalde. Kaldı ki kazaya uğrayan kişi emeğini kullanmadan bir para kazanıyorsa bu durum da değerlendirilir.

Bu nasıl fırsatçılıksa artık!

Yerinizde olsam bu parayı, tabiri caizse ,yedirmem!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla olayda bi gariplik var. Birileri bi hinlik yapıyor, bence akıllı davran... Paranı yedirme..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çok geçmiş olsun kardeşim,

bazı avukatların zekasına bayılıyorum.....senden 10.000,-YTL koparacak ve iddiaya girerim bunun yarısını kendine alacak! yani, yaralı ile fifty-fifty yapacak! genç,belki cahil ve korkuyorsun ya...kolay para

Mahmeye çıkman durumunda,kanununlar her nekadar esas ve sabit olsada
    1-senin mali durumuna bakılacak! işin varmı,aldığın maaş nedir,bakmakla yükümlü olduğun kişi ve bunların sayısı,mal mülk varmı vs vs
    yani, mahkemenin sen çarptın adamın ayağı kırıldı öde 10.000,- YTL de aklın başına gelsin demiyecek.
    olayın adı üstünde KAZA! istem dışı (dikkatsizlik önem taşısada) gelişen bir olay.
    bence 2000 - 3000,-YTl nin üstüne çıkmayacak mahkemenin kararı zira karşı tarafa, adamım eti ne butu ne, siz ne istiyorsunuz dahi diyebilir!
    İyi bir avukat'a danışmanı öneririm! sana mutlaka fayda sağlar.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu tamam adam hin oğlu hinde.. bizim arkadaşta hiç mi suç yok..
    kardeşim biraz daha dikkatli olmalıydın. kimsenin canına malına zarar verme hakkın yok bunu biliyorsun.. Ama olmuş işte. motosikletin çamurda kayması büyük bir şansızlık.. yaralamanın kaza sonucu ortaya çıkması seni o kadar para vermekten kurtarır diye düşünüyorum. sen yine de iyi bir avukata danış derim ben. tekrar ikinize de geçmiş olsun..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler